Jump to content
Dogomania

Nowofunland z punktu przetrzymań w Małopolsce już w swoim domku !


MALWA

Recommended Posts

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Karm jest wiele
Nie chodzi tu o producentow i smak ale dobor karmy dla tego konkretnie psa a uwazam ze bez badan weterynaryjnych ciezko bedzie cokolwiek wybrac choc z drugiej strony on zapewne potrzebuje wszystkiego aby zasilic organizm
Gorzej jak sie okaze ze jest alergikiem
A moze zapytacie bezpoosrednio producentow \nie chce tu podwazac niczyjej decyzji\ poprostu wystarczy jeden telefon
A moze jakas hurtownia za wstawienie baneru na strone jest w stanie wspomoc czyli zaopatrzyc w jakas karme czy odzywki?
Glosno mysle bo sposobow jest wiele na pomoc
Zawsze czlowieka ogranicza tylko wyobraznia
Pisal ktos lub dzwonil nie po hodowlach i stronach z psami tylko wlasnie po hurtowniach i producentach karmy itp?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Dajcie mi nr tatuażu to znajdę z jakiej jest hodowli. W końcu " siedzę " w niufach.
Niufowi jeżeli chudy to polecam Royal Giant. Na stawy gotowane rapki kurczaków. Zrobić galaretke i do karmy dodawać. Najtańszy sposób ;) W zakupie karmy mogę pomóc, bo należę do Klubu Royala i mam tanio ;)[/QUOTE]
Propozycja Pysi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nowofunlandy.pl']Karm jest wiele
Nie chodzi tu o producentow i smak ale dobor karmy dla tego konkretnie psa a uwazam ze bez badan weterynaryjnych ciezko bedzie cokolwiek wybrac choc z drugiej strony on zapewne potrzebuje wszystkiego aby zasilic organizm
Gorzej jak sie okaze ze jest alergikiem
A moze zapytacie bezpoosrednio producentow \nie chce tu podwazac niczyjej decyzji\ poprostu wystarczy jeden telefon
A moze jakas hurtownia za wstawienie baneru na strone jest w stanie wspomoc czyli zaopatrzyc w jakas karme czy odzywki?
Glosno mysle bo sposobow jest wiele na pomoc
Zawsze czlowieka ogranicza tylko wyobraznia
Pisal ktos lub dzwonil nie po hodowlach i stronach z psami tylko wlasnie po hurtowniach i producentach karmy itp?[/QUOTE]

Dziekuje za opinie.

Jestem w pracy, wchodzę tu z doskoku..........

Pani Bozena zapewniła mnie o wpłacie do Niufka 400 zł za miesiąc hotelikowania oraz na karmę po 200 zl miesięcznie przez 4 miesiące.

Nie wiem ile kosztuje taka karma, ale myślałam, by w tej kwocie coś kupić, i oczywiscie coś, co będzie dobre dla naszego Niufka.

Pieniądze pewnie pospływają do mnie na dnaich, ale jeszcze poleci za dojazdy Angeliki z psem, opłatę za weterynarza, ewentualne leki..........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Dziekuje za opinie.

Jestem w pracy, wchodzę tu z doskoku..........

Pani Bozena zapewniła mnie o wpłacie do Niufka 400 zł za miesiąc hotelikowania oraz na karmę po 200 zl miesięcznie przez 4 miesiące.

Nie wiem ile kosztuje taka karma, ale myślałam, by w tej kwocie coś kupić, i oczywiscie coś, co będzie dobre dla naszego Niufka.

Pieniądze pewnie pospływają do mnie na dnaich, ale jeszcze poleci za dojazdy Angeliki z psem, opłatę za weterynarza, ewentualne leki..........[/QUOTE]

Jeżeli nie ma wskazań do karmy weterynaryjnej, to trzeba niestety metodą prób i błędów. Może być i Royal, może być Purina. A potem zależy jak pies zareaguje. Moja Tina np. po Royalu miała straszliwe biegunki, po Acanie - olbrzymie koopale :shake:. Okaże się po pierwszym worku.

Link to comment
Share on other sites

krótkie wieści od weta,później będzie obszerniejsza relacja. Ma gorączkę, może sie coś wykluwać. ,dostał leki dziś i na kolejne dni, ma jakieś zwyrodnienia w tylnych nogach. Później wstawię cos bardziej profesjonalnego, jak opisze i wyśle mi Angelika

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Till']krótkie wieści od weta,później będzie obszerniejsza relacja. Ma gorączkę, może sie coś wykluwać. ,dostał leki dziś i na kolejne dni, ma jakieś zwyrodnienia w tylnych nogach. Później wstawię cos bardziej profesjonalnego, jak opisze i wyśle mi Angelika[/QUOTE]

to czekamy na wieści, oby nic się nie wykluło...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missiaa'][B]Dla niego przede wszystkim potrzebna jest karma dla seniora[/B][/QUOTE]

To ile ma lat? W jednym z postów napisane jest, ze nie jest stary. U molosów karma dla seniora jest powyżej 5 roku życia. Rzecz w tym, że takie karmy mają zmniejszony bilans energetyczny. Jak pies jest niedożywiony, to się nią nie odkarmi.

Link to comment
Share on other sites

Pies ma 11 lub więcej lat. To pewne. 10-cio letni miot zaczyna sie od o prawie dzwadziescia numerów później. A w tamtym oddziale malutko miotów niufkowych w roku. Wtedy po jednym lub wcale. To naprawdę staruszek na bank. Na nalot na zębach nie patrzec Moja 11-latka ma taki jak mały pies w wieku 4 lat.

Zresztą już w/g zdjęć widać ze starowinka. Doopinka z typowym starczym zanikiem mięśni- chuda. Chudość u niufa to też starość. Pysk i głowa.... Wszystko wskazuje na bardzo poważny wiek psa.
Jutro wieczorem powinnam mieć dane psa dokładne jeżeli tatoo jest odczytany dobrze. Na pewnio jest to schyłek jego zycia. Że słaby to norma w tym wieku.... Goraczka może świadczyc o chorym sercu, trzustce, wątrobie, nerkach, zapaleniu starczym stawów itd. Stawiałabym na układ trawienny i moczowy bo bez odpowiedniej karmy z minimum białka niufom leci na starość bardzo szybko to.

Edited by Pysia
Link to comment
Share on other sites

Zasugerowałam się wpisem Till. Ze zdjęć, to trudno zgadnąć czy bardzo mocno zaniedbany, czy staruszek. Kiedyś pomagałam w adopcji niufki - była młoda, a wyglądała dużo gorzej od niego - ważyła mniej niż 20 kg. Jeśli jest tak jak piszesz, karmę powinien dobrać wet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuanna']Zasugerowałam się wpisem Till. Ze zdjęć, to trudno zgadnąć czy bardzo mocno zaniedbany, czy staruszek. Kiedyś pomagałam w adopcji niufki - była młoda, a wyglądała dużo gorzej od niego - ważyła mniej niż 20 kg. Jeśli jest tak jak piszesz, karmę powinien dobrać wet.[/QUOTE]

my oceniałyśmy wstępnie po ząbkach, a one faktycznie całkiem niezłe. Wet ocenił, że może mieć 10 lat. Czekam na powrót Angeliki i opis, który będę mogła tu wkleić

Link to comment
Share on other sites

Niekoniecznie. Zęby to nie tylko dbanie, ale i geny.
Czy się dowiemy kto jest właścicielem to wątpliwe. Jedna hodowla miała jeden miot i koniec. Nie wiadomo czy papiery trzyma bo niufy po prostu najczęściej tyle mie zyją. Druga hodowczyni wyjechała za granice na stałe i na bank nie wlekła tam ze sobą papierów.... Reszta hodowli papiery ma, ale ich mioty zaczynają sie od 069 nr. I to na tyle. Ale poznamy najprawdopodobniej jego date urodzenia i kto zacz. A gdy to poznamy, to znowu ja mogę się dowiedzieć ( a może znam i wiem nawet) jakie problemy były w danej linii w młodym wieku i na starość. To często pomocne informacje.

A że śpi? No cóż. Moja zadbana, w dobrej formie 11-tka niufka też śpi większość czasu teraz i ciężko ją dobudzic. I coraz częściej widzę że słabiutka. Doopinka chuda, calutki kręgosłup wyczuwalny nawet przy ogromie futra przy głaskaniu, guz potyliczny w pierwszym dotyku czuc- to nie jest normalne u młodego nowofundlanda, ale zupełnie u starowinki. Łapinki się chwieję bo starczy zanik mięśni. 120 lat to nie byle co. Super ze potrafi jeszcze wstać, chodzić bo jak nawet dożywaja takiego wieku to się często je wspomaga przy chozeniu różnymi wymyślnymi rzeczami. Np ręcznikami pod brzuch....

Link to comment
Share on other sites

Niestety prawdziwe. Starość to naturalna kolej rzeczy. I należy się cieszyć każdym dniem spędzonym ze sterym psem. Każdym dniem kiedy się bawi, biega, chodzi. Starość tez nie pachnie niestety. I trzeba te starowinki kochać najmocniej jak się da. Są cudne, wspaniałe, jedyne w swoim rodzaju. Żaden pies nie ma w sobie tyle uroku i nie wzbudza tyle ciepła co steruszek psiak. Przynajmniej u mnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Niestety prawdziwe. Starość to naturalna kolej rzeczy. I należy się cieszyć każdym dniem spędzonym ze sterym psem. Każdym dniem kiedy się bawi, biega, chodzi. Starość tez nie pachnie niestety. I trzeba te starowinki kochać najmocniej jak się da. Są cudne, wspaniałe, jedyne w swoim rodzaju. Żaden pies nie ma w sobie tyle uroku i nie wzbudza tyle ciepła co steruszek psiak. Przynajmniej u mnie.[/QUOTE]

zgadzam się
moja niunia z awatarka była najukochańszą staruszką; miała 16 lat jak odeszła; dzis mija 5 miesiąc. Staruszki są cudowne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Niestety prawdziwe. Starość to naturalna kolej rzeczy. I należy się cieszyć każdym dniem spędzonym ze sterym psem. Każdym dniem kiedy się bawi, biega, chodzi. Starość tez nie pachnie niestety. I trzeba te starowinki kochać najmocniej jak się da. Są cudne, wspaniałe, jedyne w swoim rodzaju. Żaden pies nie ma w sobie tyle uroku i nie wzbudza tyle ciepła co steruszek psiak. Przynajmniej u mnie.[/QUOTE]

To wiem - pożegnałam już wielu staruszków. Najdłużej była ze mną mała Mika. Jak się do nas przybłąkała miała ok. roku. Była z nami 20 lat. Teraz pierwszy raz mam molosa. Cieszy nas każdy dzień, a niepokoi to, że starość szybciej je dopada.

Link to comment
Share on other sites

trzeba brać pod uwagę,że Angelika mogła źle odczytać tatuaż bo nie jest wyraźnie czytelny, teraz o tym z nią rozmawiałam. Wyniki badań wkleję jak tylko mi wyśle. Nie wynika z nich nic strasznego, ogólnie są dobre, ale miał gorączkę 39,7. Dalej dużo wypoczywa i śpi, ogólnie jest bardzo grzeczny tylko śmierdzi :) biedak, dlatego Angelika pyta czy ktoś dysponuje suchym szamponem bo narazie kąpiel odpada, a w domu ciężko wytrzymać. Jeśli chodzi o karmę to napewno dla seniora, coś lekkostrawnego, o mniejszej zawartości białka dlatego proszę o doradzenie jaka w takim przypadku mogłaby być

Link to comment
Share on other sites

Pomóżcie cioteczki podrzucać :)
50% idzie na Niufka [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244151-KSIĄŻKOWO-dla-dużych-i-mniejszych-Dla-Tofika-i-Niufka-do-13-06-23-00?p=20939974#post20939974[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B]Till nie ma to ja wkleję maila od missieek:[/B]
[FONT=arial]waga 40 kg[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]została pobrana krew na badania morfologia + biochemia[/FONT]
[FONT=arial]odebrałam telefonicznie już biochemię, jutro będzie wynik morfologii[/FONT]
[FONT=arial]cukier, mocznik, kreatynina, alat w normie[/FONT]
[FONT=arial]podwyższony jest aspat 60, a norma jest do 30[/FONT]
[FONT=arial]niekoniecznie wskazuje to na chorą wątrobę, wynik może być podwyższony przez serce, chore mięśnie[/FONT]
[FONT=arial]
[/FONT]
[FONT=arial]u weta miał zmierzoną temperaturę 39,7 stopni
dostał na to Pyralginę (mam jutro sprawdzić jaką będzie miał)
do tego antybiotyk Synergal, mam receptę aby kontynuować mu w tabletkach co najmniej tydzień


wet powiedział, że słabe łapy mogą być związane ze zwyrodnieniami w kręgosłupie
przeciwzapalnie dostał Dexafort


ma zapalenie spojówek, na to mam na recepcie wypisany Dicortineff
ma zaćmę
w uszach zapalenie i grzyb, na to wzięłam u weta Otomax
wzięłam też Effipro aby go odpchlić
słabo słyszy, nie wiem czy przez zapalenie czy już ma stępiony słuch


na wszystkie badania i leki od weta mam paragon na kwotę 200 zł
płatne bezpośrednio do weta
MALWA masz dane, Focus-Vet
fotkę paragonu podeślę jutro bo dziś już ciemno
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...