Jump to content
Dogomania

Nowofunland z punktu przetrzymań w Małopolsce już w swoim domku !


MALWA

Recommended Posts

[quote name='paula_t']Kolejny niuf na dogo, wybaczcie, że piszę tutaj, ale przez przypadek znalazłam: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244036-Nowofundland-szuka-domu[/URL][/QUOTE]


Ten, jak wygląda ze zdjęć raczej jest w domu lub w ogrodzie, a nie w ...........


[quote name='Zahra as-Sahra']Tu jest mój wątek na Molosach[URL="http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=31945&p=1670773#post1670773"]
http://www.pupileo.pl/showthread.php?t=31945&p=1670773#post1670773[/URL][/QUOTE]

Dziękuję za wątek!

Edited by MALWA
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Malgoska']Jedna dziewczyna na fejsie napisła:

Przywieźcie mi go;

[URL]https://www.facebook.com/events/132727256924448/133001740230333/?notif_t=plan_mall_activity[/URL][/QUOTE]

Przeczytałam, ale nie rozumiem, co to ma oznaczać................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']

Jeśli do Angeliki to ona nie wystawia faktur, ja przynajmniej takich nie dostawałam, a przelewałam pieniądze za hotel przez kilka miesięcy. Ale dokąłdnie nie wiem, czy wystawia faktury czy nie.
Nikt takich nie prosił, bo tu na dogo sprawa jest jasna, są wpłaty, są rozliczenia, i wszystko jest "czarno na białym".[/QUOTE]


Wystawia. Musi, bo ma zarejestrowaną działalność i musi odprowadzać podatek. Tzn nie wiem czy fakture(bo to musi być na kogoś konkretnie, a na dogo nie ma konkretnie na kogo wystawić, bo jest zrzutka kilku osób), ale rachunki wystawia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missiaa']Wystawia. Musi, bo ma zarejestrowaną działalność i musi odprowadzać podatek. Tzn nie wiem czy fakture(bo to musi być na kogoś konkretnie, a na dogo nie ma konkretnie na kogo wystawić, bo jest zrzutka kilku osób), ale rachunki wystawia.[/QUOTE]

Kochana, dla mnie to bez znaczenia. Dla innych pewnie też, tu pomagamy psom, na psa sie zrzucamy i dla psa szukamy hoteliku lub DT. Nie ważne kto kiedy komu wypisał, podpisał, pokazał itp. Istotą jest tu tylko i wyłącznie pomoc psom.

Ta uwaga dotycyzła wcześniejszej wypowiedzi, ze musi być faktura, by pieniądze rozliczała fundacja.

Ale mnie wszystko jest ok.

Edited by MALWA
Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Przeczytałam, ale nie rozumiem, co to ma oznaczać................[/QUOTE]
to samo pytanie zadałam na fb troiszke dziewczyna wyjaśniła miała wcześniej kaukaza, pies ma by do domu , nie do budy. Więcej info będzie na telefon do misiek.
kciukasy poproszę :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keria']to samo pytanie zadałam na fb troiszke dziewczyna wyjaśniła miała wcześniej kaukaza, pies ma by do domu , nie do budy. Więcej info będzie na telefon do misiek.
kciukasy poproszę :razz:[/QUOTE]

na telefon do misiek? keria do kogo Ty podałaś tel? missieek to niewiele wie o niufku... najwięcej wiem ja... i moja mama:P

Pani mieszka w domu czterorodzinnym.. ale planuje przenieść się do mieszkania.. czy taki duży psiak nadaje się do mieszkania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JamniczaRodzina.']Pewnie nie będzie szczęśliwy w mieszkaniu to duży psiak ;)[/QUOTE]
Trudno powiedziec, znam osoby z bloków z równie dużymi psami ale przy dobrym podejsciu są szczęśliwe. przydałaby się wizyta pA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missiaa']na telefon do misiek? keria do kogo Ty podałaś tel? missieek to niewiele wie o niufku... najwięcej wiem ja... i moja mama:P

Pani mieszka w domu czterorodzinnym.. ale planuje przenieść się do mieszkania.. czy taki duży psiak nadaje się do mieszkania?[/QUOTE]

Sorki ja myślałam, ze Karolina ty Ty :oops: , tu nick a tam prawdziwe dane, gubię się w tym :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ja jestem Karolina
missieek to Angela
a numer który Ci podawałam(jeśli Ci podawałam, bo już się gubię co, jak i gdzie) jest do mamy.

Pani Ania z FB jest z Dąbrowy Górniczej. Jest gotowa go adoptować. Zapytałam jakie warunki ma do zaoferowania, więc:
[SIZE=3][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]odpowiedź: "narazie niezbyt budynek cztero rodzinny w pazdzierniku w blokach obok park chyba lepsze niż smierc"

[/FONT][/COLOR][/SIZE]zapytałam czy gdyby okazało się, że psiak jest chory, poradziłaby sobie finansowo oraz czy decyzja jest na pewno przemyślana. Aha jeszcze czy wykastruje go.
odpowiedź:[SIZE=3]"[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]miałam kaukaza 8 lat suczke karine w blokach miała dyskopatie stawów biodrowych są leniwe i cały czas jedzą[/FONT][/COLOR][/SIZE][COLOR=#333333][FONT=lucida grande][SIZE=3]dawałam rade teraz pewnie tez -a kastracja - nie wiem -czy warto piszesz że starszy jest jest sens?[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande][SIZE=3]jesli nie znajdziecie opcji -ja chętnie pomoge zawsze można by go odwiedzic mieszkam w DG"[/SIZE][/FONT][/COLOR]

poprosiłam o nr tel. i że muszę ustalić co dalej z Wami
i odpisała mi tak, nie podając numeru:'[SIZE=3][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]to dobrze [/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande][/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande] poprostu kocham psy jego dobro jest najważniejsze"
[/FONT][/COLOR][/SIZE]
w domu napewno jest dziecko, bo P. Ania pytała o to czy robiłby coś dziecku, niestety na to pytanie nie jestem w stanie jej odpowiedzieć.


Powiem szczerze, że ja nie miałam nigdy styczności z tą rasą nie znam się na ich potrzebach, wymaganiach, zachowaniach...nie umiem również profesjonalnie przeprowadzać rozmów z potencjalnymi domami, bo nigdy tego nie robiłam. Nie wiem o co pytać itd. O niufku powiedziałam Wam tyle co wiem, co zdążyłam zauważyć w ciągu niecałych 5 minut przy nim.

keria, powiedziała, że jest jeszcze jedna chętna dać DS Pani z Wieliczki... mam numer.. ale ja nie wiem jak ja mam tą rozmowę przeprowadzić:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missiaa']ja jestem Karolina
missieek to Angela
a numer który Ci podawałam(jeśli Ci podawałam, bo już się gubię co, jak i gdzie) jest do mamy.

Pani Ania z FB jest z Dąbrowy Górniczej. Jest gotowa go adoptować. Zapytałam jakie warunki ma do zaoferowania, więc:
[SIZE=3][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]odpowiedź: "narazie niezbyt budynek cztero rodzinny w pazdzierniku w blokach obok park chyba lepsze niż smierc"

[/FONT][/COLOR][/SIZE]zapytałam czy gdyby okazało się, że psiak jest chory, poradziłaby sobie finansowo oraz czy decyzja jest na pewno przemyślana. Aha jeszcze czy wykastruje go.
odpowiedź:[SIZE=3]"[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]miałam kaukaza 8 lat suczke karine w blokach miała dyskopatie stawów biodrowych są leniwe i cały czas jedzą[/FONT][/COLOR][/SIZE][COLOR=#333333][FONT=lucida grande][SIZE=3]dawałam rade teraz pewnie tez -a kastracja - nie wiem -czy warto piszesz że starszy jest jest sens?[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande][SIZE=3]jesli nie znajdziecie opcji -ja chętnie pomoge zawsze można by go odwiedzic mieszkam w DG"[/SIZE][/FONT][/COLOR]

poprosiłam o nr tel. i że muszę ustalić co dalej z Wami
i odpisała mi tak, nie podając numeru:'[SIZE=3][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]to dobrze [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande] poprostu kocham psy jego dobro jest najważniejsze"
[/FONT][/COLOR][/SIZE]
w domu napewno jest dziecko, bo P. Ania pytała o to czy robiłby coś dziecku, niestety na to pytanie nie jestem w stanie jej odpowiedzieć.


Powiem szczerze, że ja nie miałam nigdy styczności z tą rasą nie znam się na ich potrzebach, wymaganiach, zachowaniach...nie umiem również profesjonalnie przeprowadzać rozmów z potencjalnymi domami, bo nigdy tego nie robiłam. Nie wiem o co pytać itd. O niufku powiedziałam Wam tyle co wiem, co zdążyłam zauważyć w ciągu niecałych 5 minut przy nim.

keria, powiedziała, że jest jeszcze jedna chętna dać DS Pani z Wieliczki... mam numer.. ale ja nie wiem jak ja mam tą rozmowę przeprowadzić:oops:[/QUOTE]


Witam z rana !

Dziewczyny, ale się dzieje, a nie było mnie tu tylko przez 6 godzin.................

Ja nie mogę sie wypowiedzieć na temat adopacji psa, bo nie wiem jak on sie zachowuje. Ja tylko założyłam wątek na prośbę Till. Według mnie ona jest tu osobą decyzyjną, ale jak widzę więcej osób widziało psa i może razem coś uradzimy.

Jest deklaracja opłaty za pierwszy miesiąc hoteliku i opłaty za karmę za 4 miesiące- to juz wskazałam wyżej, w razie czego pies moze trafić do hoteliku, jesli nie znajdziemy mu domu, ale chyba priorytetetm jest wyciągnięcie NIufka z mordowni.........i dlatego trzeba działać szybko!


Co do osób z FB, to nie wypiwiem sie, nie miałam nigdy psa tej rasy, nie miałam tez do czynienia, nikt ze znajomych czy rodziny nie miał. Ale fakt jest taki, ze pies jest ogromny, i do bloku, z parkiem czy bez , to średnio widzę, chyba, ze Pani byłaby w stanie zapewnić kilka razy spacery, ale nie na 5 minut na siku i qope, tylko dłuzsze, aby pies wiedział, ze na tym spacerze faktycznie był.

Kto mieszka blizej Wieliczki, by zrobic wizytę? Pytam teoretycznie, bo nie wiem czy do niej w ogóle dojdzie............z Wieliczki chyba jest majowa, ale nie jestem tego pewna...........

I jeszcze jedna sprawa, gdyby domy, ktore zgłosiły sie na FB odpadły, to jeszcze Pysia pisała, ze mogłaby mieć miejsce dla psiaka, choć nie była tego pewna.
Trzeba ja dopytac na jakich warunkach: opłaty, karma, leczenie, i jakie koszty za to..........

Wczoraj wieczorem, a właściwie w nocy wysłałam do chętnych nr konta.

Edited by MALWA
Link to comment
Share on other sites

Zaglądam na zaproszenie, szkoda mi psiaka, miała nowofunlanda, prawie 9 lat temu odszedł za TM, był adopcyjny, przeżył u nas prawie 10 lat, niestety w tej chwili nie moge wesprzeć finansowo, ani zaproponowac dt czy ds, mam 5 psów w tym 3 dogi adoptowane, jednemu robię badania, jestem w trakcie, więc kasa potrzebna, w miarę możliwości będę zaglądać

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jest miejsce do wybiegania się i apewni się psu spacery to w blokach może mieszkać,nie jest zbyt uciążliwy, ja co prawda mieszkam na wsi i mam dom z ogrodem, a le nasz niufek mieszkał w domu, tak jak wszystkie inne psy zresztą, tylko oczywiście jak jest ogród to mogą więcej czasu spędzać na dworze nietylko spacery, trzeba się jednak liczyć z jego rozmiarami i wnoszonym piachem, błotem do domu i dbać o sierść, najlepeij codziennie czesać, bo ma tendencje do filcowania się

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JamniczaRodzina.']Pewnie nie będzie szczęśliwy w mieszkaniu to duży psiak ;)[/QUOTE]

Będzie szczęśliwy. Niufy są szczęśliwe przede wszystkim przy człowieku. Uciążliwe w mieszkaniu są tony sierści, piachu i glutów na ścianie ;) Jeśli przyszły domek jest świadomy tego, nie ma przeszkód (no poza barierami architektonicznymi - np. czwarte piętro bez windy).

Link to comment
Share on other sites

ja myślę, żeby go wyciągnac jak najszybciej do hoteliku skoro na pierwszy miesiac są pieniadze i pies jeszcze tam jest i żyje

a międzyczasie posprawdzac te potencjalne ds-y ..a nie wiadomo tez w jakim stanie jest pies..czy nie trzeba mu weta na przykład...

nie wiem czy pisał ktos do majowej..ona tez na wątku O deklarowała wpłatę chyba jednorazową na niufka a nie widziałam jej tu na wątku jeszcze...moze dotrze

Malwa pewnie jestes w kontakcie z Till..trzeba cos zadecydować

mamy troche opcji, bo i jakis dt sie oferował choc nie na 100 %..a deklaracje zawsze mozna dozbierac..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zozola77']ja myślę, żeby go wyciągnac jak najszybciej do hoteliku skoro na pierwszy miesiac są pieniadze i pies jeszcze tam jest i żyje

a międzyczasie posprawdzac te potencjalne ds-y ..a nie wiadomo tez w jakim stanie jest pies..czy nie trzeba mu weta na przykład...

nie wiem czy pisał ktos do majowej..ona tez na wątku O deklarowała wpłatę chyba jednorazową na niufka a nie widziałam jej tu na wątku jeszcze...moze dotrze

Malwa pewnie jestes w kontakcie z Till..trzeba cos zadecydować

mamy troche opcji, bo i jakis dt sie oferował choc nie na 100 %..a deklaracje zawsze mozna dozbierac..[/QUOTE]

Napisze do majowej.

Zaraz zadzwonię do Till.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Ten, jak wygląda ze zdjęć raczej jest w domu lub w ogrodzie, a nie w mordowni...........

...[/QUOTE]

Tak, wiem, ale wkleiłam wątek, bo znalazłam przez przypadek, a tu Ciotki od niufów są.

[quote name='zozola77']ja myślę, żeby go wyciągnac jak najszybciej do hoteliku skoro na pierwszy miesiac są pieniadze i pies jeszcze tam jest i żyje

a międzyczasie posprawdzac te potencjalne ds-y ..a nie wiadomo tez w jakim stanie jest pies..czy nie trzeba mu weta na przykład...

....[/QUOTE]

I ja jestem takiego zdania. Trzeba go jak najszybciej wyciągnąć, to jest najważniejsze. Wtedy będziemy też więcej na jego temat wiedzieć-stan zdrowia, wiek, stosunek do innych psów, kotów, być może dzieci i będziemy wiedzieć do jakiego domu może trafić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...