Jump to content
Dogomania

Nowofunland z punktu przetrzymań w Małopolsce już w swoim domku !


MALWA

Recommended Posts

Teresa - pięknie Kochana dziękuję za stałą deklarację dla Niufka! Zaraz lecę pisać.


[U]Rozmawiałam z Till i sprawa wygląda nastepująco:

[/U]wyciągamy Niufka z .....(przemilczę) i umieszczamy w hoteliku.
Chcemy załatwic tak, by pies trafił do Angeliki (w tym hoteliku był nasz Amor), ale sprawę trzeba dograć z Angeliką.

Po południu pewnie będę wiedziała więcej szczegółow.

Teraz jestem w pracy i mało mogę pozałatwiać przez telefon. A do netu mam blisko, ale problem, by być tu cały czas.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 524
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dziewczyny bardzo proszę o kontakt znaczy się telefon do mamy misiek lub misiek.
Trzeba ustalic jakieś kierunki akcji.
Ludzie pytają na FB a ja nie wiem co odpisac...
Po pierwsze poproszę o numer konta do przelewów, by umiescic na FB
Nie wiem jak tu zgromadzeni ale ja myślę, że najrozsądniej zabrac go do hotelu, mamy deklarację utrzymania na pierwszy miesiąc, i potem już na spokojnie szukac czegoś tańszego np tymczasu za zwrot kosztów no i oczywiście domu stałego.
Proszę o info !
Widzę, ze Malwa mnie uprzedziła ;)

Link to comment
Share on other sites

jestem jestem, podtrzymuje 100 zł wpłaty jednorazowej

co do PA w Wieliczce to ciocia Masza44 ma już wprawę, a mieszka tuż za Wieliczką, ja mogłabym co najwyżej komuś towarzyszyć i się pouczyć,
mogłabym natomiast zaoferować przywiezienie psiaka do Wieliczki gdyby tu trafił do DS

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keria']Gdybyście potrzebowały transportu na jakieś powiedzmy trasy do 50 km, za zwrot kosztów paliwa, to mogę jechac, pracuje róznie, zalezy głownie od pogody.[/QUOTE]

Jeśli pies trafi do Angeliki, to załatwimy tak, by Angelika lub Jej Mama pojechały po psa - tak informowała mnie Till.

Edited by MALWA
Link to comment
Share on other sites

[quote name='keria']Dziewczyny bardzo proszę o kontakt znaczy się telefon do mamy misiek lub misiek.
Trzeba ustalic jakieś kierunki akcji.
Ludzie pytają na FB a ja nie wiem co odpisac...
Po pierwsze poproszę o numer konta do przelewów, by umiescic na FB
Nie wiem jak tu zgromadzeni ale ja myślę, że najrozsądniej zabrac go do hotelu, mamy deklarację utrzymania na pierwszy miesiąc, i potem już na spokojnie szukac czegoś tańszego np tymczasu za zwrot kosztów no i oczywiście domu stałego.
Proszę o info !
Widzę, ze Malwa mnie uprzedziła ;)[/QUOTE]

Wszystko załatwia Till, i zostawmy to w Jej rekach.

Co do konta, to zbieram na swoje prywatne, a następnie będe przelewać konto Angeliki - tak jak było w przypadku Amorka.

[U][B]Nie wyrażam zgody na podawanie mojego konta i danych na FB !

[/B][/U]Prosze, by osoby chetne do wpłaty zalogowały się tu na dogomanii, dostaną konto na pw i wpłacą, albo o kontakt na e-maila, to wtedy podam moje dane do wpłaty.

Przesyłam Ci mojego e-maila na pw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Wszystko załatwia Till, i zostawmy to w Jej rekach.

Co do konta, to zbieram na swoje prywatne, a następnie będe przelewać konto Angeliki - tak jak było w przypadku Amorka.

[U][B]Nie wyrażam zgody na podawanie mojego konta i danych na FB !

[/B][/U]Prosze, by osoby chetne do wpłaty zalogowały się tu na dogomanii, dostaną konto na pw i wpłacą, albo o kontakt na e-maila, to wtedy podam moje dane do wpłaty.

Przesyłam Ci mojego e-maila na pw.[/QUOTE]

Ok nie będę podawac Twojego konta. Tylko nie wiem czy osobom z FB będzie się tu chciało logowac specjalnie by na pw dostac nr konta i dokonac wpłat?
Nie macie zaprzyjaźnionych fundacji, które udostępniły by swoje konto na FB?
Czy Twojego maila mogę podac w wydarzeniu czy każdemu z osobna chętnemu do wpłaty mam je wysyłac?
Czy nie mogę osobom z FB od razu posła numeru twojego konta które mi poślesz?


No to ja nie będę już wprowadzac zamieszania.

Edited by keria
Link to comment
Share on other sites

witam się tu na wątku:)
jak pisałam na O. wątku ten piesek z ogłoszenia ze stycznia z okolic Nowego Sącza się odnalazł, dzwoniłam.
potencjalne ds, fajnie, ale to trzeba wszystko sprawdzić...zawieźć nie problem, a jak nagle ds się rozmyśli?? najlepiej na już wyciągnąć go do hoteliku:) ale to już dziewczyny pisały:)
co do nr konta na fcb...myślę że może hoteliku nr na pw podawać o ile missiaa/missieek wyrażą zgodę??
[B]Keria[/B] myślę że na fcb na razie trzeba napisać że missiaa jest lub zaraz będzie w kontakcie z potencjalnymi ds i prosimy o cierpliwość. Jak już niuf będzie wyciągnięty można napisać, że chwilowo do czasu sprawdzenia potencjalnych ds jest w hotelu i jak ktoś chętny do pomocy na diagnozę/leczenie/jedzenie/hotelowanie to konto na PW podamy. Jak ktoś nie chce wysyłać na prywatne konto to może np karmę zakupić i wysłać do hotelu:) albo zapłacić za weta jak już tam psiak dotrze, na podstawie wystawionego rachunku/fv?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']witam się tu na wątku:)
jak pisałam na O. wątku ten piesek z ogłoszenia ze stycznia z okolic Nowego Sącza się odnalazł, dzwoniłam.
potencjalne ds, fajnie, ale to trzeba wszystko sprawdzić...zawieźć nie problem, a jak nagle ds się rozmyśli?? najlepiej na już wyciągnąć go do hoteliku:) ale to już dziewczyny pisały:)
co do nr konta na fcb...myślę że może hoteliku nr na pw podawać o ile missiaa/missieek wyrażą zgodę??
[B]Keria[/B] myślę że na fcb na razie trzeba napisać że missiaa jest lub zaraz będzie w kontakcie z potencjalnymi ds i prosimy o cierpliwość. Jak już niuf będzie wyciągnięty można napisać, że chwilowo do czasu sprawdzenia potencjalnych ds jest w hotelu i jak ktoś chętny do pomocy na diagnozę/leczenie/jedzenie/hotelowanie to konto na PW podamy. Jak ktoś nie chce wysyłać na prywatne konto to może np karmę zakupić i wysłać do hotelu:) albo zapłacić za weta jak już tam psiak dotrze, na podstawie wystawionego rachunku/fv?[/QUOTE]
Zgadzam się w całej rozciągłości ;) pozwoliłam sobie przekleic na FB.
Czekam na maila z numerem konta (tak byłoby łatwiej) lub maila, który dopiero udostępni numer konta.
Muszę przeglądnąc wszystkie deklaracje z FB i powysyła info.

Link to comment
Share on other sites

zgadzam sie z powyższym co do fb...wtedy wiarygodnie bedzie
bo tam z tego co wiem moze byc problem ze zbieraniem na prywatne konto, lepiej na konto hotelu ale to tez chyba bez umieszczania na oficjalnej stronie..ale to juz decyzja hotelu..

no nic, zobacymy jak bedzie..teraz najwazniejsze wyciagnąc psiaka..to czekam na wiesci co i jak

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majowa']jestem jestem, podtrzymuje 100 zł wpłaty jednorazowej

co do PA w Wieliczce to ciocia Masza44 ma już wprawę, a mieszka tuż za Wieliczką, ja mogłabym co najwyżej komuś towarzyszyć i się pouczyć,
mogłabym natomiast zaoferować przywiezienie psiaka do Wieliczki gdyby tu trafił do DS[/QUOTE]

Dziekuję za deklarację, konto wysle później.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keria']Malwa to znaczy, że osoby z FB jeśli podam im twój mail w pw na FB, a nie zechcą się zalogowac na dogomani nie będą mogły wpłacic?
Nie wiem ale na moje oko tak wychodzi....:roll:[/QUOTE]

[U]Zróbmy tak:[/U] jeśli osobom na FB możesz podawać jakiekolwiek treści w tzw. pw, to wyślę zaraz moje konto na Twoje pw, i roześlij ludziom.

Ale nie zgodziłam się na ujawnianie moich danych na forum publicznym.

Mam nadzieję, ze teraz jest to zrozumiałe...........

Link to comment
Share on other sites

od fundacji Psi Ratownicy dostałam odpowiedź na maila, cytuję:
"[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]WItam![/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]Zamieścimy go na naszej stronie i postaramy się poszukać mu domu.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]Pozdrawiam"[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keria']Tak teraz to ma sens.
Rozumiem ,żadnych twoich danych na ogóle i w treści wydarzenia. Tylko osobom chętnym do wpłaty wysyłam pw z numerem konta.
W tytule przelewu niech zapiszą że to dla Niufka i od kogo ok?[/QUOTE]

Dokładnie tak.

Postaram sie jeszcze wysłac konto, ale mam w biurze młyn

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']od fundacji Psi Ratownicy dostałam odpowiedź na maila, cytuję:
"[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]WItam![/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]Zamieścimy go na naszej stronie i postaramy się poszukać mu domu.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]Pozdrawiam"[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Dziękuję, może przez to szybciej znajdziemy dom........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresaa118']Podoba mi sie takie blyskawicze zalatwianie klienta. Juz przelalam moja stala na Niufa. Mam nadzieje, ze bedzie tak samo w czepku urodzony jak Amor, szybko znajdzie swoich nowych ludzi do glaskania.[/QUOTE]

Kochana, ja pracuję w Biurze Obsługi Klienta.......i muszę umieć rozmawiac z klientem, tzn. prawidłowo prowadzić marketing relacyjny.

Link to comment
Share on other sites

Telefon do drugiego potencjalnego domku wykonany.. więc tak:
[SIZE=3][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]
Pani jest bardzo chetna mu pomoc, adoptowac[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]ale na ten momen jest za malo informacji co do psa[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]ma dwie suczki, szczeniaki, jedna jest swiezo po pierwszym szczepieniu, wiec tez watro troche odczekac jakby brala psa ze schroniska[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]obie suczki uratowane, jedna adoptowana, jedna ze wsi[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]bede wykastrowane w odpowiednim wieku
[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]ma hodowle kotow wiec pies musialby tolerowac koty

więc tak czy siak trzeba dla niego DT i sprawdzić jaki jest w stosunku do kotów i coś więcej o nim jaki ma charakter.[/FONT][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

dziś popołudniu nasza " malutka"czarna kuleczka będzie już bezpieczna, oby jeszcze tam był, siedzę jak na szpilkach! tak bym chciała żeby ten boksiowy mógł być zabrany razem z nim i też był już bezpieczny. Tak się boje, że ten wielki husky już go pogryzł bo nie ma amstaffa, jego przyjaciela, który go bronił....

Link to comment
Share on other sites

no to teraz z panią, która deklarowała pomoc trzeba ustalić przesłanie karmy do hoteliku. Może ktoś się zna jaka jest odpowiednia karma dla takiego psa, może dla tej rasy, trzeba wziąć pod uwagę, że jest wyczerpany, może nawet odwodniony. Czekamy na jakieś sugestie

Link to comment
Share on other sites

witam,
to ja deklarowalam wplaty (100+100) na FB.
generalnie jesli mogę wyrazić swoje zdanie, to jeśli jest pokrycie kosztów hotelowania i karmy to przede wszystkim trzeba psa wyciągnąc bo od tego zależy jego życie. Przyznam szczerze, że najchetniej widziałabym go potem na DT u Pysi - bo ona ma najwieksze z nas doświadczenie z niufami, ma tez kontakty, doświadczenie adopcyjne i jest stosunkowo blisko. jeśli się zgodzi wtedy trzeba porozmawiać z osobą (p. Bożena?), która zadeklarowała największa pomoc czy podtrzyma ja jeśli pies trafi do Pysi do DT.
Absolutnie nie wydawałabym go teraz do mieszkania/domu gdzie jest dziecko a pies jest niesprawdzony na różne bodzce - to 80kg psa i nie da sie NIC z nim zalatwic siłą jeśli pies jest innego zdania. O psie nic nie wiadomo - w rekacji stresowej, depresji może byc potulny jak baranek, ale nie można zapomnieć, że to potężny niewykastrowany(?) samiec, który może reagować w innych warunkach zupełnie inaczej.
sama mam niufa łagodnego przytulaka, ale np z dziećmi nie może być - nie miał z nimi kontaktu w życiu i nie wie jak z nimi postepować - chce się np bawić trąca nosem, albo łapą i dziecko leci 2metry na ścianę - bo pies nie ma świadomości swojej siły.
Także naprawdę, jeśli adopcja od razu, to dla miłośnika rasy/domu z doświadczeniem gotowego na różne niespodzianki i pracę z psem i najlepiej do domu, nie do mieszkania (bo nie wiadomo czy np pies utrzymuje czystość, czy chodzi na smyczy).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missiaa']Telefon do drugiego potencjalnego domku wykonany.. więc tak:
[SIZE=3][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]
Pani jest bardzo chetna mu pomoc, adoptowac[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]ale na ten momen jest za malo informacji co do psa[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]ma dwie suczki, szczeniaki, jedna jest swiezo po pierwszym szczepieniu, wiec tez watro troche odczekac jakby brala psa ze schroniska[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]obie suczki uratowane, jedna adoptowana, jedna ze wsi[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]bede wykastrowane w odpowiednim wieku
[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]ma hodowle kotow wiec pies musialby tolerowac koty

więc tak czy siak trzeba dla niego DT i sprawdzić jaki jest w stosunku do kotów i coś więcej o nim jaki ma charakter.[/FONT][/COLOR][/SIZE][/QUOTE]

sprawa jest jasna, bez wyciągnięcia go z tego piekła nic nie zdziałamy. Trzeba go poznać, na spokojnie sprawdzić potencjalne domy itp.

Link to comment
Share on other sites

bardzo dobrze pisze mmmonika! jeśli adopcja to tylko po sprawdzeniu psa, więc szybko do hoteliku, potem jak Pysia by mogła to można do niej, chyba że wypali ds:) teraz będę całe popołudnie trzymać kciuki by jeszcze tam był!!

No i Till ten bokserkowaty mi chodzi po głowie...mam na mailu foty gdzie widać że bardziej bokserkowaty niz amstaffowaty jest, może obrobię i podeslę jakimś fundacjom od tej rasy, na fcb znawcom rasy??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...