Jump to content
Dogomania

Malusia,połamana Alexis prosi o POMOC!! JUŻ W DOMU STAŁYM :)


Celina12

Recommended Posts

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Alexis ma już ładne oczka, patrzy ciekawie, bardzo jest za człowiekiem, szuka kontaktu już więcej. Dzisiaj jak wdrapała się na moje kolano to udało mi się ją wziąć na ręce. Przytuliła sie mocno i chyba było jej dobrze :). Oczywiście Koko jest nadal zazdrosna.
Aleksis jest spokojniutka, potrafi jednak zaszczekać. Czasami też piszczy. Nie lubi jak zamykam drzwi a ona zostaje za drzwiami, dzisiaj też zdarzyło się małe nieszczeście, jak została sama na przedpokoju to zciachała kawał wykładziny i kawałek tapety, mam nadzieję że to tylko takie początkowe, że to nie b ędzie lęk separacyjny, ale może lepiej jak w przyszłości bedzie sie jej szukać ds gdzie ktoś będzie dużo w domu, żeby nie musiała sama przebywać. NO chyba że jak sie przyzwyczai i zrozumie że jestem dla niej na codzień, że ma mnie tyle ile potrzebuje, poczuje sie bezpiecznie, i pewnie to może jej to przejdzie. Narazie wydaje mi sie że chociaż to delikatnie okazuje to jednak Alexis potrezbuje dużo ciepła, miłości człowieka, słoneczko kochane :).

Link to comment
Share on other sites

Karma jeszcze nie dojechała. Narazie zjada karmę szczenięcą Koko bo ma małe granulki.
Dzisiaj jak byłam na komputerze to siedziała mi przez dobrą chwile na kolanach. Bardzo lubi się przytulać.
Po wizycie u weta dam znać i wtedy sie zobaczy co dalej będzie trzeba robić z tą jej łapką.

Aha, pieniążki 200zł z konta Jamników już sie pokazały na moim koncie.

Dzisiaj postaramy sie porobić jakieś fotki :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']Karma jeszcze nie dojechała. Narazie zjada karmę szczenięcą Koko bo ma małe granulki.
Dzisiaj jak byłam na komputerze to siedziała mi przez dobrą chwile na kolanach. Bardzo lubi się przytulać.
Po wizycie u weta dam znać i wtedy sie zobaczy co dalej będzie trzeba robić z tą jej łapką.

Aha, pieniążki 200zł z konta Jamników już sie pokazały na moim koncie.

Dzisiaj postaramy sie porobić jakieś fotki :).[/QUOTE]

Super. Co do karmy sponsor mi napisał ze dzisiaj "wyszła". Dzieki za potwierdzenie kasy.

[quote name='Dogo07']I jeszcze tylko napisze że mała od czasu do czasu biegnie z podniesionym ogonkiem :).[/QUOTE]

I to jest wspaniały objaw.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=arial black][SIZE=4][B]AKTUALIZACJA SKARPETY ALEXIS 4.IV.2013[/B][/SIZE][/FONT]

[TABLE="width: 500"]
[TR]
[TD][COLOR=#0000ff][SIZE=3][FONT=arial black]WPŁYWY[/FONT][/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Maria N.[/TD]
[TD="align: right"]40,00[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Leszek P.[/TD]
[TD="align: right"]10,00[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Bartosz R.[/TD]
[TD="align: right"]120,00[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Agnieszka K. [/TD]
[TD="align: right"]20,79[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Katarzyna SCH. [/TD]
[TD="align: right"]8,62[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Katarzyna K. [/TD]
[TD="align: right"]20,00[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Edyta D. [/TD]
[TD="align: right"]20,00[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Magdalena Z-O [/TD]
[TD="align: right"]20,00[/TD]
[TD]paypal[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD="align: right"][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][SIZE=3][FONT=arial black][COLOR=#0000FF]Razem wpływy 4.IV.
[/COLOR][/FONT][/SIZE][/TD]
[TD="align: right"][SIZE=3][FONT=arial black][COLOR=#0000FF]239,41
[/COLOR][/FONT][/SIZE][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD="align: right"][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#ff0000][SIZE=3][FONT=arial black]WYDATKI[/FONT][/SIZE][/COLOR][/TD]
[TD="align: right"][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]zaliczka DT[/TD]
[TD="align: right"][SIZE=3][FONT=arial black][COLOR=#FF0000]200,00[/COLOR][/FONT][/SIZE][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD="align: right"][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD="align: right"][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#008000][SIZE=3][FONT=arial black]SALDO[/FONT][/SIZE]
[/COLOR][/TD]
[TD="align: right"][COLOR=#008000][SIZE=3][FONT=arial black]+39,41[/FONT][/SIZE]
[/COLOR][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[SIZE=5]
Serdecznie dziękujemy i prosimy
o nawet najmniejsze wpłaty i o deklaracje stałe.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Na spacerku powolutku, zwłaszcza do windy nie chciała na początku wejść a mamy taką winde z automatycznie zamykającymi się drzwiami.
Ale poszła razem z dużym, żeby jej było raźniej. Bo jak widzi jak inny psiaczek idzie czy biegnie gdzieś to ona też tam idzie.
WIęc spacerek powolutku, i po chwili już chciała na rączki.
Będziemy stopniowo chodzić na spacerki.
[IMG]http://images35.fotosik.pl/1867/0303cfa1c088d6ea.jpg[/IMG]
Łapka, nie wiem czy widoczne jest jak bardzo jest dziwna, taka wygięta.

I taka jestem śliczna :).
[IMG]http://images41.fotosik.pl/2000/2779cffbb9d5ee1c.jpg[/IMG]

I na plecach pani ;).
[IMG]http://images48.fotosik.pl/654/c83b68f59eacfda8.jpg[/IMG]

Edited by Dogo07
Link to comment
Share on other sites

No normalnie padam....Cudo nad Cudami.....słodka,śliczna.Czyli wie co to rączki-dobre rączki.Bidulka w schronie to jak brali-to na zabiegi,szczepienie itp.Kojarzyła to z bólem...a teraz na plecki sobie Pańci włazi...

Łapka rzeczywiście dziwnie wygięta.....

A tu wymiękam...dosłownie padam..

[IMG]http://images41.fotosik.pl/2000/2779cffbb9d5ee1c.jpg[/IMG]


TE OCZY.....

Link to comment
Share on other sites

Alexis bardzo potrzebuje człowieka, piszczy wrecz za nim, jak tylko może to wdrapuje sie łapkami na moje kolana i w ten sposób nieśmiały prosi o zajęcie sie nią, jak już jest na rękach to sie wtula w człowieka i może tak leżeć przytulona i leżeć.
Dzisiaj gdy została sama zajęła się tapetą, dziwie sie jak taka malutka drobinka potrafi zrobić taki przemiał. Ciągle mam nadzieję że to tylko takie początkowe, żeby potem nie było problemu ze znalezieniem jej domku stałego.
Aha, dzisiaj doszły piękne stylowe szeleczki żółto - rude wraz z brązową smyczką, od taks, bardzo dziękuję :). Zrobię jutro zdjęcie.
Karmy nadal nie ma, mała je już te większe granulki karmy dla dorosłych psów ale dla ras duzych.
Nie wiem jak jamniczki mają jeśli chodzi o ogonki, czy im też tak zwisają ale to zapytam na wizyce u pani wet jutro jak pojdziemy. A potem pewnie trzeba będzie zrobić prześwietlenie, to nam pewnie wet już powie na wizycie.
Jeszcze jedna rzecz, zauważyłam na łapce piaty pazurek, tylko taki dziwnie zwisający.
Zastanawiam sie czy ktoś jej jakoś specjalnie nie zrobił krzywdy bo ona bardzo sie boi i ucieka jak ktoś sie nad nią pochyla czy wyciąga ręce.
I jeszcze jedno, zrobie jej jedno ogłoszenie, żeby sie nie dziwić, z Twoim nr tel jeśli moge Isadora. A to dlatego że miałam dzisiaj tel. o Gonza. To był taki kudłaczek mały któremu szukałam domku. Pani jak sie dowiedziała że ogłoszenie nieaktualne to zapytała czy nie mam jakiegoś małego kudłatego pieska do adopcji i że ona szuka takiej malizny którą by mogła przytulać i brać na ręce. Poleciłam jej więc Alexis, tylko musze zrobić ogłoszenie, żeby pani sobie mogła zobaczyć zdjęcia suni.
Wiem że to jeszcze za wcześnie i że pewnie nie szukacie jej jeszcze domu ale czas leci, a domków nigdy za wiele więc trzeba kazdą okazje wykorzystać :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']Alexis bardzo potrzebuje człowieka, piszczy wrecz za nim, jak tylko może to wdrapuje sie łapkami na moje kolana i w ten sposób nieśmiały prosi o zajęcie sie nią, jak już jest na rękach to sie wtula w człowieka i może tak leżeć przytulona i leżeć.
Dzisiaj gdy została sama zajęła się tapetą, dziwie sie jak taka malutka drobinka potrafi zrobić taki przemiał. Ciągle mam nadzieję że to tylko takie początkowe, żeby potem nie było problemu ze znalezieniem jej domku stałego.
Aha, dzisiaj doszły piękne stylowe szeleczki żółto - rude wraz z brązową smyczką, od taks, bardzo dziękuję :). Zrobię jutro zdjęcie.
Karmy nadal nie ma, mała je już te większe granulki karmy dla dorosłych psów ale dla ras duzych.
Nie wiem jak jamniczki mają jeśli chodzi o ogonki, czy im też tak zwisają ale to zapytam na wizyce u pani wet jutro jak pojdziemy. A potem pewnie trzeba będzie zrobić prześwietlenie, to nam pewnie wet już powie na wizycie.
Jeszcze jedna rzecz, zauważyłam na łapce piaty pazurek, tylko taki dziwnie zwisający.
Zastanawiam sie czy ktoś jej jakoś specjalnie nie zrobił krzywdy bo ona bardzo sie boi i ucieka jak ktoś sie nad nią pochyla czy wyciąga ręce.
I jeszcze jedno, zrobie jej jedno ogłoszenie, żeby sie nie dziwić, z Twoim nr tel jeśli moge Isadora. A to dlatego że miałam dzisiaj tel. o Gonza.[/QUOTE]

karma wyszła wczoraj z firmy trochę się bałam ze kurier nie wydoli dzisiaj i tak sie stało. Musicie jakoś dać rade do poniedziałku. Tak ogłoszenia oczywiście mogą być z moim telefonem (na stronie tez tak jest) prośba tylko aby jak to możliwe zaznaczyć ze telefony po godzin ie 19.

Kup jej moze w jakimś szmateksie nawet kilkanaście maskotek wszelakich niech rzeźbi. Ogonki.... jedna z moich jamniś miała kilka miesiecy zwisajacy ogonek, dopiero jak oadly z niej fobie, stresy to się zmieniło.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie damy sobie radę z jedzonkiem. Mała sie coraz bardziej ośmiela a to bardzo ważne. W weekend zrobimy coś smacznego do jedzonka, ryż / makaron z mięskiem i warzywkami, będziemy też urozmaicać codzienne wyzywienie karmą serkiem białym, jabłkiem ,marchewką czy jajkiem, jeśli tylko mała będzie miała na to ochote :).

Link to comment
Share on other sites

ten zwisający ogonek może byc objawem dyskopatii gdzies w dolnym odcinku lędźwiowego. Jesli jest taki miękki i nie wyczuwasz w nim napiecia mięsniowego to niestety może być własnie podłoże neurologiczne. Na wszelki wypadek , zanim wet ją zobaczy uważaj żeby nie skakała na meble, kolana. A jak ją podnosisz to postaraj sie oburącz ( pod mostek i pupę) żeby nie naciągać i nie wyginać grzbietu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']ten zwisający ogonek może byc objawem dyskopatii gdzies w dolnym odcinku lędźwiowego. Jesli jest taki miękki i nie wyczuwasz w nim napiecia mięsniowego to niestety może być własnie podłoże neurologiczne. Na wszelki wypadek , zanim wet ją zobaczy uważaj żeby nie skakała na meble, kolana. A jak ją podnosisz to postaraj sie oburącz ( pod mostek i pupę) żeby nie naciągać i nie wyginać grzbietu[/QUOTE]

Taks - dzięki za sugestie cenne jak zwykle. To bardzo ważne co piszesz.

Link to comment
Share on other sites

Już po wizycie u weta. Stałyśmy z dwie godziny do pani doktor :).
Pani wet zbadała i oglądnęła sunie, i tak
zęby są brzydkie jak u 5 letniego pieska, osad i zapaszek
łapka jest dopiero co po zdjęciu gispu wiec moze jeszcze na nią nie chodzić tak jak na normalnej, wg pani wet widoczne jest uszkodzenie nadgarstka, ale nie potrzeba robić zdjęcia bo sunia chodzi na łapke i z czasem powinna ją rozchodzić, robienie operacji miało by bardziej kosmetyczny efekt, po prostu łapka nie zrosła sie za ładnie ale jest sprawna. Obydwie przednie nóżki są lekko zakrzywione ale to ponoć jamnicze. Ogonek, zresztą zobaczyłam na zdjęciach że jamniki tak mają, jest sprawny i wszystko z nim w porządku. Zostały wycięte kudełki i podcięty piąty pazurek na tylnej łapce. Trzeba tylko wziąć kał do badania, zrobimy to w tygodniu, dostałyśmy pojemnik, koszt badania to 20zł.

Link to comment
Share on other sites

Założyłyśmy szelki, są jak szyte na miare :lol:. Nie mówiąć już że czułam sie tak stylowo , chyba nawet Alexis była bardziej ładnie kolorystycznie "ubrana" i elegancko wyglądała niż ja :).[IMG]http://images47.fotosik.pl/1780/87385ff2df0fdc52.jpg[/IMG]

Edited by Dogo07
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...