Jump to content
Dogomania

Kiedy po deszczu wychodzi słońce - czyli historia Morgany


LALUNA

Recommended Posts

Ja tez dziekuje ogromnie :calus:
Morgana naprawde jest chorobliwie gruba. To nie jest "dobrze odzywiony pies"
ma rzadka siersc (hemm, to co zostalo z siersci, ale sam porost wlosa, taki rzadki i smetny) cieniutenkie lapki, malutka glowke, i to kluskowate cialo :-(

Tak Aga bez smyczy ale ten teren jest ogrodzony siatka, pastwisko kolo domu wraz z domem. Dlatego mysle ze nie musze jej dreczyc smycza. Lazikuje sobie po terenie (to taki w sumie ogrod duzy, 17 arow) z wyraznym zanteresowaniem, wiec...:roll:

zdjecia beda ale nie dzis, blagam, juz na oczy nie widze...:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

laluna - ja to wszystko wiem..:lol:
sama mam grubego psa, i wiem ze to niebezpieczne dla zdrowia (my nawet odmierzamy dokładnie na wadze odpiwiednie ilosci karmy:roll: zeby utrzymać lekse w normie)
na pewno morganie niezbedne jest dobre odzywienie..i musimy sie postarac wszyscy zeby jej to zapewnic..

dziewczyny - ile mniej wiecej bedzie kosztować miesiecznie karma dla morgany?

Link to comment
Share on other sites

zero pojecia.
moze ktos wie? Laluna moze Ty?
ja bym jej zasunela karme royala z serii light
ale ile ona zje miesiecznie?
nie wiem ile wazy, chyba zdwie dychy, a na jej wzrost powinna moze z 12-15.... ale tak tylko mysle, nie wiem napewno...

Link to comment
Share on other sites

aha zapomnialam dodac ze jeszcze Morgany nie strzyglam. Lata z gola doopka i sfilcowanym ogonkiem i lapkami , oraz llwia grzywa jak na zdjeciach u gamoniow. Mysle ze wiele trzeba jeszcze wyciac, przede wszystkim lapy i ogonek pokryte sa pochewkami z filcu, a lwia grzywe chyba troszke jej zostawoe... Boje sie ze jak ja tak objade od maszynki, bedzie sie zle czula, przeciez pies czuje i wie ze jest goly, moje sie inaczej zachowuja po strzyzeniu... wiec mysle ze nie bede sie spieszyc, pomalu bede odcinac dredy , skracac to co nie jest zdredowane i uwalniac ogonek i lapko. Sa rozpaczliwie cieniutkie, no patyczki...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Boje sie ze jak ja tak objade od maszynki, bedzie sie zle czula, przeciez pies czuje i wie ze jest goly, moje sie inaczej zachowuja po strzyzeniu... [/QUOTE]
Ta, napewno sie załamie dziewczynka. :eviltong: Tnij mówię. Niech ta skóra zacznie oddychać. Szybciej sobie poradzisz z odparzeniami, łupieżem. Odrośnie jej nowa, ładna i nie woniejąca. Kiedys koleżanka przyszła do mnie z Lhasa Apsu ( bo ją gryzł przy czesaniu, wiec nie czesała) co sie nagadałam, o każdy włosek była walka. Meczyłam sie jednego dnia 5 godzin, a potem drugiego. Kiedy w końcu pod kołtunami dosżłam do ropni i jej to prysnęło na twarz dopiero pozwoliła go mocniej opitolić.
Jest ciepło, musisz teraz ją wykąpac w Nizoralu. Taka mała buteleczka to chyba cos koło 30 zł, nie pamiętam dokładnie ale wiem ze sporo. No i to trzeba ze trzy razy powtórzyc. Jak miałam problem z borderem tylko na jednym udzie. A Ty musisz cała Morgane w nim wykąpać. Wiec lepiej ją teraz ostrzyć zostaw jej z centymetr wlosa i pare razy wykąp w Nizoralu.
Co do karmy, to lepiej kupić worek 20 kg bo sie lepiej opłaca, powinno jej to starczyć albo na miesiac albo na dwa w zależnosci czym jeszcze bedzie żywiona. Czy Royall to nie koniecznie. Karma dobra, ale droga. Ja tak siegam z tej sredniej półki i bardzo sobie chwale Best Choise. Dawałabym jej normalną karmę dla małych ras. Bo problem w tym jest ze ona jest otłuszczona a nie gruba. A to znaczy ze brakuje jej mikroelemntów, budulca, ale za to ma otłuszczone narządy. I żywienie dwa razy dziennie, mniejszymi porcjami. Rano ryż, marchewka kurczak lub ryba, od czasu do czasu jajko, wieczorem sucha karma. Ona teraz musi mieć jak najbardziej urozmaicone zywienie, aby sobie uzupełnic braki. Ale bez zadnych witaminek. A przy okazji dużo ruchu.
I żadnego kociego żarcia :mad: Chyba ze kota sobie upoluje:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Taka lagodna Morganka??? No cos Ty... Zapoznanie juz bylo, kot macal ja po nosku z kanapy, a ona na dole na dywaniku schowana czesciowo pod stoliczkiem dawala sie macac ta kocia lapka ze stoickim spokojem.
Zapomnij....

dobra no to nizoral, karma... prosze o zbiorke, cobym nie poszla z torbami lub , jesli ktos ma dojscia moze taniej albo co, to zarelko albo szamponik:razz:..

Link to comment
Share on other sites

A przypominam ze Morgana ma 30 zł na koncie AFN, zdaje się ze ktoś już wpłacił, czy sie mylę?:razz:

[QUOTE]Taka lagodna Morganka??? No cos Ty... Zapoznanie juz bylo, kot macal ja po nosku z kanapy, a ona na dole na dywaniku schowana czesciowo pod stoliczkiem dawala sie macac ta kocia lapka ze stoickim spokojem.
Zapomnij....[/QUOTE]
To ja poproszę o zdjecie Morgany czy jej ten kot nie zjadł:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Czy tak czy tak, to na karme potrzeba około 180 zł jezeli mówimy o worku 15 - 20 kg
Dorothy zorientuj sie czy masz tam jakiegos przedstawiciela i pogadaj czy moglby Ci sprzedać w cenie hurtowej.
Best Choice ma inny cennik dla Klubu hodowców, moze mozna by to podciagnać jakoś wtedy wychodzi duzo taniej niż na krakvecie.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Hill's J/D dla chorych psów 15 kg. Na krakvet widzę, że kosztuje 270,00 zł. Nie znam się na karmach i nie wiem czy dla Morgany dobra, może ktoś podpowie. Problem tylko z transportem.
I jeszcze szczepionki na parwo i nosówkę mogę załatwić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lamia2']Ja mam Hill's J/D dla chorych psów 15 kg. Na krakvet widzę, że kosztuje 270,00 zł. Nie znam się na karmach i nie wiem czy dla Morgany dobra, może ktoś podpowie. Problem tylko z transportem.
I jeszcze szczepionki na parwo i nosówkę mogę załatwić.[/quote]
Załatwiaj załatwiaj, bedziemy szukać dobrej duszyczki. A do kolekcji tabletki na robale, nie masz gdzie załatwić?:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Załatwiaj załatwiaj, bedziemy szukać dobrej duszyczki. A do kolekcji tabletki na robale, nie masz gdzie załatwić?:razz:[/quote]


Jak nie jak tak :cool3: będą i tabletki

worek stoi i czeka, szczepionki i tabletki w jeden dzień załatwię

ale na wątku trans. nic nie widzę w tę stronę :shake:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny jesteście boskie.:loveu:

Dorothy czy nie masz jakiegoś koniarza który mógłby karme dla Morgany przywiezc?

Psy Dorothy narazie nie kontaktują się z Morganą. Jak się zadomowi i przejdzie zapachem domu, wtedy Dorothy bedzie je zapoznawac z ostrożna.
Narazie kot musi wystarczyc Morganie do towarzystwa. Ma delikatniejsze ruchy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figa33']Dorotko wyślę Ci Nizoral razem z lekami,ale w poniedziałek.
A jak inne Twoje psiaki przyjęły Morgankę?[/quote]

Figa a czym wysyłasz? może wyślemy razem te szczepionki :cool3:
czy tabletki na robaki też wysyłasz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figa33']To są krople dla Kluska,a szczepionki muszą iść w lodówce.A jakie to są tabletki na robaki?[/quote]

wg informacji od weta jeden dzień bez lodówki im nie zaszkodzi, jeśli nie są na słońcu. Pytasz mnie o nazwę tabletek na robaki? nie pamiętam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matusz5']znalazlem taka karme, troche droga:-(

[URL]http://krakvet.serwery.pl/product_info.php?cPath=23_25_24_66&products_id=42[/URL][/quote]

Eukanuba jest dobra i mimo, że jest droga, to będzie jej starczyć na kawał czasu, a na stonce podane jest dawkowanie :p

[quote name='matusz5']albo [URL="http://krakvet.serwery.pl/product_info.php?cPath=23_25_64&products_id=594"][B]TU [/B][/URL]

na krakvecie jest duuuzo karm ![/quote]

Acana ma spore kulki ( wyglądają jak pastylki ) więc mały psiak, może nie będzie chciał jeść, ale mogę ją śmiało polecić, bo dobrze odchudza :razz:

Link to comment
Share on other sites

wybor karmy zatem pozostawiam wam, bo ja sie zupelnie nie znam, zawsze karmilam psy royalem i to takim ktorego w Polsce nie ma, niemieckim, jest tanszy a tez bardzo dobry, Ale teraz kombinuje jak kon pod gore bo sie mi to pokonczylo, nikt nie jedzie coby przywiozl, kupilam ostatnio Purine ale to strasznie malo wydajne jest. Worek royala mialam dla psow na 10 dni, puriny na niecaly tydzien.,,,(oczywiscie mowie o NAJWIEKSZYCH workach:p)
:-(

chyba ja przestane jesc, bo nie wydole...

Bardzo prosze zatem o zalatwienie karmy :cool3:

figa33 misiu dziekuje za wszystkie rzeczy, jestes kochana. I reszta ciotek tez, bede bardzo wdzieczna za te dary :multi:

co do przedstawiciela nie znam zadnego procz mojego weta ktory tez ma... royal :p


koniarz zaden nie jedzie, nie ma zawodow ani nic w te strone ani w tamta coby ktos sie wybieral :-(

dzis jak troche odsapne ( no tak, juz zdazylam nakarmic i wypuscic konie, posprzatac boksy, nakarmic psy, wyprowadzic je, nakarmic dziecko, odwiezc do szkoly, nakarmic kota, nakarmic siebie i wlasnie pije kawe...:p) to zabieram sie za wystrzyganie Morgany. Najgorzej lapki, ma filc nawet miedzy podusiami....:shake:

Link to comment
Share on other sites

kurcze - dziewczyny - wy jesteście pewne ze taka mała morgana zje w miesiac 15 kg karmy...? Nie chce wyjsc na niedobra właścicielke, ale nasza leksa przy wadze 55 kg 15 kg zjada właśnie w miesiac - i nie dostaje juz nic poza tym..Leksa dostaje bento kronen z jagnięciną..Bardzo sobie chwale ta karme - po purinie np. leksa miała wzdecia, a teraz wszystko sie pieknie unormowało..15 kg bento kronen kosztuje 182 zł... Ja bym obstawiała, ze 15 kg to powinno na spokojnie starczyc na dwa a nawet tzry miesiace.. Tak mi sie przynajmniej wydaje...
wtedy koszt nie jet juz taki kosmiczny - bo to wychodziłoby po ok. 60 - 70 zł na miesiac..

ps. chyba mają tez karme light - zaraz sprawdze.. Jesli morgana nie jest alergikiem to nie musi dostawać z jagniecina..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...