Jump to content
Dogomania

Fuks w typie flata ma dom?


mestudio

Recommended Posts

[quote name='Jola+Rani+Sari']"[B]Następujące błędy uniemożliwiły ukończenie operacji[/B]


[LIST]
[*]mestudio wykorzystali swój limit wiadomości, i nie mogą przyjąć żadnej nowej dopóki nie zwolnią trochę przestrzeni."
[/LIST]
... i nie mogę wysłać pw:shake:[/QUOTE]


no już porządkuję

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziś nie mogę pochwalić Fuksa - tak jak się obawiałam pies jest dla mnie za duży i za bardzo rozbrykany. Jest bardzo żwawy na spacerach i zainteresowany wszelkimi psimi odgłosami dochodzącymi ze wsi.
Zaatakował dziś na spacerze Miłkę - pewnie musiała mu zawarczeć -zaatakował ją poważnie, oczywiście odciągnęłam go i nic się nie stało, ale w tej chwili wiem, że zagrożonych jest więcej psów - Jordi i Mufin niestety warczą na samce, zdarza się też Fiźce jeżyć i warczeć więc naprawdę mam kłopot.
Dziś nie jestem w stanie zrobić mu zastrzyku i czekam na TZ-a. Zwyczajnie zrywa sobie kaganiec i natychmiast odwraca się do mnie ostrzegawczo. W ciągu dnia po spacerze dostał wielkiego gryzaka zanim odpięłam mu smycz i nie pozwolił mi już zbliżyć ręki do siebie, smycz potem pogryzł.
Czyli podsumowując nie mogę mieć kolejnego samca u siebie w dodatku takiego dużego bo jak jestem sama to sobie z nim nie poradzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']...
Dziś nie jestem w stanie zrobić mu zastrzyku i czekam na TZ-a. Zwyczajnie zrywa sobie kaganiec i natychmiast odwraca się do mnie ostrzegawczo. W ciągu dnia po spacerze dostał wielkiego gryzaka zanim odpięłam mu smycz i nie pozwolił mi już zbliżyć ręki do siebie, smycz potem pogryzł.
[B]Czyli podsumowując nie mogę mieć kolejnego samca u siebie w dodatku takiego dużego bo jak jestem sama to sobie z nim nie poradzę.[/B][/QUOTE]

Czyli nic nowego. Ale niestety TZ jest zbyt rzadko w domu aby zrobić porządek. Nawet nie chodzi o tą pogryzioną smycz - tu trzeba męskiej ręki. Jednak najlepiej jakby się znalazł chętny do opieki poza mestudio. Zapytam jeszcze raz - jacyś chętni?

TZmestudio

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Nie dobrze,trzeba pisac do Fundacji z prosba o pomoc, o DT dla Fuksa.[/QUOTE]

No trzeba, ja zawsze mam problemy z dużymi psami, po Tobim mam do dziś bardzo bolące ramię, jeśli coś się zmienia to tylko na gorsze od 8 miesięcy bo boli coraz intensywniej i na większej powierzchni.
A co do Fuksa to on jest jeszcze bardziej rozkojarzony niż Tobi, a dodatkowo jak sobie czegoś nie życzy to chłapie pyskiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jola+Rani+Sari']Dla psa, który tak reaguje najlepszy byłby DT ze szkoleniowcem i możliwością czasowego odseparowania Fuksa (kojec, oddzielne pomieszczenie) od innych psów.[/QUOTE]

On sam z siebie nie zaatakuje, dopiero jak jakaś złośliwa małpa podejdzie i wykrzywi się z warkiem jak to zrobiła Miłka.
Fuks w ciągu dnia jest w oddzielnym kojcu, w nocy zaś w domu na werandzie, z jednym pieskiem i jest bardzo grzeczny wtedy. Sam się nudzi, niestety ten tydzień do piątku kiepsko mi się ułożył i Fuks może mieć tylko 4 spacery z czego jeden długi.
Mam 10-cio metrową taśmę treningową więc jak obeschną dziś łąki to wieczorem pójdę z nim żeby się trochę poczuł jak bez smyczki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']On sam z siebie nie zaatakuje, dopiero jak jakaś złośliwa małpa podejdzie i wykrzywi się z warkiem jak to zrobiła Miłka.
[/QUOTE]
Własnie w tym problem, że każdy z nas ma taką małpę w domu ;)
Mój tymczasowicz Harry jest aniołem... a i tak nie zostawiam go z Rańką i Rudim... a Rudi przy Harrym (w domu) łazi w kantarze, bo nie chcę mieć "dziurkowanego" tymczasowicza:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jola+Rani+Sari']Negrusowi trafił się taki cud na Mazurach, ale przed Negrusem jeszcze długa droga do adopcji...
Może w Bogatyni jest (lub będzie) miejsce? Pan Marek wyprowadził już na prostą DJ i Hugo. Oba psy są do adopcji. Stała opłata 400 zł/mies. w tym karma. W marcu tańsze kastracje...[/QUOTE]

Kastracja to najmniejszy problem bo mogę tu za 26 zł załatwić, tylko 400 zł miesięcznie to niestety nie mamy o czym mówić, nawet połowy nie zapłacę bo mnie nie stać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Są gminy, do których dotarła... cywilizacja i współczesne poglądy ;)[/QUOTE]
Za to teraz Ci co pchaja sie do wladzy wymyslili odplatne obowiazkowe czipowanie psow i kotow oraz chcą stworzyc razem z Inpekcja wet. nowa baze rejestracji czipowanych zwierzat przez kolejna malą nowelizacje UOZ.
Polegna w gruzach inicjatywy Gmin i pezplatne czipowanie oraz program tanszych sterylizacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Za to teraz Ci co pchaja sie do wladzy wymyslili odplatne obowiazkowe czipowanie psow i kotow oraz chcą stworzyc razem z Inpekcja wet. nowa baze rejestracji czipowanych zwierzat przez kolejna malą nowelizacje UOZ.
Polegna w gruzach inicjatywy Gmin i pezplatne czipowanie oraz program tanszych sterylizacji.[/QUOTE]

Już widzę te zaczipowane burki u mnie na wsi - obowiązkowo i odpłatnie- na pola wystawione.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']W zębach czy za postronkiem zawiązanym wokół szyi?...[/QUOTE]
Dobre pytanie...............A tu odpowiedz tych co to marzy sie im wladza:"
Wykrywalność byłaby większa, gdyby przywiązany czy wyrzucony podczas jazdy pies miał pod skórą wczepiony specjalny elektroniczny czip. Po jego numerze można byłoby zidentyfikować, a potem ukarać właściciela."

I jeszcze jedni co beda mieli z tego kasę:"Izba Lekarsko-Weterynaryjna, która już prowadzi rejestr psów mających paszporty, zadeklarowała, że może prowadzić ogólnopolski rejestr zaczipowanych zwierząt." Nowy rejestr, ktory trzeba stworzyc, za ciezkie pieniadze no ale przeciez to wszystko dla dobra zwierzat.
Gdyby to nie bylo tak zalosne jak jest to na koncu wstawilabym smiejacego sie diabla....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...