Jump to content
Dogomania

Fuks w typie flata ma dom?


mestudio

Recommended Posts

Dziś TZ jadąc do miasta zauważył biegającego za samochodami psa, wokół są same pola, hektary pól bo to droga dojazdowa do miasta od nas. TZ przyjechał po mnie i pojechaliśmy łapać pieska.

Pies próbował biec za każdym samochodem jaki jechał, po chwili rezygnował i biegł na pole zdezorientowany. Był strasznie głodny i przyszedł do miski, ze strachu nas podziabał trochę, ale był w szoku więc to incydent lękowy.

Pies jest w typie czarnego retrievera. Jest młody i ma jakąś chorobę skóry, łysieje mu cały grzbiet.
Jakiś dupek miał ślicznego szczeniaczka, który pewnie zachorował więc przywiózł go i wywalił nad ranem. No i kłopot z głowy.
Pies jest łagodny, cieszy się do nas ogonkiem, fajnie chodzi na smyczy. Trzeba go koniecznie zdiagnozować. Bardzo śmierdzi. Dziś tylko go karmimy i spacerujemy z nim, jutro kąpiel i weterynarz.

Nasz niespodziewany nabytek.

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-1BrCMGwYj3w/USjFbOwpOlI/AAAAAAAAK8I/Kt6dGRiRbBA/s640/g6 019.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-o9zOWm8WGuE/USjFXnhkXoI/AAAAAAAAK7E/HyTHPoHGOIk/s480/g6 008.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Sum252BC0jw/USjFYLSWIJI/AAAAAAAAK7Q/jkZ7KzGxjt4/s640/g6 006.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-mLIARhHrmL8/USjFZ7sSoSI/AAAAAAAAK7o/Mhx2R3gE-4M/s640/g6 010.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-ByBeiUCeGnw/USjFZv4OTYI/AAAAAAAAK7k/ibgiH5AzMkQ/s640/g6 011.jpg[/IMG]

Edited by mestudio
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wpływy
200 zł- Ziutka:loveu:
181 zł -przesunięte z bazarków Nikaragui dla Miłki za pozwoleniem Nikaragui:loveu:
50 zł - szalona Ziutka:loveu:
50 zł - bacpani:loveu:
20 zł - Aldrumka:loveu: 21.V.
45 zł - Jo37:loveu:
20 zł - Ziutka:loveu:
45 zł - Gusiaczek:loveu:
241 zł -Gusiaczek:loveu: bazarek

[B]Razem 852 zł[/B]


[B]Rozliczenie.[/B]
-23 luty weterynarz
odpchlenie, odrobaczenie, maść do uszu, zastrzyki na cały tydzień -110 zł
dojazd - 30 zł
-3 marca weterynarz - 67 zł
dojazd 30 zł
-zakup karmy - 144 zł
-9 marca weterynarz 60 zł
-dojazd do weterynarza 30 zł
-szczepienie wścieklizna 11 maja 16 zł
-karma kwiecień 64 zł
-zastrzyki na nużycę, kropelki na pchły i kleszcze - 50 zł po kosztach
-obroża Preventic na nużeńca 56 zł czekamy na dostawę
-karma Josera Festival - 120 zł (kupiona w hurtowni przez sylwija i ona ma rachunek)
-2 zastrzyki na nużeńca po kosztach - 20 zł (3 czerwca)
-podwiezienie do Góry Kalwarii (przekazanie ds)-50 zł
[B]Razem wydatki -847 zł[/B]

[B]Skarbonka -[/B] [B][COLOR=#000080]+5 [/COLOR][/B][COLOR=#000080][B]zł - przekazuję to dla innego tymczasa

[/B][/COLOR][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-toepbqGIFP8/UTx6tznCUpI/AAAAAAAALag/LS53gZ4H9iw/s640/h0 013.jpg[/IMG]

Edited by mestudio
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Jestem, nie wyglada ta skora na zarazona nuzencem, moze to zmiany na tle chorej tarczycy.Tak mi to wyglada,[/QUOTE]
A może po prostu z bezdomności i tęsknoty, tak też niestety często bywa.
A na leczenie to Miłka pewno się z nim pieniędzmi podzieli ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']A może po prostu z bezdomności i tęsknoty, tak też niestety często bywa.
A na leczenie to Miłka pewno się z nim pieniędzmi podzieli ;)[/QUOTE]

On tu na pewno się nigdzie nie błąkał wcześniej. Tu są tylko pola i jedna droga do nas. Pies musiał być wywalony dziś nad ranem bo jak zbliżał się jakiś samochód to próbował za nim biec, ale rezygnował po chwili. Jakiś lump go zwyczajnie wywalił żeby nie mieć kłopotu. Możliwe, że był ślicznym szczeniaczkiem, który wylądował w budzie, a potem zachorował z niedożywienia. Tutaj jes taki schemat działania- szczeniaczek do domu dla dzieci,a potem wynocha do budy.
A jak jest chory to w ogóle nie ma o czym mówić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Raczyna']dajcie znać po wizycie u weta co rozpoznał i co zaordynował

[B]rozumiem że szukamy mu domu?[/B][/QUOTE]

No musiałabym być nawiedzona żeby mu domu nie szukać. To jest 10 pies u nas.

Jedziemy do weterynarza zaraz.

A, czy ktoś może mi powiedzieć, czy on w typie tego labka czy to ja jestem w typie labka z wrażenia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']
A, czy ktoś może mi powiedzieć, czy on w typie tego labka czy to ja jestem w typie labka z wrażenia?[/QUOTE]
Nie, to jest raczej mieszanka Goldena tyle ,ze czarny......Wiecej ma z goldena ale ogolnie moim zdaniem jest w typie retriverów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ellig']Nie, to jest raczej mieszanka Goldena tyle ,ze czarny......Wiecej ma z goldena ale ogolnie moim zdaniem jest w typie retriverów.[/QUOTE]

Masz rację, w lecznicy pani weterynarz dobrze mu się przyjrzała i porównała ze zdjęciami i jest bardzo mocno w typie czarnego retrievera.

Skóra w bardzo złym stanie,swędząca, rozpalona, czerwona na klatce piersiowej, choroba jest zaawansowana. Wykluczono świerzbowca i nużycę. Pani pobrała kilka zeskrobin z różnych miejsc. Wstępna diagnoza uczulenie od pcheł lub uczulenie pokarmowe. Czyli pies do obserwacji. Podano antybiotyki, wyczyszczono uszy- były w stanie bardzo złym - stan zapalny swędzący i bolący.
Do uszu maść 2x dziennie, zastrzyk co 24 godziny, kontrola za tydzień.

Waga 27 kg. Wiek około 2,5 roku.
Odpchlono i odrobaczono (zastrzyk).
Policzono nam tylko koszty leków 110 zł.
Pieniążki jak zasugerowała Nikarauga wzięliśmy od Miłeczki.

Pies idealnie jeździ samochodem, jest bardzo przyjacielski, miły, spokojny.

Edited by mestudio
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']Jak mocno w typie rasy, to po wyleczeniu ma większe szanse na domek niż 'zwykły kundelek'.

No i lepiej, żeby był uczulony na pchły niż na jedzenie ;) Poczekamy....
Jakoś go nazwaliście?[/QUOTE]

Roboczo nazywa się Fuks -miał być Rabat (z okazji dużego rabatu w lecznicy).

Co do bycia w typie to widać to jak pięknie stanie i się tak wyciągnie kiedy czuje się już bezpiecznie. Będzie piękny jak doprowadzimy go do porządku.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Aldrumko no Fuks Florek miał szczęście:-).


[quote name='Raczyna']to ja dalej będę maglować pytaniami, sory jeśli wydadzą się głupie


ciachacie go?
domu szukamy od razu czy chcecie go wyleczyć? (czyli np ogłoszenia za tydzień-dwa?)[/QUOTE]

Psa w takim stanie nie można kastrować. Na wszystko przyjdzie czas . Ogłoszenia też będą wtedy, kiedy pies będzie gotowy do adopcji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...