Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

edit... 21/11/13 aj.. chciałam odpowiedzieć na swój post z cytatem i przez pomyłkę edytowałam go i zapisałam.
Odtworzę zatem co było w poście.

Za bazarkowe fundusze [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247827-ROZLICZONY-URGO-i-REX-bazarek-Do-03-11-13-18-godz[/URL] zostały dokonane zakupy dla Rexa. :)
Zdjęcie zakupów poniżej. Rex otrzyma je w połowie grudnia, gdy pojadę z zakupami do Stepnicy.
[IMG]http://imageshack.us/a/img28/3024/tlsk.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img585/5962/aipj.jpg[/IMG]

Napisałam do zooexpress - bo krople zamawiane były jako : Kość DeLux "XL" + Fiprex Spot On XL od 40kg 1 sztuka GRATIS
[URL]http://www.zooexpress.pl/go/_info/?id=4404[/URL]
To rozumiem, że krople i kość miała być XL ... krople ok, ale kość - to przyszedł jakiś taki mały wypierdek wielkości cukierka.. Rex nawet zębem na to nie trafi.

Edited by tobciu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='free']wrrrrrrrrrr przestańcie dziękować....nie po to robi się co możliwe w miarę możliwości.NIE SPOSOB PRZEJŚĆ OBOK DRAMATOW LUDZKICH I ZWIERZAKOWYCH ;)[/QUOTE]

No jak Wam nie dziękować, jak w tym ogromie nieszczęścia zwierzęcego, jak i tego ludzkiego - pomagacie tak goraco i tak szczodrze. :)
Ja wiem, że tu na dogo to ciotek z ogromnym sercem jest dużo, ale jestem tak tą pomocą ujęta. :) Że ah ! :)
Bardzo Wam z Cudak dziękujemy.

[quote name='teresaa118']Musze przyznac, ze troche podziwu dobrze robi na moje ego. Glaszcze moje wyrzuty sumienia, ze sama nie zbieram porzucone zwierzeta, opiekuje sie itd. To jest ciezka robota[/QUOTE]

Zgadzam się. To ciężka robota. I podziwiam osoby, ktore w tą pomoc zaangażowane są "na pierwszej linii".
Ja mialabym problem udzwignąć to psychicznie. Nie mam umiejętności w znajdywaniu domów.
A jakbym nawet dała radę z czasem przełknać łzy, bo one temu danemu zwierzęciu nie pomogą, to wątpię, czy bym utrzymała nerwy na wodzy widząc oprawcę.
Stąd pomagam jak mogę robiąc bazarki, bo to jest coś na co mam wpływ. Wynik bazarku i pomoc z niego idąca dla danego psa zalezy od tego jak przygotuję bazar, jak go zareklamuję. To potrafię ogarnąć. Natomiast pomoc taka bezpośrednia przerasta mnie.

Edited by tobciu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='tobciu']Nie zapominając o sympatycznym Rexie. :) Budę chłopakowi przydałoby się wyściełać słomą, bo w budzie niewiele jej miał.
[B]Cudak[/B], miałabyś szansę załatwić (nabyć) jakąś kostkę słomy ?
Jutro, pojutrze będę robić zamówienie w zooplusie, chcę kupić takie "drzwiczki" do budy. [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/buda_drzwiczki_dla_psa/drzwiczki_dla_psa/drzwiczki_do_budy/80573[/URL] Rozmiar L, wejście do jego budy dość spore jest.[/QUOTE]

Zamówiłam Rexowi te drzwiczki, ale mi odpisali :
serdecznie dziękujemy za Państwa aktualne zamówienie 35069644.
Niestety z przyczyn logistycznych zamówiony przez Państwa artykuł nie zostanie dostarczony. Dlatego musieliśmy usunąć go z Państwa zamówienia. Następująca pozycja została wykreślona z zamówienia:
1x 80573.2 Drzwi do bud Trixie Natura, Spike Komfort i Woody - Dla rozm. L: szer. x wys.: 33 x 44 cm

Do polowy grudnia będę pewnie robić jeszcze zamówieine, będę obserwować, jak tylko się ta zaslonka pojawi to kupię.

Link to comment
Share on other sites

może poprostu kawalek wykładziny,dywanika przybić na otwór.....
tobciu jak bedziesz u chłopakow podpytaj czy wszystko dochodzi.niby zwrotów nie mam,ale ....
wczoraj dzwoni kurier,[a przesyłki mialam 3,kazda w innym miescie] ;juz jade do pani,jest pani w domu? motam się,w głowie mętlik...zaraz,zaraz może najpierw w jakim miescie pan jest? on;zblizam sie do stepnicy.ja;a to prosze jakby dziadka nie bylo ;)wstawic karme pod dom,zapewne do przychodni wyszedł...udawalam,ze niby tam bywam......on;a gdzie ta ulica? ja; wrrrrr nie wiem, ;( mam tylko nadzieję,ze uczciwy kurier...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='free']jUSTYNKO A TY UWAŻAJ NA SIEBIE!CZY JUŻ COŚ WIESZ O TERMINIE PRZYJŚCIA SYNKA NA ŚWIAT?[/QUOTE]

Jeśli uda mi się dziś do szpitala dojechać, to będę wiedziała, ile czasu mi zostało do opanowania strachu, a jak nie dziś, to dopiero jutro/pojutrze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='free']może poprostu kawalek wykładziny,dywanika przybić na otwór.....
tobciu jak bedziesz u chłopakow podpytaj czy wszystko dochodzi.niby zwrotów nie mam,ale ....
wczoraj dzwoni kurier,[a przesyłki mialam 3,kazda w innym miescie] ;juz jade do pani,jest pani w domu? motam się,w głowie mętlik...zaraz,zaraz może najpierw w jakim miescie pan jest? on;zblizam sie do stepnicy.ja;a to prosze jakby dziadka nie bylo ;)wstawic karme pod dom,zapewne do przychodni wyszedł...udawalam,ze niby tam bywam......on;a gdzie ta ulica? ja; wrrrrr nie wiem, ;( mam tylko nadzieję,ze uczciwy kurier...[/QUOTE]

Myślałam o kołdrze, ale to zasłoni mu cały otwór i nie wiem czy nie będzie się bał wejść do środka. A i ciemno będzie miał zupełnie w środku.
Przeglądam na allegro, są zasłonki przezroczyste. Coś wybiorę.
Edit : zamówiłam takie [URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=3648667888[/URL]

Fakt - trafić na tą ulicę za pierwszym razem to wyzwanie. Myśmy też szukali. :) Bez gps-a byliśmy, a na mapie akurat te ulice niepodpisane były.
Jakby co - to niech się kurierzy kierują w kierunku portu, za budowane właśnie bloki i potem tam pytają. :)
Oczywiście, zapytamy czy paczki dochodzą. :)

Edited by tobciu
Link to comment
Share on other sites

Przyszła paczka od [B]asikowska[/B] :loveu: Dwa duże worki karmy Brit dla Rexa i paletka puszek Animondy. :)
[B]Jesteście Dziewczyny Kochane ![/B] :loveu:
Worki będą czekały w garażu i zawiozę je w połowie grudnia. :)

[IMG]http://img811.imageshack.us/img811/774/pmce.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tobciu']
Napisałam do zooexpress - bo krople zamawiane były jako : Kość DeLux "XL" + Fiprex Spot On XL od 40kg 1 sztuka GRATIS
[URL]http://www.zooexpress.pl/go/_info/?id=4404[/URL]
To rozumiem, że krople i kość miała być XL ... krople ok, ale kość - to przyszedł jakiś taki mały wypierdek wielkości cukierka.. Rex nawet zębem na to nie trafi.[/QUOTE]

Zooexpress dosłał wiekszą kość. 16 cm. :) Będzie Rex miał na parę dni żucia.
Mam nadzieję zęby ma ok.

[quote name='tobciu']
Przeglądam na allegro, są zasłonki przezroczyste. Coś wybiorę.
Edit : zamówiłam takie [URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=3648667888[/URL]
[/QUOTE]

Zasłonka już doszła. :)

[quote name='asikowska']w miarę możliwości polecam się na przyszłość:) i dziękuję Skarpecie dla staruszków za wsparcie:))[/QUOTE]

My również BARDZO dziękujemy. :)

Link to comment
Share on other sites

Tak się zastanawiam, czy temu człowiekowi nie byłby potrzebny jakiś mały i cichy agregat prądotwórczy. Na Allegro można taki dostać już od kilkuset złotych. Mógłby wtedy wstawić grzejnik elektryczny, obejrzeć chociaż dziennik w tv. Telewizor mam sprawny, mógłbym oddać, a do agregatu się dołożyć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Antonow']Tak się zastanawiam, czy temu człowiekowi nie byłby potrzebny jakiś mały i cichy agregat prądotwórczy. Na Allegro można taki dostać już od kilkuset złotych. Mógłby wtedy wstawić grzejnik elektryczny, obejrzeć chociaż dziennik w tv. Telewizor mam sprawny, mógłbym oddać, a do agregatu się dołożyć...[/QUOTE]

[quote name='free']oj wydaje mi się,że z tym to już wiekszy problem....koszt agregata,do niego paliwo...chyba bardziej potrzebna butla gazowa...[/QUOTE]

Kochani,
dziękujemy pięknie, że zaglądacie i w każdy sposób staracie się wspomóc P.Mariana i Rexa. :)
Bardzo ciepło się robi na sercu widząc, że macie chęć pomóc zupełnie obcemu człowiekowi. :) Dziękujemy.

Agregat pradotwórczy.. nie mamy kilkuset zlotych, nawet jakbysmy je nazbierali, to pozostaje kwestia paliwa.
[B]Pan Marian nie ma pieniędzy.[/B] Ma tylko talony na obiady w stołowce szkolnej od gminy. Poza tym nie ma złamanego grosza.
Nie wiem czy ma możliwość jakiś dorywczych prac u sąsiadów (zapytam o to kolejnym razem), ale nawet jeśli ma to są to - zgaduję - kwoty rzędu 20-30 zł.
My tu na wątku zbierzemy co jakiś czas parę złotych od wspaniałych osób i zrobimy i dostarczymy Panu Maranowi zakupy, by miał co do ust włożyć rano, wieczorem czy w weekendy (gdy stołówka szkolna nie pracuje). Jeśli Pan Marian powie że nie ma butli gazowej, a z kolei ułatwiłaby mu ona życie - to pewnie kupimy mu butlę. Tylko potem wskazane by było pomóc Panu zakupić (i dostarczyć) butlę za 60-70 zl co jakieś 2-3 miesiące... (butle nie są rozwożone, a P.Marian nie da rady zanieść 10 kg pustej butli i zanieść do domu 20 kg napelnionej butli - tej takiej duzej, co jest przy kuchenkach gazowych).
Agregat... paliwo do niego.. to robią się kwoty większe i niestety stałe... I nakładają niejako zobowiązanie, że - by to miało sens, to paliwo też pomożemy Mu dostarczyć.. On nie ma nawet 12,80 zl na zapłacenie podatku co miesiąc za śmieci (jak pisałam juz wcześniej), bo po prostu nie ma pieniędzy.. Nie kupi sam gazu, paliwa..
Telewizor byłby zapewne oknem na świat, rozchmurzeniem otoczenia,tylko.. nie zrozumcie mnie bardzo proszę źle, że jestem przeciwna... Ale wydaje mi się, widząc jak Pan Marian żyje, że kiedy ktoś nie ma zupełnie nic, to priorytetem dla niego jest coś do zjedzenia i coś do ogrzania.. Czyli jedzenie i opał.

Edited by tobciu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='katlis']6.12 będę przejeżdżała przez Stepnicę i wjadę do pana Mariana, proszę o info jaki opał był kupowany.
Podrzucę obiecaną kurtkę, być może coś jeszcze z odzieży, napewno jakieś jedzenie[/QUOTE]

Kupiłam ekogroszek z Castoramy. Pakowany po 25 kg. 15,63 zł za worek. W 3 poście przy ekogroszku jest zdjęcie.
To nie jest kalorycznie dobry groszek, castoramowy, szału nie ma. Poszłam na ilość.
Myślałam by tym razem kupić bardziej kaloryczny, ale uświadomiono mi, że do kozy jaką P.Marian ma - to nie może być groszek za bardzo kaloryczny.

Katlis, jakbyś miała możliwość, to kup proszę Panu wodę.

Edited by tobciu
dopisane info o wodzie.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='tobciu']Kupiłam ekogroszek z Castoramy. Pakowany po 25 kg. 15,63 zł za worek. W 3 poście przy ekogroszku jest zdjęcie.
To nie jest kalorycznie dobry groszek, castoramowy, szału nie ma. Poszłam na ilość.
Myślałam by tym razem kupić bardziej kaloryczny, ale uświadomiono mi, że do kozy jaką P.Marian ma - to nie może być groszek za bardzo kaloryczny.

Katlis, jakbyś miała możliwość, to kup proszę Panu wodę.[/QUOTE]

kupię wodę jakby ktoś miał jeszcze pomysł co kupić dajcie znać

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny pomysłów jest ogrom,wszystkoto co zamknięte hermetycznie,teraz nie ma problemu z lodówką...;) ja wyslalam np;wędlinę,twarog,zupy gotowe,konserwy,cytryny,miod,gorace kubki,konserwy,masło,słodycze wiecej grzechów nie pamiętam;) i myślę,że wazne dla P.Mariana baterie R-14.
ja dołączam sie do podziękowan tobcia i cudaka ,że jednak sporo osób się zaangażowalo,zaufało....dziękuje za serca na dłoni....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katlis']kupię wodę jakby ktoś miał jeszcze pomysł co kupić dajcie znać[/QUOTE]

[quote name='free']dziewczyny pomysłów jest ogrom,wszystkoto co zamknięte hermetycznie,teraz nie ma problemu z lodówką...;) ja wyslalam np;wędlinę,twarog,zupy gotowe,konserwy,cytryny,miod,gorace kubki,konserwy,masło,słodycze wiecej grzechów nie pamiętam;) i myślę,że wazne dla P.Mariana baterie R-14.
ja dołączam sie do podziękowan tobcia i cudaka ,że jednak sporo osób się zaangażowalo,zaufało....dziękuje za serca na dłoni....[/QUOTE]

Tak jak free pisze. :)
Woda, z jedzenia chleb, jakiś makaron, ryż, dania w słoiku, zupy w opakowaniu, może jakieś wędliny, ect. Coś co mu się nie zepsuje i będzie miał możliwość przygotować też w późniejszym czasie. Tylko nie rzeczy twarde (bo uzębienie kiepskie). Jeśli masz możliwość to jakiś ekogroszek. A jeśli nie - to może jakieś gazety się w domu nabierały (tylko nie kolorowe, bo one się nie palą) ? To też by się przydały do palenia w kozie. (Ja mam uzbierany już karton ścinek z niszczarki, mniejszych kartonów, gazet - akurat na rozpalanie)
Jak ostatnio robiłam zakupy to chciałam kupić po prostu ziemniaki. Tylko fundusze mi się skończyły.
W połowie grudnia też pojadę z zakupami (14 lub 21.XII).
Sąsiad Cudak mówił, że w Stepnicy będzie organizowana Wigilia dla samotnych. Także jakby co, to P.Marian mógłby pójść na świąteczną kolację wśród ludzi.

[quote name='grazia_1979']obiecałam i wysłałam.odemnie poszło 50 zł.[/QUOTE]

Bardzo dziękujemy. :) Bardzo.

Edited by tobciu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlfaLS']Gazetami chętnie się podzielę, mam ich dużo...

A może ma ktoś w domu nieużywane radio na baterie? Zawsze w domu byłoby weselej a o baterie łatwiej niż o ten prąd... W święta choćby kolęd mógłby Pan Marian sobie posłuchać...[/QUOTE]

Hej. :) AlfaS - to ja bym kiedyś (bliżej terminu wyjazdu do Stepnicy) podjechała po gazety do Ciebie.

Radia P.Marian ma dwa. Starego Kasprzaka i jeszcze jakieś. Oba na baterie 4 x R14
Teraz baterie przed świętami mu się dostarczy. Tak by coś miłego do ucha brzęczało. :)
Ewentualnie, jakby ktoś miał na zbyciu - to może radio, ale na baterie paluszki ? Bo paluszki są tańsze. A i nowsze radia mniej "żrą" niż taki Kasprzak z lat 80-tych. Ale to jakby ktoś miał przy okazji. Bo póki co to radia są, tylko baterii potrzeba. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']Fajnie free, że wysłałaś baterie. Myślałam właśnie, że to by się Panu Marianowi bardzo przydało, posłuchałby czegoś innego niż cisza.
A może kupić Mu parę świeczek bo chyba świeczkami sobie świeci w domu. Tobciu co o tym myślisz?? i czy mogłabyś??[/QUOTE]

Tak, tak. :) Świeczki są na liście do kupienia. :)
Myślałam o kilku grubszych dla mocniejszego światła. I o sporej ilości tych tea-light (bo bezpieczniejsze). Pakowane są po 100 sztuk.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...