Jump to content
Dogomania

Cywil z Glinna w DS, Lira odeszła [*] ... śpij Maleńka :( :( :(


DONnka

Recommended Posts

  • Replies 728
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U nas jest Cywil:lol:Fajny psiak...pomału się klimatyzuje z naszym otoczeniem, bardzo lubi spacery i wolność...ogólnie wspaniały psiak ale potrzebuje nabrac troche spokojniejszych nawyków np. chodzenie na smyczy...straszne szaleje trudno go utrzymać...na wybiegu wszystko go interesuje do innych psów (zamknietych) nie jest agresywny.Wet określił wiek na ok 6lat... zdrowy, wymaga tylko trochę pielegnacji jest juz odrobaczony i odpchlon....
Zapłate za hotelik otrzymałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Marzku a ja uzbierałam 60zł, komu przesłać???? Dziękuję za pomoc Ewie, Andziołkowi, Sówce i Asellusowi:):):)[/QUOTE]

[B]Marysiu[/B], wielkie dzięki :loveu:
Przelej na to samo konto, co ostatnio dla SKARPETY :)

[quote name='Marycha35']Marzku a co z pozostałymi onkami, wszystkie ocalone z tego likwidowanego schronu???[/QUOTE]

Odpisałam Ci na skarpetowym, ale mogę wkleić także tutaj ;)
Z tego co wiem, to zostały jeszcze dwa :-(
Pani Ewa - wolontariuszka - dzwoniła do mnie parę dni temu, czy nie dalibyśmy rady wziąć jeszcze jednego :roll:
Serce mnie bolało, ale musiałam odmówić :-(
Zważywszy na stan Liry, musimy się liczyć z tym, że może pozostać na naszym utrzymaniu jeszcze długo...
Branie na siebie kolejnego psiaka mogłoby się skończyć tym, że SKARPETA pracuje tylko na Glinniaki i żadnemu więcej psu nie może pomóc. Zresztą nawet nie mam pomysłu, gdzie mielibyśmy go zabrać :roll:
Mam nadzieję, że na fb znajdą się chętni, oni tam zrobili niesamowitą robotę - ze 110 psów zostało do wzięcia tylko około 20 !!!!!


[quote name='bela51']A czy te dwie uratowane biedy mają jakies deklaracje ?[/QUOTE]

[B]Belu[/B], typowo stałych deklaracji właściwie nie mają :roll:
Poprosiłam skarpetowiczów o doliczenie w styczniu paru złotych dla Glinniaków do abonamentu. Niektórzy tak zrobili :):):) Mam nadzieję, że w lutym zrobią to samo :roll:
Tylko jedna dziewczyna z owczarka zadeklarowała stałą pomoc dla Liry - 25 zł
Mamy natomiast z owczarka dwie znaczne wpłaty jednorazowe :) Pod koniec miesiąca rozpisze wszystko w 1# poście :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']DONnko, a co myslisz o tym,by poprosic w przyszłym tygodniu ,gdy Bruno juz bedzie w DS , aby ludzie poprzenosili swoje deklaracje ?
Moze znalazłoby sie miejsce u Emis ?
Ale najpierw muszimy miec 100 % pewnosci, ze Bruno juz jest w swoim domu na zawsze.[/QUOTE]

Myślę [B]Belu[/B], że to jest pomysł :)
Ale najpierw niech Bruno pojedzie ;)

Link to comment
Share on other sites

Lira wymaga dalszych badań dokładniejszych bo te wyniki nie mówią praktycznie nic i weterynarz kazał obserwować Lirę .
Lira i Volvo zostały zaszczepione mam też odrobaczenie ale dostaną za pare dni i potem zrobie im kolejne zakazne szczepienia oraz usg Lirze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aferka']Lira wymaga dalszych badań dokładniejszych bo te wyniki nie mówią praktycznie nic i weterynarz kazał obserwować Lirę .
Lira i Volvo zostały zaszczepione mam też odrobaczenie ale dostaną za pare dni i potem zrobie im kolejne zakazne szczepienia oraz usg Lirze[/QUOTE]

dziękujemy za wieści, Kasiu:buzi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hotel_lilki']U nas jest Cywil:lol:Fajny psiak...pomału się klimatyzuje z naszym otoczeniem, bardzo lubi spacery i wolność...ogólnie wspaniały psiak ale potrzebuje nabrac troche spokojniejszych nawyków np. chodzenie na smyczy...straszne szaleje trudno go utrzymać...na wybiegu wszystko go interesuje do innych psów (zamknietych) nie jest agresywny.Wet określił wiek na ok 6lat... zdrowy, wymaga tylko trochę pielegnacji jest juz odrobaczony i odpchlon....
Zapłate za hotelik otrzymałam.[/QUOTE]

Witamy na wątku hotelik Cywila :)
Znaczy będziemy mieć info i foty ze źródła ;)

[quote name='Maciek777']Zapisuję.

Tragedia z tym przytuliskiem:(:angryy:[/QUOTE]

Fajnie, że zajrzałeś Maćku
Lira i Cywil na szczęście opuściły już to miejsce :)
Dziś dowiedziałam się, że jeszcze 10 psów szuka schronienia
W tym ten -3 letni ONek. Podobno jest piękny i młody 2-3 lata
Nikt go nie chce bo jest wycofany, nieufny, chowa się i ze strachu podszczypuje podchodząc od tyłu. Był w kojcu z innym samcem i był przez niego zdominowany, co widać na 2 zdjęciu. Tamten samiec znalazł już dom

[IMG]http://img94.imageshack.us/img94/9738/ostatnionek.jpg[/IMG]

[IMG]http://img401.imageshack.us/img401/5983/ostatnionek2.jpg[/IMG]

Nie wiem co robić ???

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aferka']Lira wymaga dalszych badań dokładniejszych bo te wyniki nie mówią praktycznie nic i weterynarz kazał obserwować Lirę .
Lira i Volvo zostały zaszczepione mam też odrobaczenie ale dostaną za pare dni i potem zrobie im kolejne zakazne szczepienia oraz usg Lirze[/QUOTE]

Rozmawiałam dziś z Aferką :)
Nie pisała tu wcześniej, ale Lira dwa dni temu zaczęła plamić (cieczka???)
Zapaliło mi się czerwone światełko i prosiłam Kasię, żeby wet zbadał też Lirę pod kątem ropomacicza. Wet stwierdził, że na razie nie dzieje się nic co by na to wskazywało, ale ma Lirę obserwować :roll:
Zaleca sterylizację Liry i wtedy ewentualnie biopsję tego guzka
Z uwagi na wiek Liry trochę obawiam się narkozy, dlatego uważam, że przedtem trzeba zrobić wszystko, żeby zminimalizować ryzyko, m.in. sprawdzić jak się ma jej serducho, no i reszta narządów wewnętrznych

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='egradska']Jestem za tym, zeby go zabrać na miejsce Bruna[/QUOTE]

Nie wiem tylko, czy Emiś się zgodzi przy jego problemach :roll:
Takie zachowania czasem ustępują jak tylko psiak poczuje się bezpieczny, ale nie można na to liczyć.
Tak czy siak, najpierw Bruno musi pojechać do swojego domku

Link to comment
Share on other sites

Moze zwrocic sie o pomoc dla tych kilku psow, do wszystkich organizacji prozwierzecych , pensjonatow ,hoteli dla psow ,zeby chociaz po jednym piesku za DARMO przygarneli te psy przeciez to dla nich SOS jedyna deska ratunku .Czy wszystko sie czyni za pieniadze?
Ps wiem ze wielu pomoglo ale moze poprosic o pomoc dla psow hotele ,pensjonyty ,ktorych jest b.duzo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Nie wiem tylko, czy Emiś się zgodzi przy jego problemach :roll:
Takie zachowania czasem ustępują jak tylko psiak poczuje się bezpieczny, ale nie można na to liczyć.
Tak czy siak, najpierw Bruno musi pojechać do swojego domku[/QUOTE]
Emis nie bedzie na razie przyjmowac duzych psow. Trzeba szukac innych mozliwosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Moze zwrocic sie o pomoc dla tych kilku psow, do wszystkich organizacji prozwierzecych , pensjonatow ,hoteli dla psow ,zeby chociaz po jednym piesku za DARMO przygarneli te psy przeciez to dla nich SOS jedyna deska ratunku .Czy wszystko sie czyni za pieniadze?
Ps wiem ze wielu pomoglo ale moze poprosic o pomoc dla psow hotele ,pensjonyty ,ktorych jest b.duzo.[/QUOTE]
Napiszcie do Amadorki, to hotelik k. Nowego Tomysla. Moze byłaby szansa, jesli ma wolne miejsca. Warto zapytac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...