Jump to content
Dogomania

KOCZOWAŁ ZIMĄ NA GOŁEJ ZIEMI - MANIO ZA TM:(


gosia7

Recommended Posts

[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]Przedwczoraj dzięki dellf[/SIZE][/FONT][/COLOR]:calus:[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]psiak został zabrany z ulicy i przespał noc w domu. Był ogromny problem z załadowaniem chłopaka do samochodu,bał się , nie chciał wsiąść,został przez nas w pocie czoła do niego po prostu wciągnięty. Pozwolił sobie założyć obrożę i kaganiec (nie wiedziałam czy nas nie zeżre przy próbie załadunku,ale obawy szybko zostały rozwiane- nawet nie warknął,nie zmarszczył nosa,nie szczeknął ani razu!!!). Niestety pies nie bardzo potrafi chodzić na smyczy,nie zna też klatki schodowej,boi się przechodzić przez drzwi,po panelach. Zapiera się,albo kładzie i ani rusz.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]Wdomu zachowuje się bardzo grzecznie. Nie brudzi,nie biega jakoszalały,leżygrzecznie.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2][IMG]http://i47.tinypic.com/idtwrr.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2][IMG]http://i49.tinypic.com/30m2wjq.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]Nie dał się też dellf wyprowadzić na spacer,znów trzeba było go siłą wyciągać. Zapewne mieszkał w jakimś domu z ogrodem- na dworzu zachowuje się całkowicie normalnie. [/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]Wczoraj został zawieziony pod Warszawę na działkę znajomych dellf. Została mu wypożyczona buda z pobliskiego schroniska, wyłożona 2 kocami polarowymi. Niestety to działka rekreacyjna,zimą tam nikt nie mieszka. I to czego się boję najbardziej - jest tam sam. Teren jest ogrodzony, korzystając z dobroci kolejnych sąsiadów udało się poprosić panią z z sąsiedztwa,która będzie wpadać ,żeby dać mu jeść. [/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2][B]TO JEST JEDNAK ,BARDZO AWARYJNE ROZWIĄZANIE. ON NIE MOŻE TAM BYĆ SAM!NADAL BARDZO PILNIE SZUKAMY DT/DS!!!![/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]Jedyna zaleta,to że nie przejedzie go samochód i nie będzie głodny. Mam nadzieję,że wejdzie do budy-wczoraj nie chciał:(Tam na ulicy miał człowieka-ochroniarzy,tu będzie sam. Chwilowa wizyta w celu nakarmienia nie jest wystarczająca. Nie możemy jednak nadużywać i tak olbrzymiej już pomocy pani (uprzedzam pytania-do niej nie można go dać, bo są tam 3 psy). Nadal się martwię i potrzebuję Wasze pomocy w ogłaszaniu,szukaniu DT/DS.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]tuz podróży,wtulony wkolana:[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2][IMG]http://i45.tinypic.com/mto55l.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]Pies został także przebadany przez weta. MA ZAĆMĘ i nie wiemy ile widzi[/SIZE][/FONT][/COLOR]:placz:[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2],w domu uderzał się np.o róg ściany. Jest odrobaczony,odpchlony,zastał zaszczepiony p-ko wściekliźnie.Oceniono go na 7-8lat. Nie jest wykastrowany. Ma w charakterze i w bardzo dalekich przodkach coś z labradora. To grzeczny psiak,w domu dellf nie załatwił się kilkanaście godzin,zanim obie wyciągnęłyśmy go na spacer.[/SIZE][/FONT][/COLOR]




[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]Słuchajcie on jest przekochany!!! Takie duże cielątko. Ne zna komend,ale jesttaki łagodny! Nawet nie wiem jak szczeka-bo jeszcze nie słyszałamani razu. Nawet nie szczeknął na psy zza bramy,które ujadały jaksię pojawiliśmy w pobliżu. Myślę,że sprawne chodzenie na smyczyszybko opanuje,ale w dt/ds. Tam biega luzem. [/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]Czy ktoś dałby mu kawałek sieni,ogrzewanego pomieszczenia w swoim domu lub znajdzie cierpliwość i czas,by poćwiczyć mieszkanie w bloku.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2][IMG]http://i49.tinypic.com/124frsw.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]Zdjęcia sprzed budy z działki potem wstawię ja lub dellf.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]Czeka go koniecznie wizyta u weta.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]Wczoraj transport psiaka z Wwy oraz po budę i na działkę kosztował 60zł-to tylko zwrot za paliwo.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]Dziś wieczorem roześlę nr konta na PW zainteresowanym.

Dellf dzieki Ci dobra duszo za Twoją pomoc,czas,poświęcenie i zaangażowanie. Bez Ciebie tkwił by nadal na ulicy.[/SIZE][/FONT][/COLOR]


[COLOR=#222222][FONT=Verdana][SIZE=2]Proszę,błagam szukajcie mu DS !!!!!!!!!!![/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dostalamodpowiedz od patti.
ma pdt pod piasecznem

[I]"hej!
obecnie mam wolne miejsca, ale od 20go grudnia będzie ciężko, postarałabym się coś wykombinować ale nie obiecuję.
zanim przywieźlibyście psiaka, musiałby zostać zaszczepiony i odrobaczony, ja niestety nie mam izolatki..."
[/I]
co jej odpisac?

Link to comment
Share on other sites

Proszę zajrzyjcie na watek Trisi - dzikiej suni, zabranej z jednostki wojskowej- jej świata gdzie była szczęsliwa do betonowego boksu w schronisku :-(
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/221722-szukamy-dt-dla-Trisi-dzikiej-suni-z-bia%C5%82ostockiej-jednostki-wojskowej/page4"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...ojskowej/page4[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Malwa, tak jak pisalam mam informacje od patti

"[I]obecnie mam wolne miejsca, ale od 20go grudnia będzie ciężko, postarałabym się coś wykombinować ale nie obiecuję.
zanim przywieźlibyście psiaka, musiałby zostać zaszczepiony i odrobaczony, ja niestety nie mam izolatki..."
[/I]
to jej dt
[URL]http://www.arkadia-hotel.pl/[/URL]
wydaje sie fajny.czekam na wasze komentarze zeby widziec co odpisac.
po 20 tym pewnie bedzie miala zajete bo to okres swiateczny a ona utzrymuje sie glwonie z oplat za hotelowanie psow ,majacych wlsciciela (wtedy ejst inna stawka)...
nei wiem co mam jej napisac

Link to comment
Share on other sites

nr konta rozesłany,gdyby ktoś jeszcze chciał dorzucić grosik lub nr nie doszedł-proszę dajcie znać

paula i thor jutro podeślę zdjęcia - i poproszę o ogłoszenia

skontaktuję się z hotelem Arkadia,ale co po 20.12.-znów go gdzieś przenosić??????????

[SIZE=6][COLOR=#ff0000][B]BŁAGAM O DT LUB PDT!!!!!!!!!!!!!!![/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aryste']Malwa, tak jak pisalam mam informacje od patti

"[I]obecnie mam wolne miejsca, ale od 20go grudnia będzie ciężko, postarałabym się coś wykombinować ale nie obiecuję.
zanim przywieźlibyście psiaka, musiałby zostać zaszczepiony i odrobaczony, ja niestety nie mam izolatki..."
[/I]
to jej dt
[URL]http://www.arkadia-hotel.pl/[/URL]
wydaje sie fajny.czekam na wasze komentarze zeby widziec co odpisac.
po 20 tym pewnie bedzie miala zajete bo to okres swiateczny a ona utzrymuje sie glwonie z oplat za hotelowanie psow ,majacych wlsciciela (wtedy ejst inna stawka)...
nei wiem co mam jej napisac[/QUOTE]


Czytałam tę informację kilka postów wcześniej. Pytanie było raczej retoryczne, bo zdaję sobie sprawę z tego, ze osobą decyzyjną jest Gosia. Ja jestem w Poznaniu, mnie łatwo mówić, podpowiadać, ale decyzję musi podjąć osoba, która za niego odpowiada.

Wpłaciłam obiecane 50 zł. Na razie jednorazowo. Dostałam nagrodę w pracy, której właściwie miało nie być. Poszła na psiaki z dogo .... Teraz mam w domu jeszcze kota z zapaleniem płuc, walczę o niego od kilku dni.... i na razie nie dałabym rady wpłacić więcej.

Edited by MALWA
literówka
Link to comment
Share on other sites

Na innym wątku - samotnego Onka z ulicy, zobaczyłam wpis, że znajduje się on teraz w hoteliku u Emiś (nick z dogo), która prowadzi hotelik dla kotów i psów, tel. do Emiś to: 664 768 580. Za Onka dziewczyny płacą 300 zł miesięcznie. Przy gabarytach Onka nei jest to chyba duży koszt. Emiś jest w Sarnowie. Nie wiem gdzie jest Sarnów, bo jak sprawdzałam, to w wikipedii pokazało się kilka miejscowości w różnych województwach, np. podkarpadkie, mazowieckie i inne. Ale pomyślałam, ze moze warto zadzwonić i zapytać ?

Link to comment
Share on other sites

malwa chyba wygrasz z imeiniem:)) ja na razie wplacilem 30, tak jak pisalem jeżeli nowi wlasciciele Dafi dorzuca sie do sterylki to bedę mógł więcej,
rozesłalem też @ do kilku znajomych prawie nie wymuszając wpłaty 10 zł bo idą mrozy -20:))) zobaczymy może ktos wplaci :)
ogłoszenia mysle najlepiej rozwieszać po wsiach i osiedlach domków bo takeigo dużego to najlepiej do domku z ogrodem

gosia opisz jeszcze jak mocna jest ta zaćma? czy pies jeszcze coś widzi ? wiem że to ciezko stwierdzić bo czesto psy calkowicie niewidome zachowują się jakby widziały, ale np jak patrzy za innymi psami w odległosci to znaczy ze jednak cos widzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='[email protected]']malwa chyba wygrasz z imeiniem:)) ja na razie wplacilem 30, tak jak pisalem jeżeli nowi wlasciciele Dafi dorzuca sie do sterylki to bedę mógł więcej,
rozesłalem też @ do kilku znajomych prawie nie wymuszając wpłaty 10 zł bo idą mrozy -20:))) zobaczymy może ktos wplaci :)
ogłoszenia mysle najlepiej rozwieszać po wsiach i osiedlach domków bo takeigo dużego to najlepiej do domku z ogrodem

gosia opisz jeszcze jak mocna jest ta zaćma? czy pies jeszcze coś widzi ? wiem że to ciezko stwierdzić bo czesto psy calkowicie niewidome zachowują się jakby widziały, ale np jak patrzy za innymi psami w odległosci to znaczy ze jednak cos widzi[/QUOTE]

Super, moze ktoś zajrzy na wątek i wpłaci choć parę groszy.......

Co do imienia, to nieważne jak będzie miał na imię, jak sie do pieska ładnie mówi, to każde imię ładne. Tutaj imię, to pewnie najmniej istotne. Bardziej potrzebne są: kasa, dom, leczenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...