Jump to content
Dogomania

Amor trafił do DS, teraz już za TM........


IKA & SONIA

Recommended Posts

[quote name='Macia']Nie czytałam wątku od początku, ale gdzieś widziałam sugestię, że to problemy trzustkowe. Poszukam.
Przeczytałam kilka stron, więcej nie mogę internet mi wolno chodzi. Znalazłam jedynie informację o podawaniu Kreonu (czyli coś z trzustką musi być). Był też post, że weterynarz stwierdził, że można spróbować hillsa lub royala intestinala, ale nie zaznaczono jakiego. Najlepiej byłoby po prostu zapytać weterynarza o opinię.[/QUOTE]

to chyba ten sam post co ja wyżej znalazłam. Zamiast kreonu je teraz enzymy [url]http://witaminynatury.pl/20-multi-enzyme-formula-enzymy-trawienne-100tab.html[/url]
Do Angeliki wcześniej juz pisałam co z ta karmą której Amor nie je. Teraz napisałam drugiego maila z pytaniem o karmę (tzn czy może spytać weta jaką mu brać i co ona myśli).

[quote name='MALWA']Jesli nikt inny się nie zgłosi i nie jest chetny, to mogę zostać skarbnikiem Amora.

Na wątku Amora jestem od początku, wchodzę na dogomanię codziennie, nieraz nawet kilka razy dziennie. Prowadizłabym rozliczenie jego finansów, które zbierałabym na swoje prywatne konto, a następnie z konta Amora opłacałabym jego potrzeby.

Proszę o opinię w powyższym zakresie. Kto jest za? Czy ktoś jest przeciw?[/QUOTE]

Ja jestem ZA:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MALWA']Jesli nikt inny się nie zgłosi i nie jest chetny, to mogę zostać skarbnikiem Amora.

Na wątku Amora jestem od początku, wchodzę na dogomanię codziennie, nieraz nawet kilka razy dziennie. Prowadizłabym rozliczenie jego finansów, które zbierałabym na swoje prywatne konto, a następnie z konta Amora opłacałabym jego potrzeby.

Proszę o opinię w powyższym zakresie. Kto jest za? Czy ktoś jest przeciw?[/QUOTE]

Ja jestem jak najbardziej za. Sama o tym myślałam, ale przy moim trybie życia (studia dzienne + praca w 3 miejscach = 20 godzin poza domem) może być jednak ciężko to pogodzić. A poza tym dobrze, jeśli będzie to ktoś, kto jest w temacie od początku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogusik']MALWA,z mojej strony,jak najbardziej na "tak"
Co do karmy,to każdy z nas ma swoje doświadczenia,ale każdy przypadek jest bardzo indywidualny.Więc może należy trzymać się tego co zalecił wet i tylko dopytać o konkrety,czy LF czy inny...[/QUOTE]

Dziekuję!

Decydujące zdanie należy jednak do Till.

Zgłosiłam się, bo chciałabym, aby finanse Amora - tak wpływy jak i wydatki zostały ogarnięte w jednym miejscu, przez jedną osobę. Cztery osoby zadeklarowały wpłaty stałe, i nawet nie mamy tego odnotowane....Ale można do wszystkiego jakoś dojść......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogusik']Pominę milczeniem grożenie mi paragrafami i grzywnami, za rzekome zniesławienie.:shake:Są jednak i takie osoby,które podzielają moje zdanie:smile:
To nie jest forum zamknięte i każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie,opinię czy też pogląd.
Myślę,że jeśli chodzi o karmę dla Amorka,to po wcześniejszym,nieudanym doświadczeniu,najlepiej było by dostosować się do opinii missieek.W ten sposób, przynajmniej uniknie się niepotrzebnych "rewolucji" żołądkowych,które przy jego stanie,na prawdę są jak najmniej wskazane.[/QUOTE]

gdybym nie wiedziała że jesteś dorosłą babką to pomyślałabym że rozmawiam z nastolatką

jeśli chcesz coś pominąć milczeniem, to milcz a nie pisz tego na forum
i odróżniaj groźbę od ostrzeżenia, bo nikt ci tutaj nie groził, nie rób z siebie ofiary

oczywiście, każdy ma prawo wyrażać swoją opinię, ale obowiązuje kultura i szacunek do drugiej osoby, a nie sugerowanie czyjejś złej woli i godzenie w ten sposób w jej dobre imię

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy na wątku są dorośli, myślę że jak ktoś zauważy, że stał się ofiarą karalnego pomówienia itp. to sam zareaguje i zadba o swój interes, a i może i wspomoże Amorka kasą, którą dostanie w ramach zadośćuczynienia;)

Czy to jakiś wstyd albo zło, że hotelik bierze kasę za Amora? Moim zdaniem nie. Jeśli ktoś uważa inaczej, to niech weźmie go za darmo do siebie. Ale nie widzę sensu oszukiwać faktów i udawać, że hotelik trzyma go charytatywnie, podczas gdy tak nie jest. Co absolutnie nie oznacza złej opieki, wyrachowania, braku miłości do zwierząt czy nie interesowania się jego losem. I chyba o to chodziło kiedy padło stwierdzenie o konflikcie interesów.

P.S Angelika jutro spyta weta o karmę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FLY']Wszyscy na wątku są dorośli, myślę że jak ktoś zauważy, że stał się ofiarą karalnego pomówienia itp. to sam zareaguje i zadba o swój interes, a i może i wspomoże Amorka kasą, którą dostanie w ramach zadośćuczynienia;)

Czy to jakiś wstyd albo zło, że hotelik bierze kasę za Amora? Moim zdaniem nie. Jeśli ktoś uważa inaczej, to niech weźmie go za darmo do siebie. Ale nie widzę sensu oszukiwać faktów i udawać, że hotelik trzyma go charytatywnie, podczas gdy tak nie jest. Co absolutnie nie oznacza złej opieki, wyrachowania, braku miłości do zwierząt czy nie interesowania się jego losem. I chyba o to chodziło kiedy padło stwierdzenie o konflikcie interesów.

P.S Angelika jutro spyta weta o karmę.[/QUOTE]

fly, zwłaszcza że gdy padło to stwierdzenie pies miał kilka stówek długu....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Raczyna']fly, zwłaszcza że gdy padło to stwierdzenie pies miał kilka stówek długu....[/QUOTE]

ale co to zmienia? długi jak widzisz każdy się stara spłacać, nie wrzucamy psa do hotelu a potem umywamy rączki.

Zresztą nieważne. Myślę, że Till zamknęłaby ten wątek gdyby znalazła tu więcej przykrości niż wsparcia.

Link to comment
Share on other sites

MALWA dziękuję za deklarację,że zgodziłaś się zostać skarbnikiem.To od pewnego czasu było priorytetem, aby jakoś uporządkować sprawy finansowe Amora i przedstawić je jasno na pierwszej stronie wątku.
Teraz priorytet to karma dla Amora,może Royal Canin jednak.Gro weterynarzy ma ją w Lecznicach do sprzedaży i promują ją.Nie można długo zastanawiać się,bo co będzie jadł Amor? Zakupioną karmę trzeba sprzedać albo przeznaczyć dla innego psiaka w hoteliku,ponieważ myślę,że missieek ma pod opieką psiaki,którym można tą karmę podawać.
Raczyna - twój post był nie na miejscu i Ty ostrzegałaś jakimiś paragrafami,Bogusik,która jest od początku na wątku Amora i długo na Dogo i bardzo wspiera psiaki.Bogusik post był napisany w momencie jak była mowa o ogłoszeniach aby szukać Amorowi DT bez opłat albo za mniejsze pieniądze,dlatego ten post został zamieszczony i Bogusik miała prawo swój osąd tak napisać.Amor ma dług i on będzie się powiększał,ponieważ tylko dzięki MALWA i FLY dług zmalał a co będzie dalej?
Raczyna,to Ty rozpętałaś burzę niepotrzebnie i niepotrzebną dyskusję na temat postu Bogusik.Jeżeli missieek czuje się obrażona postem Bogusik to powinna wejść na wątek i napisać ripostę,sądzę,że nie potrzebuje adwokatów.

Edited by Anula
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']MALWA dziękuję za deklarację,że zgodziłaś się zostać skarbnikiem.To od pewnego czasu było priorytetem, aby jakoś uporządkować sprawy finansowe Amora i przedstawić je jasno na pierwszej stronie wątku.
Teraz priorytet to karma dla Amora,może Royal Canin jednak.Gro weterynarzy ma ją w Lecznicach do sprzedaży i promują ją.Nie można długo zastanawiać się,bo co będzie jadł Amor? Zakupioną karmę trzeba sprzedać albo przeznaczyć dla innego psiaka w hoteliku,ponieważ myślę,że missieek ma pod opieką psiaki,którym można tą karmę podawać.
Raczyna - twój post był nie na miejscu i Ty ostrzegałaś jakimiś paragrafami,Bogusik,która jest od początku na wątku Amora i długo na Dogo i bardzo wspiera psiaki.Bogusik post był napisany w momencie jak była mowa o ogłoszeniach aby szukać Amorowi DT bez opłat albo za mniejsze pieniądze,dlatego ten post został zamieszczony i Bogusik miała prawo swój osąd tak napisać.Amor ma dług i on będzie się powiększał,ponieważ tylko dzięki MALWA i FLY dług zmalał a co będzie dalej?
Raczyna,to Ty rozpętałaś burzę niepotrzebnie i niepotrzebną dyskusję na temat postu Bogusik.Jeżeli missieek czuje się obrażona postem Bogusik to powinna wejść na wątek i napisać ripostę,sądzę,że nie potrzebuje adwokatów.[/QUOTE]

Sprawa karmy oczywiście jest priorytetem i jest już "w toku". Widzę że wczoraj trochę postów tu naprodukowałam i nie widać ważnych info..:oops:
Jestem w kontakcie z hotelikiem, pisałyśmy o jednej karmie (tej, której sie trzeba "pozbyć") i o drugiej (nowej dla Amorka). Angelika ma dopytać weta czy ta RC będzie odpowiednia i czy brać wersję z obniżonym tłuszczem czyli tą low fat czy zwykłą. Zależnie kiedy otrzymam odpowiedź, dziś lub jutro złożę zamówienie.
Co do Nutry Gold, napiszę tu oczywiście zanim podejmiemy ostateczna decyzje, moim zdaniem najlepiej byłoby ją "odsprzedać" (tzn zmniejszyć dług za hotel tą karmą) za taką kwotę, która będzie atrakcyjna i dla Angeliki i dla nas. Tzn chyba nie ma co targować się o każdą złotówkę, kiedy wiadomo, że Angelika tą karmą nie będzie zagryzała sobie piwa tylko będą ją jadły psiaki w potrzebie.


[quote name='Olena84']Moja deklaracja na luty poszla na konto podane mi przy okazji bazarku, wiec pojdzie na Twoje dopiero w marcu[/QUOTE]

ja pamiętam, że wpłaciłaś więcej na bazarek, zostało wszystko wpisane, potwierdzone i rozliczane z tą kwotą "powiększoną", więc proponuję już tego nie ruszać (tzn dla mnie to nie problem ale wiadomo, im więcej zmian i jakiegoś odejmowania kwot nie wiadomo skąd, tym większa szansa na powstanie niejasności)- najwyżej jak już będzie post rozliczeniowy to można zapisać przy Twoich deklaracjach przy lutym "zapłacone w ramach bazarku". ok?:)

Edited by FLY
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']MALWA dziękuję za deklarację,że zgodziłaś się zostać skarbnikiem.To od pewnego czasu było priorytetem, aby jakoś uporządkować sprawy finansowe Amora i przedstawić je jasno na pierwszej stronie wątku.
Teraz priorytet to karma dla Amora,może Royal Canin jednak.Gro weterynarzy ma ją w Lecznicach do sprzedaży i promują ją.Nie można długo zastanawiać się,bo co będzie jadł Amor? Zakupioną karmę trzeba sprzedać albo przeznaczyć dla innego psiaka w hoteliku,ponieważ myślę,że missieek ma pod opieką psiaki,którym można tą karmę podawać.
Raczyna - twój post był nie na miejscu i Ty ostrzegałaś jakimiś paragrafami,Bogusik,która jest od początku na wątku Amora i długo na Dogo i bardzo wspiera psiaki.Bogusik post był napisany w momencie jak była mowa o ogłoszeniach aby szukać Amorowi DT bez opłat albo za mniejsze pieniądze,dlatego ten post został zamieszczony i Bogusik miała prawo swój osąd tak napisać.Amor ma dług i on będzie się powiększał,ponieważ tylko dzięki MALWA i FLY dług zmalał a co będzie dalej?
Raczyna,to Ty rozpętałaś burzę niepotrzebnie i niepotrzebną dyskusję na temat postu Bogusik.Jeżeli missieek czuje się obrażona postem Bogusik to powinna wejść na wątek i napisać ripostę,sądzę,że nie potrzebuje adwokatów.[/QUOTE]

Anula, jak myślisz, dlaczego Missieek tu się nie pojawia? wcześniej regularnie wchodziła i zdawała relacje, a teraz można się z nią kontaktować tylko mailem. Jak uważasz, czym to jest spowodowane? Ma klasę i godność, więc stwierdziła że nie będzie się pozwalała obrażać i darowała sobie ten wątek i towarzystwo pewnych osób na nim.
Czy to że ktoś jest od początku i daje kasę upoważnia go do obrażania innych ludzi? bo ja uważam że nie. Nawet jeśli bogusik miała jakieś wątpliwości, mogła to inaczej ująć, ale zrobiła to w taki sposób że każdemu zrobiło by się przykro, nie mówiąc o sugerowaniu czyichś złych zamiarów. Wiesz, na tej samej zasadzie gdy w dwa różne sposoby brzmi ten sam przekaz: "kochanie, trochę przybrałaś" i "ale się z ciebie zrobiła tłusta krowa".

Tak jak napisałam- missieek już tu nie wejdzie, i to jest właśnie jej odpowiedź na teksty bogusik. Nie wiem czemu tego nie rozumiesz, może po prostu tego nie zauważyłaś.
I jaka burza? upomnienie i ostrzeżenie, z sugestią zwracania większej uwagi na to co się pisze? jeśli forum jest otwarte to w takim razie ja też mogę się wypowiedzieć na każdy temat. Chyba że mamy tutaj zjawisko świętych krów?




co do prowadzenia wątku i księgowości Amora to jako że nawiązywałam do tego wcześniej i pisałam do Till pw, więc się nie wypowiadam
rozmawiałam z ludźmi od ras myśliwskich, sugerują że tu więcej jest z ogara niż rhodesiana, podpowiadają też bloodhounda ale chyba jest na tę rasę za mały

Link to comment
Share on other sites

Upss….znaczy milcz i płać?
Raczyna, jesteś krótko na dogo i może nie wiesz, że było kilka przypadków super dt które później okazały się niewypałem (delikatnie mówiąc).
Zatem każdy mając wątpliwości powinien, a nawet musi zapytać. W pytaniu Bogusik osobiście nie widzę nic obraźliwego. Nie każdy musi znać wszystkich na dogo.
Znam missieek (z dogo) już kilka lat, nie sadziłam, że jakiekolwiek pytania czy wątpliwości dot. jej działalności tak mogą zagęścić atmosferę.
Szczerze liczę na to, że ona sama wypowie się odnośnie zaistniałej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='terra']Upss….znaczy milcz i płać?
Raczyna, jesteś krótko na dogo i może nie wiesz, że było kilka przypadków super dt które później okazały się niewypałem (delikatnie mówiąc).
Zatem każdy mając wątpliwości powinien, a nawet musi zapytać. W pytaniu Bogusik osobiście nie widzę nic obraźliwego. Nie każdy musi znać wszystkich na dogo.
Znam missieek (z dogo) już kilka lat, nie sadziłam, że jakiekolwiek pytania czy wątpliwości dot. jej działalności tak mogą zagęścić atmosferę.
Szczerze liczę na to, że ona sama wypowie się odnośnie zaistniałej sytuacji.[/QUOTE]

Pytanie czy jest w ogóle jakaś "sytuacja", bo chyba do wczoraj nie było?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,tego już po prostu nie da się czytać:-(To jest wątek Amora i jego dobro jest tu najważniejsze.Żeby już wreszcie zamknąć tą zbędną debatę i bezsensowne posty, ja ze swojej strony przepraszam wszystkich,których w jakiś sposób uraziłam swoimi postami.Zawsze pomagałam i pomagam jak tylko mogę zwierzakom w potrzebie,bo trudno przejść obojętnie obok tylu nieszczęść i nie zamiezam z tego rezygnować.Jest tyle tych bid,że człowiek nie wie gdzie się obrócić:-(
Jeżeli moja osoba jest tutaj niemile widziana,to nie będę już więcej udzielać się na tym wątku.Może to będzie najlepsze rozwiązanie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogusik']Dziewczyny,tego już po prostu nie da się czytać:-(To jest wątek Amora i jego dobro jest tu najważniejsze.Żeby już wreszcie zamknąć tą zbędną debatę i bezsensowne posty, ja ze swojej strony przepraszam wszystkich,których w jakiś sposób uraziłam swoimi postami.Zawsze pomagałam i pomagam jak tylko mogę zwierzakom w potrzebie,bo trudno przejść obojętnie obok tylu nieszczęść..
Jeżeli moja osoba jest tutaj niemile widziana,to nie będę już więcej udzielać się na tym wątku.Może to będzie najlepsze rozwiązanie...[/QUOTE]

jest mile widziana, przynajmniej z mojej strony;)

z "pobocznych" tematów;) dostałam maila od Angeliki:

"zadzwoniłam do weta, jeśli miałby być kupiony Royal to zwykły, nie Low Fatmiędzy Royalem a Hill'sem nie doradzi co wybrać bo niektóre psy wolą jeść pierwszą, a innym bardziej podchodzi druga


może spróbujmy z Royalem, jak będę widzieć, że ją zjada nie za chętnie, to po skończeniu worka możemy pomyśleć nad spróbowaniem Hill'sa jeśli będą na to fundusze


za nutre dam 135 zł
jeśli odpowiada to odpiszę od długu Amora"

[B]dziś już i tak karmy nikt nie wyśle, tak więc do późnego wieczora mamy czas na podjęcie decyzji, tak aby jeszcze dziś zamówienie poszło (tzn ja oczywiście zamawiam). Myślę, że w takim razie bierzemy RC intestial gastro? znalazłam takie oferty (mniejszych opakowań nie biorę pod uwagę, bo to bez sensu)[/B]

1) [B]7.5 kg za 145zł[/B] (z przesyłką)
[URL]http://allegro.pl/royal-c-gastro-intestinal-pies-7-5kg-kurier-gratis-i3012486074.html[/URL]
jeśli dziś zamówimy to jutro wyślą, więc w środę powinna być u Amora (z rozmowy tel.)

taka sama oferta jest od krakvetu, ale tam się dodzwonić to cud, a w ciemno nie ma co brać bo oni wiecznie wystawiają karmę, której nie mają na stanie, za duże ryzyko

2) [B]14kg[/B] (te 12kg o których wcześniej pisaliśmy dotyczyło low fat, zwykła jest pakowana po 14kg, tak mi przynajmniej powiedzieli) [B]za 233zł [/B]+ jakis tam pojemnik na karmę (w tym wysyłka). Inna oferta bez pojemnika jest 1zł tańsza, więc chyba już taka kwota nie robi różnicy, zawsze się przyda.

[URL]http://allegro.pl/royal-canin-intestinal-gastro-dog-14kg-pojemnik-i2995169088.html[/URL]

jeśli do jutra dotrze przelew to jutro wyślą, także też w środę powinna być (potwierdzone tel.)

Tak więc, którą opcję wybieramy??

[B]Co do Nutry i propozycji Angeliki to w zasadzie formalnie tylko pytam czy na to przystajemy, bo myślę, że to naprawdę najlepsze rozwiązanie, Amor będzie "stratny" tylko 30zł na całej tej próbie z karmą, nikt nam więcej za nią nie da, a jeszcze trzeba będzie opłacić i zorganizować kuriera itd. Odpisać Angelice, że się na to zgadzamy?[/B]


edit:
jeszcze żeby łatwiej było podjąć decyzję przeliczyłam (oczywiście szacunkowo)
mały worek 7.5kg starczy na 18 dni (pies 25kg z niedowagą), duży 14kg dla tego samego psa na 34dni.

i info z opisu karmy:

[COLOR=white][B]CZAS TRWANIA TERAPII[/B][/COLOR]
W przypadku schorzeń o przebiegu ostrym, regeneracja kosmków jelitowych wymaga stosowania terapii dietetycznej przez co najmniej 3 tygodnie. W przypadku schorzeń przewlekłych może okazać się konieczne/ korzystne stosowanie diety do końca życia zwierzęcia. W celu optymalizowania pracy przewodu pokarmowego, zaleca się podzielenie dziennych dawek karmy na kilka mniejszych posiłków

Edited by FLY
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...