Jump to content
Dogomania

borysova

W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?  

102 members have voted

1. 1. W jakim mieście najbardziej chciałabyś/chciałbyś studiować weterynarię?

• Warszawa
      35
    • Wrocław
      24
    • Olsztyn
      14
    • Lublin
      6
    • Poznań
      11
    • Kraków
      12

Recommended Posts

[quote name='dominika405']Talagia,a masz takie zwykłe teczki na gumkę?Czy chowasz kartki w koszulki,aby się nie zniszczyły i potem do specjalnej teczki na koszulki?[/QUOTE]

Najzwyklejsze teczki ;) Wykorzystuje te, które dostaje na wystawach z kartą oceny. Gdybym miała wszystkie notatki wkładać do koszulek to by mi życia zabrakło :D Dla ułatwienia jak przychodzi czas kolosa/zaliczenia/egzaminu i mam powyrywać notatki z danego przedmiotu to je numeruje - wtedy nawet gdy pies porozwala je po mieszkaniu to pełnią swoją funkcje ;) Bywa i tak, że na jeden przedmiot mam napchane po 2 nabite teczki, z których aż wysypują się kartki (oczywiście nie od moich notatek :D ale w takiej przedmiotowej teczce trzymam sobie kserówki, materiały z zajęć, wydrukowane pytania czy to co z biblioteki kopiuje). To baaardzo wygodne serio :) Potem taki komplet tony makulatury daje komuś z roku niżej :D

Ja np.lubię się kłaść w miarę wcześnie spać,ale wstaję również wcześnie.Boję się,że niestety nie dogadałabym się ze współlokatorami w tej kwestii.

Talagia dzięki Ci serdeczne :) Chyba skorzystam z Twojego pomysłu.To lepsze niż noszenie wszystkich zeszytów i jeszcze teczek z kserówkami.

Myślę że takie sprawy to nie robiłabym nikomu problemu, bo jak już nie śpię do późna w nocy to zachowuję się cicho. Na razie to wstaję o 14 (bo kładę się o 4 nad ranem) trzeba będzie się znowu przestawić na tryb szkolny czyli szósta rano
Teraz zdałam sobie sprawę że będę musiała sobie kupić upierdliwy budzik, bo zawsze mama mnie budziła :cool1:

Myślę że jak już mieszkać to z osobami z kierunku, nie wyobrażam sobie studenta weterynarii ze studentem pedagogiki, który robi nam imprezę gdy my musimy zakuwać

Edited by micra

Pewnie nie dojdzie do tego :) Progi nie mogą być takie wysokie jak w 2010 bo wtedy uczelni wykładających med wet było 4 teraz jest sześć.Damy radę,bo wyniki są ok.

Znalazłam takie coś ma biologu(tylko nie wiem ile w tym prawdy,bo brak konkretnego źródła,aczkolwiek o takich wynikach z '11 i '12 słyszałam parokrotnie,więc w tym na pewno coś jest):

"Srednia bilogia i chemia:
2010- 116
2011- 107.5
2012- 108
2013 - 106 najmniejsza srednia , najtrudniejsza matura od lat"

Dostałam odpowiedź od UWM:

" Witam,

można wpisać wszystkie, ale pod uwagę będą brane tylko trzy, które Pani sama wybierze (czyli trzeba określić, które z przedmiotów chce Pani aby były brane pod uwagę). Oczywiście najlepiej jest wpisać przedmioty, z których uzyskała Pani najwyższe oceny. Proszę tylko wziąć pod uwagę, iż przedmioty zdawane na rozszerzeniu liczone są x2.

Z poważaniem"

Zuza zatem zostawiamy tylko te z najwyższym wynikiem(te 3),a reszty nie wpisujemy?Tak chyba najbezpieczniej.

Edited by dominika405

Ja wpłacilam rano na Kraków, Wrocław i Lublin, póki co nie zaksięgowano...

EDIT: Teraz na UJcie mam ze pobrano opłate, ale nie potwierdzono rejestracji mimo to...
Już sama nie wiem, ide z kudłatymi na spacer, a potem zobacze co wyszło :)

Edited by Ola164

Dostałam identyczną odpowiedź
a reszta[INDENT]czy w przypadku świadectwa maturalnego i aneksu należy wpisać w punkcie wykształcenie datę otrzymania świadectwo maturalnego i datę otrzymania aneksu?[/INDENT]
[INDENT][COLOR=#000000][FONT=Verdana]
należy wpisać datę otrzymanego świadectwa,[/FONT][/COLOR][/INDENT]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]
Służba wojskowa
[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Verdana]Należy pozostawić puste, lub w razie, gdyby system prosił o numer książeczki należy wpisać dane fikcyjne)
[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Verdana]
Nie wyjaśnił mi czy mam składać świadectwo ukończenia szkoły średniej

W zasadzie mało co mi wyjaśniono [/FONT][/COLOR]:mad:
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]
Dominika też słyszałam że tak matura wypadła, aczkolwiek nie mogę znaleźć nigdzie danych odnośnie rozszerzonego języka

Boję się tylko że osoby ze słabymi wynikami ale z dobrym językiem rozszerzonym, mających więcej punktów od nas będą szturmować Olsztyn i próg wzrośnie[/FONT][/COLOR]

Edited by micra

Ja słyszałam już od wielu osób, które mają dostęp do wyników, że matury w tym roku wypadły wyjątkowo marnie... zwątpiłam, jak przeczytałam biologa, ale tam faktycznie chyba chwalą się Ci wybitniejsi, poza tym, w internecie każdy może napisać co chce, więc nie ma się co sugerować. progi spadną, jak na moje ;) więc sądzę, że większość z Was się spokojnie dostanie :) :) (mam nadzieję, że i ja przy okazji też xd )

znaczy nie wiem czy dobrze napisałam, że maja dostęp, ale wiedzą jakie są wyniki w tym roku, przynajmniej w moim mieście i mówią, że rewelacji to tu nie ma, więc się nie martwcie :) na którejś liście się załapiecie spokojnie :))

Jest jeszcze jedna sprawa - matura mogła w tym roku pójść słabo (chociaż mam wrażenie, że co roku to słyszę), ale weźcie pod uwagę, że będą również składać ludzie, którym się nie udało w zeszłym (a zdawali maturę rok temu, która była rzekomo łatwiejsza) ;)
Progi rok rocznie generalnie są podobne, bez szalonych spadków i szalonych skoków ;)

Zuza,czyli wiemy,że należy wpisać tylko te przedmioty,które chcą żeby liczyli-to już coś ;) Co do sprawy wojska ja nie wpisuję nic.Wydaję mi się,że niestety nie bedziesz mogła wysłać papierów pocztą,no chyba,że masz tą kopię świadectwa szkoły potwierdzoną notarialnie.Jeśli nie,to musisz jechać z oryginałem do wglądu.Ja tak właśnie zrobię.

Ja czekam na zaksięgowanie pieniędzy w Poznaniu.

Ja składam tylko do Lublina i w tamtej rekrutacji wyliczyli mi 433 pkt. miałam składać do Wrocławia, wszystko tam powpisywałam, ale nie zapłaciłam, sama nie wiem dlaczego, jakoś się rozmyśliłam. Lublin bliżej domu :P
Racja, ze poprawiali, ale (przynajmniej jak u mnie w szkole mówili, a poprawiała cała niemal klasa z zeszłego roku) to raczej wiele nie poprawili, po samej maturze wyszli i opowiadali, jak była banalna, a potem przez znajomych itp. rozeszło się, że wcale aż tak nie poszaleli :P
Z resztą myślę, że teraz to trzeba być już tylko dobrej myśli :) damy radę ;) ja spodziewam się raczej spadku progów, ewentualnie, że nie zmienią się za wiele, na pewno nie wzrosną :) a w tym roku matura chyba faktycznie była trudniejsza, skoro średnia z biologii jest o tyle niższa

W Olsztynie jednak te progi dość znacznie się wahają. Co do tych poprawiających to w końcu jak poprawiali to coś poszło źle (a nawet bardzo źle bo próg w Olsztynie jest dość łaskawy)
Zresztą jak widać osoby z super wynikami do Olsztyna chyba że mają najbliżej nie idą, przecież widać nawet z ankiety wyżej jak wybierają miasta "prestiżowe"
Zresztą ja nie czekam na spadek, ja nie oczekuję tylko wzrostu