Jump to content
Dogomania

Wyrzucona na pastwę losu Zojka odeszła za TM*, Saszka już w ds


ifka

Recommended Posts

O uwagach do domku w Elblągu juz pisałam na wątku. Po pierwszej rozmowie z P. Marzeną ( osobą z fb , szukającą psa dla swojej znajomej ) Ifka byął nastowiona negatywnie. Ja też, bo fakt że padło wtedy stwierdzenie że mała sunia zostanie sprzedana a w domu jest jedna osoba która nie lubi psów. No i jest kojec. Dla mnie to juz był koniec tematu. Myślałam, ze dla Ifki także, a przynajmniej takie inf. przekazywała mi Ifka.
Ale później Ifka rozmawiała już z ewentualna Panią Zojki i po tej rozmowie zmieniła zdanie. Ja nie zmieniłam zdania - nadal jestem przeciwna tej adopcji, bo taką mam zasadę, ze jak sie nie spodoba dom od razu to nie naginam i nie dorabiam pozytywów. Jestem za umieszczeniem Zojki w hotelu ( i ewentualnie można dalej szukać domku albo dokładnie sprawdzić tamten dom spod Elbląga ) A przedewszystkim w tym czasie Zojke wysterylizować a Saszkę zsocjalizować porządnie, aby nie była dzikawa.
To po to ściagam ludzi na wątek i proszę ich o wpłaty na rzecz Zojki.
Takie jest moje zdanie na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 593
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Moje zdanie jest takie samo jak doris 66.[/B]
Ifka obawia sie, ze zostanie sama z finansami, ale ma nasza obietnice i[B] gwarancje anett[/B] ( za ktorą ja daję głowe ), ze tak sie nie stanie.
Mloda, sliczna Zojka ma szanse na szybka adopcje, jesli tak sie nie stanie, bedziemy wspierac bazarkami i szukac kolejnych deklaracji.
Pomoc obiecała tez skarpeta owczarkowa.
Naprawde szkoda dwóch mlodych slicznych Onek oddac do tak niepewnego domu.
To moze byc nawet kwestia ich zycia lub smierci, w całym tego słowa znaczeniu.

Edited by bela51
Link to comment
Share on other sites

OK. to tak żeby zebrać wszystko do kupy i podsumować:

[B]Deklaracje stałe.[/B]
Ifka 200 zł
Pliszka i tato - 60 zł
doris66 - 20 zł
Elwira 1992 - 10 zł
ceris - 10 zł
buniaaga - 20 zł
zuanna - 20 zł
bela51 - 10zł ( od IX)

Razem 350 zł
[B]
Wpłaty jednorazowe:[/B]
skarpeta owczarkowa- 100-150zł
doris66 -20zł
anecik60-20zł
Pani Marta -100zł
Ewa36 - wpłata ? we wrześniu

[B]inna pomoc:[/B]
Pliszka - obiecany bazarek
Elwira 1992 - obiecane ogłoszenia
Doris66 -ogłoszenia
Kuna - wyjedzie po psy do Białegostoku ( to połowa trasy )
Z bazarku od Ceris w tej chwili jest 114zł i trwa licytacja
Z bazarku imiennego -obecnie 25zł i trwa licytacja
anecik 60 - coś dorzucać będzie w miarę mozliwości

[B]Czyli w tej chwili mamy wszystkiego -729zł lub 779zł jeśli skarpeta dołoży 150zł.[/B]
Dojdzie jeszcze we wrześniu kwota od Ewy36 ( w tej chwili nie wiadomo jaka to kwota ), i z bazarku od Pliszki ( jeśli Pliszka tak jak obiecała zrobi bazar ) . No i jest jeszcze wydarzenie na fb. Nie wiem co tam się dzieje bo nie mam tam konta.

Edited by doris66
Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66']O uwagach do domku w Elblągu juz pisałam na wątku. Po pierwszej rozmowie z P. Marzeną ( osobą z fb , szukającą psa dla swojej znajomej ) Ifka byął nastowiona negatywnie. Ja też, bo fakt że padło wtedy stwierdzenie że mała sunia zostanie sprzedana a w domu jest jedna osoba która nie lubi psów. No i jest kojec. Dla mnie to juz był koniec tematu. Myślałam, ze dla Ifki także, a przynajmniej takie inf. przekazywała mi Ifka.[/QUOTE]
ale tak jak mówiłam doris, to byly informacje przed wizyta adopcyjna, od osoby, ktora miala tam tego samego dnia jechac, gadka przez telefon o ikazuje sie z e nie lubi psów, tylko ma alergię, akojec jest, ale tez jest dom do dyspozycji i wszystkie kanapy; pani nie bedizie rozmnazac 5 -letniej suki, no wlasnie musze zmienic te informacje, bo zojka nie jest roczna suką, tylko jest 5-7 letnia!!!!anettt, czy to zmienia postac rzeczy?kojec dla mnie ni ejest jakims trasznym rozwiazaniem, jesli moze z niego swobodnie wychodzic i wchodzic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolf122'].Piszecie,że sunia jest w niebezpieczeństwie,bo w w dziurawej stodole ect. za chwilę,że właściwie tam jest nie tak niebezpiecznie.Na priv napisałyście,że domek be,nie wydacie byle gdzie suni a za chwilę domek całkiem przyzwoity...[/QUOTE]niegdy nie twierdziłam, ze jest w niebezpieczeństwie, po prostu jest w złych warunkach, ale zagrożenia nie było; nie wiem kto pisał na prv, choć sie domyslam, ale to na podstawie niesprawdzonych informacji;
ale rozumiem, że można się zniechęcić. trudno. ja niczego nie przyspieszę.

Link to comment
Share on other sites

nie było zupełnie mowy o tym, że domek nie może zaczekać; oni po prostu chcą jej pomóc, dlatego czekają, ale nie proponowałam zaczekania, choćby dwumiesięcznego...ale może być tak, że w tym czasie znajdą innego psa, bo jesli my tak sobie nie ufamy, to dlaczego ona mialaby ufac mi, ze na pewno przywiozę za dwa m-ce?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ifka'].ale może być tak, że w tym czasie znajdą innego psa, bo jesli my tak sobie nie ufamy, to dlaczego ona mialaby ufac mi, ze na pewno przywiozę za dwa m-ce?[/QUOTE]

To nie my sobie nie ufamy, tzn. ja czy wolf nie ufa Tobie. Po prostu piszesz, ze nie masz doswiadczenia, dlatego chcemy doradzic , mając na wzgledzie tylko i wyłacznie dobro psa. Nie ufam ludziom na podstawie rozmow telefonicznych, bo nie jeden raz sie naciełam.
Dlatego radzimy Ci szybką sterylizacje Zojki w hotelu i jeszcze raz sprawdzenie domu osobiscie, przez doswiadczoną osobe,
Jednoczesnie ogłaszanie Zojki, Moze okazac sie, ze w poblizu znajdzie sie o wiele lepszy dom.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli domek chce pomóc tej suni, na pewno nie będzie miał problemu z poczekaniem. Tak jak pisałam, na zdrowy rozsądek: powinno im zależeć, zeby suczka przyjechała wysterylizowana. Przecież to duży problem z głowy. Nie rozumiem jak to dla kogoś mógłby być powód, żeby Zojki nie adoptować. Tu nie chodzi o brak zaufania, ale o ogólną zasadę: nie wyadoptuwuje się niesterylizowanych zwierząt. Jestem na dogo od kilku lat i też mogę zaręczyć, że moi teściowie nie mają najmniejszych intencji aby rozmnażać adoptowaną suczkę i że będzie pilnowana, a wcale nie oburzyło mnie to gdy kieleckie cioteczki kazały nam czekać ponad miesiąc na wybraną suczkę. Absolutnie nie potraktowałam tego jako brak zaufania, ale odpowiedzialne zachowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']To nie my sobie nie ufamy, tzn. ja czy wolf nie ufa Tobie. Po prostu piszesz, ze nie masz doswiadczenia, dlatego chcemy doradzic , mając na wzgledzie tylko i wyłacznie dobro psa. Nie ufam ludziom na podstawie rozmow telefonicznych, bo nie jeden raz sie naciełam.
Dlatego radzimy Ci szybką sterylizacje Zojki w hotelu i jeszcze raz sprawdzenie domu osobiscie, przez doswiadczoną osobe,
Jednoczesnie ogłaszanie Zojki, Moze okazac sie, ze w poblizu znajdzie sie o wiele lepszy dom.[/QUOTE]
chodzilo mi o to zaufanie pomiędzy mną a tym ew. domkiem, no ob jesli ja jej nie ufam, to ona rowniez moze mi nie ufac (ze psa kiedys przywioze).
moze sie uda znalezc kogos z dogo, kto moglby sprawdzic ten domek raz jeszcze, trwaja poszukiwania takiej osoby.
REASUMUJĄC: CIOTKI (I NIE TYLKO) Z DOGO DORADZAJĄ MI ODDANIE ZA WSZELKA CENE ZOJKI DO HOTELIKU; jedyne co mnie blokuje przed zawiezieniem, to ta sterylka.i szansa, ze moze gdzies blizej znajdzie sie dom.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]niegdy nie twierdziłam, ze jest w niebezpieczeństwie, po prostu jest w złych warunkach,[/QUOTE]-było pisane,że działka jest nieogrodzona i to już jest niebezpieczeństwo z różnymi, możliwymi scenariuszami.Przed chwilą czytałem o śmierci Shiro na fb.A domek juz czekał i stała się tragedia...Także nie kuśmy losu.Zrobisz Ifka jak chcesz.Ludzie doradzają Ci najlepszą lecz może nie najłatwiejszą drogę.Zrobisz jak uważasz.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem, jeśli domkowi zależy, to poczeka. A poczekać powinien i na sterylizację Zojki i oddzielenie maleństwa. Obie moim zdaniem iść tam nie powinny - raz, że dziwnie brzmi to sprzedanie za symboliczną złotówkę, poza ty jak w tym wypadku wymóc na pani umowę adopcyjną małej z warunkiem sterylki; dwa - im dłużej zostanie z matką w niepewnych warunkach, tym gorzej przebiegnie jej socjalizacja i późniejsza adopcja. Ale jak napisał wyżej Wolf - decyduje Ifka i jej ostateczna decyzja się liczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuanna']Obie moim zdaniem iść tam nie powinny - raz, że dziwnie brzmi to sprzedanie za symboliczną złotówkę, poza ty jak w tym wypadku wymóc na pani umowę adopcyjną małej z warunkiem sterylki; dwa - im dłużej zostanie z matką w niepewnych warunkach, tym gorzej przebiegnie jej socjalizacja i późniejsza adopcja. Ale jak napisał wyżej Wolf - decyduje Ifka i jej ostateczna decyzja się liczy.[/QUOTE]
I tu nie sposób nie zgodzić sie z zuanna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66']Ifka, a kto ocenił wiek Zojki jesli nie wet? Ty sama ?[/QUOTE]
nie, ja nie, wet; ale potem jak przyjechala znajoma co hoduje psy i zna sie troche zajrzala jej do pyska i ocenialna 5-7 lat; b zjechane dolne zęby

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ifka']ale tak jak mówiłam doris, to byly informacje przed wizyta adopcyjna, od osoby, ktora miala tam tego samego dnia jechac, gadka przez telefon o ikazuje sie z e nie lubi psów, tylko ma alergię, akojec jest, ale tez jest dom do dyspozycji i wszystkie kanapy; pani nie bedizie rozmnazac 5 -letniej suki, no wlasnie musze zmienic te informacje, bo zojka nie jest roczna suką, tylko jest 5-7 letnia!!!!anettt, czy to zmienia postac rzeczy?kojec dla mnie ni ejest jakims trasznym rozwiazaniem, jesli moze z niego swobodnie wychodzic i wchodzic[/QUOTE]

ifka czy ktoś w tym domu ma alergię na psy,dobrze zrozumiałam?To jak w tym domu może mieszkać pies,tym bardziej na kanapach?
Ja też nadal uważam że jest za dużo wątpliwości co do tego domu.Uważam też że Zojka do ds powinna pojechać wysterylizowana bo tak jak piszą ciotki nie narzucisz obowiązku na nikogo.Zojka powinna odkarmić malutką i pojechać bez niej,po co pani ma ją sprzedawać choćby za złotówkę.
Potencjalny dom trzeba też sprawdzić też po to żeby po przejechaniu 340 km nie być rozczarowanym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...