Jump to content
Dogomania

Wyrzucona na pastwę losu Zojka odeszła za TM*, Saszka już w ds


ifka

Recommended Posts

  • Replies 593
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kuna']Czekam na sms-a z mailem do Pani, z którą przed chwilą odbyłam bardzo miłą rozmowę. Dom jest ON-kowy i zawsze owczarek z adopcji w Nim był... niczego nie obiecuję, ale może Zoyka Pania za serce chwyci...[/QUOTE]


Bardzo mocno trzymam kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kuna']Czekam na sms-a z mailem do Pani, z którą przed chwilą odbyłam bardzo miłą rozmowę. Dom jest ON-kowy i zawsze owczarek z adopcji w Nim był... niczego nie obiecuję, ale może Zoyka Pania za serce chwyci...[/QUOTE]


Albo tak albo hotelik u Ciebie i dom znajdzie.
Kochana niekłopotliwa grzeczniutka mordeczka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolf122']Byłoby fajnie,gdyby się udało,póki co pytanie o konto,bo na fb miałem już zapytanie a nie wiem co odpowiedzieć.I kwestia formalna,zbieranie kasy nie może odbywać się na konto nieuprawnione.Musi to być w zgodzie z prawem itd.[/QUOTE]
Rozumiesz przez to, ze nie moze to byc konto prywatne ?
Ale to chyba dotyczy tylko fb, bo przeciez na dogo zbieramy głownie na prywatne konta.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mogę doradzić -nie dawajcie nikomu Zojki niewysterylizowanej.

Żadne umowy, zapisy nie są wstanie nikogo prawnie do sterylizacji psa zmusić, bo w naszym kraju nie ma obowiazku sterylizacji psów poza hodowlami - nie pomoze policja, TOZ, sąd...

Poza tym Zojka może z nowego domu uciec, zanim będzie wysterylizowana.

Ogólna zasada schronisk, DT, fundacji, azyli - zwierząta do adopcji tylko po sterylizacji ( poza szczeniakami oczywiście).

Lepiej potrzymać w hoteliku, odstawić małą, [U][B]wysteryliować [/B][/U]i szukać domu- przy okazji sprawdzić, czy nie niszczy w domu, nie przeskakuje ogrodzeń, nie podkopuje się , czy w nowym domu wystarczy zwykla siatka, czy musi byc porządny plot z podmurowka i wylewką pod bramą itd....

Naprawdę dla młodej, ladnej, grzecznej i zdrowej Oneczki-suni będzie dość łatwo znaleźć dom.

Link to comment
Share on other sites

rozmawiałam przed chwilą z p.Marzeną, która przekonuje mnie do domku po d Elblągiem; powiem szczerze, że rozwiewa moje wątpliwości, a tak jak pisałam, wiele nieporozumienia wynikło z emocjonalnych uprzedzeń i niedomówień - no bo przez telefon...waham się, bo to w końcu domek stały!
Kuna, jakby cos się znalazło blizej albo domek b pewny/sprawdzony, to jak najbardziej na tak.

Link to comment
Share on other sites

wlasnie dostalam na maila kolejne zapytanie o adopcję Zojki:)tylko pani ma taką watpliowsc:
cyt."mam pytanie, jakiej wielkosci jest Zojka? mam ONka (kastrat), ktory
bawi sie b. ladnie ale po owczarkowatemu (lapanie za uszy,
przewracanie, sam tez sie wywala na grzbiet)i mniejsze psy nie zawsze
to lubia"
dla mnie to trochęmniejsza niż prawdziwy ON,ale ja na tej rasie zupelnie się nie znam:(buniaaga, jak ty myslisz, widzialas zojkę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolf122']I cud,że nikt się jeszcze nie przyczepił.Przynajmniej na fb wymagają kont np. fundacyjnych.[/QUOTE]

Na dogo padłaby wszelka pomoc, gdybysmy zbierali tylko na konta fundacyjne.
Rozumiem, ze na fb, ryzyko istnieje. Ale zadna Fundacja nie udostepni konta, jesli nie riozliczymy sie fakturami.

Link to comment
Share on other sites

Ja rozumiem Belu ale finanse to kruchy lód dlatego pytam.DONnka jest Organizatorem eventu i w razie czego może mieć kłopoty dlatego uprzedzam jak to funkcjonuje na innych eventach :razz:raczej fundacyjnie choć widziałem i priv konta.Zaakcentowałem kwestię a jak do tego chcemy podejść to inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Przyszłemu domkowi też powinno zależeć żeby suczka przyjechała już wysterylizowana. Przecież to duży kłopot z głowy, no i nie trzeba na początek znajomości fundować psu takiego stresu tylko można się od razu skupić na budowaniu zaufania... Moi teściowie jakiś czas temu adoptowali sunię z Kielc, mała akurat miała mieć sterylkę, ale tego samego dnia okazało się, ze ma cieczkę i czekaliśmy cierpliwie prawie miesiąc. Wydawało nam się to jak najbardziej naturalne. Sunia przyjechała dzień po ściągnięciu szwów.

Zgadzam się , ze wydanie jej niewysterylizowanej to duże ryzyko. Jak jakimś cudem ucieknie (no bo chwila minie zanim się zadomowi) to będzie powtórka i za pół roku znów ją ktoś znajdzie gdzieś ze szczeniakami... Tylko czy jej pomoże? Zgadzam się, że najlepsze wyjście to zabranie jej do hoteliku, sterylizacja jak tylko będzie to możliwe, a jeśli kandydatury domków są poważne, to poczekają i sunia pojedzie niebawem do domku już troszkę przez Kunę "udomowiona" i wysterylizowana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elwira1992']musicie znaleźć skarbnika ( wtedy na konto prywatne by się wysyłało kaskę) a ten ktoś na hotel oczywiście ktoś zaufany :)
jak dogadacie sprawę dajcie info żeby wiedzieć gdzie przesłać pieniążki
kiedy Zojka do hotelu idzie ?[/QUOTE]
Moze Ifka mogłaby zbierac pieniadze na dogo? Ona znalazła sunie i się nia opiekuje, moze zgodziłaby sie tez jej skarbnikowac.

Link to comment
Share on other sites

okej to skarbnik jest

słuchajcie i tu pytanie do pani z hoteliku czy trzeba najpierw wpłatę dać na pierwszy miesiąc i dopiero jak dotrze to Zojkę zabieracie ??
czy Zojke można przetransportować a kaskę później wpłacić bo tutaj czas najważniejszy nie może tak sobie non stop siedzieć tam :( bo nigdy nie wiadomo co przyniesie kolejny dzień

ja jak przedtem deklaruje pieniądze :)
teraz ci co deklarowali trzeba im wysłac na Pw numer konta imię nazwisko kod pocztowy i miejscowość :) więc czekam na takie info i pieniążki przelewam :)
czyli proszę panią co się opiekuje by po przesyłała info do ludzi co się deklarowali bo może akurat teraz nie zaglądają na wątek czy cuś jak wróci DONka ( skarbnik skarpety prześlę info też )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...