Jump to content
Dogomania

Canicross


nathaniel

Recommended Posts

  • Replies 576
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='marmara_19']xl na owczarka niemieckiego samca??moj ma M i sa jak najbardziej ok!!xl bylyby o wiele za duze![/quote]
A ile ma Cekin centymetrów obwodu karku? Mój miał szyte szorki, obwód karku 50-52cm, czyli jeżeli wierzyć rozmiarówce Manmat XL - 50 do 55 cm powinny pasować- chyba że szelki, a szorki sie inaczej układają na psie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']no cekin ma guardy... obod samej szyi tak zeby obroze zalozyc ma 45 cm a obwod za lapkami ma 77 cm tzn w klacie;p[/quote]
A moj pies ma 50 - 52 cm obwodu, jak bym mu założył 45 cm obrożę to by przez głowę nie przeszła:evil_lol: rozmiar Cekina byłby za mały.

Dziś wznowiłem terning, i ruszyłem z psem na Maltę (poznań) tym razem nie na rolkach jechałem, a solidarnie biegłem z psem :multi:. Widziałem,że mu tego brakowało bo przez kilka ostatnich dni, trochę popływał, a tak nic tylko leżał i ziajał wzdychjąc na upał :lol: A teraz leży ziaje i wzdycha na Pana, który kazał mu biegać o 6 rano - i myśłi sobie :loveu: go!

Link to comment
Share on other sites

Salma od trzech tygodni ma już swoje szelki Manmata - pan przyjechał do nas aż do Sobótki gdyż byłam tam akurat na wakacjach :multi: Wahałam się między S a M, a jak się okazało Salma musi mieć L :crazyeye: Tak wiec oto fotki mojej Salmy w guardach
[IMG]http://i71.photobucket.com/albums/i150/fascinata/DSC07879.jpg[/IMG]

[IMG]http://i71.photobucket.com/albums/i150/fascinata/DSC07881.jpg[/IMG]

A oto mój team do cani crossu - Salma i Saba :loveu:
[IMG]http://i71.photobucket.com/albums/i150/fascinata/DSC07957.jpg[/IMG]

[IMG]http://i71.photobucket.com/albums/i150/fascinata/DSC07964.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://i71.photobucket.com/albums/i150/fascinata/DSC07879.jpg[/IMG]
Świetnie tu wygląda - bardzo do twarzy jej w guardach:loveu:

Ja z moim psiskiem byliśmy na wyjeździe (i wruciliśmy:diabloti:), gdzie ze względu na za wysokie upały nie biegaliśmy normalnie podpięci do siebie, ale za to codziennie wieczorem wychodziłam z nim pobiegać:cool3:... tylko, że puszczałam go luzem - wtedy psisko może bardziej swobodnie biegać, nie męczy się tak i nie przegrzewa:lol: No, a raz nawet tam troszeczke popadało to pobiegliśmy spięci ze soba... teraz tylko ubolewam nad brakiem reszty sprzetu tj. pasu (bo zwykła taśma jest bolesna) i smyczy z amortyzatorem, żeby psu było wygodniej i bardziej chciał ciągnąć... może już niedługo;) Teraz rano, albo biegamy na smyczu, albo ćwiczymy troche frisbee:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Salma'] Wahałam się między S a M, a jak się okazało Salma musi mieć L :crazyeye: [/quote]
Czy mogłabyś zmierzyć szelki Salmy ManMata - L oraz obwód psa tam gdzie przypadają paski szelek?

Faktycznie Salma wygląda bosko w tych szelkach :loveu:

A propos szelek (nie tylko tych do canicrosu etc), wczoraj byłem na Malcie w Poznaniu, gdzie zagęszczenie psów czasami sięga wartości ponad przeciętnej
i zwróciłem uwagę na to, iż bez względu czy pies jest wielki, mały ....ma szelki :evil_lol: To chyba jakaś moda teraz? Większość tych piesków doskonale ciągnie w tych swoich szelkach - pewnie setka "ratlerków" odpowida MOCY 1 owczarka niemieckiego :cool3:, a jakie widać u tych psów zaangażowanie:lol:

Link to comment
Share on other sites

Weź szelki w ręce:evil_lol: naciągnij, by obroża torzyła jeden podwójnie złożony pasek - zmierz odległość między górnym i dolnym punktem części "szyjnej" (to bedzie linia prosta)... to samo zrób z częścią "piersiową"
Jeżeli jest możliwość regulacji tych części to zmierz odległość max i min po regulacji.

No i zmierz obwód tych miejsc, gdzie części piersiowa i szyjna leżą na psie.

W ten sposób będzie wiadomo jaki obwód psa odpowiada rozmiarowi L u Man Mata, jak pies jest trochę mniejszy musi mieć M, jak większy to XL

Proste no nie?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='norton']zmierz odległość między górnym i dolnym punktem części "szyjnej" (to bedzie linia prosta)... to samo zrób z częścią "piersiową"
Jeżeli jest możliwość regulacji tych części to zmierz odległość max i min po regulacji.

No i zmierz obwód tych miejsc, gdzie części piersiowa i szyjna leżą na psie.

W ten sposób będzie wiadomo jaki obwód psa odpowiada rozmiarowi L u Man Mata, jak pies jest trochę mniejszy musi mieć M, jak większy to XL

Proste no nie?:cool3:[/quote]

część szyjna - 28 cm
czesc piersiowa - 31 cm

obwod ciężko mi zmierzyć bo zalezy od naciagnięcia, ale jak napiszesz do chłopaka ktory rozprowadza te szelki to napewno Ci pomoże ;)
[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL]

Przepraszam że dopiero dzisiaj, ale po wczorajszych poprawinach nie mialam juz na nic sily :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanko "troszkę z innej beczki" niż rodzaj uprzęzy itp.

W jakim wieku (psa) można zacząć z nim trenować bieganie a szczególnie ciągnięcie roweru. Wiadomo, że głównie pies musi być zdrowy i wdrożony do biegania (kondycję trzeba wytrenowac podobnie jak u ludzi) ale tak sie zastanawiam, czy nawet jesli pies jest w dobrej kondycji, to czy jesli zacznie ciągnąć rower zbyt wczesnie to czy to się nie odbije niekorzystnie na jego zdrowiu (np układzie kostnym itp).

Wiem też, że wiele zależy od predyspozycji rasy i osobniczej ale może są jakies ogólne wskazówki, że np. przed 12 miesiącem zycia nie powinien być narażony na zbyt duzy wysiłek albo coś w tym stylu?

Link to comment
Share on other sites

Tutaj [URL="http://www.sfora.org/cross.htm"]http://www.sfora.org/cross.htm[/URL] organizator zawodów ogranicza wiek psów do 12 miesięcy ...młodsze nie mogą startować

W sumie to wszystko zależy od rasy psa (jego wielkości)...małe rasy szybciej dojrzewają i ograniczenie biegania do 1,5 roku nie jest dla nich konieczne
A duże, do 2 lat są "szczeniakami" i muszą się oszczędzać...

Ale w zasadzie jak ktoś nie przesadza, czytaj pozwala psu nadawać tempo podczas kilku km truchcików to nic nie powinno się stać złego ...badź co bądź psy (psowate), gdzieś tam latają wolne i nikt im nie mówi że mają nie ganiać za "zwirzem" do 2 roku życia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]Oto mój "zaprzęg" ONkowy - dogtrekingowo-canicrosowy
jak one pociągną to nogi z ... no wiecie skąd wypadają:evil_lol:
[IMG]http://www.photoape.com/album/photo/getPhoto.cfm?albumID=5597&photoID=184344[/IMG]
[LEFT]


Ten gamoń po lewej stronie to Norton, po prawej Korin - ta to ciągnie, urodzony canicrosowiec!

Teraz dostenie szorki po Nortonie, który ma szelki Manmata i zaprzęg będzie jeszcze bardziej "profesjonalnie" wyglądał.

Kupiłem też smycz z "amorem" - doskonały patent, POLECAM!
Wraz z pasem stanowi idealny komplet - nic nie czuje się "w plecach" po przejściu z psami nawet 20-30 km!!!


[/LEFT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam, ja mam sunię rasy Husky i też z koleżanką uprawiamy canicross, bikejoring i zaprzęgi w zimie ;) Nasze psiaki też mają szorki, liny juz są prawie wszytskie uszyte ;) jednym słowem- czekamy na śnieg ;) (czekamy na śnieg a tu 25oC :D ) co do pasa to jak mówi norton świetne wyposażenie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='huska']Witam, ja mam sunię rasy Husky i też z koleżanką uprawiamy canicross, bikejoring i zaprzęgi w zimie ;) Nasze psiaki też mają szorki, liny juz są prawie wszytskie uszyte ;) jednym słowem- czekamy na śnieg ;) (czekamy na śnieg a tu 25oC :D ) co do pasa to jak mówi norton świetne wyposażenie ;)[/quote]

hehehe to nie ma co czekać na śnieg tylko iść do lasu nie biegiem (canicross) tylko pieszo...:evil_lol: dogtrekingowo.

Takim tempem to nawet Hasky się nie zagotują przy 25 stopniach

(na marginesie witam wszystkich po wakacjach)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To ja się zareklamuję::evil_lol:
[URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=31787&highlight=smycze[/URL]

Szczególnie gdyby ktoś chciał smycz z amortyzatorem...

A poza tym, żałuję bardzo, że moja kondycja i stan finansowy nie pozwalają nam na razie myslec o starcie w zawodach... Bo co do kondycji Kraksy to nie mam wątpliwości:evil_lol: a ciągnie świetnie i niesamowicie przyspiesza na "dawaj!":evil_lol: Poza tym ludzie na wózkach już na zawodach byli, a pies na wózku chyba jeszcze nie...:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz w okolicy jakąś alejkę spacerową nawet jeśli jest asfaltowa to nie problem bo psy są sprytne i jeżeli tylko będziesz biegł blisko krawędzi żeby psiur mógł biec trawą to nie ma problemu, a poza tym jak raz na jakiś czas pies pobiegnie asfaltem to też nic mu nie będzie. W kwesti ochrony twoich stawów to polecam buty do biegania z amortyzacją i nie ma żadnych kłopotów.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...