Jump to content
Dogomania

Canicross


nathaniel

Recommended Posts

  • Replies 576
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Oto co wam powiem.Szukam liny i pasa do canicrossu.Najlepiej żeby było dobre,mocne i niedrogie.Z powodu braku kasy stać mnie było jedynie na uprząż...Ale to ułatwiło mi zadanie.Nie muszę już męczyć się z filcem,centymetrem,nożyczkami,igłą i nicią.Ale nadal nie mam kasy na pas i linę.Na razie radzę sobie tak-pas zastępuje pasek od spodni,a linę 2,5m smycz.Ale ile tak można!Proszę o radę.

Link to comment
Share on other sites

Najlepszy taki sprzęt robi ManMat ale on jest dość drogi choć nie ukrywam że wart jest tych pieniędzy-dobry i naprawdę bardzo wytrzymały. Tańsze rzeczy robią np. Polarni Przyjaciele w necie znajdziesz ich stronę mają sprzedaż wysyłkową. Musisz poszukac w necie są różne małe firemki które robią takie rzeczy. Choć ja osbiście polecam ManMat - lepiej uzbierać troche kasy i kupić sprzęt który starczy ci na długie lata.

Link to comment
Share on other sites

w Polsce sa trzy firmy sprzedające dobry osprzęt maszerski

Manmat Rowerland i 3rd Pole

[URL="http://www.manmat.prv.pl"]www.manmat.prv.pl[/URL]
[URL="http://www.rowerland.pl"]www.rowerland.pl[/URL]
[URL="http://www.3rd-pole.com"]www.3rd-pole.com[/URL]

polecam kupić sprzet której z tych firm. Nie kupuj byle czego tanszego na giełdach czy w skpelach zoologicznych, bo większośc z innych firm ktore próbuja robić szelki czy linki czy pasy - po prostu nie ma o tym jak powinny być zrobione jak dzialać i jakie wymogi spełniać.

Link to comment
Share on other sites

Sprzęt do canicrossu-polecam Karuska.Rowerland jest drogi.Ja nie mam kasy na sprzęt.Stać mnie było jedynie na uprząż z ManMat'a,pasek od spodni i 250cm smycz (2,5m).Wiem że na pewno będziecie straszyć mnie liną z amortyzatorem,ale MNIE NIE STAĆ NA TAKIE RZECZY!
Dave to przodownik ciągnięcia sanek.W canicrossie też ma taką naleciałość.Jak smycz się nie napręża,staje i nie ma biegania!Udało mi się go przekonać,że w canicrossie nie musi ciągnąć,tylko szybko biec.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie masz kasy i nie możesz kupić całego sprzętu to zrobiłeś najmądrzejszą rzecz jako właściciel- zadbałeś o bezpieczeństwo i zdrowie swojego psa kupując dobrej jakości uprząż:klacz: :klacz: .
Amortyzator to dobra rzecz zarówno dla ciebie jak i dla psa - możesz zrobić go sam będzie taniej. Może masz w domu stare gumy takie do przypinani bagażu na bagażniku samochodowym albo je kup w markecie to grosze, w sklepach z linkami i taśmami można kupić taśmy które są albo podwójne z tunelikiem albo mozna zszyć dwie żeby w środek wstawić gumę, takie taśmy to dosłownie pare groszy za metr - 2 góra 3 zł. Najlepiej idź do sklepu gdzie mają takie amortyzatory i dobrze sobie je oglądnij i od razu będziesz wiedział jak to zrobić jak nie to daj znać to napisze ci szczegóły ale nie chce zaśmiecać wątku. Ja też pierwszy amortyzator zrobiłam sama, a mój brat sam uszył sobie pierwszy pas:lol:
Powodzenia:lol:

Link to comment
Share on other sites

No utrzymanie takiego psa w dobrej kondycji kosztuje ;) Poza tym sprzet kupujesz raz na kilka lat, wiec to i tak nie taki spory wydatek.

Z resztą zrobisz co zechcesz, ja ci tylko napisałam gdzie kupisz sprzęt od ludzi, którzy wiedzą co to jest sport zaprzegowy i jak co powinno wygladać, zebyś nie zrobił krzywdy psu, sobie, i nie ponosił dodatkowych kosztów jak kupić sprzęt od byle kogo.

Tak jak w przypadku kazdego sportu - mozesz kupić adidasy na bazarze i "prawdziwe". jedne ci posłużą miesiąc inne rok, jedni karmią psy ochłapami, a inni porzadnym żarciem. Jak kupisz dobre buty to ci nie przemokna, jak bylejakie to będziesz moczył nogi na każdej impreze. Wybór nalezy do ciebie.

Link to comment
Share on other sites

No to nie pozostaje ci nic innego albo oszczędzać na nowy sprzęt albo jest jeszcze jedna możliwość poszukać po różnych forach związanych ze sportem zaprzęgowym ogłoszeń że ktoś chce sprzedać używany sprzęt - będzie napewno sporo tańszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja też właśnie od tej Pani z allegro kupiłem i wczoraj pierwszy raz biegałem z Shojo własnie na tej smyczy z amortyzatorem - powiem Wam, że to jest różnica klasy w przyejmności biegania z taką smyczą w stosynku do normalnej smyczy.

Teraz pora na odpwiednie szelki.

A wiecie widziałem raz w sklepie Kakadu ... "uprząż norweską". Bardzo fajnie rozwiązana ale niestety była za mała. Większe rozmiary mieli dowieźć ale coś nie mogę się doczekać. Czy ktoś wie może gdzie taką uprząż można kupić?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam!
Wczoraj zrobiłam próbną rundkę i jestem zachwycona! :cool3:
Mój pies jest jamnikiem, jednak ma masę energii i jeśli nie zrobię z nim dziennie kilku km minimum, połączonych z ciągłym aportem, przekładania pola to mój dom poważnie na tym ucierpi. Wracałam więc z długiej, kilkunastu km wyprawy i doszłam do wniosku, że końcówkę możemy przebiec. Teddy leciał jak szaleniec, z przodu. I mimo, że nigdy specjalnie nie przykładałam wagi do reakcji na kierunki to super nam się współpracowało.
Poczytałam trochę o canicrossie i myślę, że to coś dla nas. Tempa nie forsujemy, biegnę normalnie choć on i tak wbrew pozorom jest szybszy ode mnie ;) Po biegu oczywiście nadal miał masę energii i w domu jeszcze troche pobiegał... :roll:

Znalazłam fajne szelki ManMata do Canicrossu. Czy ktoś je ma?
Chcę zacząć w taki sposób biegać, ze 2-3 razy w tygodniu póki co, w pozostałe pobawimy się jak zawsze w aporty. Wcześniej trenowaliśmy agility, do momentu, aż w Trójmieście zabrakło toru. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

witam!ze swoja sunia czesto biegamy, nie interesuje sie canicrossem, choc moze zaczac powinnam.Ladnie skrecamy, trudnosci pojawiaja sie przy zwalnianiu, tak sie ekscytuje biegiem.Zauwazylam tez ,ze od kiedy biegamy w miare regularnie, problemem jest spokojne podbiegniecie gdzies na miescie.Suka mysli ze o!biegniemy, mimo ze ma obrozke i komende.No coz, musimy jeszcze popracowac.Pozdrawiamy wszystkich!szkoda ze temat ten jest malo zywy, bo bieganie z psem to naprawde fajna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...