Jump to content
Dogomania

Canicross


nathaniel

Recommended Posts

  • Replies 576
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pewnie, że się da to kwestia kondycji człowieka, a tak poważnie to wystarczy, że będzie około 20 stopni C dla człowieka to temperatura optymalna, a dla np. haszczaka to już owiele za dużo. W takiej temp. przebiegniecie szybko 5 km i pies ma dość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszu']W takiej temp. przebiegniecie szybko 5 km i pies ma dość.[/quote]
Ja "przebiegne" najwyzej 500m.:evil_lol: dla tego zagonienie psa przez czlowieka nieuzbrojonego w samochod lub chocby rower brzmi dla mnie dosc ...niewykonalnie;)
No chyba ze do sportowca zaprzegniemy mopsa....

Link to comment
Share on other sites

Dodam że suka dochodzi do formy:diabloti::diabloti::diabloti: była w tym roku przeprowadzona amputacja palca i jest ok....jak zrobi się cieplej zaczniemy biegać..bo ją niesamowicie rozpiera energia. A na Bieg do Łodzi zawitam...[B]AlaNowak [/B]u mnie w galegii masz szelki i uprząż do canicrossy szyte na miarę...nasze psy są podobnych gabarytów więc zajrzyj jeśli chcesz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figafiga']....jak zrobi się cieplej zaczniemy biegać..bo ją niesamowicie rozpiera energia. [/quote]


A my wręcz przeciwnie jak się zrobi ciepło to będziemy musieli ograniczyć bieganie lub jak w zeszłym roku biegać w nocy co by nam psisko nie :mdleje:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszu']A my wręcz przeciwnie jak się zrobi ciepło to będziemy musieli ograniczyć bieganie lub jak w zeszłym roku biegać w nocy co by nam psisko nie :mdleje:.[/quote]

To pewnie dla tego coraz wiecej rodezjanow i wylow w zaprzegach :evil_lol: One moga w kazda pogode;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']To pewnie dla tego coraz wiecej rodezjanow i wylow w zaprzegach :evil_lol: One moga w kazda pogode;)[/quote]

Rodezjan w zimie to musi mieć chyba ocieplany dresik;) :evil_lol:. Mój właśnie chyba zwęszył wiosnę bo zaczął intensywnie pozbywać się swojego naturalnego "dresiku":roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Jesli nie biega to tak. Moja ma super fajna kurtke, z ManMata z reszta.
Drogie toto jak zaraza, ale cieple.[/quote]

To fakt za sprzęt ManMata sporo liczą ale wart jest tych pieniędzy. Nie wiem jak kurteczka ale inne sprzęty mają super.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ale szeleczki Manmat ma taniuśkie(mowa o sledach) :cool3:
A my dzisiaj trochę ruszyliśmy zadek;) Cztery godziny hsaliśmy po lesie i w pewnym momencie na bieg złożyło się parę czynników: Pies musiał być na smyczy bo ludzie się pojawili(biegacze, rowerzyści), zachciało mi się nagle rozładować energię w biegu, mieliśmy z górki(:evil: ), pies ZAWSZE chętny do biegu, choćby nie wiem jak był styrany(o ile w ogóle może być;)). Tak więc przypięłam smycz w pasie i srrruuu...pofrunęliśmy:)Było cudownie, lekko, żeśko, tylko jak dla mnie trochę za szybko bo Qndel się rozochocił i strasznie gnał:diabloti: Musimy częściej biegać:roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ja bym sie nie odwazyla przypiac do mojej... [/QUOTE]

W sumie to dosyc spore ryzyko^^'
Jednak zawsze technicznie to lepiej jak Cie pies szarpnie/pociągnie w pelynm galopie w pasie niz za reke, a co za tym idzie bark itd;)

[QUOTE] a to że ty nie nadążałaś, to już inna sprawa...[/QUOTE]
Ano inna inna i bardzo trudna ta sprawa:diabloti:
My problemu z biegiem nie mamy, pies zawsze, gdy zwiększam tempo, rozkręca się i czerpie mnóstwo radości z biegu, nie ma w tym niczego z nieprzyjemności, zmuszania, u niego to widać naturalna potrzeba, co bardzo mnie cieszy bo również czasem jeździmy na rowerze, generalnie zawsze chciałam dużego i aktywnego psa właśnie po to;)

Link to comment
Share on other sites

I właśnie to stanowi u nas problem;) Moja kondycja-fakt-duży problem jednak można go na dłuższą metę rozwiązać(rzucam palenie^^),jednak w życiu nie będę w stanie uzyskać takich osiągów jak mój pies:cool3: I tu nasuwa się pytanie:
w jaki sposób przystopować rozemocjowanego biegiem Qndla?:roll:

Link to comment
Share on other sites

U mnie występuje problem natury takiej, że mój krasnolud w czasie biegu, gdy wzorowo wręcz galopuje przede mną(a ja z językiem obijającym się o kolana dzielnie aczkolwiek głośno biegnę za nim), nagle odbija się jak piłeczka i w sekundę już podskakuje tuż pod moimi nogami... cóż za manewry muszę wykonywać aby go wtedy nie nadepnąć. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fattyciak']U mnie występuje problem natury takiej, że mój krasnolud (...)nagle odbija się jak piłeczka i w sekundę już podskakuje tuż pod moimi nogami... cóż za manewry muszę wykonywać aby go wtedy nie nadepnąć. :shake:[/quote]

to go nadepnij, moze zacznie uwazac na to co robi :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...