Jump to content
Dogomania

Canicross


nathaniel

Recommended Posts

  • Replies 576
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Parę słów o rowerze: najlepszym rozwiązaniem jest najpierw psa nauczyć biegania z człowiekiem, gdy zna wszystkie komendy i dobrze na nie reaguje można zacząć z rowerem. Choć nie ukrywam że jest niebezpieczne dla obu stron. Nawet najlepiej wyszkolony pies jak zobaczy np. zająca to różnie może być:megagrin:. Ja osobiście uważam że pies przy rowerze to nie sportowe podejście:p ja na rowerze a mój psiur na butach:eviltong:. A tak całkiem poważnie to czasem na wakacjach gdzieś na mazurach pobiega przy rowerze ale zdecydowanie wole sama z nim biegać. Jak chce żeby coś ciągnął to w zimie opona albo ja na nartach. Z haszczakiem jest ten problem że jak jest ciepło to szybko się przegrzewa a w zimie kiedy jest w najlepszej formie ciężko jeździć na rowerze:roll:.
Mój hasior jak widzi że zabieram z domu kask rowerowy to wie że on zostaje a pańcia idzie się wyszaleć na rowerku po górkach ale natomiast jak widzi że pakuje kask narciarski i deski to już od wieczora leży pod drzwiami i czeka bo będzie fajna zabawa:loveu:.

Link to comment
Share on other sites

I tutaj mam duży plus z Birmą - ona bardzo dobrze znosi upały :multi:. Przy 20 stopniach nie widać najmniejszej różnicy, przy 25 stopniach pies domaga się biegania, ale ja już się gorzej czuję, przy 30 stopniach pies mnie opieprza, bo nie chcę z domu wyjść [ja bardzo źle znoszę wyższe temp. i często wtedy mdleję :shake:]

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie ma bardziej zabezpieczonych przed wywinięciem się psa szelek niż guardy, spokojna głowa ;)

Myszu, tez uważam skijouring za wysoce ekstremalny :diabloti:, ale nie wykluczam go ;) Widziałam filmiki jak babka jechała dłuuugą, polną ścieżką po ubitym piachu, albo brzegiem dzikiej plaży... My mamy tylko deptaki, generalnie asfalt, kupa ludzi i szkła co rusz :mad: Trzeba bedzie sie rozejrzec za czyms 'dziewiczym'.

Link to comment
Share on other sites

U mnie tez w okolicy nic ciekawego nie ma jak to w mieście ale na nartach jeżdżę zawsze gdzieś w okolicach stoków narciarskich, fajna np. jest ścieżka nad Grajcarkiem w Szczawnicy, wykorzystuje sytuacje jak jadę na narty to zabieram mojego Uziego on spaceruje z moją mamą a ja jażdę a potem szalejemy razem:evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Zdolny pies i z guardow sie wywinie, najwyzej zapiecie pusci :).
Z zalozenia szelki sa dla psa, ktory ma ciagnac, a nie sie wywijac z nich :evil_lol:.
Suciune, najpierw opanuj psa, potem szelki, ewentualnie dodatkowo obroza i linka (ale kompletnie tego nie widze przy pracy zaprzegowej).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Zdolny pies i z guardow sie wywinie, najwyzej zapiecie pusci :).
Z zalozenia szelki sa dla psa, ktory ma ciagnac, a nie sie wywijac z nich :evil_lol:.
Suciune, najpierw opanuj psa, potem szelki, ewentualnie dodatkowo obroza i linka (ale kompletnie tego nie widze przy pracy zaprzegowej).[/QUOTE]

Do tej pory pies miał mało do czynienia z szelkami (biegałyśmy parę miesięcy, ale przez moją kontuzję musiałam przestać), chyba zapomniała że w szelach się ciągnie i teraz przy pierwszej lepszej okazji zatrzymuje się przy krzaczku, co by obwąchać to i owo. Umie wszystkie komendy (lewo, prawo, stój itd.) ale nie potrafi się powstrzymać przed powąchaniem psiej poczty. Coś robię źle, ale nie wiem co...

Link to comment
Share on other sites

Znow: dwie rozne rzeczy, czy pies sie stawia i wywija z szelek, czy po prostu zatrzymuje sie, a szelki czesciowo sie przesuwaja.
Generalnie na guardach praca zaprzegowa jest do kitu, one sa do luznego biegania psa przy np. rowerze.
Sprobuj psa zawsze wyprowadzic na zalatwienie potrzeb, potem szelki i praca, podganianie. Moze ktos z psem (albo i bez) sie podlaczy i pomoze mobilizowac sunie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarik']Ze względów finansowych zostajemy przy ManMatowskich Sledach. Napisałam juz do producenta o dokładne wymiary 'light'ów', bo mój niewymiarowy jest :razz:[/quote]
Bardzo dobra decyzja.
Hififka, wbrew reklamie, nigdy nie robiła profesjonalnego sprzętu zaprzęgowego.
Np. szelki się tak układają, że taśmy idą pod pachami psa i leżą na żebrach, co gdy pies ciągnie, uciska go i ogranicza oddychanie. Poza tym są wykonane z miękkich taśm rurowych nadających się raczej na liny amortyzowane, a nie na szelki.

[quote name='Szarik']Mam pytanie, czy ten mail jest aktualny? [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] To ManMatowski mail pod którym można składać zamówienia. Wysłałam, ale żadnego odzewu :niewiem:[/quote]
Niby taki ma na stronie, ale do niego zawsze lepiej dzwonić.
Jesteś z Bielska, a w ten weekend na Kubalonce są Mistrzostwa Polski [URL="http://www.mushing.pl/index.php?show=news_wiecej&id=783&wyswietlany=home"]Polski Zwi�zek Sportu Psich Zaprz�g�w[/URL] i tam, jak to na zawodach zawsze sprzedawcy sprzętu się wystawiają. Można przymierzyć na psa.
Na pewno tam będzie Maciek Tuszkiewicz (Manmat), bo startuje, powinien być również Rowerland.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszu']I jeszcze dobra rada dla początkującego nie patrz na zawodowców na to jakie dystanse przebiegają, z jaką prędkością itd. ich psy niestety są eksploatowane ponad normę i kończą karierę lub życie w wieku około 6 -7 lat:-( (pewnie mnie za to zaatakują ale taka jest prawda tam gdzie wchodzi w grę sport, rywalizacja i nagrody nie ma mowy o dobru "zawodników" bez względu czy jest to człowiek czy pies - znam to z autopsji:mad: szczególnie kwestię ludzkich sportowców).[/quote]
Jeśli znasz to z autopsji, to podaj choć jeden konkretny przykład, którego zawodnika pies/psy skończyły karierę lub życie w wieku 6-7 lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grześ']Jeśli znasz to z autopsji, to podaj choć jeden konkretny przykład, którego zawodnika pies/psy skończyły karierę lub życie w wieku 6-7 lat.[/quote]

Podawanie nazwisk na forum, które mogłoby byc odebrane jako oskarżenie jest niezgodne z prawem:lol:. Ale jeden z przykładów maszer z Zakopanego w rozmowie ze mną przyznał że jego pies w czasie treningu pod Gubałówkę doznał zawału serca:mad:, nie traktował tego jako coś złego ot poprostu będzie musiał kupić nowego psa:angryy:. Wiele przykładów psów wyrzucanych lub oddawanych za złotówkę bo są już weksploatowane - zajmuję się psią branżą więc wiem o czym mówie a poza tym wystarczy poszperać po psich forach. Nie twierdze że wszyscy maszerzy są tacy sami ale sporo.

Link to comment
Share on other sites

[B]Grześ [/B]a możesz mi napisać dokładnie, jak powinny iść sledy? Kiedyś znalazłam na forum zaprzęgowym opis, że paski na piersi powinny się krzyżować na guzku na piersi, na plecach między łopatkami, łączyć z tyłu na wysokości ogona..... i leżeć bo bokach na ostatnim żebrze [nie nachodzić na brzuch]...

Ps. Na forum zaprzęgowym jestem dość krótko, a już miałam okazję dowiedzieć się o ludziach sprzedających "za stare" paroletnie psy, byleby tylko mieć jak najlepszy zaprzęg :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grześ']Bardzo dobra decyzja.
Hififka, wbrew reklamie, nigdy nie robiła profesjonalnego sprzętu zaprzęgowego.
Np. szelki się tak układają, że taśmy idą pod pachami psa i leżą na żebrach, co gdy pies ciągnie, uciska go i ogranicza oddychanie. Poza tym są wykonane z miękkich taśm rurowych nadających się raczej na liny amortyzowane, a nie na szelki.


Niby taki ma na stronie, ale do niego zawsze lepiej dzwonić.
Jesteś z Bielska, a w ten weekend na Kubalonce są Mistrzostwa Polski [URL="http://www.mushing.pl/index.php?show=news_wiecej&id=783&wyswietlany=home"]Polski Zwi�zek Sportu Psich Zaprz�g�w[/URL] i tam, jak to na zawodach zawsze sprzedawcy sprzętu się wystawiają. Można przymierzyć na psa.
Na pewno tam będzie Maciek Tuszkiewicz (Manmat), bo startuje, powinien być również Rowerland.[/quote]

W takim razie bardzo się cieszę z wyboru! Kusi mnie tylko to Hifikia'owskie mocowanie do roweru, nie wiem jak obejdę ten problem, ale wazniejsza jest oczywiście wygoda mojego psiaka.

Na szczęście udało mi się skontaktować z panem maćkiem, podałam mu dokładne wymiary Szarego, poradziłam się jeśli chodzi o sprzęt. Pan mi pomógł i teraz mam pewność, że sprzęt będzie dobry i wygodny ;)
Bardzo chętnie pojadę obejrzeć te zawody! Na pewno nie z psem i nie w celach przymiarki, ale żeby obejrzeć sobie z bliska taka psia pracę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote]czy pies sie stawia i wywija z szelek, czy po prostu zatrzymuje sie, a szelki czesciowo sie przesuwaja.[/quote]Zapiera się, ciągnie w tył i wyłazi z szelek w kilka sekund.
[quote] Generalnie na guardach praca zaprzegowa jest do kitu, one sa do luznego biegania psa przy np. rowerze.[/quote]wolalabym sledy, ale z nich wyjdzie jeszcze szybciej.

z osoba chetna do biegow bedzie gorzej, nie znam nikogo kto wykazywalby chociaz cien aktywnosci.

Link to comment
Share on other sites

[B]Sucine[/B] a nie masz gdzieś niedaleko miejsca, gdzie ludzie biegają? Bo ja na razie korzystam z pomocy obcych biegaczy :eviltong:. Jeszcze nie trafiłam na takiego, któremu by to przeszkadzało [z tym, że sama pilnuję, żeby nie musieli na nas uważać :razz:]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Sucine[/B] a nie masz gdzieś niedaleko miejsca, gdzie ludzie biegają? Bo ja na razie korzystam z pomocy obcych biegaczy :eviltong:. Jeszcze nie trafiłam na takiego, któremu by to przeszkadzało [z tym, że sama pilnuję, żeby nie musieli na nas uważać :razz:][/QUOTE]

Mam dopiero 14 lat i biegacze raczej nie są chętni uprawiać sportu z dziećmi. Generalnie rodzice w ogóle są bardziej przeciw bieganiu, chociażby przez moje dawne problemy z nogami, a sobie i psu transportu (bo najbliższe miejsce dla biegaczy jest hoho daleko od mojej wsi) na dłuższą metę nie załatwię.
Spróbuję kogoś ze znajomych psiarzy namówić na bieganie, ale szczerze wątpię, 3/4 z nich to 'kanapowce'.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...