Jump to content
Dogomania

Śmierdząca sprawa, czyli kupki naszych milusińskich


Janosik

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE='*Daria*']
Zdaje sobie sprawę z tego, że łamie prawo... Tak jak 99% psiarzy w moim mieście... Nikt za to mandatu jeszcze nie dostał...
Na razie wciąż się zastanawiam. Jak by Kiro zawsze robił takie wzorcowe kupki jak jest karmiony tylko przeze mnie to bym się nie zastanawiała.. Ale on niestety ma delikatny żołądek i przynajmniej parę razy w tygodniu zdarzają mu się miękkie kupy. Nie biegunki, ale takie, że samym woreczkiem ciężko by było zebrać...
Druga sprawa to rozmieszczenie koszy... Nawet tych normalnych. Przy odrobinie szczęścia do kosza bym miała tylko kilkanaście metrów spacerku z psią kupą w woreczku :roll:
[/QUOTE]



To trzeba inaczej wykombinować. Bierzesz codziennie worek do kieszonki. Jak zrobi 'sraczke.' to nie sprzątać. Troche twardsza sprzątasz.
Po za tym , ja tez nie mam koszów ciągle koło nosa. Jeżeli nie masz godności nosić kupę pare metrów do kosza , to znaczy , ze nie masz honoru.:lol::roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Jeżeli nie masz godności nosić kupę pare metrów do kosza , to znaczy , ze nie masz honoru.[/quote]
No cóż nie wiem co ma jedno do drugiego, ale mniejsza z tym... Ale nie tędy droga, obrażaniem nie zmusisz nikogo do zmiany decyzji, a nawet możesz zniechęcić do tej planowanej :roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Jeżeli nie masz godności nosić kupę pare metrów do kosza , to znaczy , ze nie masz honoru.[B]:lol:[/B]
[/QUOTE]


zartowałam :cool3:

była tam t aminka kochaniutka :loveu:------:lol:


więc przestań sie naburmuszać , tylko przemyśl to naprawde poządnie!:cool3:

Link to comment
Share on other sites

A znacie jakiś kupo-zbieracz ale taki mały jakiś co się do kieszeni zmieści? Bo póki co to sprzątam samymi woreczkami, no ale reflektowałabym na zbieranie kupozbieraczem.
Biegunki nie sprzątam, tak samo jak nie wygrzebuję kupy z krzaczorów, nieskoszonej pólmetrowej trawy i z lasu. Przy bloku- a i owszem, park itd również.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Ja proponuje zacząć zbierać kupki na wieczornym spacerku - zawsze ro mniej osób widzi, więc łatwiej się przemóc ;)[/QUOTE]

ale ja nie kradnę tej kupy, jest MOJA więc się nie mam czego wstydzić że zabieram własną własność!:diabloti::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']ale ja nie kradnę tej kupy, jest MOJA więc się nie mam czego wstydzić że zabieram własną własność!:diabloti::lol:[/quote]

heh, co racja to racja ;)
ale dla wstydliwych i niepewnych "jak to jest" wieczorny spacer na debiut to dobry pomysł ;) zawsze to mniej albo brak świadków i można się przełamać :cool3:

co do zbieracza mieszczącego się w kieszeni - chyba nie ma takiego :roll: tzn zależy jaka to kieszeń ;) wspominany przeze mnie zbieracz ferplast nippy jest składany, da się go poskładać do naprawdę niewielkich rozmiarów :) z tym, że ja go noszę z założoną torebkę w torbie spacerowej, co by być zawsze gotową ;) [rozkładanie, zakładanie torebki.. to tyle czasu zajmuje ;)]

Link to comment
Share on other sites

Ja juz sie tak przyzywczailam do zbierania ze robie to odruchowo i dziwie sie gdy widze ze ktos nie sprzata:lol:
Najwiekszym problemem sa kosze...sa miejsca gdzie mamy i 3 kosze obok siebie i takie gdzie nie ma zadnego:roll: Ale juz opanowalam technike chodzenia i zabawy z dwoma psami i czterema koopkami wielkosic malego kota do perfekcji:evil_lol:
Gdyby w Polsce wprowadzili takie zasady jak tutaj to założę sie ze wielu ludzi natychmiast by sie przestawilo na nowe zasady:diabloti: W niektórych miejscach kara za niesprzątnięcie koopki to 1000f...wiec motywacja ogromna;)

Link to comment
Share on other sites

Specjalnie dla was - allegro.pl/item395295454_wybieracz_psich_odchodow_kupozbieracz_najtaniej_.html - stosunkowo mały kupozbieracz ;)

Znalazłam jeszcze coś dla ekologów - allegro.pl/item396704392_zbieracz_odchodow_pomyslowe_torebki_ekologiczne.html trochę kosztują, ale nie jakąś przeraźliwie dużo...

Link to comment
Share on other sites

㤠27
Do obowiązków utrzymujących zwierzęta domowe należy sprzątanie i usuwanie odchodów
pozostawionych przez te zwierzęta:
1) na klatkach schodowych, w windach i innych pomieszczeniach wspólnego użytku
w obrębie budynku, a także w miejscach publicznych.
2) na chodnikach, alejkach spacerowych i innych miejscach przeznaczonych do wspólnego
użytku, a także w miejscach publicznych
o ile w tych miejscach bądź w ich najbliższym otoczeniu ustawione są pojemniki na odchody
zwierzęce.”

Z: Uchwała Nr XXXIII/756/2004
Rady miasta stołecznego Warszawy
z dnia 8 lipca 2004 roku

㤠32
Właściciele zwierząt domowych są zobowiązani do bezzwłocznego usuwania odchodów tych
zwierząt z terenów przeznaczonych do wspólnego użytku. Odchody należy umieszczać
w oznakowanych pojemnikach, koszach ulicznych lub pojemnikach na niesegregowane
odpady komunalne. Obowiązek ten nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z psów –
przewodników oraz osób niepełnosprawnych, korzystających z psów-opiekunów.

Z: Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie
Miasta Stołecznego Warszawy, Załącznik do uchwały Nr LXXVII/2427/2006 Rady m. st. Warszawy z dnia 22 czerwca 2006 r.

My sprzątamy! Może pora, żeby inni wzięli z nas przykład? Naprawdę tak fajnie, gdy wasze dzieci, wnuki, koleżanki i znajomi wdeptują w kupy waszego psa? Tak fajnie, gdy nie da się przejść po chodniku, bo jest obsrany?

A ja dziś skontruowałam takie coś [jw].

Link to comment
Share on other sites

wczoraj wyszłam na dwór. usiadłam w moim ulubionym miejscu .
rozmawiałyśmy z koleżanką . Troche popadało deszczu , potem zagrzało mocno słonce. Poczulyśmy smród. ' Topiona kupka.' Patrze. Lezy. Duza , oczywiście właściciel nawet sie nie postaral. Dzieci tam sie bawią , biegają albo siadają. Bo wolno. Gorzej by było jakby tam usiadło. Mam taki małyu plan , ze będę chodziła wokoło mojego bloku i bede zbierała kupki . Wszystkie. Włoze je do jednego wielkiego wora. a potem wyrzuce.
Wakacje sobie umile i innym. A jak zobacze , że ktoś nie sprzątnie -podejde podam woreczek i powiem co myślę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sallcia']wczoraj wyszłam na dwór. usiadłam w moim ulubionym miejscu .
rozmawiałyśmy z koleżanką . Troche popadało deszczu , potem zagrzało mocno słonce. Poczulyśmy smród. ' Topiona kupka.' Patrze. Lezy. Duza , oczywiście właściciel nawet sie nie postaral. Dzieci tam sie bawią , biegają albo siadają. Bo wolno. Gorzej by było jakby tam usiadło. Mam taki małyu plan , ze będę chodziła wokoło mojego bloku i bede zbierała kupki . Wszystkie. Włoze je do jednego wielkiego wora. a potem wyrzuce.
Wakacje sobie umile i innym. A jak zobacze , że ktoś nie sprzątnie -podejde podam woreczek i powiem co myślę.[/quote]
Możesz sprzątać, moze chociaż parę osób zda sobie sprawę że można i że tak jest lepiej, a i napewno będą osoby które po prostu pukną się w czoło, (a niech przy tym pukaniu wlezą w taką ogromą pięknie pachnącą minę:diabloti:)
U nas nikt nie sprząta, a szkoda, ale mimo wszystko nie ma tych jakoś dużo (może dlatego że mało kot wyprowadza psa, bo myślą że ogródek psu wystarczy)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelsDream']
Z: Uchwała Nr XXXIII/756/2004
Rady miasta stołecznego Warszawy
z dnia 8 lipca 2004 roku
[/quote]

Super jak jest uchwała, to za nie przestrzeganie jej powinny być sankcje.
Jak to u Was jest?
Straż miejska robi coś z tym problemem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']ale ja nie kradnę tej kupy, jest MOJA więc się nie mam czego wstydzić że zabieram własną własność!:diabloti::lol:[/quote]

ehh oplułam monitor ze śmiechu jak to przeczytałam ;]

a ja wczoraj posprzątałam po łaciatej, patrzyli na mnie jak na zboczeńca no i efekt był taki że musiałam tą zdobycz do domu przynieść bo nie było gdzie wywalić ;] superos :cool3: chyba jednak dalej w ten głęboki las będziemy chodzić ;] ehh uroki życia na szumnie zwanych "przedmieściach" (poza salonami to się zadupie nazywa ;))

Link to comment
Share on other sites

Ja wczoraj rozbroiłam weterynarza - w trakcie krótkiej drogi z samochodu do gabinetu młoda zdążyła narobić na chodnik. Grzecznie wszystko sprzątnęłam, rozejrzałam się i odkryłam, ze nigdzie nie ma kosza na śmieci... No to kupek idzie z nami do weta ;). Jak tylko zobaczyłam pana doktora [akurat po coś z gabinetu wyszedł] to zapytałam grzecznie czy mają kosz na śmieci - poprosił, żeby mu podać "śmiecia" pewnie myśląc, że o jakiś papierwk mi chodzi... prosił-dostał... pięknego kupalka, jeszcze ciepłego :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Specjalnie dla was - allegro.pl/item395295454_wybieracz_psich_odchodow_kupozbieracz_najtaniej_.html - stosunkowo mały kupozbieracz ;)

Znalazłam jeszcze coś dla ekologów - allegro.pl/item396704392_zbieracz_odchodow_pomyslowe_torebki_ekologiczne.html trochę kosztują, ale nie jakąś przeraźliwie dużo...[/quote]

ooo ciekawy ten zbierak :) ja muszę dziś pilnie jechać kupić nowy - mój ferplastowy pęka i jedno, góra dwa zbieranie i się połamie - a to rzecz najwyższej potrzeby :evil_lol: ale i tak długo wytrzymał - prawie półtora roku ;)

a te torebki - miałam [chyba mam jeszcze kilka] - średnio wygodne - za nic nie zbierze się tą torebkę kupki z trawnika, z chodnika czy innej płaskiej powierzchni - tak :) i wymagają wprawy, by równo trzymać tekturki, inaczej "kupa wylata" :P

Link to comment
Share on other sites

Ludzie mnie dobijają... Piesek się z...ał, pochodzimy i najpierw grzecznie, czy pani nie chce woreczka, a ona, że nie, bo to rzadkie... Ja skomentowałam, że korona by jej z głowy nie spadła i się odwróciłam, a ta zacżęła coś o kościele, o dzieciach co biją, że my też kiedyś złamiemy prawo, że w ogóle skąd wiemy, że bedziemy razem, a poza tym to kupa to nawóz, a jej pies robi małe... Wyszłam z siebie i jeszcze chwila i doszłoby do rękoczynów - mam już dość staruch, które nie sprzątają po swoich małych kundlach. To żałosne! Nie była upośledzona ruchowo, ani niepełnosprawna fizycznie, więc czemu tak ciężko się było schylić po kupę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...