Jump to content
Dogomania

Iga uciekła z DT! Pomocy-Suchy Bór, Opole ratujcie!


Paula95

Recommended Posts

Zadzwoniłam do weta, do którego ktoś wkleił tutaj numer-Nie było zgłoszenia o Iguni... :(

Dogomanicy z opolskiego:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/11218-LeCoyotte"]LeCoyotte[/URL]
Shell
Zembolkk
maksiorek
Celina12
Gosiaczek20
nescca
Nina_Brzeg
rafcio22k
NatiiMar
Katrinko

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Paula jak ja Ci współczuję. Zaglądam na wątek dosłownie co kilka minut. Mam do Opola 400 km, więc nie mam jak pomóc. Mogę dorzucić sie do nagrody, gdyby była taka potrzeba.
O DT, w którym była Iga szkoda pisać, bo można tylko dostać bana.
Rozumiem wszystko się może zdarzyć, ale ten DT najwidoczniej nie poczuwa sie do niczego, informowania nas na watku a co dopiero szukania biednej Iguni.
Obawiam się, że Iga naprawde zaginęła po przyjeździe do DT, stąd ten brak zdjęc, awarie kompa itd A kasa za październik na pewno poszła:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś dałby radę zadzwonić tutaj:

Zespół Szkół przy Opolskim Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodziezy ORDIM w Suchym Borze tel 77-421-80-04

Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy w Suchym Borze ( z opisu wynika że psiolubny) tel. 77-421-97-86

Bardzo proszę...

Ja też się tego boję,że ona uciekła kilka dni po przywiezieniu jej, ale w głowie mi się to nie mieści...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula95']Czy ktoś dałby radę zadzwonić tutaj:

Zespół Szkół przy Opolskim Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodziezy ORDIM w Suchym Borze tel 77-421-80-04

[B]Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy w Suchym Borze ( z opisu wynika że psiolubny) tel. 77-421-97-86[/B]

Bardzo proszę...

Ja też się tego boję,że ona uciekła kilka dni po przywiezieniu jej, ale w głowie mi się to nie mieści...[/QUOTE]

już pisałam, ze na tym ośrodku który pogrubiłam już wiedzą i będą tam powieszone plakaty, we wsi żadnych plakatów nie ma...

Link to comment
Share on other sites

co za paranoja.....
Paula95...po co wchodzisz kochana na wątek mojego psa i wrzucasz link do Igi???
co mam zrobić? zadzwonić do Karmelci zmieszać ją z błotem i zabrać od niej moje psy??? jaki jest Twój cel...

nie wiem jaki jest ale wiem jaki osiągniesz...wypowiem się bez stronniczo bo ja nie zamierzam nikogo oceniać.....byłam tam zawieź mojego psa na tymczas i widziałam jak się Iga u Karmelki miała... nic nie wzbudziło u mnie niepokoju...
nie zwiała jej wcześniej... nie wymyślajcie... bo wyobrażnia często niesie nas tam gdzie nie trzeba....

zadzwoniłam do Karmelci tego dnia gdy Iga uciekła w sprawie moich psów i dowiedziałam się o tym zdarzeniu.... wiem że psa szukała.... poinformowała całą okolice i chyba nawet księdza...żeby coś szepnął na mszy...

Ja korzystam z jej usług od półtora roku... przez jej dom przewinęło się nie kilka a kilkanaście moich psów..... nigdy nie miałam zastrzeżeń i zamierzam nadal kontynuować współpracę....

a przypomnijcie sobie kochane pomstujące... Jamor - każdy go tu zna i chwali.... człowiek który ma dużo potężniejsze doświadczenie, wiedzę i kwalifikacje niż Karmelcia..... jemu tez uciekł pies....spierniczył na jego oczach i nikt go już nigdy nie widział.... a oddałybyście mu swojego pod opiekę... ja bez namysłu ...tak...

wiem co Karmelcia czuje... bo przeżyłam to samo i mnie też psiak uciekł.... idealnie zabezpieczony z mojego własnego ogrodzonego placu....
tylko ja miałam tego fuksa że się znalazł i mogłam spać spokojnie...a Karmelcia wierzcie mi... nie może...

Link to comment
Share on other sites

Tutaj są kontakty do okolicznych nadleśnictw:
[URL="http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/lubliniec"]http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/lubliniec/kontakt[/URL]
[URL="http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/opole"]http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/opole/kontakt[/URL]
[URL="http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/strzelce_opolskie"]http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/strzelce_opolskie/kontakt[/URL]
[URL="http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/zawadzkie"]http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/zawadzkie/kontakt


[/URL]

Edited by zula131
Link to comment
Share on other sites

[quote name='zula131']Tutaj są kontakty do okolicznych nadleśnictw:
[URL]http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/lubliniec[/URL]
[URL]http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/opole[/URL]
[URL]http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/strzelce_opolskie[/URL]
[URL]http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/zawadzkie[/URL][/QUOTE]

w takim razie ja jutro do tych nadleśnictw zadzwonię z prośbą o rozklejenie ulotek. Ulotkę pobiorę tą która jest na wątku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danavas']co za paranoja.....
Paula95...po co wchodzisz kochana na wątek mojego psa i wrzucasz link do Igi???
co mam zrobić? zadzwonić do Karmelci zmieszać ją z błotem i zabrać od niej moje psy??? jaki jest Twój cel...

nie wiem jaki jest ale wiem jaki osiągniesz...wypowiem się bez stronniczo bo ja nie zamierzam nikogo oceniać.....byłam tam zawieź mojego psa na tymczas i widziałam jak się Iga u Karmelki miała... nic nie wzbudziło u mnie niepokoju...
nie zwiała jej wcześniej... nie wymyślajcie... bo wyobrażnia często niesie nas tam gdzie nie trzeba....

zadzwoniłam do Karmelci tego dnia gdy Iga uciekła w sprawie moich psów i dowiedziałam się o tym zdarzeniu.... wiem że psa szukała.... poinformowała całą okolice i chyba nawet księdza...żeby coś szepnął na mszy...

Ja korzystam z jej usług od półtora roku... przez jej dom przewinęło się nie kilka a kilkanaście moich psów..... nigdy nie miałam zastrzeżeń i zamierzam nadal kontynuować współpracę....

a przypomnijcie sobie kochane pomstujące... Jamor - każdy go tu zna i chwali.... człowiek który ma dużo potężniejsze doświadczenie, wiedzę i kwalifikacje niż Karmelcia..... jemu tez uciekł pies....spierniczył na jego oczach i nikt go już nigdy nie widział.... a oddałybyście mu swojego pod opiekę... ja bez namysłu ...tak...

wiem co Karmelcia czuje... bo przeżyłam to samo i mnie też psiak uciekł.... idealnie zabezpieczony z mojego własnego ogrodzonego placu....
tylko ja miałam tego fuksa że się znalazł i mogłam spać spokojnie...a Karmelcia wierzcie mi... nie może...[/QUOTE]

Chciałam tylko was ostrzec. Ja sama nie wiem, co o tym wszystkim myśleć, ale po tym, co napisała Malawaszaka, że Iga zaginęła wcześniej niż twierdzi Karmecia, to opadły mi ręce... Usuwam z Twojego wątku w takim razie wpis, jeśli go sobie nie życzysz. I przepraszam...

Dziękuję, Docha.

Link to comment
Share on other sites

danavas, każdemu może uciec pies.Czasem trudno wyobrazić jakie sytuacje życie niesie ze sobą. Ale chodzi o zachowanie karmelci. Nie wchodzi na wątek , lekceważy , a takie postępowanie zawsze budzi podejrzenia.
I to,ze Paula napisała Ci o tym to dobrze. Jakby coś się im stało , to byś miała wtedy żal ,ze nikt Ciebie nie przestrzegł. A tak wiesz na co się decydujesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']danavas, każdemu może uciec pies.Czasem trudno wyobrazić jakie sytuacje życie niesie ze sobą. Ale chodzi o zachowanie karmelci. Nie wchodzi na wątek , lekceważy , a takie postępowanie zawsze budzi podejrzenia.
I to,ze Paula napisała Ci o tym to dobrze. Jakby coś się im stało , to byś miała wtedy żal ,ze nikt Ciebie nie przestrzegł. A tak wiesz na co się decydujesz.[/QUOTE]
Wszystko jest dobrze do czasu sie jak nic sie nie przydazy.
danavas-pomysl jak sobie ta cala karmelcia zlekcewazyla stan psa nie zakladjac jemu ani obrozy ani szelek.nic ja nie usprawiedliwia.I do tego nie zrobila,ani zadnych ulotek o zagieciu psa,ani nie powiadomila natychmiast nikogo z wolontariuszy w schroniskach.wiesz akurat ksiadz ma ineteres ,zeby o psie mowic na ambonie ,ach brak slow co za bzdury1

Link to comment
Share on other sites

już się wkurzyłam i do niej zadzwoniłam z pytaniem dlaczego nie wejdzie na watek i nie napisze jak było dokładnie....

Karmelka twierdzi że jest w stałym kontakcie telefonicznym z Paulą i jeszcze kilkoma opiekunkami Igi i non stop trąbi że ma internet radiowy i nie jest w stanie ze względu na ograniczony limit otworzyć dogo....

co się w sumie zgadza bo do moich psiaków wchodzi na początku miesiąca a potem przysyła mi info na maila....

i prosiła aby przekazać że pies miał obroże i linkę zaciskowa...
ja kończę wypowiadanie się za kogoś i idę do moich psiutów...a Wam kochane życzę aby Iga się znalazła...

Głowa do góry... trzymam mocno zaciśnięte kciuki...

Link to comment
Share on other sites

Właśnie rozmawiałam z Karmelcia. Powiedziałam, jak wygląda sytuacja, powiedziałam, że mnie samą też emocje poniosły i miła nie byłam. Mówiła, że postara się wejść na dogo w poniedziałek z kafejki, bo u niej jest radiowy, a radiowy internet i las to nie jest dobre połączenie. Wydawała się być naprawdę przejęta sytuacją Iguni... Ja jestem "wewnętrznie rozdarta"... Mnie ta sytuacja wykańcza całkowicie... Może zbyt pochopnie oceniamy Karmelcię, może to zgłoszenie nie było 2 miesiące temu... Nie wiem, co o tym myśleć wszystkim. Wstrzymajmy tę "wojnę" i zacznijmy działać, bo tylko to może pomóc Iguni... Co do ogłoszeń, to były wywieszone w sklepie i na tablicy, a każdy dom był powiadomiony osobiście. Wiem, że teraz pojawią się wpisy, że bronię Karmelci, ale poczekajmy, aż wypowie się sama na ten temat...

Link to comment
Share on other sites

nie wazne jest gadanie wazne sa czyny no i co ona -karmelcia czyni zeby znalesc psa i co czynila?

jakiego koloru byla linka i obrozka?
Bo o ile jest to prawda to pies biega z linka,to zupelnie jest niezrozumiale ,ze nikt nie widzial psa ktory biegnie ciagnac za soba linke.taki pies rzuca sie w oczy.niech ta karmelcia wklei plakat jaki porozwieszala ponoc w okolicy i powie dokladnie date ucieczki ,ktory ponoc sie pociagu wystraszyl i wyrwal sie z rak i uciekl majac obrozke i linke zaciskowa?

ach ta rozpacz?tu chodzi o ratowanie psa ,a nie ratowanie reputacji i przyplywow z tytulu nielegalnych zarobkow!

ps na Fb nalezy opisac linke zaciskowa i kolor i material z jakiej zrobiona byla obrozka.
Niebezpieczestwo jest to ze:moze linka sie zaplatac np.w lesie i pies nie bedzie w stanie sie uwolnic ,bo nie wiem czy da sobie rade z przegryzieniem linki?czy wpadla by na ten pomysl? widze to w czarnych kolorach

Ps Karmelcia potrzebuje " w osobie danavas "adwokata"? w jej ineresie by bylo dobrze ,zeby uczestniczyla na tym watku aktywnie i nie tylko na watku!!!

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

[quote name='danavas']
Karmelka twierdzi że jest w stałym kontakcie telefonicznym z Paulą i jeszcze kilkoma opiekunkami Igi i non stop trąbi że ma internet radiowy i nie jest w stanie ze względu na ograniczony limit otworzyć dogo....
co się w sumie zgadza bo do moich psiaków wchodzi na początku miesiąca a potem przysyła mi info na maila...... ...[/QUOTE]
Wczoraj pytałam Paulę czy DT się odzywa, dziś była odpowiedź, że nie odzywa się.
Więc o jakim stałym kontakcie mówi Karmelcia?
Skoro maile przychodzą, to chyba gołębie pocztowe ich nie przynoszą, tylko internet działa.
A tu Dt nie pokazał się na początku, w środku ani na końcu miesiąca.
[quote name='docha']tu nie chodzi o ocenę Karmelci i nie za bardzo mnie interesuje co ona powie, tutaj trzeba szukać psa i wszystko zrobić w tym kierunku w miarę możliwości.[/QUOTE]
I otóż to, chyba już mało kto uwierzy w konfabulacje Dt.
Fakty i reakcja potrzebne były miesiąc temu, nie teraz.

Mysza2 porozsyłała już informacje o Idze dziewczynom ze Śląska.
Jutro poszukam schronów wokół Opola i powysyłam maile.
Dziś już niestety padam i nie dam rady.
A ty Paula, nie daj się tak łatwo zmanipulować.
I głowa do góry, jesteś bardzo dzielna i tak trzymaj.
Trzeba mieć nadzieję, że uda się odnaleźć Igę.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam sie ciagle,o ile ta Karmelcia mowi prwde ,o tej lince zaciskowej co w sytuacji Igi jest bardzo niebezpieczna.Dlaczego nie ma opisania tych 2 waznych rzeczy jak linki zaciskowei i obrozy?
Zastanawiam sie czy obroza byla prezentem ze schroniska,czy zalozyla ja Karmelcia?
To w takim razie po co zalozyla smyczke dzialajaca na zasadzie petli?

jezeli pies mial zalozona smycz zaciskowa i obroze to swiadczylo by,ze Iga nie podeszla dobrowolnie do Karmelci do zapiecia smyczy tylko ja na sile zagonila do kata i na petle zlapala.

Linka zaciskowa jest bardzo niebezpieczna w przypadku lapania dzikich psow ,gdyz moze dojsc do sztrangulacji ,niedotlenienia i smierci .Stad te linki nie stosuje sie do spacerow z dzikimi psami nic nie znajacymi ,mogacych sie czegos wystraszyc Ta linka jest do lapania i i do pracy tj zaciskowa obroza w psich szkolach,zeby psy nauczyly sie chodzic przy nodze z opiekunem.

W tym przypadku Iga nie musi byc daleko od miejsca ucieczki o ile zyje,gdyz moze byc zawieszona na lince zaciskowej jak na petli w starej szopie ,pod krzakiem ,w miejscu w ktorym nikt jej nie widzi.Moze linka jest zachaczona o cos ,a petla zaciska jej szyje ,stad nikt jej nie widzi bo nie moze sie wydostac.Proponuje ,zeby karmelcia ruszyla sie tylkiem i przeszukala w srednicy paru km ,wszystkie zakamarki w ktorych moglba sie schowac.
Oby tylko zyla ,oby nie byla w pulapce ktora jest ta petla.
Karmelcia nie ma zupelnie pojecie o psach niesocjalnych ,a smyczy zaciskowej nie powinna uzywac ,nie znajac przeznaczenia i niebezpieczenstwa podczas uzywania,gdyz dziki pies podczas silnego zacisku moze sie udusic,gdyz licza sie sekundy od chwili sztrangulacji.
Oby tak nie bylo

Link to comment
Share on other sites

Niestety ale xxxx ma rację. Jak przeczytałam o tej lince zacisowej to pomyślałam że jest bardzo źle. Minął miesiąc a po takim czasie bez jedzenia i picia, zachaczona o kamień, korzeń nie miała szans na przeżycie. Mi raz uciekła akita - wyrwała mi się z dłoni smycz rozwijana. Znalazłam go niedaleko domu owinietego o kamienie - nie mógł już nigdzie uciec. Ale jakby poleciał do lasu to mogłabym go nie znaleźć i o tym cały czas myslałam szukając go.
Ważne - jak długa ta linka była i jak gruba? Niepokojace jest to że nikt jej nie widział.

A co do internetu to w radiówce liczy się ilość przesyłanych danych a strony internetowe "ważą". Mail to mały plik więc nie konfabulujmy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...