Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

[quote name='Issa']z tym podstawianiem też przeginasz.... uwierz.. większośc hodowli jakie znam mają zdjęcia maluszków już w pierwszych godzinach na stronach hodowli..więc trudno nagle potem wylecieć z podwójną ilością na sprzedaż.
Druga sprawa podstawianie niby psów na wystawach.. jeśli ktoś wpada na tak głupi pomysł szybko spada na ziemię i to z hukiem.
A teraz moje zdanie na temat psów rasowych............- jesli ktoś będzie wystawiał rodowody psom, które ich nie powinny mieć sama to zglosze gdzie trzeba.
Niech się ludzie zapisują do stowarzyszeń..prosze bardzo. Będzie można monitorować i psy i właścicieli.Psy będa znakowane i wprowadzane do bazy krajowej .
US będą miały pole do popisu,[B] kynolodzy niesmak,[/B] a związki kynologiczne niezły ubaw.
Tylko kto później wytłumaczy takiemu naiwniakowi, który kupi sobie pieska z papierami, że tym papierkiem może sobie pupę wytrzeć :D
Polak jest taki, że cięzko mu się dostosować do nowych reguł........... więc mam nadzieję, że większośc pseudo zrezygnuje z tego łatwego zarobku dla nich i choć w ten sposób będzie mniej w przyszłości chorych i bezpańskich psów.
Niestety teraz wszyscy musimy sie uzbroić w cierpliwośc i przeczekać ten okres prób sił.
Ja pomagałam i pomagać będę bo zwierzaki nie są niczemu winne [B][COLOR="red"][SIZE="4"]a tylko głupi i chciwy człowiek, który swoją lekkomyślnością skazuje je na cierpienie.[/SIZE][/COLOR][/B][/QUOTE]

czlowiek...taki jak ten na przyklad? glupich...nie sieja...

[url]http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7021265,Polska_hodowla__psy_nie_wychodza__sikaja_pod_siebie_.html?skad=rss[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Moim zdaniem nareszcie skuteczny i sensowny sposob walki z pseudohodowlą oby było tego więcej.Ustawa dała oręż ale czy wykorzystamy zależy od NAS.[/QUOTE]

I zauważcie, że nie chodziło o szczeniaki lecz dorosłe psy, chciał się ich pozbyć, bo pseudo zaczynają się bać nowej ustawy. Wiedzą, że tak łatwo już sprzedaż szczeniaków im nie pójdzie, więc wzrosną ich koszty. Przestanie to być opłacalne. Oby tak dalej.

Link to comment
Share on other sites

Warto rozpropagować i poprzeć tą drogę do zmniejszenia ilości bezdomniaków [URL="http://www.facebook.com/events/324145457612930/#%21/events/324145457612930/"]http://www.facebook.com/events/324145457612930/#!/events/324145457612930/[/URL]
W tej akcji dorosle ale co stoi na przeszkodzie takim akcjom w odniesieniu do szczeniąt ? /np jest ogłoszenie umawiam się ,sprawdzam w jakich warunkach i wtedy KORZYSTAM Z USTAWOWEJ BRONI .....jestem pewna,że to da więcej niż blokowanie ogłoszeń bo te szczeniaki co już są ....sprzeda albo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Warto rozpropagować i poprzeć tą drogę do zmniejszenia ilości bezdomniaków [URL="http://www.facebook.com/events/324145457612930/#%21/events/324145457612930/"]http://www.facebook.com/events/324145457612930/#!/events/324145457612930/[/URL]
W tej akcji dorosle ale co stoi na przeszkodzie takim akcjom w odniesieniu do szczeniąt ? /np jest ogłoszenie umawiam się ,sprawdzam w jakich warunkach i wtedy KORZYSTAM Z USTAWOWEJ BRONI .....jestem pewna,że to da więcej niż blokowanie ogłoszeń bo te szczeniaki co już są ....sprzeda albo...[/QUOTE]


Malo tego-trzeba wtedy sprawdzic w jakich warunkach przebywaja a nawet jak w dobrych to sprawdzic tez,czy hodowca jest zgodnie z prawem zarejestrowany w stowarzyszeniu majacym w statucie wpis "dzialalnosc zwiazana z hodowla psow i kotow rasowych".Jesli nie jest zarejestrowany do sprzedazy szczeniat nie wystarcza mu dobre warunki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Słuchaj prowadzimy merytoryczna dyskusję, czy bawimy się w piaskownicy ?
Udowodnij mi, że możesz sobie wpisać pudelka do księgi wstępnej, to bedzie merytoryczne. (...) Wszedzie są ludzie łamiący prawo i jeżeli tego hodowcy, nie pozbawią uprawnień i nie wywala ze związku to wtedy bedę protestować. Na razie nie wiem nawet czy ktoś poinformował związek o sytuacji w hodowli, czy mioty były zgłaszane do związku, itp. Tobie moze łatwo rzucać oskarżenia, ale ja jestem z wykształcenia prawnikiem i dopóki nie znam całkoształtu, że się tak wyrażę "materiału dowodowego" to wolałabym się nie wypowiadać w tej sprawie, zbyt wiele mam doświadczeń, że z wielkiej chmury spadł mały deszcz.
Tak naprawdę, to to ze hodowla jest związkowa, to dopiero pierwszy krok w wyborze z niej szczeniaka, zawsze trzeba zdobyć o wiele więcej wiadomości, na temat psów, poprzednich miotów, hodowcy, itp. A nie się podniecać, że jak hodowla związkowa, to już cudowna. Przyszły własciciel powinien dokładnie prześwietlić miejsce, z którego nabywa szczenię, a jesli zauwazy dziwne zachowania (np: sprzedaż zwierzat bez metryk) zgłosić to. My np: planujemy w tym roku załawić jedną hodowlę, produkują psy ze złym zgryzem, zebraliśmy parę takich psów, namówiliśmy ich włascicieli i w tym roku wystawimy je po to aby zostały zdyskwalifikowane. Dzięki temu, jak ktoś bedzie chciał kupić psa z tej hodowli, bez problemu znajdzie w necie informacje, na temat poziomu psów od tego hodowcy.
I naprawdę nie uważam związku za coś cudownego, ale staram działać i coś robić od wewnątrz, a nie tylko narzekać na forach internetowych.
I jeszce jedno, to o postach nie było z mojej strony złośliwe abo ironiczne. Widzę przecież ile robisz dla bezdomniaków, ale jak ktoś jest zielony na forum, patrzy na ilośc łapek i uważa Cię za eksperta, przyjmuje Twoje słowa jako wykładnię. Dlatego musisz bardziej uważasz na to piszesz, jesli nie jestes czegoś pewna zawierać to w poście :razz: noblesse oblige.
A co do niesprawdzania tatuaży na wystawach, też ostatnio to zgłaszałam, ale okazało się, że "konkurencja" działa niezwykle szybko i zdjęcia wraz z opisem lądują w związku zaraz po wystawie. Ja osobiście byłabym za sprawdzaniem, ale za granicą też nigdy jeszcze się z tym nie spotkałam, aby sprawdzono psu tatuaż, więc chyba ta sprawe nalezałoby załatwić odgórnie. Natomiast zdecydowanie jestem za sprawdzaniem DNA i wpisywaniem wyników do rodowodów lub metryk, myślę że za jakiś czas uda się to przeforsować. Wtedy w razie jakichkolwiek problemów ustalenia z jakim psem mamy doczynienia na ringu ustanie.[/QUOTE]

Nie za wiele robię dla bezdomniaków, tylko tyle ile mi się uda. To nie jest dużo.
A to co myślę to piszę. To jest moja opinia, nie daję nikomu rad, że ma kupić psa z rodowodem lub bez, albo jedynej prawdy objawionej ;).
Uważam, że nie ma co wychwalać psów z papierami a wylewać pomyj na pseudo jeśli te same procedery tu i tu kwitną, a od pseudo różni je jedynie papierek.
Ciężko jest znaleźć dobrą hodowlę i laik raczej tego nie zrobi, ja nie byłabym w stanie kupić dobrego psa bez pomocy znawcy rasy.
Nie są sprawdzane oznaczenia psów to ja mogę psa sąsiada na badania przyprowadzić i jest cacy. Nie o to chyba chodzi w hodowli psów.
To powinna być pasja, nie kasa.

Brawo jeśli jednak ktoś działa w sprawie produkcji wadliwych szczeniąt. Bo zazwyczaj jest z dużej chmury mały deszcz, jak to będziemy coś zgłaszać do związku a związek na to niemożliwe ;).

Nie będę udowadniać o wpisywaniu pudelka, bo nigdzie nic takiego nie napisałam.
Pokazuję jedynie jak według niektórych z kundli pochodzą rasy.

Nie podoba mi się degeneracja ras pod przykrywką ich dobra ale nie będę tego kolejny raz pisać.
Tak jak i to, że z rzekomo cudownej hodowli mogę kupić psa z podkładki za kilka tysięcy (czego nie zrobię, wolę za tą kasę utrzymać kundla, on też chce żyć i jeść).
Zwyczajnie szkoda by mi wydawać tyle pieniędzy, na zakup psa, w dodatku kiedy mogą kupić zupełnie co innego niż mi obiecują.

Link to comment
Share on other sites

A czy (poprzez analogię) jest ustawa zabraniająca produkcji zwykłych podkoszulków z bawełny i narzucająca możliwośc produkcji tylko firmowych z logo? Ten co kupuje psa nierodowodowego ponosi zarówno rysyko zakupu takiego psa jak i powinien ponosić odpowiedzialność za jego dalsze utrzymanie i powinien mieć tego świadomość (chyba ze jest niepoczytalny umysłowo). Gdyby nie było takich co kupują takie psy to by nie było pseudohodowli. Nie powinno się zakazywać handlu nierasowymi psami, tylko wziasć się za tych co je kupują i potem wyrzucają, zeby mieli świadomość że kupują żywe zwierzę. Nie będzie popytau to i podaż spadnie. Rolnikowi czy starszej pani potrzebującej psa do towarzystwa nie potrzebny rasowy piesi pewnie ich na nie nie będzie stać. A realia teraz będąwyglądać tak, że teraz pseudohodowcy potworzą sobie stowarzyszenia i będą bazować na ciemnocie ludzkiej sprzedając jeszcze drożej kundle z wydanym przez siebie rodowodem. Zrobiliście im tylko dobrze. Zgłąszać do US będą co któryś tam miot, a tak to lewizna będzie szła jak dotychczas i nikt tych miotów nie będzie rejestrował ani nigdzie zgłaszał. A Wy będziecie ścigać ludzi którzy raz czy dwa razy w życiu pokryli swoją sukę i sprzedadzą (pewnie w większosci znajomym) te zwierzęta. Taki bedzie skutek tej ustawy. Podniecajcie się dalej.

Link to comment
Share on other sites

[B]Rozio[/B] podobno teraz produkowane psy mają być trwale oznaczone, o ile dobrze mi się obiło o uszy.
Często nawet jak pies ma tatuaż to później jest nieczytelny, właściciel czasem się wypiera.
Są i takie przypadki. Psy z rodowodem tez trafiają do schroniska, tyle, że rzadziej.
Czasami właściciela nie udaje się odnaleźć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Zaginiona, a może wziełabyś i przeczytała regulaminy związkowe. Naprawdę zdobywanie wiedzy nie boli. Jakie psy z KW ? Niemal wszystkie księgi KW w Polsce są zamknięte - chyba tylko podhalany nie. Wiesz, od osoby która ma ponad 1500 wpisów wymaga się jednak trochę więcej wiedzy.
KW słuzy do wpisywania psów, kiedy tworzy się rasa oficjalnie, bądź następuje jej odnowienie, np: chart polski, ogar polski (po wojnie wiele z tych psów straciło papiery, a niektóre rasy, jak charty były wręcz likwidowane. Stąd brak udokumentowanego pochodzenia tych psów. To pierwszy powód tworzenia KW. Nie możesz sobie wpisać do księgi wstępnej psa, bo wygląda jak super pudel czy rodezjan. Dotyczy to tylko ras narodowych dla danego kraju, gdy mało jest osobników danej rasy i grozi rasie zbyt duży imbred. To drugi powód tworzenia KW, dotyczacy np; podhalanów, bo góral ma po prostu psa i nie patrzy czy ma papiery czy nie. Do księgi głównej wpisuje sie te psy dopiero w trzecim pokoleniu, więc gdyby była domieszka jakiejś innej rasy to na 99% by to wyszło [URL]http://www.psy24.pl/2303-Co-to-jest-Ksiega-Wstepna-KW-.html[/URL]

Masz tu zreszta dyskusję na ten temat - [URL]http://groups.google.com/group/pl.rec.zwierzaki/browse_thread/thread/1e49264d4bc11bbd/69c90dfdad8012ba?pli=1[/URL][/QUOTE

Pani prawnik skoro twierdzisz że nie można wpisać do księgi rodowodowej pudla to się grubo mylisz!!! Wczoraj isssa podniecała się linkiem z orzeczeniem SN który jednoznacznie wypowiedział się na temat prowadzenia ksiąg rodowodowych przez stowarzyszenia kynologiczne. Sąd stwierdził iż jest to prywatna sprawa każdego stowarzyszenia i jak będą chcieli to wpiszą ,,Józkowego" Burka pod nazwą PLATFORMOGŁUP i nic im nikt nie zrobi .Sprawa rasowości jak i rodowodów jest sprawą umowną członków stowarzyszeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Nie odchodź !!!!! No i pamiętasz hyba że robienie z pieskami tych rzeczy nowa ustawa też ci zabrania . Dobranoc[/QUOTE]
Zaczynasz popisywać się bezczelnością !
A co do artykułu, który Wam dałam do poczytania widać, że żadnych mądrych wniosków nie wyciągnęliście. Radzę przeanalizować.

Link to comment
Share on other sites

A ja dziś zauważyłam pozytywny oddźwięk nowej ustawy.
Pracuję w maleńkiej wsi, z ludźmi mającymi ugruntowane podejście do zwierząt.
Kolega z pracy chce dużego psa do stróżowania.
Wszedł na ogłoszenia, zdziwił się małą ilością "tanich" psów i zadzwonił do mnie z pytaniem 'co jest grane'?
Właśnie skończył z żoną uzupełniać braki w wiedzy posiłkując się linkami od mojej szanownej osoby.
Efekt- telefon, który otrzymałam przed chwilą- mam pomóc w adopcji lub poszukać peta.
I właśnie dla takich sytuacji waro walczyć!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']To może skorzystać w przyszłości z takiej oferty [URL]http://www.gratka.pl/ogloszenie/15568439_kupie_cale_mioty_szczeniat_akita_inu.html[/URL][/QUOTE]

Spotkałam się wcześniej z tym ogłoszeniem i został zmieniony opis na rzecz ustawy, bo wczesniej było napisane, że chce psy bez rodowodów. Teraz nie chodzi mu o psy z metrykami czy rodowodami, tylko o zwierzęta z tych nowych stowarzyszeń.
.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']To może skorzystać w przyszłości z takiej oferty [URL]http://www.gratka.pl/ogloszenie/15568439_kupie_cale_mioty_szczeniat_akita_inu.html[/URL][/QUOTE]

Spotkałam się wcześniej z tym ogłoszeniem i został zmieniony opis na rzecz ustawy, bo wczesniej było napisane, że chce psy bez rodowodów. Teraz nie chodzi mu o psy z metrykami czy rodowodami, tylko o zwierzęta z tych nowych stowarzyszeń.
.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Spotkałam się wcześniej z tym ogłoszeniem i został zmieniony opis na rzecz ustawy, bo wczesniej było napisane, że chce psy bez rodowodów. Teraz nie chodzi mu o psy z metrykami czy rodowodami, tylko o zwierzęta z tych nowych stowarzyszeń.
.[/QUOTE]

Podniecajcie sie dalej nowa ustawą . Facet z pewnej giełdy zwierzaków rejestruje nowe stowarzyszenie kynologiczne i fenologiczne które co tydzień będzie miało swoje wystawy, gdzie będzie można zrobić hodowlankę suce lub kocicy .Członkowie ZKWP dobrej nocy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Spotkałam się wcześniej z tym ogłoszeniem i został zmieniony opis na rzecz ustawy, bo wczesniej było napisane, że chce psy bez rodowodów. Teraz nie chodzi mu o psy z metrykami czy rodowodami, tylko o zwierzęta z tych nowych stowarzyszeń.
.[/QUOTE]

Podniecajcie sie dalej nowa ustawą . Facet z pewnej giełdy zwierzaków rejestruje nowe stowarzyszenie kynologiczne i fenologiczne które co tydzień będzie miało swoje wystawy, gdzie będzie można zrobić hodowlankę suce lub kocicy .Członkowie ZKWP dobrej nocy

Link to comment
Share on other sites

Dziwisz się ? Związek swoimi działaniami od wielu lat kopie sobie grób a w zasadzie sarkofag. Zamiatanie spraw pod dywan powoli kłuje w oczy.
Abstrahując od nowych "stowarzyszeń" ale związek na to sobie zapracował wieloletnim przymykaniem oka na patologie często gorsze od pseudo.
Gorsze- bo pokazujące kowalskiemu że bardzo mało różni psa z pseudo od psa z pseudo_hodowli związkowej rodowodowego bo... tu już sobie dopiszcie, "przykładów" jest na pęczki.

Edited by kiwiadams
Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Podniecajcie sie dalej nowa ustawą . Facet z pewnej giełdy zwierzaków rejestruje nowe stowarzyszenie kynologiczne i fenologiczne które co tydzień będzie miało swoje wystawy, gdzie będzie można zrobić hodowlankę suce lub kocicy .Członkowie ZKWP dobrej nocy[/QUOTE]

Ale co Twoja wypowiedź ma do mojego wpisu. Jeśli nie można napisać nic mądrego to lepiej milczeć - milczenie jest złotem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...