Jump to content
Dogomania

Nowa Ustawa. WALCZYMY Z PSEUDOHODOWCAMI !!!


:**

Recommended Posts

dziwna sprawa...jeszcze nie dokonczyli procesu rejestracji stowarzyszenia a juz sie reklamowali w roznych miejscach,ze beda np.w zachodniopomorskim robic...przeglady hodowlane...

do tego jeszcze w dziale hodowle mozna juz bylo poczytac nazwiskami i nazwami hodowli kto sie zapisal.Ale zniklo nagle...

[url]http://zwkipr.prv.pl/index.php?el=9&&typ=hod[/url]


powiem jedno-jest nakaz rejestrowania sie w ogolnopolskich stowarzyszeniach,ale z tymi RODOWODAMI to juz jest delikatna przesada-lepiej byloby,zeby BEZ sprzedawali.Po jakims czasie slowo PIES RODOWODOWY bardzo straci na wartosci/jesli wiecie o co mi chodzi/-powstana nowe zwiazki i co im szkodzi miec RODOWODOWE-czyli wystawiaja juz rodowody swoje wewnetrzne.Choc wedlug ustawy zdaje sie wcale nie musza.To dopiero bedzie mlyn.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/20235467_boksery.html[/URL]

[QUOTE]Mam do sprzedania boksery w wieku 5 miesięcy. Są odrobaczone i zaszczepione. [B]Przebywają w kojcu.[/B][/QUOTE]

Boksery - psy krótkowłose nie posiadające podszerstka chroniącego przed zimnem mieszkają w kojcu! :-( A w nocy coraz zimniej...

Nie wspomnę już o odpowiedniej socjalizacji...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Franca81'][URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/20235467_boksery.html[/URL]



Boksery - psy krótkowłose nie posiadające podszerstka chroniącego przed zimnem mieszkają w kojcu! :-( A w nocy coraz zimniej...

Nie wspomnę już o odpowiedniej socjalizacji...[/QUOTE]


POPIERAM,zglosic.Czy jest zarejestrowany,czy nie-boksery nie nadaja sie absolutnie do zamieszkiwania w kojcu zima!

Ma 3 ogloszenia,sa jeszcze owczarki niemieckie.

Link to comment
Share on other sites

a tutaj....dowoz mozliwy.To dziwne,bo ustawa mowi,ze rowniez rodowodowe,czy zarejestrowane w stowarzyszeniach nie moga byc odbierane na zasadzie DOWOZU,mozliwy jest TYLKO odbior malucha w miejscu chowu/hodowli.Myle sie?
Zdjecia piekne,psy zadbane,ale jest tu konflikt-chocby z tym dowozem.

[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/20372839_maltanczyk_maltanczyki_bardzo_male.html[/url]

a tutaj...jest mi przykro,ze psow ponad czteroletnich mozna tak latwo sie pozbyc-wymieniajac na mlodsze...bo tamte sa moze juz mniej "produktywne"-

[url]http://zgor.bloog.pl/kat,646571,index.html[/url]

Edited by N_i_e_do_W_I_A_R_Y
Link to comment
Share on other sites

Mnie wkurza ta legalizacja hodowli:mad:, każdy może mieć hodowlę, tylko musi się obawiać że zostanie sprawdzony...niby fajnie i co dalej handel kwitnie:mad:
Podam przykład, pan handluje wszystkim, ma ok 40 psów i koty i wszystko zarejestrowane w '' Związku hodowców psów rasowych" co to ma być? Psy sprzedaje po 850 niby rasowe:mad:, zadba o dobre warunki, byle czysto miały, a reszta się zatuszuje i dalej, handelek kwitnie, kasiora wpada do kieszeni i nic mu zrobic nie można? Facet ma mieć kontrolę, bo szlag mnie trafi jak słyszałam co tam się dzieje, ale jak się do niczego nie doczepią to tylko będzie miał dobrą reklamę:angryy: że kontrola była i nic mu nie zrobiła:angryy:
I co dalej????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabinka40']Mnie wkurza ta legalizacja hodowli:mad:, każdy może mieć hodowlę, tylko musi się obawiać że zostanie sprawdzony...niby fajnie i co dalej handel kwitnie:mad:
Podam przykład, pan handluje wszystkim, ma ok 40 psów i koty i wszystko zarejestrowane w '' Związku hodowców psów rasowych" co to ma być? Psy sprzedaje po 850 niby rasowe:mad:, zadba o dobre warunki, byle czysto miały, a reszta się zatuszuje i dalej, handelek kwitnie, kasiora wpada do kieszeni i nic mu zrobic nie można? Facet ma mieć kontrolę, bo szlag mnie trafi jak słyszałam co tam się dzieje, ale jak się do niczego nie doczepią to tylko będzie miał dobrą reklamę:angryy: że kontrola była i nic mu nie zrobiła:angryy:
I co dalej????????[/QUOTE]

Tak,dokladnie.Ma zarejestrowana w ogolnopolskim zwiazku,wiec jest w zgodzie z prawem.

jak to na przyklad

[url]http://allegro.pl/bernenski-pies-pasterski-rodowodowe-piekne-maluchy-i2056283825.html[/url]


Ustawa nie moze sie rowniez odnosic do rodowodow,bo to sa wewnwtrzne dokumenty kazdej organizacji,wiec hodujac PSY RASOWE wcale nie musi wydawac metryk,ale taki ktos moze rownie dobrze wystawiac swoje "rodowody",wewnetrzne,moze byc w nich jedynie imie matki,ojca,nazwa rasy,data urodzenia,podpis hodowcy i pieczec stowarzyszenia i sa wtedy "z udokumentowanym pochodzeniem".
I jest jak najbardziej w zgodzie z prawem.
Tylko tyle,ze takich duzo nie bedzie na pewno,to kosztuje jednak.Wiec jak sobie zarejestruja co niektorzy to niestety,ale takich atakowac nie mozna,bo i za co?Zrobili to,co nakazuje ustawa.No i musi miec zgloszone do podatkow w US.

A daj link do tej hodowli,gdzie jest zarejestrowana ta hodowla na 40 psow??? Maja KRS? mozna przeciez poprosic o numer i sprawdzic to.

Edited by N_i_e_do_W_I_A_R_Y
Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']To lepiej niżby anonimowo hodował i kontroli się nie obawiał. Gdyby był zapis o ograniczeniu ilości hodowanych zwierząt to może z części by zrezygnował.
Bałby się, że temat jest na fali i może mieć kontrolę.[/QUOTE]

tez jestem za ograniczeniem ilosci psow na 1 hodowle.Na przyklad do GORA DZIESIECIU.To jest i tak bardzo duzo a wtedy musialby ktos zawodowo nie zajmowac sie czym innym,zeby takiego stadka dobrze dopilnowac.I populacja by sie zmniejszyla a psy mialyby lepiej.No i zostalyby faktycznie hodowle z"milosci do rasy" a nie z"milosci do kasy".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']tez jestem za ograniczeniem ilosci psow na 1 hodowle.Na przyklad do GORA DZIESIECIU.To jest i tak bardzo duzo a wtedy musialby ktos zawodowo nie zajmowac sie czym innym,zeby takiego stadka dobrze dopilnowac.I populacja by sie zmniejszyla a psy mialyby lepiej.No i zostalyby faktycznie hodowle z"milosci do rasy" a nie z"milosci do kasy".[/QUOTE]
Zauważyłam, że nawet "z miłości do rasy" unikają tematu zmniejszenia produkcji psów, nie mówię o sukach hodowlanych tylko o szczeniętach na rok do załóżmy max 15sztuk.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']Zauważyłam, że nawet "z miłości do rasy" unikają tematu zmniejszenia produkcji psów, nie mówię o sukach hodowlanych tylko o szczeniętach na rok do załóżmy max 15sztuk.[/QUOTE]

a ja bym byla WLASNIE za zmniejszeniem Stada Podstawowego jak to sie przyjelo mowic /dla mnie brzydkie okreslenie/
Wtedy i miotow byloby mniej.A fabryczki po 100 pieskow przestalyby istniec.

Link to comment
Share on other sites

Jest kilka fajnych punktów, ale jest punkt o uznaniu hodowli zwierząt jako działalności gospodarczej.
Nijak to się ma właśnie do ograniczenia liczby hodowanych zwierząt. Wręcz przeciwnie może być, większym hodowlom lepiej się opłaca...
Moim zdaniem lepsza jest hodowla domowa niż kennelowa.

Gdyby zmniejszyć produkcję szczeniąt (inaczej tej "pasji nazwać nie potrafię") do kilkunastu sztuk na rok, analogicznie zmniejszyłaby się ilość stada.
Nie wspomnę o przepisywaniu na innych członków rodziny, ale załóżmy dla gospodarstwa domowego istniałoby takie ograniczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']Jest kilka fajnych punktów, ale jest punkt o uznaniu hodowli zwierząt jako działalności gospodarczej.
Nijak to się ma właśnie do ograniczenia liczby hodowanych zwierząt. Wręcz przeciwnie może być, większym hodowlom lepiej się opłaca...
Moim zdaniem lepsza jest hodowla domowa niż kennelowa.

Gdyby zmniejszyć produkcję szczeniąt (inaczej tej "pasji nazwać nie potrafię") do kilkunastu sztuk na rok, analogicznie zmniejszyłaby się ilość stada.
Nie wspomnę o przepisywaniu na innych członków rodziny, ale załóżmy dla gospodarstwa domowego istniałoby takie ograniczenie.[/QUOTE]

reasumujac
jestem za
-zarejestrowanymi hodowlami /tak,by nie byly anonimowe i mozna by je kontrolowac/
-za zmniejszeniem ilosci psow na jedna hodowle do 10 ciu
-za placeniem podatku od kazdego psa/suki hodowlanej/na starych zasadach,czyli jako specjalne dzialy produkcji rolnej/
ale jestem przeciw:
-uznania hodowli jako normalnej dzialalnosci gospodarczej-/uczyni to tylko tyle,ze psow w takich hodowlach bedzie DUZO wiecej.Beda to typowe hodowle "na ilosc" a przeciez nie o to chodzi.Rozne zapisy ustaw jakby przecza same sobie i chcac uzyskac dany efekt przyczyniaja sie dokladnie do jego odwrotnego dzialania w rzeczywistosci...

Ale to nasze pobozne zyczenia.To bylby pomysl niezly z tym ograniczeniem,rowniez stada podstawowego,mialyby lepsze warunki do zycia,ale niestety jesli wejdzie zapis z dzialalnoscia gospodarcza to...niestety,ale zostana tylko megafabryki,bo tylko takim bedzie sie to oplacalo.Mniejsze hodowle znikna zupelnie.A mialo to byc z pozytkiem dla zwierzat...ale tylko mialo.

Edited by N_i_e_do_W_I_A_R_Y
Link to comment
Share on other sites

Ten facet będzie miał kontrolę bo mu to załatwiliśmy, ale obawiam się że ten cwany lis:mad: się tego spodziewa i zadba o to żeby nie było się do czego przyczepić, oby to sie mu nie udałi, bo drania trzeba ud...ć:angryy: Takich rzeczy sie dowiedziałam, nie tylko warunki w jakich trzyma, ale jak traktuje psy i koty:angryy: U nas to jest rzesza takich hodowców i mają wtyki na policji i skarbówce...ciężko!!!!! A zwierzaki cierpią:-( Może i będzie takich mniej, całego świata nie uratujemy, ale szlag mnie trafia jak pomyślę o tych biednych istotach.........

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś nie ma serca do zwierząt to będzie traktował go jak rzecz.
Nie mówię, że wszystkie psy mają spać w pościelach itd ale odrobina szacunku im się należy i traktowanie jak żywe zwierzę a nie jak rzecz.

EDIT
Co do łamania nowej ustawy
[URL]http://allegro.pl/akita-inu-akita-japonska-rodowodowe-juz-sa-i2059946625.html[/URL] oferowanie dowozu

Nie wiem czy hodowców nie obowiązuje ustawa? Kolejny przypadek psów z dowozem.

kolejne z dowozem
[url]http://allegro.pl/owczarek-niemiecki-dlugowlosy-piekny-piesek-warto-i2076533196.html[/url]

Edited by zaginiona sara
Link to comment
Share on other sites

to ja chcem ten pojazd /od weta/ za 500,- kurna chyba nigdzie nie dostane tańszego a czasami muszę zwierzę wozić.Chyba sie zajmę profesjonalnym nadzorem w czasie czasie transportu -mam uprawnienia nadane przez PIW/Powiat.Inspekcja Weterynaryjna/ no co mogą żle wsiadać do auta z maleństwem ,może mieć za malo miejsca na kanapie i kolankach....ha ha ha

Edited by bejasty
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']to ja chcem ten pojazd /od weta/ za 500,- kurna chyba nigdzie nie dostane tańszego a czasami muszę zwierzę wozić.Chyba sie zajmę profesjonalnym nadzorem w czasie czasie transportu -mam uprawnienia nadane przez PIW/Powiat.Inspekcja Weterynaryjna/ no co mogą żle wsiadać do auta z maleństwem ,może mieć za malo miejsca na kanapie i kolankach....ha ha ha[/QUOTE]


ciekawe jak ÓW POJAZD wyglada? Nie slyszalam o specjalnych pojazdach do transportu szczeniat...Z drugiej strony jakby na przyklad tym pojazdem zamowic kurs do Szczecina...za te 5 stowek pewnie by wyszlo+tajemniczy szofer-pewnie weterynarz we wlasnej szlachetnej osobie.No chyba,ze maja ten pojazd na wode zrodlana.Paliwko teraz w cenie u nas...To kto chetny? moze zadzwonic i spytac o podwiezienie do Szczecina?

Dziwi mnie jedno-dlaczego zgodnie z wymogami nie rejestruja sie ludziska w stowarzyszeniach,tylko ciagle wynajduja jak ja obejsc.Przeciez jesli komus naprawde zalezy to nie takie trudne,trzeba tylko kase wydac i pewnie tylko o to chodzi.

Edited by N_i_e_do_W_I_A_R_Y
Link to comment
Share on other sites

Taka o aukcja :
smycz za 250 zł + piesek gratis...

[URL]http://allegro.pl/smycz-labrador-i2080580583.html[/URL]
Wiem , ze offtop ale potrzebuje pomocy.. :(
Moze mi ktos powiedziec do kogo zglosic psa 24/7 na metrowym lancuchu ? Bylam tam tydzien temu, przykleilam panu do bramy kartke z ogloszeniem o ustawie , lacznie z najwazniejszymi punktami min: dot lancucha, pies nadal jest na tym lancuchu tak jak byl cale swoje zycie.Czy policja ma obowiazek sie tym zajac ? czy staz miejska ? Po 2 jest u mnie w miescie jeszcze jeden pies ktory spedza 24/7 na lancuchu z tym ze lancuch ma dlug na jakie 4-5 m , ale jest sam na pustej przestrzeni,bude ma ale co z tego jak on tam siedzi 24/7 sam na tym lancuchu ? czy jesli takie cos zglosze ktos moze zareagowac? pisalam maila do naszego oddzialu TOZ-u ale bez odzewu.

Edited by Laura_112
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']nie wiem skąd jesteś ? powinna zająć sie tym Straż Miejska ,Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna ,Straż dla zwierząt.Ale mówiąc szczerze po własnych doświadczeniach to za bardzo nie licz na jakąkolwiek pomoc OBYM SIE MYLIŁA !!!![/QUOTE]
Hmm no własnie... jak tylko wyzdrowieje to sie tam jeszcze raz wybiore - moze pan jednak zmienil zdanie jesli nie to sproboje ze straza miejska - z nimi chyba sie szybciej dogadam niz z policja...

Link to comment
Share on other sites

Bardzo, bardzo prosimy o[B] głosy na schronisko w Kaliszu w konkursie Tesco...[/B] Kiedyś ta placówka była bardzo zaniedbana i zapomniana, teraz idą zmiany na lepsze... zrobiliśmy kwarantannę, kociarnię, szczeniakarnię, geriatrię i szpitalik... ale wciąż jest wiele do zrobienia! [B]Zostało ostatnie 20 minut![/B]

CO NALEŻY ZROBIĆ, BY ODDAĆ WAŻNY GŁOS?
1. Wchodzimy na stronę [url]https://www.facebook.com/Eksperci.Tesco?sk=app_293130837399609[/url]
2. Klikamy "Oddaj głos"
3. Wybieramy województwo wielkopolskie
4. Wybieramy Schronisko dla Zwierząt w KALISZU.
5. Dopiero POTWIERDZENIE oznacza, że głosowanie jest ważne i głos zaliczony!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...