Jump to content
Dogomania

Milka (d. Ondra) - droga z piekła, wprost do nieba bram - w Swoim Domu w Szwecji


Isadora7

Recommended Posts

[quote name='deer_1987']o prosze a jednak i po polsku cos znalazlam
[URL]http://www.vetopedia.pl/odpowiedz19809-Wyjazd_z_psem_za_granice.html[/URL]
[B]Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego z 2003 roku o konieczności przeprowadzenia neutralizującego badania miareczkowania przeciwciał wścieklizny przy wprowadzaniu psów do Irlandii, Malty, Szwecji i Wielkiej Brytanii ma zastosowanie do 31 grudnia 2011 roku. To oznacza, że badanie to nie będzie obowiązkowe od 1 stycznia 2012 roku.[/B]


[URL]http://www.awp.akita-world.de/index.php?topic=713.0[/URL]
[B]Od 1 stycznia 2012 przestaje obowiązywać przepis w sprawie wymogów dotyczących badań w kierunku sprawdzenia efektywności szczepień p/ko wściekliźnie przy przemieszczaniu psów w celach niehandlowych na terytorium Irlandii, Malty, Szwecji, oraz Wielkiej Brytanii.
Badanie polegało na określeniu miana przeciwciał w surowicy szczepionego psa i zezwolenie na wyjazd do w/wym krajów po upływie 6 miesięcy od uzyskania pozytywnego wyniku (miano przeciwciał w surowicy co najmniej 0,5 IU/ml).[/B][/QUOTE]
Bardzo dobre wiadomosci dla Milki i dla Was:)Tylko " Pozostałe wymagania (profilaktyka przeciwko Echinococcus multilocularis i kleszczom) dotyczące wprowadzania psów do tych państw nie ulegają zmianie." czyli odrobaczanie ale przeciwko tasiemcowi musi byc:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia'] W żadne zapeszania nie wierzę - jak ma być dobrze, to będzie! [/QUOTE]
Ja też nie wierzę, ale OKROPNIE nie lubię cieszyć się, by po chwili ---- balonik pękł :-(.
Wolę poczekać, aż będę miała pewność, że już można skakać bez obawy przed rozczarowaniem :-).
Za dużo widziałam na dogomanii przedwczesnych radości...

(- Jak go ukarać?
- Cofnijcie mu podwyżkę.
- Ale on nie dostał podwyżki.
- To mu dajcie!)
;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola_li']Ja też nie wierzę, ale OKROPNIE nie lubię cieszyć się, by po chwili ---- balonik pękł :-(.
Wolę poczekać, aż będę miała pewność, że już można skakać bez obawy przed rozczarowaniem :-).
Za dużo widziałam na dogomanii przedwczesnych radości...

(- Jak go ukarać?
- Cofnijcie mu podwyżkę.
- Ale on nie dostał podwyżki.
- To mu dajcie!)
;-)[/QUOTE]

Dokładnie, o tym też napisałam stronę wcześniej

[quote name='deer_1987']Transport malej na prom i prom juz mam zamowiony, z decyzji od DS sie nie wycofamy :loveu:[/QUOTE]

To też wiem, ale dopóki nie miałas

[LIST]
[*]rozmowy z TZ za sobą
[*]rozeznania logistycznego
[/LIST]
bezpieczniej było tylko marzyć, a radość obwieszczenia zostawić na najwłasciwszy moment, ten moment zaś najlepiej przez Ciebie był wybrany, bo to Ty wiedziałaś że schody za Tobą. Moje zdanie i tak znasz od pierwszej rozmowy na temat adopcji Ondry vel Milki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Czyli odbiór małej będzie w Świnoujsciu? Czu jednak dojedziesz do W-wy?
pzdr.[/QUOTE]
W swinoujsciu, jakbym miala przyleciec rano w sobote i jechac razem z nia i transportem to wyjdzie mnie to troche drozej bo wtedy musze nocny prom ktory jest duzo drozszy... A tak ja wyplywam w piatek wieczorem, jestem w sobote rano i w sobote o 12 melduje sie na promie, prom wypylwa o 13 i w ystad ok 20. a potem tylko z 30-40 minut do domu :loveu:

[quote name='Isadora7']To też wiem, ale dopóki nie miałas


[LIST]
[*]rozmowy z TZ za sobą
[*]rozeznania logistycznego
[/LIST]

bezpieczniej było tylko marzyć, a radość obwieszczenia zostawić na najwłasciwszy moment, ten moment zaś najlepiej przez Ciebie był wybrany, bo to Ty wiedziałaś że schody za Tobą. Moje zdanie i tak znasz od pierwszej rozmowy na temat adopcji Ondry vel Milki.[/QUOTE]
Zgadzam sie :) Najpierw trzeba miec te techniczne rzeczy zeby w razie co nie musiec potem odwolywac. Tak znalam Twoje zdanie i dziekuje Ci za zaufanie :loveu:

[quote name='M&S']I jak tu nie wierzyć w magiczny świąteczny czas.....:):)[/QUOTE]
Trzeba wierzyc :loveu: Ja juz Tz powiedzialam ze usmiech sherry i milki to bedzie moj najlepszy prezent urodzinowy :loveu: co prawda troche spozniony ale... :)

Link to comment
Share on other sites

O matko, ale ta "radość" produkuje postów! :)
Isadoro, mam nadzieję, że mojego posta o "tajemniczości" nie odebrałaś opacznie i nie odniosłaś do swojej osoby, bo absolutnie nie było to moim zamiarem! Doskonale rozumiałam dlaczego trzeba było czekać, nic nie mówić i mocno wierzyć, że się uda. Ja też pisałam tak raczej ogólnie - bo nie przepadam za wątkami, które śledzę z uwagą, udzielam się na nich i dobrze życzę, trzymam kciuki, gdzie wszyscy płaczą, że domu nie ma, że pies tak długo czeka w DT czy w hotelu, a potem nagle czytam, że pies... od tygodnia w DS. I na tym koniec. Nawet nie wiadomo w jakim, skąd... Nigdy się nie odzywam, bo nie partycypuję w utrzymaniu tego psa - wspieram jedynie dobrymi myślami, ale jest mi wtedy po prostu przykro. To tyle w tym temacie. Tu sytuacja była zupełnie inna, ale baaaardzo mi ulżyło, że już możemy się cieszyć oficjalnie - wszyscy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']A czy jeszcze przed wyjazdem Milki do deer będzie jakas sesja zdjęciowa?
pzdr.[/QUOTE]
Nutula obiecala zdjecia w Swieta a ja tez biore ze soba aparat jak przylatuje na poczatku stycznia :loveu: Tylko ze ja bardziej chce sie skupic na niej i rozmowie z DT niz na robieniu zdjec. Ja sama mam nadzieje ze zdjecia beda tu czesto przez ten miesiac :diabloti:

[quote name='M&S']Cały czas trzymamy!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]
Tylko nie caly czas bo jeszcze trzeba chodzic do pracy, szkoly, sprzatac, wychodzic z psem :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...