Jump to content
Dogomania

Zwierzaki "Zwierzaka" - prosimy o pomoc w adopcjach i utrzymaniu psów i kotów :(


andzia69

Recommended Posts

Przed chwilą, andzia69 napisał:

niestety on dalej nie współpracuje :( ostatnio dziewczyny chciały wyciagnać dziadeczka amstaffa, który mial kwarantannę do 5.04...wsiąkł, rozpłynął się, nikt nic nie wie :(

17553532_1629741030399243_6237932961091475663_n.jpg.9ef21a9ba6bacc82628611d2dd41d71e.jpg

on nie wydaje psów fundacjon, nie wydaje na dt. Mozesz adoptować - a jak adoptujesz, to nie wolno zbierać kasy na utrzymanie np. w hotelu

 

ja to wiem jak oni działają bo adoptowałam od nich psa, to wątek ogólny, więc nie napisze jak to zrobiliśmy, ale łatwo nie było. Mogę Ci na prv napisać. Aby z nimi coś zdziałać to trzeba być zdeterminowanym, nie odpuszczać i najlepiej użyć sposobu(podstępu). Już to gdzieś napisałam, że walczy się tak jak przeciwnik pozwala. A z tą współpracą to jestem zdziwiona,bo gdzieś wyczytałam, że zaczęli współpracować i  widzę np. że fundacja Medor ze Zgierza od czasu do czasu zabiera jakieś psy właśnie z Wojtyszek i je oglasza. Może ich zapytać jak oni to robią, że te psy im dają.

Link to comment
Share on other sites

Medor to kiedyś zabrała psy z Wojtyszek, bo te gminy, które miały umowy z Longinem podpisały z Medorem i po prostu zabrali psy. Czy zabieraja dalej - nie wiem. Wiem, ze dziewczyny od onków wyciągają psy i potem są ich wydarzenia. Może się jeszcze nie dopatrzył, ale słyszałam jak zrobił najazd na jedną osobę, co wyciągnęła asta i byla straszna awantura, bo pies pojechał do hotelu, a nie był w tym domu. Szkoda gadać

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, andzia69 napisał:

Medor to kiedyś zabrała psy z Wojtyszek, bo te gminy, które miały umowy z Longinem podpisały z Medorem i po prostu zabrali psy. Czy zabieraja dalej - nie wiem. Wiem, ze dziewczyny od onków wyciągają psy i potem są ich wydarzenia. Może się jeszcze nie dopatrzył, ale słyszałam jak zrobił najazd na jedną osobę, co wyciągnęła asta i byla straszna awantura, bo pies pojechał do hotelu, a nie był w tym domu. Szkoda gadać

Szkoda gadać, ale kurcze trzeba coś robić, żeby te psiaki wyciągać stamtąd. Ja robię takie zbiorcze ogłoszenia, miałam odzew że parę osób dzięki temu odnalazło swoje psy, ale jak ktoś chce adoptować psa, to pies albo jest agresywny, albo o już go nie ma, albo  nie nadaje się do adopcji itd. Ale im więcej osób ich "nęka" tym lepiej bo komuś może się udać chociaż jednego psiaka wyciągnąć :(. A ta biała psinka jest po prostu śliczna.

Link to comment
Share on other sites

A jeśli chodzi o tego  dziadeczka amstaffa to jago też oglaszałam bo pochodzi  z miejscowości niedaleko ode mnie i ma swój chip - nie wojtyszkowy, jest nawet w bazie Save Animals, ale dane do właściciela są zastrzeżone, aby się coś dowiedzieć to trzeba się kontaktować bezpośrednio z Save Animal. 

Link to comment
Share on other sites

nowy nabytek z pseudo przyjechala wczoraj - jeszcze bezimienna :( na razie wystraszona, sikająca pod siebie, nie znająca co to trawa :( rzuca sie na jedzenie :( damy jej chwilę czasu i musi ja wet obejrzeć, odpchlic, odrobaczyc. Jak ją Devoner wsadziłą do ogólnej psiarni to była tak przerażona, ze wzięła ją pod pachę i zapakowała do kojca zewnętrznego. Najlepiej by było gdyby się znalazł dla niej dt :(

 

17690761_10211414958721808_1977800429_n.jpg

17742161_10211411655919240_1956839066_n.jpg

17757851_10211411660959366_910002800_n.jpg

17758122_10211411655119220_1827759783_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, andzia69 napisał:

do nas tylko ona,charty - sztuk 5 zabrane przez grupę Pomoc Chartom - ale oni są samodzielni :)

Mała tak je

 

To wszystko wina ludzi, mało kto chce psiaka ze schroniska, od fundacji,  a każdy woli  od tzn. hodowcy w większości od pseudohodowcy kupić i dlatego ten proceder kwitnie, ale ludziom nie przetłumaczysz. W moim bliskim otoczeniu, ludzie niby inteligentni i wykształceni  też mają psy od  hodowców, a jedni kupili jamnika można powiedzieć, że też z takiej pseudohodowli, i mieli z nim długo problemy, bo pies też świata nie widział poza pomieszczeniem, w którym przebywał.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, andzia69 napisał:

no niestety :( a potem staje się na rzęsach, zeby znaleźć domy dla psów ze zlikwidowanych pseudo...albo tych, których ludzie się pozbywają, bo wyrosły nie takie jak chcieli, z problemami itd

na szybko zrobiłam też zbiórkę https://pomagam.pl/zq9bdyrf

Dobry pomysł, myślę, że pieniążki się uzbierają. Mam pytanie, znasz może kogoś w Krakowie? Starszy Psiak z wątku poniżej pilnie poszukuje domu, najlepiej stałego, musi go znaleźć do końca kwietnia:(

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Anula napisał:

Czy wiadomo coś o tej suni?Czy trafiła do Wojtyszek?

17740950_1917703331793690_655022747_n.thumb.jpg.841f28d9360e154d84b7a109894afccc.jpg

ona nie była w pseudo tylko w przechowalni pod ostrowcem św. razem z 4 dzieciaków :( obecnie są w lecznicy - maluchy mają parwo, 1 nie żyje

miala do nas przyjechać sama sunia po wydaniu maluchów - miałam dt w Kielcach dla niej, a potem by pojechała do Mikropsów...no ale teraz to nei wiem

Link to comment
Share on other sites

to zamkniete podwórko kamienicy - z tego co pamiętam :) Alta mieszka w domu i śpi na kanapie :)

kolejna smutna dla odmiany wieść :( Sunia niestety nie żyje :( maluchy walczą dalej :(

Żegnaj piękna :( szkoda, ze nie doczekałaś lepszego czasu :(

17634461_1921058611458162_447023465027744026_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, ewab napisał:

Osz kurcze... Miałam być transportem dla suczyny :(

Ciężkie te ostatnie dni. Wczoraj dostaliśmy wiadomość o śmierci Maxa. Nie nacieszył się długo swoim domem. Jest podejrzenie, że mógł zostać otruty :(

 

Max? Nie żyje? Ten czarny wielkouch?

Czarny piątek dzisiaj jest. Zamykam komputer.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...