Jump to content
Dogomania

Czym karmić psa alergika?


asia26

Recommended Posts

Ja też już niewiem czym mam karmić mojego pieska 4 msc.
Na poczatku było ryż warzywa i miesko, byla zla kupka, potem byla sucha z puriny i to samo...
Wet w koncu zalecił karmę royal digest, na trzwienie dla juniorka, dostepna tylko u weta, ale dalej jest to samo, czyli wieczne ssssssru....

Ostatnio Tajga dostała enzymy trzustkowe, akle to nic nie daje, no moze na chwilke....

Wczoraj była nie tylko miękka kupa, ale bieginka jak z kranu...

Do tego pies zaczął się drapać. Ona dostaje już taką drogą karmę specjalistycznę i leki, a itak jest nadal żle.\\:angryy:

Były już badania kewi, kupki i niby nic ciągle nie widać w wynikach, a kupka jak żadką była tak jest....

co już myśluimy że bedzie ok, to zaś jest tragicznie, ja już niewiem co ona ma jesć.

Nie dostaje już żadnych dodatków, na podwórze tylko chodzi w kagańcu, nawet tylko na siiku i widę jej porządnie zagotowujemy, a nadal jest targicznie, pomocy...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i juz wiemy.
Byliśmy dziś znowu u weta.
Tajga ma chyba alergię pokarmową, przechodzimy z karmy digest puppy trawienie na karmę sensitivity control też firmy Royal Canine
Mniejmy nadzieję że to w końcu pomoże.
Vet stwierdził, że wykorzystaliśmy wszystkie możliwości postępowania.
Od nietolerancji, po brak enzymów, po nieodpowiednią karmę.
Teraz kiedy wyniki są krwi dobrę a w stolcu nie ma niczego niepokojącego, należy już przejść z karmy nastawionej na pomoc w trawieniu, na karmę dla alergików.Mam nadziekę że sie uda...

Link to comment
Share on other sites

Ja mojego psiura, ktory alergię ma straszną i przeokropną (jedną bardzo ostrą na pchły, a drugą na różnego rodzaju pokarm) wyleczyłam [B]cielęciną z ryżem plus marchewką, czy innymi warzywami[/B].
ŻADNE suche "alergiczne" karmy nie pomagały.
One wszystkie mają różne sztuczne konserwanty, na które pies może być uczulony.
Dlatego właśnie je odradzam i polecam gotowanie domowe.
Bez mieszania z suchym pokarmem.
Dzisiaj (po roku męki z alergią) [B]mój pies może jeść już wszystko[/B] (nawet suche karmy).
Bo cielęcina nietylko łagodzi alergię, ale także ją wycisza, czy może nawet (a przynajmniej w moim przypadku) ją leczy.

Anyway: Życzymy z psiurami szybkiego powrotu do zrowia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Udało się w końcu......

Tajga ma już prawie 5 miesięcy i z lekarzem próbowaliśmy już wszystkiego.
Ale ciąglebyła biegunka i drapanie się.

W końcu po badaniach kupki na strawność pokarmu, po badaniach krwi i po podaniu enzymów trzustkowych, kiedy już nic nie pomagało (wiadomo najpierw trzeba wykluczyć u szczeniorka choroby), podał wet karmę
ROYAL SENSITIVITY CONTROL. po ok 4 dniach pies zaczął robić lepsze keke, njpierw 1 keke było lepsze a drugie gorsze, a teraz każde jest ok...

Jest to stolec taki jakby trochę papierowy, bo to taka karma oszczędzająca układ trawienny, ale kupka jest dobra.

A i jescze jedno, to jest duża karma, małym szczeniakom trzeba będzie ją kroić. Moja piesa 1 raz zwymiotowała ją bo ją łykała a nie gryzła.
ale teraz siadamy sobie na kanapie i podaję jej po 1 kawałku i tak sobie spokojnie siedzimy, a ona gryzie karmę, nie łapczywie łyka...

Co za szczęście.:lol: :loveu:

Piesek jest spokojniejszy a ja jestem wreszcie spokojna.

polecam wszystkim tę karmę właścicielom psów z problemami, tą, lub hipoalergenik.

Naprawdę pomaga.

I leiej wydać 225 zł na 14 kg karmę, niż ciągle zmieniać na co innego i płacić za weta i męczyć psiórka.

Polecam [COLOR=blue]ROYAL SENSITIVITY CONTROL[/COLOR]
[COLOR=blue][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moj pies prawdopodobnie ma alergie pokarmową na białko zwierzęce ser i produkty mączne,w tej chwili jestem na diecie składajacej sie z ryzu ,ryb i warzyw i puk puk ja na razie drapanie praktycznie ustało do zera ,to dopiero poczatek po 4 tygodniach bede juz wiedziała na 100% .

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=navy][FONT=Arial][COLOR=black]Proponuje sprobowac karmy Robur (to karmy Bozita, ale w wersji z najwyzszej polki)[/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=navy][FONT=Arial][COLOR=black]Wszystkie karmy bez pszenicy i glutenu, bez skladnikow[/COLOR] [COLOR=black]uczulajacych. W karmie lamb&rice wystepuje tylko mieso z jagniecina i maczka z jagnieciny, bez dodatku innych rodzajow mies. Jak trzeba moge wyslac probki. [COLOR=black]Tylko[/COLOR] prosze o maila na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=navy][FONT=Arial][COLOR=black]Pozdrawiam [/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=navy][FONT=Arial][COLOR=black]Iza[/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#000000][COLOR=navy][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#000000][COLOR=navy][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=navy][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=black][COLOR=navy][FONT=Arial][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Witam, mój pies (5 lat) kilka miesięcy temu stał się alergikiem.. Dostawał suchą karmę, zmieniłam mu żywienie i sama zaczęłam robić posiłki. Do tej pory wiem że jest uczulony na kurczaka, indyka, wołowinę i wieprzowinę. Po tych mięsach na drugi dzień robią mu się krosty na brzuchu, więc reakcja jest dosyć szybka.. Dostaje teraz śledzia (podobno ze względu na fosfor nie może go długo jeść, a żaden wet nie chce mi pomóc i zbilansować z wapniem). Pisałam już w temacie o Acanie, chciałam się dowiedzieć o linię Salmon&Potato, ale widzę że dużo osób nie jest zadowolonych z tej karmy.
Zależy mi na karmie w przystępnej cenie, bo to jest duży pies (45kg) i worek 15 kg ma na miesiąc..

Link to comment
Share on other sites

z tymi mięsami nie próbowałam, za duże obciążenie finansowe przy jedzeniu domowym. Jadł kiedyś karmę lamb&rice ale robił protesty głodowe bo mu nie smakowała karma. Widzę że po rybie zaczął gubić mniej sierści, zrobiła się miękka i lśniąca. Przy karmie dostawał tran ale nie było widać poprawy takiej jak teraz..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Cavia']Mam też boksera i jest strasznym alergikiem. Ryż próbowałam i tak tego nie je! Też nie wiem co mam robić.. daję jej Purine, ale nie wiem czy to coś da, bo strasznie sie caly czas drapie, ma czerwony brzuszek..[/QUOTE]

jaką purine? Jeśli dog chow to warto zmienić karmę - masa chemi, mało mięsa. Pierwsza karma która mi zwierza uczuliła.
jeśli pro plan to może coś z mniejszą ilością białka?
Ja karmię hillsem wołowina&ryż - bajka, miękkie futro, błyszczy się, zęby czyste, oddech świerzy, nie tyje, skóra super, nie drapie się:multi:
dobrze też się czuła na karmach z rybą i jagnięciną - nas uczula drób.
Zadzwoń do weta i zaptaj czy możesz podać wapno, to przyniesie ulgę, można też wykąpać w jakimś łagodzącym specyfiku i szukać karmy która nie uczuli.

Link to comment
Share on other sites

W przypadku psów alergików śmiało można spróbować karmę FORZA10 linii "diet". Producent zaleca ją stosować w takich przypadkach jak:
choroby skóry (świąd, łuszczenie skóry, łojotok, rumień, wyprysk, ropne zapalenie skóry),
- choroby uszu z obawami potrząsania głową i drapania uszu, a także wypryski, przewlekłe stany zapalne ucha,
- choroby przewodu pokarmowego (jedzenie trawy, wymioty, gazy jelitowe, przewlekła biegunka),
- choroby oczu (niedrożność kanalików ocznych, pęcherzykowe zapalenie naczyniówki). [IMG]http://stat.4u.pl/cgi-bin/sn.cgi?i=petparadise&p=3&s=1024x768x32&r=http%3A//www.pet-paradise.pl/[/IMG][IMG]http://stat.4u.pl/cgi-bin/sn.cgi?i=petparadise&p=3&r=ns[/IMG]

Karma ta nie zawiera mięsa zwierząt z przemysłowych hodowli (karmionych paszami wzbogacanymi), a jak stwierdzono mięso takie jest silnie alergizujące i w przypadku psów wrażliwych może wywoływać różne dolegliwości.
Więcej o tej karmie możesz przeczytać tu:
[URL="http://www.Forza10.pet-paradise.pl"]
www.forza10.pet-paradise.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Jestem na etapie poszukiwań karmy dla swojego psa. Z tych wszystkich które przejrzałam, najbardziej w dalszym ciągu odpowiada mi Acana z łososiem... Pod względem ceny, składników i dawkowania.
Też mi polecano karmę Forza10, zobaczyłam jakie jest dawkowanie - pies o wadze ok 45 kg musi zjeść min 570g karmy dziennie, przy Acanie 590g to dawka max dla psa 50 kg..
To już chyba lepiej kupić Fish4Dogs przy dawce max 430g dziennie dla psa 45 kg..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='AnnaMordęga']
A i jescze jedno, to jest duża karma, małym szczeniakom trzeba będzie ją kroić. Moja piesa 1 raz zwymiotowała ją bo ją łykała a nie gryzła.

Polecam [COLOR=blue]ROYAL SENSITIVITY CONTROL[/COLOR]
[/quote]
Anno , Ty piszesz o suchej karmie ? Bo to "krojenie" mi pasuje na karme z puszki ? Sprawdzilam ta nazwe i widze , ze jest w postaci suchej i zdaje sie to drugie to mokre. Tylko to suche mozna podawac malenkiemu szczeniakowi ? Duze sa te brykiety ? Podjelabym sie jeszcze nawet ich rozdrabniania , gdyby dalo sie to robic ...


Moja 3 miesieczna chilka ma tak malenkie zabeczki , ze kulki musi miec minimalne, bo sie krztusi.
Kupilam ja i okazalo sie , ze drapie sie jak szalona. Wszedzie, zwlaszcza po uszach.
Zadzwonilam do " hodowczyni" ,ona (oburzona) miedzy slowami wspomniala, ze przeszla z Puriny na Royal Canin Starter.
Odrzucilismy wiec ten starter RC i faktycznie jakby nagle drapala sie mniej.

W miedzyczasie byla odrobaczana nowym srodkiem Advocate -kolejna moja nadzieja , ze zaprzestanie drapania. I bylo nawet znosnie.

Niestety sunia smierdziala , byla brudna.
Wykapalismy , niby dobrym polecanym lagodzacym szamponem z Bayera do szczeniakow...NO I ZNOWU JEDZIE OD NOWA .

Brak mi pomyslu. A moze jesli byla uczulona na RC ( czyli ogolnie alergik) teraz sie drapie bo dostaje inne malenkie kuleczki -nagrody za sikanie w kuwecie?

Prosze dajcie mi namiary jesli przypadkiem znacie na lecznice , gdzie mozna wykonac testy i badania , w woj. slaskim. Bede bardzo wdzieczna.:Help_2:

Maz mi kupil [B]Purine Pro Plan [/B]ale pisze [B]Adult[/B], moge go mimo wszystko zaczac dawac szczeniakowi , po uprzednim rozdrobnieniu brykietow ?
Adult to raczej do doroslego , no ale tez alergika.
Jak wy myslicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wacia']prosze iśc do lekarza,bo eksperymenty ,ze sie tak wyraże psu nie służą[/quote]
Dzieki ale dopiero co bylam u lekarza na badaniu i szczepieniach i sam mi powiedzial , ze psa mam za krotko aby cokowliek stwierdzic czy reaguje alergicznie na pokarm czy nie.
Mam wprowadzic jakis polecany i czekac. Za tydzien ide ponownie i mam sie podzielic moimi spostrzezeniami.
Ewentualnie pozniej testy.
Dlatego pytalam , czy ktos wie , gdzie warto takowe zrobic ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Podstawą ustalenia źródła alergii są testy alergologiczne. Wykonuje je Laboklin (przesyła próbkę do Niemiec). Właściciel zgłasza się do weterynarza, pies ma pobieraną krew, krew jest odwirowywana i osocze jest wysyłane do Laboklinu, gdzie wykonywany jest tzw. test podstwowy, a jeżeli on wyjdzie dodatnio, to wykonuje się testy dodatkowe.
Na postawie wyników tego testu ustal się karmę odpowiednią dla danego pacjenta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

U mojego Onka Alergika zdecydowanie pomógł Trovet RRD (ryż + królik). Drapał się aż do krwi, wylizywał łapki. Dodatkowo dostaje biotynę na poprawę kosdycji skóry i sierści, tabletki Kelpu (wodorosty) i olej z łososia (kwasy omega 3 i 6 bardzo ważne w diecie szczególnie na choroby skóry). . Mój piesek miał jeszcze jako wtórne zakażenie grzybice. Pomogły kąpiele w szamponie Malaseb, przemywanie brzuszka Borasolem i Cloroxyderm 4% w spreyu. polecam tą karme z własnego doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aisa_']Ja mojego psiura, ktory alergię ma straszną i przeokropną (jedną bardzo ostrą na pchły, a drugą na różnego rodzaju pokarm) wyleczyłam [B]cielęciną z ryżem plus marchewką, czy innymi warzywami[/B].
ŻADNE suche "alergiczne" karmy nie pomagały.
One wszystkie mają różne sztuczne konserwanty, na które pies może być uczulony.
Dlatego właśnie je odradzam i polecam gotowanie domowe.
Bez mieszania z suchym pokarmem.
Dzisiaj (po roku męki z alergią) [B]mój pies może jeść już wszystko[/B] (nawet suche karmy).
Bo cielęcina nietylko łagodzi alergię, ale także ją wycisza, czy może nawet (a przynajmniej w moim przypadku) ją leczy.

Anyway: Życzymy z psiurami szybkiego powrotu do zrowia.[/QUOTE]

U nas to nie przejdzie, bo pies jest uczulony na... cielęcinę :evil_lol: i wołowinę...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

my też przechodzimy na gotowane :)od kilkunasty dni piesek w 7mym niebie, nie drapie się, nie wylizuje łapek !
suche karmy bardzo popsuły psinie wątrobę..... to tak ku refleksji...
i to DOBRE karmy..te z tzw. wyższej ale i niższej półki. Jedyna sucha karma jaką polecam to EXCLUSION. Psinka jadła hypoalergiczną bodajże z jeleń z ziemniakami-rezultat-SUPER! kupy w normie, zero drapania, żadnych krostek. Niestety, ze względu na koszt nie podawałam jej długo :( wróciłam do tańszych rozwiązań niestety :( Teraz z powodu bardzo poważnych kłopotów z wątrobą wcina ryż, marchewkę, rybę , inne warzywa surowe i gotowane, troszeczkę nabiału. Zastanawiam się gdzie i jak zdobyć dla niej królika. Ostatnio zasmakowała w trutce na szczury :( wszystkożerna jamniczka :( udało się szybko zareagować, wywalić z pyska i przepłukać żołądek :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...