Jump to content
Dogomania

kasikz

Members
 • Content Count

  541
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kasikz last won the day on June 16 2014

kasikz had the most liked content!

Community Reputation

19 Good

About kasikz

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.mybelovedpets.pl

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kasikz proszę napisz mi jak skończyła się Wasza historia z zapaleniem żołądka? Czy postawiono jakąś diagnozę? Czy był to np. helicobacter lub jakieś robaki? Czy udało Ci się wyleczyć psiaki? Bardzo proszę o pomoc bo mam podobny problem :(

  Próbowałam wysłać do Ciebie wiadomość na priva ale niestety mi się nie udało.

 2. Mój pies zachorował na małopłytkowość, płytek miał 8 czyli nieznacznie mniej niż Twój - ogólnie stan mocno zagrażający życiu. My z tego wyszliśmy długim leczeniem encortonem. Ale u nas tylko płytki mocno odbiegały od normy, reszta była w porządku, małopłytkowość była pierwotna (najpewniej skutek uboczny po antybiotyku), natomiast u Ciebie małopłytkowość może być symptomem jakiejś choroby układu krwiotwórczego.
 3. Oj ale generalizujesz - nie każdy zabieg ortopedyczny jest taki sam i nie po wszystkich zabiegach zalecenia są te same. Zalecenie po daro - unieruchomienie psa. To jest podstawa do prawidłowego zrostu kości, jak Ty go poddasz rehabilitacji to masz jazdę na nowo. I nie pisz tu o czasie i pieniądzach, bo jak kogoś stać na operację i poświęcenie swojego czasu po operacji to tak samo będzie go stać na rehabilitację. Ale wszystko w swoim czasie. Daroplastyka to jest bardzo specyficzny zabieg, poczytaj może dokładniej ;)
 4. nieużywane mięśnie błyskawicznie zanikają, owszem, jak sama mówisz nieużywane. Pies po daroplastyce mięśni używa, owszem nie w takim stopniu jak zdrowy pies, ale siedząc w klatce też co chwilę zmienia pozycję, nie siedzi unieruchomiony jak w gipsie. Te mięśnie pracują. A bieżnia wodna jest świetna, ale po miesiącu po daro? Za wcześnie. Też mi dr Niedzielski nie mówił nic o tak wczesnej rehabilitacji. 
 5. Napisz koniecznie co słychać u Czarusia, mam nadzieję, że jest lepiej ;)   Gryf - u nas była gigantyczna małopłytkowość najpewniej po dalacinie...   A co do kliniki w Mikołowie - najlepszy sprzęt, cyfrowy czy jaki, choćby nie wiadomo jakie miał możliwości, nie zastąpi dobrego weta. Bo co po cyfrowym usg, jak go nawet nie chcą zrobić, bo u małego psa się nie robi. Bo odczytac nie potrafią może? Też mi powiedziano, ten pies długo nie będzie żył - 3 lata temu.    Jak już wyjdziecie z kryzysu to koniecznie trzeba bedzie wzmocnić wątrobę, ale to jest narząd, który dobrze się regeneruje. I powiem Ci coś - mój psiak z soboty na niedzielę też wylądował na ostrym dyżurze, miał ogromny ból brzucha, nie chciał chodzić, piszczał z bólu. Prawdopodobnie coś właśnie z wątrobą :(
 6. itaj! Znam Cię z bloga i z dogo :). Mam pieska rasy bolończyk. Wczoraj głaskając go zauważyłam niewielki guzek między tylnią lewą łapą/pachwiną a brzuchem. Twój shi tzu też miał dokładnie w tym miejscu, prawda? Ostatnio był chory na brzuch i weterynarz dał mu zastrzyk tam. Nie wiem czy się tym martwić, mam wielki mętlik w głowie. Prszę opisz mi historie choroby Totora. Czy to może być rak? Czy jak się trafiło w węzeł chłonny toż to się zagoi? Pozdrawiam Kasia i Kapsel

  1. kasikz

   kasikz

   Oj dopiero teraz zauważyłam Twoją wiadomość, a minął już miesiąc i troszkę ;)

   Domyślam się, że guzek zniknął, bo po takim czasie znikają guzy poszczepienne lub pozastrzykowe. Jeżeli nie zniknął pewnie byłaś już u weta. U nas guzy pojawiły się prawdopodobnie od dość silnego uderzenia. Pojawiły się praktycznie z dnia na dzień i nie chciały zniknąć. Usunęliśmy je, ale teraz podjęłabym inną decyzję - najpierw zrobiłabym biopsję. Pozdrawiam

 7. A nie podchodzi to pod znęcanie się nad psem? Cholera jasna, pies robi z krwią, całą rodzina to ogląda i nic? 
 8. Jak idzie karmienie? Jak masz problem z wyliczeniem to napisz.
 9. Sterylizowane, umiarkowanie aktywne - około 1,5 % masy ciała psa. Przy czym po pewnym czasie zobaczysz czy jest to za dużo czy za mało. 
 10. najpierw musisz ustalić dawkę dzienną i tygodniową dla psiaka, potem dawkę dzielisz procentowo na mięso 80% i warzywa 20%. Mięso również dzielisz procentowo, bo mięso to nie tylko mięsień, który pies musi jeść ale i kości, tłuszcz... dodajesz suple i patrzysz jak zadowolony psiak czyści miskę :)
 11. Czyste MSM bardzo polecam, działa bardzo dobrze na chore kolano męża, psiak będzie dostawał po powrocie z wczasów, Teraz jest na Bonharenie, który również polecam bardzo gorąco. Wcale nie musi być podawany dożylnie, my podajemy podskórnie i działa tak samo jak podawany dożylnie. Dodatkowo teraz stosujemy bieżnię wodną, do jedzenia dajemy surowe mięso i psiak ma się bardzo dobrze. Nie daję żadnych specyfików gotowych, nie sądzę żeby u mojego psa działały tak jak się spodziewałam, surowe mięso dało lepszy efekt i niesamowity przyrost masy mięśniowej :)
 12. pewnie, że są testy na alergeny pokarmowe, sama miałam robić psiakowi, ale zrezygnowałam, mówiąc sobie, że wywalę kupę kasy na testy, a psiak za chwilę uczuli mi się na coś innego. Zastosowałam u niego sama dietę eliminacyjną przy przechodzeniu na barfa, założyłam zeszyt, gdzie wpisywałam co pies je i zaczynałam od jednego źródła białka, eliminując na początku to co było wg mnie najbardziej podejrzane. Taką drogą doszłam do tego, że wołowina uczula Totora, przy tym mięsie najwięcej się drapał, miał zapalenie spojówek i skóry.
 13.   Ja próbowałam. Trzeba je stosować regularnie, dla mnie pachną bardzo intensywnie - ziołowo, ale nie jest to uciążliwy zapach, nawet dość przyjemny. DO tego olejek neem i drożdże browarniane. Kupiłam również fypryst, ale nie użyłam, chodzimy na spacery normalnie, kleszcz był jeden u jednego psa, u drugiego wcale. 
 14. U mnie takie objawy powodowała wołowina :( Czerwona skóra, świąd, zapalenie spojówek...
×
×
 • Create New...