Jump to content
Dogomania

KANIS w nowym domu! trzymajcie kciuki, żeby tym razem się udało...


kakadu

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cantadorra']Jestem za kastracją, zdrowotnie to już spora przerwa, a chodzi też o jego postawę waleczną do innych psiaków.[/QUOTE]

ja też uważam, że to dobry pomysł. Pies jest w ciepełku, zaopiekowany, domek się zgadza na opiekę, skoro sam zaproponował środę, to nie ma na co dłużej czekać. Kastracja to nie jest megastraszny zabieg i zwierzę szybciutko dochodzi do siebie. Zalet jest wiele, ale dla mnie jedna najważniejsza: eliminuje przypadłości prostaty, a miałam poprzedniego ONka z czymś takim i kilka miesięcy wszyscy się bardzo męczyliśmy, a kastracja wyeliminowała problem raz a skutecznie. Są i inne zalety, pies się nie męczy czując suczki w okresie godowym, staje się mniej zadziorny, pomijając już fakt, że nie wyprodukuje kolejnego pokolenia z dysplazją...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cantadorra']A gdzie jest ten pies? Lepszy schron i ogłoszenia niż błąkanie się po ulicy.[/QUOTE]
jasna sprawa; juz podalam ewie smsem (bo tak ma na imie gosia85 ;)) telefon do ekopatrolu i agata-air (jest z białołęki i powiedziala, ze moze podjechac w razie czego)
a lancuszek zadzialal tak: telefon do awit, od niej nowy teleon do pawla mru (okazalo sie, ze mialam stary), od niego namiary na agata-air, od niej rada, zeby dzwonic na ekopatrol i pozwolenie na podane jej numeru ewie (gosi85)
wniosek: jestesmy wszedzie :evil_lol:
3 razy probowalam sie dodzwonic do ewy ale nie odbiera; moze nie slyszy

Edited by kakadu
Link to comment
Share on other sites

Wydarzenie i wątek założone. Zapraszam!
[url]http://www.facebook.com/events/363822453647236/[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/222324-Zamarzaj%C4%85cy-pies!-Pom%C3%B3%C5%BC-nie-b%C4%85d%C5%BA-oboj%C4%99tny!-WARSZAWA-BIA%C5%81O%C5%81%C4%98KA?p=18549766#post18549766[/url]

Link to comment
Share on other sites

Kakadu, Gosiu, juz jestem :), dzowniłam ado Gosi/ Ewy ale nie odebierasz, tym czasem jestem na dziś bez auta i bardziej choszczówka ale ew. proszę o pw lub info na wątku psiaka
kakadu, z preparatami na pewno się nie przedobrzy jeśli nie ma ostrego stanu zapalnego czyli nagromadzeni płynu w stawach. Chondroitydna i glukozamina czy to w postaci stałej czy płynnej wchłania się tylko w[B] 20%[/B] z podanych 100%. Te substancje lepiej działają u psiaków młodych bo sa tylko budulcem chrzastki, dostają sie do płynu oblewającego staw ale jak nie ma dobrego metabolizmu by budowac chrzastkęto i wpływ ich mniejszy ( u młodziaków jest większy metabolizm). Cortaflex dziala inaczej- on nawadnia i starą i zniszczoną chrząstkę, poprawia wartość płynu w stawie
trzymam kciuki by Kanis dobrze zniósł zabieg, by znieczulenie nie pogorszyło stanu stawów i kręgosłupa, może bez jajeczek zintegruje się ze stadkiem Kasi i...:roll:. Trzebaby jednak troszke czekac bo spadek testosteronu po kastracji wystepuje dopiero po jakiś czasie, po wielu tygodniach, w krwi krązy ciagle "stary" testosteron;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joteska'] Trzebaby jednak troszke czekac bo spadek testosteronu po kastracji wystepuje dopiero po jakiś czasie, po wielu tygodniach, w krwi krązy ciagle "stary" testosteron;)[/QUOTE]
tym bardziej nie ma na co czekac z zabiegiem; do nowego domu moglby juz pojsc uwolniony od zbednego obciazenia, zarowno fizycznego jak i chemicznego ;)

Link to comment
Share on other sites

Joteska ma rację w 100 % z tą wchłanialnością. Niestety. A z testosteronem to do 6 miesięcy trzeba czekac na efekty. W ramach anegdoty Wam napisze, że mój shibak po 8 miesiącach od kastracji jeszcze bzyknął mi sukę :roll:
Oczywiście bezskutecznie, ale taki miał skurczybyk popęd. Piękne książkowe krycie było- a ja mało na zawał nie padłam :shake:

Link to comment
Share on other sites

kanis juz po operacji, ale okazalo sie, ze mial na jadrze jakiegos guza i po szybkiej telefonicznej konsultacji z bros, postanowilysmy oddac go do badania histopatologicznego, zeby wiedziec z czym mamy do czynienia...
to badanie kosztuje 150 zlotych; pan ryszard namacal mu rowniez jakas zmiane na boku, wiec tym bardziej trzeba sprawdzic to, co jest wyciete;
dzis po poludniu wysle 150 zlotych na konto tymczasowych opiekunow...
do tego szlag mnie trafia, bo sie okazalo, ze kanis nie moze chodzic na bosaka, bo sobie te noge jednak kaleczy ciagle, wiec optymistyczne diagnozy dra bissenika, ze po odnerwieniu noga stawiana jest w prawidlowej pozycji byly znowu, delikatnie mowiac, nieuzasadnione :angryy:;
domek tymczasowy kupi mu specjalnego buta, bo to wiazanie skarpetek i woreczkow na kazdy spacer jest troche uciazliwe...

edit:
[B]lekarz zaproponowal, zeby kanisowi zmienic srodek p-zapalny i p-bolowy na trocoxil 75 mg; to dziala przez miesiac i nie uszkadza tak ukladu pokarmowego;
moze ktos z was ma doswiadczenie z tym lekiem?[/B]
zaraz napisze do tattoi - moze bedzie miala dojscia do tego w jakiejs hurtowni, bo tak to kosztuje 130 zlotych na miesiac czyli troche sporo biorac pod uwage, ze mamy tylko 128 zlotych, a jeszcze bucik za 14,00 na te lapinke;
do tego kanis wciagnal praktycznie jedna scianke (te z drzwiczkami) do srodka klatki, a byl zostawiony tylko na pol godzinki, wiec strach go zostawiac zeby sie nie wydostal no i za klatke trzeba bedzie oddac pieniadze...
robi sie krotko z kasa... :(

edit_2:
dobre wieści - pan ryszard naprawi klatkę wiec to zmartwienie poki co mamy z glowy, ufffff :)

Edited by kakadu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='megii1']Mój wet sprzedaje nam trocoxil dla Pokera po 100 zł. Działa rewelacyjnie - polecam:)[/QUOTE]
czyli druga dobra wiadomosc; trzecia od megii (przekazana telefonicznie) juz nie taka dobra jest taka, ze pierwsze dwie tabletki podaje sie w odstepie dwoch tygodni i dopiero potem co miesiac; wiec na pierwszy miesiac trzeba miec 200 zlotych, ktorych nie mamy...

Link to comment
Share on other sites

Kakadu, tu są butki, ale nie wiem, czy o takie chodzi: [url]http://www.dogomania.pl/threads/222459-Butki-dla-psa-S-M-XL-dla-po%C5%82amanego-psiaka-d%C5%82ug-u-wet-1893-z%C5%82-!!Do-15.02[/url]

To dobra informacja, że Kanis jest już po, a mam nadzieję, że nie będzie to guz złośliwy. Poczekamy na wynik i zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...