Jump to content
Dogomania

Łódź-Ogromny Psi Szkielet:((((Odnalazł "swoich" LUDZI:))))


Moriaaa

Recommended Posts

  • Replies 863
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Aga i Krzyś']Kochane, niestety jego problemy z żołądem nadal są:-(
Przeczytałam na jego wątku, że miał badaną trzustkę, więc nie wiem, czy on potrzebnie bierze ten kreon na trzustkę, bo badania nie potwierdziły wady...
On ma kupki takie niezbyt zwarte, tzn. to jeszcze nie biegunka, ale nie jest to kooopsko wzorowe. Nie wiem co robić. Ostatnio w sobotę miał biegune straszną:roll: potem niby ok, ale np. dziś powtarza się sytuacja, tzn. nagle jakby ma czkawkę, i zachowuje sie tak, jakby miał zwymiotować, nie robi tego, ale łazi i... liże ściany i meble:shake: nie wiem, o co chodzi... na spacerze namiętnie żre trawę, wciąż ten sam scenariusz:-( O co chodzi? Może okrężnica? Czy powinnam mu zrobić jakieś kompleksowe badania. Kuźwa, chciałabym takie na wszystko: krew + mocz + kał, niechże mi ktoś wreszcie powie, co temu psiakowi... Każde pieniądze zpłacę przecież.... Nie chcę go faszerowac lekami na próbę. Co robic cioteczki!?[/quote]

biorąc pod uwagę moje doświadczenia z biegunkami Serwa doradzam badania krwi w kierunku schorzeń wątroby, trzustki i in. tzn kazałam zrobic badanie krwi w kierunku wszystkich możliwych schorzen (mikroelementy, enzymy, morfologia, poziom hormonów - co się da) oraz usg (wykazało powiększoną nieznacznie śledzionę)
a potem jeżeli nie leki to karma - Setrwo nawet po ryżu z drobiem mial rozwolnienie dopiero karma weterynaryjna mu pomogła (w jego przypadku Eukanuba intestinal - schorzenia jelit i trzustki)

Link to comment
Share on other sites

No i odbyliśmy szczęśliwie długą podróż do Kielc, do mojego ojca:p Dragon podróż zniósł ŚWIETNIE!!! po prostu spał... A było przygód niemało, bo się zgubiliśmy w jakiejś małej wsi i jeszcze złapaliśmy gumę!:diabloti: Przeżyliśmy i wiecie co - teraz to już jestem pewna, że ten pies chował się przynajmniej przez jakiś czas w domu - za dużo na to wskazuje: nic nie niszczy, świetnie się czuje w samochodzie, lgnie do ludzi:eviltong: Zaliczyliśmy parę wizyt rodzinnych - i on kochany wszędzie grzeczny i spokojny - nawet na imieninach u babci, gdzie było 13 osób - siedział pod stołem łagodniutko, jakby rozumiał, że ma nie przeszkadzać, chociaż oczywiście wszyscy się nim interesowali:crazyeye:
Mój ojciec - zdeklarowany przeciwnik psów - bo kłopot, co z wakacjami, koszty itp - jest w nim zakochany!!! Nie mogłam w to uwierzyć, jak się z nim bawił, jak razem we dwóch gotowali obiad, jak ojciec do niego mówił, jak do wnuka:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
Odwiedziny u babci, która ma 95 lat (!!!) były po prostu wzruszające:p Dragon ją lizał po twarzy i rękach, jakby rozumiał, że jej nie wolno zaczepiać agresywnie, a potem spał grzecznie na dywanie. pierwszy raz od lat słyszałam, żeby ona się tak śmiała - na głos:-( Kupę radości z tego psiora, naprawdę!!!
taka przydługa relacja, ale dla mnie to były bardzo ważne odwiedziny:p
A tak pragmatycznie: Drag bierze odpowiednik ranigastu na razie i ulgastrol w zawiesinie, leki na trzustkę ostawione, kupa świetna, a jutro odbieram karmę RC Intestinal i będziemy ją wprowadać pół na pół z gotowanym, zobaczymy
pozdrawiam Was
Aga

Link to comment
Share on other sites

Grita bardzo źle reagowała na gotowane, biegunka i wymioty, choć był to kurczak z ryżem i marchewką. Przestawienie jej na suche trwało jakieś trzy dni, je teraz pro plan z łososiem dla szczeniąt, żeby odbudować to, czego jej w dzieciństwie zabrakło. Kupki ładnie uformowane, żadnych biegunek. Ale wystarczy, że rodzice poczęstują ją np kaszanką lub kawałkami mięsa, a wszystko zaczyna się od początku. Jestem zwolenniczką bardzo rygorystycznej diety, tylko chrupki, byle dobrej jakości, Raz w miesiącu mała kosteczka dla przyjemności, najlepiej w piątek, żeby można było po nocy latać.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="Red"][COLOR="Red"][SIZE="4"]Kochani, w schronisku w Łodzi jest wychudzony tak jak kiedyś Dragon piękny pręgowany bokser, on umiera, bo nie ma podawanych kroplówek - RATUNKU !!! zdjęcie na stronie 12 wątku:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=41807[/url][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Jezu, ten pies musi jak najszybciej opuścić schronisko!!! Nie wiem, jak pomóc:shake: Czy można spróbować zwrócić się z tą sprawą do Emir?:-(Czy to możliwe?? Nawet ewentualnie transportu nie mogę zaoferować, ale mam nadzieję, że w ciągu 2 tyg. będziemy mieli własny wóz i wtedy w takich sytuacjach będziemy mogli pomóc. Jak jeszcze można go ratować? On musi dostać kroplówkę i tymczas na boga

Link to comment
Share on other sites

On powinien trafic na SGGW, lub do innej kliniki - ten ropny katar, zwany uroczo "glutem" przez Lodzianki - to najprawdopodobniej to samo wirusowe swinstwo, ktore mial Drago i ktore przeszlo w zapalenie pluc. Dom i antybiotyki dopaszczowe nie dawaly efektu. Jesli w dodatku jest podobnie chudy jak smok, to tez nie bedzie dosc silny zeby z dranstwem walczyc o wlasnych silach. Najpierw miejsce w klinice, kasa na leczenie, a potem szukanie domu! Im szybciej trafi pod opieke wetow tym wieksza szansa, ze sie wygrzebie!

Link to comment
Share on other sites

Kochani, oto kłopotów żołądkowych ciąg dlaszy:shake: Dragon od 4 dni je wyłącznie Royal Canin Intestinal. Koopska były do dziś przepiękne - wzorcowe. Ale przedwczoraj na spacerze Dragon był uprzejmy podjąć próbę zeżarcia kupy, jak mniemam ludzkiej:angryy: :mad: Nie będę Wam opisywać, jak się czułam wyciągając mu tę kooope niemal z dwunastnicy, mało się nie porzygałam:placz: :angryy: No i dziś nawiedziła nas wieeelka sraka... Normalnie się z tego psa cały dzień leje!!! Wczoraj dostał do gryzienia świńskie ucho i małe ciasteczko czyszczące zębiska, więc może i ono zaszkodziło:roll: Kupa szorowania wielkiego cielska była, bo się ofkors cały obesrał:angryy:
Dałam węgiel i czekamy... Boże mój, czy ten psina już zawsze będzie miał takie zasrane życie? Tak mi go szkoda... Wychodzi na to, że NIC absolutnie nie mogę mu dawać prócz karmy... Ale na chorego kurna nie wygląda, humor mu dopisuje:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Lesze chyba niż węgiel Tanninum Albuminatum. Daje się go mniej i działa szybciej.
"Taninal zawiera połączenie garbników - kwasu taninowego (taniny) z białkiem - albuminą. Dzięki takiemu połączeniu lek nie wywiera silnego działania drażniącego na błonę śluzową żołądka. Preparat uwalnia garbniki w jelicie cienkim pod wpływem działania enzymu trawiennego - pankreatyny. Uwolniona tanina wykazuje działanie ściągające i bakteriostatyczne, działa także przeciwbiegunkowo, tworząc trudno rozpuszczalne kompleksy z toksynami bakteryjnymi. Ponadto hamuje drobne krwawienia przy uszkodzeniach naczyń włosowatych śluzówki jelit.
Dawkowanie: dorośli, 1-2 tabletki, 3 razy dziennie."
Węgla, żeby szybko i dobrze zadziałał, powinno się podawać (przy biegunce) "10 - 20 tabletek 3-4 razy dziennie." :crazyeye:

Może być tak, że sraczka jest efektem konsumpcji świńskiego ucha... Czasami te wędzonki tak działają... A może rzeczywiście Dragoś nie powinien jeść nic innego ponad suchą karmę :(

A zżeranie ludzkich (psich nigdy) kup jest mi tematem znanym, oj znanym :mad: I nie pomagają żadne tabletki ze żwacza ani tym podobne wynalazki :shake:

Bazyli, mniej więcej do ukończenia 1,5 roku miał podobne sensacje. Jeśli zjadł tylko cokolwiek innego niż karmę zaraz miał sraczkę. Trzeba było pilnować go na spacerach non stop. Reagował biegunką nawet na zmianę wody !!!! (np. w Łodzi jest inna woda niż w Katowicach, co czuć nawet w smaku). Potem przeszło jak ręką odjął. Nie wiem co to było...

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam Taninal - racja, mniej trzeba podawać, bo rzeczywiście nafaszerowanie psa 20 wieeelkimi tabletami węgla nie jest ani proste, ani przyjemne. Je karmę i ten Taninal nadal - kooopa ok. No ale zobaczymy jaki efekt da odstawienie sraczkostopów:roll:
heh dziś znowu wyjmowałam z pyszczyska pół bochenka chleba na spacerze...:mad: się tego chyba ten nasz bezdomniaczek nie oduczy:cool1:
ale za to już biega bez smyczy, zaprzyjaźnionych piesków mamy wiele, cieszę się, bo się go już właściciele przestali obawiać. Dziś była zabawa z amstafką, buldożkiem i bokserką - biegali, aż się kurzyło:loveu: Ma Dragoś na osiedlu swoich fanów, co go już z daleka witają i wciąż wypytują, jak się miewa;)

Link to comment
Share on other sites

Kochane, ja mam wrażenie, że RC intestinal powoduje tylko zmiane koloru kooopy:-( Drago nie ma biegunek, tylko rozwolnienia. Cały czas. Odstawiłam gotowane, bo myślałam, że to jest przyczyna naszych kłopotów. A tu lipa - rozwolnienia nadal są:-( to nie biegunki, czeka kochany z kooopką na spacerek cały dzień, ale jednak jest rzadzutka... Na zmianę, raz normalna, raz nie... Test na enzym trzustkowy w 100% pozytywny, może on tak po prostu ma...????????? help!! co mam jeszcze zbadać dziewczynki???:-(

Link to comment
Share on other sites

Dziewczynki, wiem i rozumiem, że wątek Draga troszke zamarł, bo są sprawy ważniejsze, to jasne jak słońce, ale gdybyście miały jakiś pomysł na te nasze sraczki, to dajcie znać...:puppydog:
A poza tym Drago ostatnio chciał mnie ugryżć... w twarz:crazyeye: Tak chłapnął, jak się do niego nachyliłam, a nie miał ze sobą żadnej zabawki:cool1: więc na niego trochę nakrzyczałam, czy to zły znak?? Od tej pory jest potulny...;)

Link to comment
Share on other sites

Mam pomysl na wasze sraczki. Poproscie swojego lekarza o recepty na sulfasalazin i na hydroksizine. I przebadac na okolicznosc drazliwej okreznicy. I zmienic karme na taka nieuczulajaca. Taka co sie kupuje u weterynarza. A co do tej proby pogryzienia, moze Go cos boli i sie przestraszyl jak sie nachylilas. Tak mysle. Nie mial zadnej zabawki czasem psy tak reaguja jak je cos boli pod tytulem nie patrz na mnie nie podchodz, a nie dawal zadnych znakow, zadnych csow nie wysylal do Ciebie jak sie nachylalas. Zbadaj mu moze jeszcze watrobe, jelita i okreznice. Moj pies ma chora okreznice co oznacza, ze mial przez 3 lata takaz wlasnie sraczke z tym, ze on biedak nie doczekiwal do spaceru.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziewczyny, nie odzywamy się już tak często jak kiedyś, bo przecież na forum mnóstwo spraw pilniejszych... Ale tym razem piszę, bo potrzebuję rady pilnie:shake: Otóż dziś Drago wyrzygał robala... Taki długi, ok. 10 cm, jak spaghetii wyglądał:-o ohyda! i się ruszał!!! No więc Krzyś zabrał tego robala i w te pędy do lekarza. Dostali tablety na odrobacznie (5 sztuk) i mamy obserwować wymioty ewentualne i koopska. Jedno mnie tylko martwi, że ja się też słabo jakoś czuję od 2 tyg. Boli mnie brzuch, miewam biegunki i jakby skurcze jelit...:shake: Mogłam coś od Draga złapać??? Może mam jakieś autonomiczne własne schorzenie albo stres odreagowuję (tak mam niestety - wszystko mi idzie w żołąd i resztę:roll: ) Ale zastanawiam się, czy mogłam złapać jakieś odpsie choróbsko...? Pomóżcie, bo sie nie znam na tym wcale...
buziaki i z góry dzięki za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Ech... A ja właśnie bardzo spóźniony obiad sobie jadłam... :eviltong: Ale aż tak "brzydliwa" nie jestem więc odpisuję czym prędzej.
Z opisu robala i sposobu w jaki Dragoś się go pozbył wynika, iż była to glista. Nie sądzę, aby jedno odrobaczenie załatwiło problem. Jeśli psiur ma robaki trza go odrobaczyć z 3 razy w odstępach 10 dniowych.
Co do Ciebie Agnieszko radzę się przebadać. Jeśli tego nie zrobisz nie będziesz miała pewności, że to tylko stres. Niestety człowiek może złapać glistę od psa, choćby wtedy gdy ten drugi liże tego pierwszego. Najlepiej oddaj kał do badania. 3 razy, bo w jednej próbce może nic nie być.
I oby w ogóle nie było, czego Ci bardzo mocno życzę !!

P.S. Od robali mogły być też te Dragonowe sraczki...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...