Jump to content
Dogomania

Jak zostać treserem/trenerem psów


HUARES

Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='PATIszon'][B]Z jakims[/B]?
Czy to znaczy , ze niekoniecznie ze swoim ?:cool3:[/quote]

Cytuję ze stron ZK

[I]Młodszy instruktor szkolenia psów uzyskuje ten tytuł po zdaniu egzaminu przed komisją wyznaczoną przez Główną Komisję Szkolenia. Kandydat musi posiadać odpowiednią wiedzę, predyspozycje dydaktyczne, kulturę osobistą. Powinien być odpowiedzialny i zaradny. Ce-chować go powinna spostrzegawczość, odwaga, cierpliwość i umiejętność wyciągania wnio-sków z zachowań zarówno psów, jak i przewodników. [/I]
[I]Kandydatów na młodszych instruktorów obowiązuje członkostwo w ZKwP przynajmniej 5 lat oraz [B]wyszkolenie psa na stopień PT oraz IPO-1, -2.[/B][/I]
[I]Zakres wymagań egzaminacyjnych na młodszego instruktora:[/I]
[I]1. Ogólna znajomość anatomii i fizjologii psa.[/I]
[I]2. Ogólna znajomość szczepień ochronnych i najbardziej rozpowszechnionych chorób psów.[/I]
[I]3. Znajomość żywienia psa młodego i dorosłego.[/I]
[I]4. Znajomość popularnych ras psów i możliwości ich szkolenia.[/I]
[I]5. Podstawowe informacje o organizacji Związku na podstawie Statutu ZKwP.[/I]
[I]6. Znajomość psychiki psa.[/I]
[I]7. Znajomość regulaminów szkolenia i regulaminów wszystkich egzaminów przeprowadza-nych w Polsce.[/I]
[I]8. Znajomość metod nauczania psa w zakresie posłuszeństwa, obrony i pracy węchowej.[/I]
[I]Młodszy instruktor szkolenia może zostać instruktorem szkolenia po odbyciu 3 lat stażu w pracy społecznej przy szkoleniu psów w Związku, drogą uchwały GKSP po uzyskaniu pozy-tywnej opinii Zarządu Oddziału macierzystego. Musi też w tym czasie wyszkolić psa do IPO-3. [/I]

Nie jest napisane nigdzie, że pies ma nalezeć do kandydata na intruktora...

Całość do poczytania jest [URL="http://www.zkwp.pl/szkolenie/REGULAMINY%20PT.doc"]TUTAJ[/URL] Jest to dokument WORD'owski

Link to comment
Share on other sites

nio. Ja robiłam IPO z Badkiem, a zapisany to on jest na Kamila. W regulaminie jest po prostu napisane, że trzeba zdać z psem. Ani słowa o własności tego psa. Moim zdaniem słusznie - aby zostać treserem nie trzeba być koniecznie posiadaczem psa rasy predystynowanej do IPO (jak Kenia :cool3: ).

Link to comment
Share on other sites

tak jak nie poszłabym do hydraulika wycinac wyrostka tak i szkolę psa tylko u człowieka z wieloletnim stazem , oczywiscie posiadającego wszelkie uprawnienia do tego , pracujacego w ZK . niestety rynek taki ze fryzjerka zaklada biuro rachunkowe i jej wolno , a mechanik samochodowy szkole dla psow. dla mnie zgroza , przerost ambicji nad trescią a ososby korzystajace z takich miejsc zwabione sloganami popelniaja często wieeeelki błąd . Dodam ze praca z psem nad IPO nie ma nic wspólnego z agresją ani obroną w scislym tego słowa znaczeniu , jest to SPORTTTTTT dla psa , i zapewniam ze prowadzone prawidlowo zajecia z pozorantem u zdrowego psychicznie psa są rewelacyjnym szkoleniem , równiez posluszenstwa w najwyzszym pobudzeniu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='I-w-o-n-a']Nie moge sie z wami zgodzić że licencja ZK gwarantuje iż mamy przez sobą osobą znająca sie na rzeczy. W moim mieści jest pewna znana i polecana przez ZK szkoła. Wszystko fajnie tylko nie raz widziałam co oni wyprawiają z psam i az mi się niedobrze robiło. Tak się składa że pracuje w szkole która licencji ZK nie posiada i wcale ie o nia nie stara (bo m.im. nie bedziemy robic obrony) i w ciagu kilku ostatnich miesiecy przyszło kilka osób (które ukończyły kurs w tejże szkole) i mówia że chcą żeby psy naprawdę ich słuchały. Właściciel całkowicie zielony, nic o psychice psa nie wie bo jedyne czego go uczyli to szarpania obrożą. Dalsze wnioski zostawiam wam...

"Wcale nie znaczy to, że gdy ktoś robił staże w ZK to koniecznie jest lepszy, ale na pewno spotkał się z większą liczbą psiaków i więcej może przewidzieć."

:eek2: ja bym nie bya taka przekonana co do tego

" Poza tym, że jeśli ktoś ma szkołę bez licencji, to jest spalony w Związku, a jeśli ktoś serio myśli o związaniu życia z psami, to wcale taka sytuacja nie jest najwygodniejsza. "

Nam jakoś to specjalnie nie przeszkadza. Poza tym jak kiedys pytałam się w ZK jak to jest z ta licencja i powiedziałam że szkole klikerem to babka w ogóle nie wiedziała o czym mówie, po czym powiedziała że u nich szkoli sie tylko na łańcuszku... bez komentarza[/quote]


Witam

Moja przygoda ze szkoleniem psów rozpoczeła się w ZK parę lat temu (ok 10). uczestniczyłam w wielu kursach organizowanych przez ZK. Osobiście uważam, że do każdrgo psa trzeba podchodzić indywidualnie. Na tych kursach wsyscy w kółeczku maszerują z psem szarpiąc jak ten wychyli nos za nogę właściciela. Po drugie widziałam jak traktowane są psy które buntują się przed zadawanym im bólem. I jaka jest wtedy rada trenera załóż kaganiec i zdominuj bydlaka tak żeby mu więcej do głowy nie przyszło sie buntować. Po trzecie atmosfera jaka panuje/panowała w sekcji szkolenia ZK dla mnie była nie wytrzymania. Wyścig szczurów, udowadnianie,że wszyscy inni są głupsi ode mnie, nie dopuszczanie nowych chętnych.
Powiem tak. Moja bokserka nie wytrzymałaby takiego szkolenia cieszę się, że miałam trochę intuicji i zaczełam ją szkolic od 7 tyg. po swojemu(choć nie bardzo miałam o tym pojęcie), al używałam do tego zabawki i smakołyków. Efekty były super. Niestety później musiałam zaliczyć również IPO, kazali założyć kolczatkę. Wcześniaj chodziła prawie zawsze bez smyczy a często i bez obroży. Po pierwszym pociągnięciu moja sunia skuliła się zaczeła się drżeć i tego dnia nie była zdolna do żdnych ćwiczeń. Potem przyzwyczaiła się. Tylko PO CO?

Na kursie Alteri moja wiedza wyniesiona z ZK legła w gruzach, zostałam zdegradowana. Ciężko mi było przyjąć do wiadomości, że nie jestem alfa.

Kłuciłam się i dyskutowałam, bo miałam wiedzę którą gromadziłam przez ileś lat atu się okzuje, że nic nie wiem.Porażka.
Niestety argumenty, wyniki szkolenia moich psów jak innych są nieporównywalne. Niestety martwi mnie jednak,że ludzię( mówię o tych których znam) z ZK są tak zamknięci nie chcę mówić ograniczeni, że nawet nie próbują poznać nowych metod tylko krytykują.

Jestem wdzięczna, szkoleniowcom z Alteri, że mieli do mnie cierpliwość i nigdy mnie nie zostawili bez odpowiedzi. Dziś szkolę psy dla ludzi niepełnosprawnych mam z tego wiele radochy, satysfakcji i nie mam wątpliwości, że jest to dobra metoda-klikerowa. Nie wiem wszytkiego dlatego często konsultuję problemy z Alteri ale i z innymi osobmi. Tutaj też widzę różnicę między ZK. Tam każdy był konkurencją, teraz pomimo, że chcę robić to samo co oni, to mi w tym jeszcze pomagają.
Dlatego świstek ni świadczy o jakości usług. Ja mam papier ze ZK no i co z tego.
W fundacji potrzebujemy trenerów, rodziny zastępcze i innych chętnych do pomocy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aska_1501']Wiem, że taki wątek był już poruszany,ale nie zawierał konkretnych informacji...może jednak ktoś wyrazi chęć podzielenia się swoja wiedzą:p[/quote]

To zależy czego oczekujesz. Czy nauczyć się szkolić i rozwiązywać problemy. Czy metoda tradycyjna, klikerowa czy jeszcze inna.
Czy potrzebujesz papierek czy wiedzę.
W poprzednim wątku opisałam swoją drogę do szkolenia. Nadal na niej jestem bo myśę, że tak naprawdę to będę dokońca życia będę odkrywać zachowania i psychikę psów i uczyć się jak z nimi postępować.

Organizujemy kursy praktyczne dla osób z Wawy, które chcą posiąść wiedzę w Alteri tam odbywają się zajęcia teoretyczne. Dla osó z Krakowa całość oczywiście u nich.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście zależałoby mi na wiedzy. To podstawa wszystkiego...Niestety życie już mnie nauczyło, że papierki się liczą...ale to czego się nauczysz to będzie Twoje:)Jestem z Wawy więc chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej o kursach, jeśli można:)Kiedy się odbywają?Część teoretyczna odbywa się w Krakowie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aska_1501']Bardzo chętnie bym pomogła Fundacji...czy macie siedzibę w Łochowie?To troszke daleko..........[/quote]

siedzibę mamy w Łochowie ale działamy głównie w Wawie. szkolenia prowadzimy w centrum na Elektoralnej.

Teraz zakończył się kurs, nowy planujemy rozpocząć w połowie kwietnia.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie Małgoś tego się obawiałam.Czyli jeżeli nic się w tej kwestii nie zmieni w ciągu następnych lat i nie rozdzielą tego,to pozostaje prowadzenie agility bez licencji trenera związkowego.Mi akurat strasznie IPO nie po drodze,przynajmniej nie przez najbliższe kilka lat.No ale poczekamy,zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']Cytuję ze stron ZK

[I]Młodszy instruktor szkolenia psów uzyskuje ten tytuł po zdaniu egzaminu przed komisją wyznaczoną przez Główną Komisję Szkolenia. Kandydat musi posiadać odpowiednią wiedzę, predyspozycje dydaktyczne, kulturę osobistą. Powinien być odpowiedzialny i zaradny. Ce-chować go powinna spostrzegawczość, odwaga, cierpliwość i umiejętność wyciągania wnio-sków z zachowań zarówno psów, jak i przewodników. [/I]
[I]Kandydatów na młodszych instruktorów obowiązuje członkostwo w ZKwP przynajmniej 5 lat oraz [B]wyszkolenie psa na stopień PT oraz IPO-1, -2.[/B][/I]
[I]Zakres wymagań egzaminacyjnych na młodszego instruktora:[/I]
[I]1. Ogólna znajomość anatomii i fizjologii psa.[/I]
[I]2. Ogólna znajomość szczepień ochronnych i najbardziej rozpowszechnionych chorób psów.[/I]
[I]3. Znajomość żywienia psa młodego i dorosłego.[/I]
[I]4. Znajomość popularnych ras psów i możliwości ich szkolenia.[/I]
[I]5. Podstawowe informacje o organizacji Związku na podstawie Statutu ZKwP.[/I]
[I]6. Znajomość psychiki psa.[/I]
[I]7. Znajomość regulaminów szkolenia i regulaminów wszystkich egzaminów przeprowadza-nych w Polsce.[/I]
[I]8. Znajomość metod nauczania psa w zakresie posłuszeństwa, obrony i pracy węchowej.[/I]
[I]Młodszy instruktor szkolenia może zostać instruktorem szkolenia po odbyciu 3 lat stażu w pracy społecznej przy szkoleniu psów w Związku, drogą uchwały GKSP po uzyskaniu pozy-tywnej opinii Zarządu Oddziału macierzystego. Musi też w tym czasie wyszkolić psa do IPO-3. [/I]

Nie jest napisane nigdzie, że pies ma nalezeć do kandydata na intruktora...

Całość do poczytania jest [URL="http://www.zkwp.pl/szkolenie/REGULAMINY%20PT.doc"]TUTAJ[/URL] Jest to dokument WORD'owski[/quote]

a ja myślałam,że zostać szkoleniowcem to taka prosta rzecz:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witam, mam pewien problemik, chciałabym zająć się zawodowo szkoleniem psów( w zakresie posłuszeństwa) mam sporą działkę, dobre warunki, kocham zwierzęta i nie wiem co dalej, czy na to trzeba mieć jakieś zgody? świadectwa? gdzie można zrobić kurs na szkoleniowca? ile to kosztuje? bardzo bym prosiła o odpowiedź jeśli ktoś coś wie na ten temat. dziękuje i pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='freja4']Witam, mam pewien problemik, chciałabym zająć się zawodowo szkoleniem psów( w zakresie posłuszeństwa) mam sporą działkę, dobre warunki, kocham zwierzęta i nie wiem co dalej, czy na to trzeba mieć jakieś zgody? świadectwa? gdzie można zrobić kurs na szkoleniowca? ile to kosztuje? bardzo bym prosiła o odpowiedź jeśli ktoś coś wie na ten temat. dziękuje i pozdrawiam:)[/quote]
Podobny temat byl juz poruszany. [url=http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=21466&highlight=jak%2Bzostac%2Bszkol]poczytaj tutaj[/url]

Link to comment
Share on other sites

też chciałam to wiedzieć ale chyba nie, trzeba mieć uprawnienia, musi je wydać związek kynilogiczny, wiesz pisałam do nich i zero odpowiedzi- wielcy miłośnicy zwierząt a nie dają szansy nowym na rozwinięcie skrzydeł. pisałam do "Mojego psa" też cisza zraziłam się całkowicie. jak sam nie zaczniesz za tym chodzić to nikt ci :"nie poda ręki"

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='freja4']też chciałam to wiedzieć ale chyba nie, trzeba mieć uprawnienia, musi je wydać związek kynilogiczny, wiesz pisałam do nich i zero odpowiedzi- wielcy miłośnicy zwierząt a nie dają szansy nowym na rozwinięcie skrzydeł. pisałam do "Mojego psa" też cisza zraziłam się całkowicie. jak sam nie zaczniesz za tym chodzić to nikt ci :"nie poda ręki"[/quote]

Jesli chcesz miec uprawnienia trenera - instruktora respektowane przez Zwiazek Kynologiczny, poznaj regulaminy Zwiazku w tym zakresie i zglos sie do komisji szkolenia w Twoim oddziale, wykaz sie wlasna inicjatywa. A potem wykaz sie praca z wlasnym psem do odpowiedniego stopnia. Praca zakonczona zdaniem egzaminu, uczestnictwem w zawodach. A potem mozesz myslec o egzaminie na stopien trenera.

Nikt Ci szans nie zabiera - dostep do literatury masz nieograniczony, szukaj instruktorow, ktorzy pozwola Ci na obserwacje swojej pracy, na staz, na wlasny koszt uczestnicz w seminariach szkoleniowych, nikt nie bedzie prowadzic Cie za reke.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Zofio dziękuje za radę, to duża pomoc dla kogoś kto kompletnie nie wie jak się ma do tego zabrać a jest naprawdę bardzo dużo takich "niezorientowanych"jak ja i [B]Kostek[/B]. ja na forum jestem kilka dni, mało wiem, internet mam też od niedawna mam teraz lepszy dostęp do informacji.A dwa kto pyta nie błądzi....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...