Jump to content
Dogomania

Klub Wytrwałych Baloniarek - Razem możemy odnosić sukcesy:)


Igiełka

Recommended Posts

[quote name='Nutusia']Dziewczyny Kochane - sprawa bardzo pilna!
Jasza wyciągnęła ze schronu jakiś czas temu ślepą sunię, która trafiła do schronu wraz z innymi psiakami od osoby, która musiała iść do szpitala i już nie jest w stanie się nimi opiekować. Przypadek Duni był najpilniejszy, bo wszystkie wiemy jak się ma w schronie niewidome psiątko. Jasza stanęła na głowie, znalazła DT (niestety płatny - u Mamy Jaaga) i zebrała naprawdę potężną kwotę na operację oka, żeby Dunia mogła znów widzieć. Operacja jest wyznaczona na 16.09, wszystko niemal dopięte na ostatni guzik, a tu dziś jak grom z jasnego nieba spada wieść, że do 4.09 Jasza ma zabrać Dunię z DT, bo Dunia płacze, zniszczyła drzwi (też bym zniszczyła, gdyby mnie zamknęli samą w pokoju, a zamknięta być musiała z powodu cieczki) i Mama Jaagi już nie ma siły do opieki nad nią. Jednym słowem, nie da się zrobić w balona i sunię każe zabierać...
Tylko gdzie?!?!?!?!?!? Rozważają hotel i płatne DT, bo są na to uzbierane pieniądze, ale czy nie lepiej byłoby te pieniądze przeznaczyć na operację drugiego oczka?...
Baloniarki Kochane - błagam o pomysły!!!! Pomóżmy Jaszy, która też powinna do nas dołączyć, bo choć nie daje BDT bo jej psiaki nie znoszą konkurencji, czyni cuda dla psiaków. I pewnie dołączy, ale teraz za dużo na nią spadło - zwrot z adopcji jednej suni, teraz wymówienie hotelowania drugiej...

Aaaaa... zapomniałam wstawić wątek bidniusiej Dunieczki...
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/208690-Male%C5%84ka-%C5%9Blepa-DUNIA-musi-opu%C5%9Bci%C4%87-DT-jeszcze-przed-operacj%C4%85...co-robi%C4%87?p=17515859#post17515859[/URL][/QUOTE]

o matko :( już lecę na wątek- Nutusiu dzięki za cynk :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Ano stąd, że ktoś mi kiedyś powiedział (czy napisał), że BDT najłatwiej zrobić w balona! :) Hotel to "instytucja" - nie płacisz, zabierasz psiaka, więc na wątkach "płatnych" wszyscy się dwoją i troją, żeby kasę uzbierać na hotel, na karmę, na transport do weta i całą resztę. A na wątkach gdzie się "umieściło" psiaka w BDT, z dniem jego umieszczenia wszyscy znikają, bo pies już bezpieczny i niech sobie zrobiony w balona radzi sam w zdobywaniu środków na swojego podopiecznego. A przypieczętowaniem "baloniarstwa" była akcja z moją Luną, którą zgodziłam się przyjąć na weekend, a w niedzielę - co było do przewidzenia - "podrzucająca" się... nie pojawiła, czyli klasycznie zrobiła mnie w balona :razz: Ja na szczęście mam znajomości wśród innych baloniarek lub też popierających tę akcję, więc nie narzekam, tymczasy głodne i chore nie chodzą. Ale są tacy, którzy naprawdę maja z tym problem i trzeba im pomóc, bo... WARTO![/QUOTE]
Zajrzałam z Twojego podpisu, żeby zobaczyć o co w tych balonach chodzi :evil_lol:
Ale z tym się nie zgodzę, wszystko zależy.
Ja umieszczam psy w hotelach, bo w życiu nie znajdę tylu BDT, chociaż bym chciała, zwłaszcza dla dużych psów a na wątkach wiatr hula i tyle ;) Wpłat nie ma, deklaracji ludzi nie ma, trzeba sobie radzić ;) Siedzimy sobie we 3 na wątku :)

Link to comment
Share on other sites

No może i trochę przesadziłam :razz: Choć z drugiej strony w życiu nie podjęłabym takiego ryzyka, jakie Ty podejmujesz na co dzień (za co - nie ukrywam - bardzo Cię podziwiam) :shake: Jeśli bym z własnej kieszeni nie mogła zapłacić za hotel czy płatne DT (w razie czego), nie zaryzykowałabym umieszczenia w nim psiaka... No i Ty masz szczęście może, że nawet jeśli się spóźnisz z wpłatą albo Twój podopieczny jest z tych "trudniejszych", hotel nie wystawia go za drzwi, jak właśnie to robi płatny DT w przypadku Duni...

Link to comment
Share on other sites

Jest ryzyko, jest zabawa :evil_lol:

Śledzę wątek Duni, porażka :( Myslę, że to zależy od ludzi, nie od tego czy się płaci czy nie. Jeden niezależnie od kasy wystawi a drugi nie.
Ja płacę ale wiem, że psy mają całodobową opiekę, są wożone do wetów kiedy potrzeba zaopiekowane itd. Sama bym nie była w stanie tego nijak ogranąc, zwłaszcza jak się pracuje, po pracy zajmuje psimi sprawami, żeby coś na nie zebrać jednak.
Mogłabym zając sie jednym, dwoma a nie tyloma naraz.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, że wszystko zależy od ludzi! Niestety :( Tak czy inaczej uważam, że warto wspierać osoby, które opiekują się psiakami za darmo :) Może jeśli inni zobaczą, że nie są zdani sami na siebie, też się do nas przyłączą i któryś z Twoich psiaków trafi pod naszą opiekę :razz:

Link to comment
Share on other sites

Eee, nikt nie twierdzi, że hotele złe, niepotrzebne itd. Gdyby nie one, nie dałoby się pomóc tylu psom, bo aż tylu BDT nie ma. Poza tym ktoś, kto ma hotel i 15 psiaków, ma już naprawdę sporo roboty.

Tu chodzi o coś innego: na wątkach psiaków które mają BDT właśnie też często wiatr hula. Na hotel trzeba zebrać deklaracje, więc deklarowicze zaglądają. Na BDT nie trzeba, więc często nikt nie zagląda. No i nie każdt taki Balonowy Dom Tymczasowy sobie radzi.

Link to comment
Share on other sites

Ale i tak się pochwalę swoim aktualnym tymczasowiczem :diabloti:

[IMG]http://i53.tinypic.com/26035vs.jpg[/IMG]

Oto Ferbi - pan lub pani gołąb :lol: Niestety nie mam pojęcia czy to on czy ona :eviltong: Uległ wypadkowi, miał zmiażdżoną nogę, której nie dało się już uratować. Jako, że to naprawdę silna bestia, zdecydowaliśmy się na zabieg. Ferbi już po amputacji, ma apetyt, zaczyna się nawet coraz więcej poruszać. Mam nadzieję, że niedługo będzie w stanie latać :loveu:

To tak słowem wstępu o moim DT ;) Jest na nim jeszcze pewna kotka, ale ona zostanie chyba na stałe, więc jej nie przedstawiam :evil_lol: Oprócz tego w moim domu na stałe mieszkają trzy psy (jedna sunia była na dt i została na ds) oraz już jedna kotka, która również z dt została na ds. Jak założę wątek, to się wtedy oficjalnie wpiszę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd'][url]http://www.dogomania.pl/threads/212941-Trzy-szczeniaczki-od-ch%C5%82opa...-W-DT[/url]
tak jak kiedyś z Rudim...[/QUOTE]

Fakt, też śledziłam wątek Rudaska... Na razie mój maluszek nieco żwawszy, ale nie chcę zapeszać...

Link to comment
Share on other sites

prawie 3, a pogotowie psie w Szydłowcu zapierdziela pełną parą...

MAM DOSĆ

dziś osiągneliśmy szczyt
babka poprosiła aby jej pomóc z 3 pieskami...sunia i 2 jej córki co koczują na dworcu PKP w Szydłowcu /dworzec 10 km od miasta:)...zdewastowany budynek...tory i peron!!/

no i pojechałysmy - karma..woda..
a tam! MASAKRA
cięzarna suka i dwie corki z poprzedniego rozdania
i 3 samce - szkieleciki /moze skóra nieprzetarta..ale blisko/ - odowodnione potwornie

ZNACIE BALONOWE DOMY TYMCZASOWE co mają WOLNE wakanty?
nam ręce opadły
bo czaimy sie w Szydłowcu na suke -podhalanke!!co sie juz nam oszczeniła i ma 9 malcy /małolaty nam doniosły, ze widziały...suka male juz przeniosla! łapiemy ją od momentu jak sie z cieczką pojawiła w Szydł.! i nas ciągle w balona robi!/

jak znacie kogos - to prosze
karma i wet w cenie:)
sorka za sarkazm i prywate..ale jak tym psom nie uda nam sie pomóc to suka wykluje kolejne małe, a jej corki kolejne!

[url]http://www.dogomania.pl/threads/213591-wegetacja-ps%C3%B3w-na-JUZ-UMAR%C5%81YM-DWORCU-PKP-W-SZYD%C5%81OWCU-ci%C4%99%C5%BCarna-suka-szczyle-3samce?p=17520588#post17520588[/url]

Link to comment
Share on other sites

Kto moze dac DT temu malemu biedakowi.................

[img]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/295943_1884879334016_1602377320_1526902_5328284_n.jpg[/img]

W piatek, 19 sierpnia, na rondzie w Laskach został potrącony piesek. Ma złamane udo w dwóch miejscach z przemieszczeniem :(( Bardzo cierpi. Dziś jest juz po operacji, ma dwie śruby w nóżce. Około 4 tygodni musi być zaśrubowany, po tym czasie będą usunięte te zabezpieczenia. Łapka była roztrzaskana, dlatego nie ma pewności, ze ten czas wystarczy na prawidłowe i całkowite wygojenie :((

PILNIE potrzebny dom dla pieska, miejsce, w którym dojdzie do siebie.
Mamy 7 dni ( tyle czasu piesek dostał od gminy ) na pomoc maluchowi, po tym czasie zostanie zabrany do schroniska pod Kutnem :((((((((((
Nikt mu tam nie pomoże!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stan ogólny pieska jest stabilny, ale wymaga troskliwej opieki, na razie nie może w pelni chodzić
Jest to 1-2 letni maciupki piesulek, wazy ok. 7kg
[B]Rozmawiałam jeszcze z weterynarzem i piesek waży ok. 7 kg. Gwóźdź, który ma w nodze trzeba wyjąć za ok. 6 tygodni. Do tego czasu piesek nie może zbyt dużo chodzić. Do pełnej sprawności dojdzie po ok. 6-8 tygodniach."
Kto pomoze cudownemu psiakowi , kruszynce!!!!!!!!!!!????????????[/B]


Piesek znajduje się teraz w Lecznicy Dr Małkowskiego w Laskach przy ul. 3-go Maja 98. W sprawie adopcji najlepiej kontaktować się z panem Piotrem Kościelskim pod nr tel 227210075 lub 60120535

Psiak nie ma wydarzenia na dogo.
[img]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/299693_1885043858129_1602377320_1527222_6655522_n.jpg[/img]

[B][URL="https://www.facebook.com/profile.php?id=100000488649320"]Kasia F.[/URL]
widziałam tego pieska wczoraj, jest śliczny i tuli się do ludzi, jak kotek, cieszy sie na widok dzieci.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Drzagotha... dobrze rokujesz! :) Tylko jak każdy DT na DS będziesz zamieniać, to ja nie wiem :)[/QUOTE]

Aż tak to nie ;) Oprócz tych moich były już u mnie 3 dorosłe koty, całe mioty psich i kocich maluchów na odchowaniu oraz dorosła suka ;) Także nie wszystko zostawiam sobie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Moja Kraksa miała byc jedną noc ;) i to był przykład idealnego zrobienia w balona.....[/QUOTE]
Mój Kłopot też wpadł na krótko... po 5 dniach miałam go odwieźć do schronu na Paluch, jakby się nie znalazł właściciel... I znalazł się - Kłopcio pomieszkał u nas ponad 10 lat. Stąd takie imię ;) Ale nie czuję się Baloniarką, nikt mi go nie wtrynił, sama se znalazłam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...