Jump to content
Dogomania

inka33

Members
  • Posts

    17196
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by inka33

  1. To może już było... nie pamiętam... :wacko: Ale tego chyba nie: :D
  2. :D Czego nie zje...? Hmmm... hmmm... hmmm... hmmm... hmmm... hmmm... hmmm... :blink: Cebuli i pora! :) I pewnie czosnku.
  3. Jakiś czas temu wyszła też sprawa (zupełnie nie pamiętam, gdzie ani czy ujęli sprawcę) o "smakołykach" faszerowanych żelastwem... :(
  4. No to masakra... :( :( :( A masz kwaśną śmietanę, cukier, kakao...? (krem) Albo cukier, masło i mleko...? (niby krówka) Albo żółtko i cukier...? (kogel-mogel) A białko i cukier...? (beza) :D
  5. To można wpuszczać na kanapę tylko na komendę "zaproszeniową". ;) Jak ja. :D
  6. Gratulacje! :) A podobno policja się "już" (zdaje się, że dopiero po wielu skargach...) zajęła ta sprawą... I nic. :( Chyba ktoś postanowił "oczyścić Kraków" nie tylko z bezdomniaków... :(
  7. - może jeszcze po weekendzie...? - ale duża - mniejsza ;) - łorety! Ojojoj...! :wacko:
  8. Wystarczy nie wpuszczać tałatajstwa i ma się całą kanapę dla siebie! :D
  9. Dzięki! :] Oj, zeberko... :P Czekolady jej nie dam - za bardzo ją lubię (czekoladę)...! :P Bomba lubi jeść m.in. (poza karmą, smaczkami i mięskiem): - trawę (!) - żołędzie (!) - jarzębinki schnące - biały ser, twarożek, - jajka (niemal pod każdą postacią) - śmietankę, jogurt (czasem kubeczek dam do wylizania) - pestki słonecznika/dyni (od chleba, znalezione na podłodze...) - pieczywko dla ptaszków ("FE!", a często już sama omija!) - płatki owsiane (surowe) - winogrona (uwielbia!) ...tak, wiem... - jabłka (bardzo!) - gruszki (mniej) - banany - borówki amerykańskie - mandarynki (troszkę) - śliwki - morele - marchewkę surową i gotowaną (bardzo) - pietruszkę surową i gotowaną - selera surowego i gotowanego - buraczki surowe i gotowane (bardzo) - brukselkę surową i gotowaną - kapustę białą i pekińską - pieczarki surowe - kapustę kiszoną - ogórki świeże - różne inne różności, których nie pamiętam albo których nie testowałam, czy lubi. ;) Oczywiście dobrze wiecie, że Bomba nie jest dokarmiana, a odchudzana. ;] Różnych "dziwności" nie dostaje na gęsto, tylko z rzadka jakiś kąsek - dla testu czy "na pocieszenie". Jak tak patrzę na powyższą listę, to się mi zdaje, że Bomba błonnika potrzebuje więcej niż ma w karmie. Muszę zwrócić na to uwagę przy następnych zakupach. (!) A dlaczemu by nie...?! :blink: To się cieszę, że się cieszysz. :] Ano wypadł... :[ I nad tym się zastanawiałam, rozważając podjęcie decyzji o adopcji Owcy... :/ Różnica - wbrew pozorom - wielka, jak się ma marny metraż i zaborczego zwierza... Tak jak już wspominałam tutaj, w odpowiedzi na wcześniejsze pytanie Mazowszanki: Najwyżej 1 dzień bardzo awaryjnie, np. międzytransportowo wchodzi w grę. I to wyłącznie jako pomoc osobom, do których mam zaufanie, że mnie nie zostawią z psem na lodzie. No i tylko dla zdrowego niedużego psiaka, mocno ogarniętego i podporządkowanego ludziom, uległego wobec innych psów. Ewentualnie, w "sprzyjających okolicznościach" np. w wakacje może będzie można do kilkunastu dni uTZta, ale wtedy koniecznie z klatką. Wiedzą dokładnie, dlaczego własnie tak ci, co mnie (i moją sytuację rodzinno-mieszkalną) trochę lepiej znają. Innym tłumaczyć nie będę, przykro mi... Dodam jeszcze tylko, że czym innym jest wypuszczanie psów na ogrodzony ogród o niemal dowolnych porach, a czym innym wyprowadzanie psów na smyczach na spacer w mieście - z ew. koniecznością pójścia na 6 osobnych spacerów...
  10. Spoko. :) An1a z TŻem odebrała i przez to wszystko będę grubsza, mniam! ;) Może nie kiszka, ale by trwało i trwało... A wystarczyło jedynie wprost wyartykułować problem, a nie unikać itp. :(
  11. Lesław jest mruk i się bez potrzeby towarzysko nie udziela! ;)
  12. I co? I co? I co dalej...?! Mała wariatka! ;) Lerka jak królik jamniczy! :D
  13. :blink: :blink: :blink: To na wątek http://www.dogomania.com/forum/topic/95348-po-ile-ten-pies/ się nadaje! Czy Igor został o-zawieszkowany...?
  14. Wiem, szukałam czegoś na początku wątku i się przypdkiem natknęłam, to napisałam... :)
  15. Aruśka, już tylko tydzień! :)
  16. Wiecie, co należy robić, żeby nie zapomnieć wyłączyć piekarnika? Nigdy go nie włączać! :D A dla wszystkich nie-perfekcyjnych Pań Domu, proszę: https://www.facebook.com/ChujowaPaniDomu?fref=photo Można tam świetne rady znależć, np. "Prasowanie na dzisiaj -------> DONE" Albo to: Dla ciast(k)a-piekących: "2 opcje: albo ciasteczko z wróżbą albo trzeba było dodać łyżeczkę proszku do pieczenia"
  17. Powtarzajmy, powtarzajmy to jak mantrę! Francik, zdrowiej!
  18. Nie uwierzycie, bo ja sama jeszcze nie dowierzam, że taka przyjemnośc mnie spotkała niespodziewanie! :blink: Otóż, okazuje się, że ja dobrze znam ten płot: Wczoraj przypadkiem zobaczyłam dwoje ludzi z dwoma piesami (początkowo płci niewiadomej), właśnie w okolicy tego ogrodzenia. Psacerują sobie, no to psacerują, na zdrowie! Zupełnie nie skojarzyłam w pierwszym momencie... sądziłam, że psisk nie znam. Aż w pewnej chwili słyszę: "Kaja!". Idę dalej, ale coś mnie tknęło, więc ukradkiem zerkam na mordki i szukam w pamięci. No i wydaje mi sie, że już wiem, ale pewności nie miałam... W końcu nie wytrzymałam, zawróciłam i zapytałam. No i okazało się, że mam rację: to Państwo Fionkowscy z Fionką i Kajunią! :wub: Jesteśmy sąsiadami z osiedla, a nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy! :wacko: Cieszę się ogromnie z tego wczorajszego zbiegu okoliczności. :) Fionka to strasznie fajna przytulanka, a Kaja taka delikatna piękność - jest ładniejsza niż na wszystkich najładnieszych zdjęciach Isadory! :wub:
  19. Bo ja jestem ta od komplikowania, a Ty od prostowania spraw. ;) Wrr. :) Z tym losem, to nie wiem... :wacko: Bo skąd wiesz, że np. nie karmimy Bomby np. ...obierkami od marchewki...? ;)
  20. Ewu, już nie płaksiaj - klatka czeka na an1ę u mnie - się dogadamy. ;)
  21. No, ale dlaczego nic nie gada?!?!?! :blink:
×
×
  • Create New...