-
Posts
15994 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ty$ka
-
I my, i my :)
-
NELA i LOKI - czarny anioł i biały diabeł, czyli terierzy duet
Ty$ka replied to Qeeriefire's topic in Foto Blogi
Już różki pokazuje :p -
O temat na czasie. W ciągu dwóch tygodni, miałam u siebie dwa psy na stanie. ;) Zawsze jak znajdę psa przede wszystkim robię mu zdjęcia, badam teren (czy czasem nie ma właściciela, dopytuję się ludzi itd) i oczywiście "badam" samego psa (choćby czy zachowuje się jak typowo bezdomny pies, czy nie widać po nim czy się długo błąka). Potem dzwonię na policję (u nas SM nie działa), przyjeżdżają, zabierają do przytuliska. Ja go ogłaszam, że znaleziono i gdzie jest. Czasem jest tak, że nie mam czasu psa ogarnąć, więc tylko o nim pamiętam i się dopytuję ludzi czy czasem wiedzą coś o tym psie, staram się zasięgnąć języka i od razu ogarnąć pomoc, znaleźć Awaryjne DT, oznajmiam schron, wetów itd. Ostatnio tak postępowałam w przypadku dwóch psów, choć zamiast sięgnąć po telefon na policję, zaprowadziłam psy do siebie z myślą, że tylko na łikend lub - jak w przypadku drugiej suczki - do czasu zorganizowania transportu, bo DT się znalazł. Były awaryjnie, ale obydwoma zajęli się psiarze, w tym jedym fundacja ;). I obydwa mają swoje domy. ;) Myślę jednak, że gdyby nie te ogłoszenia i zainteresowania się psami, trafiłyby w najlepszym przypadku do przytuliska.
-
Tobie życzę jak najspokojniejszego przeżycia zawału nauki, a Aronkowi - szybkiego powrotu do zdrówka :)
-
Mój od zawsze jest przydupiec, ale zauważyłam, że większym cieniem staje się... kilka dni i w trakcie "tych dni" :oops: Kiedyś uważała, że ma zrytą banię, ale popytałam tu i ówdzie i okazało się, że nie jestem z tym osamotniona. :eviltong:
-
A mnie się wydaje, że niektórym psom pomaga na początku to, że surowe podajemy, ale jeden koniec mięcha trzymamy. Chcąc nie chcąc musi jeść wolniej i wiem, że wiele psów przestało jeść tak łapczywie. Co prawda niektóre wracały do połykania, kiedy właściciel przestał trzymać żarcie, ale większość ogarniała ;). Myślę, że można spróbować :D
-
Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)
Ty$ka replied to *Magda*'s topic in Owczarek niemiecki
Cześć :) Z dziećmi to faktycznie trzeba uważać. Jak byłam mała to ciągle coś sobie robiłam (lub innym) np. omal brata nie utopiłam w przydomowym basenie :p -
Trzymamy kciuki za ostatni egzamin ;) U nas ciagle leje, nie wierzę, że są upały :p [url]https://lh6.googleusercontent.com/-2EffqqSs7tc/U5FxZ4lloKI/AAAAAAAANTc/ALynRPo35nA/s640/DSCF7333.JPG[/url] uwielbiam jej zrelaksowaną minkę :loveu: Łał, kolekcja kaktusów niczego sobie :D
-
[url]http://i1120.photobucket.com/albums/l491/unikatowydiament/hu4_zpsfa1a3b5c.jpeg[/url] :loveu:
-
Jajniki są naprawdę piękne, o ile nie są spasione, więc na Lucka napatrzeć się nie mogę. Dawaj jego zdjęcia :p
-
Ja nie mam możliwości obejrzenia, umieram z ciekawości... Mówiłam już, że uwielbiam uszy Arnika? :loveu:
-
Nie, tylko nie świnie :p Lepsze ogoniaste, choć nigdy nie miałam. Jednak robicie mi "smaka" na szczura, jesteście okropne :(
-
Łał, w końcu widać jej budowę. Zostaw jej tak :loveu: Ja pewnie bym jeszcze machnęła uszy :siara:, ale jest świetnie.
-
Jaki pluszak :lol: Słodki, ale zdecydowanie wolę Dorę :p Charli też się tak boi psów? Rety, to my znamy jego "brata-bliźniaka" i też niechętnie podchodzi do pobratymców, zresztą chodzić też nie lubi, taki typowy pies na kolanka ;p
-
Artykuł o czarnych psach był kiedyś w PP, ale nie pamiętam, bo już od paru lat nie kupuję tego czasopisma ;) Jednak faktycznie ja też z moich obserwacji mogę powiedzieć, że ludzie boją się czarnego psa. Mój jeszcze ma jakieś kolorowe łaty, ale mimo to wielu ludzi omija nas szerokim łukiem. Ja tego nie rozumiem, przecież to mały, puchaty piesek :p
-
Jesooooo piękne :loveu: Świetnie pasują! A Ciap też ma szelki całkiem sobie, choć kupiłabym mu o szerszej taśmie :p
-
Ależ to musi być cudowne uczucie, gdy można obserwować rozwój dzikich zwierząt :)
-
Przynajmniej w duecie się nie nudzą :lol: Jeśli państwo nie mają kotów, polecam na kleszcze Exspot. Podobno też obroża foresto jest fajna, drogie, ale warte swojej ceny. Sama mam zamiar psa zaopatrzyć za 2tyg w nią ;)
-
Oj przepraszam, że uraziłam pana psa tym jamnikiem. To tak z sentymentu do tej rasy :p Dlatego "szorki" było w cudzysłowie. ;) Hifica ma różne opinie, szczerze od nich szelek bym nie kupiła, jedynie pas sobie chwalę, ale dobrze, że jeszcze się trzymają. Ze sledów faktycznie można łatwo wyjść, dlatego tak pomyślałam właśnie, że zakup takich szelek z dodatkową tasiemką jest świadomy ;). W takim razie udanej zabawy i pogody.
-
U nas też lipnie z psimi spacerami. Da się przyzwyczaić, choć faktycznie resocjalizacja z braku psich "pozorantów" jest utrudniona, ale możliwa ;). Powodzenia. Gratuluję całej przespanej nocy z Hanią :loveu: A w czym robiłaś filmik?
-
[quote name='leónowa']Yyyy, a powinnam?:evil_lol:[/QUOTE] A można nie próbować? ;pppp Jeeej, gratuluję postępów. U nas też działa najlepiej metoda skupiania psa na prostych sztuczkach w czasie strachów, jak pracuje zapomina o Bożym świecie i po jakimś czasie zmienia swoje nastawienie do czegoś, co wzbudzało w nim dotąd strach czy niepokój ;). Powodzenia. CM jest świetny. Też nie podoba mi się ta cąła showowa otoczka, ale można wiele wyciągnąć dla siebie, zwłaszcza z książek :). Cudowny Dex :loveu: Jak pięknie wygląda w szelach :)
-
Naprawdę to już rok? :o Dogadał się w końcu z Rokim? :p Świetny jest, bardzo podoba mi się z budowy :loveu:
-
A dlaczego nie poczekasz aż będziesz mogła sobie pozwolić na TTB? ;) Bo rouzmiem, że pomysł z kojcem nie jest Twój? BOSy do kojca się nie nadają, są psami mega wrażliwymi. Jakie masz preferencje co do psa?
-
Baski, ja znam Janka rzecz jasna z forów różnorakich. Zawsze nie mogłam sie napatrzeć na fotki z tak nietypowym zaprzęgiem. Marta wybacz, że rozpoczęłam spam :p
-
Jaka piękna świnia, kciukujemy :loveu: Buhahaha, słyszałam że właśnie często bordery są rozwalają łapy, z Li border 100% :lol: A tak śmiechem żartem współczujemy.