Jump to content
Dogomania

chounapa

Members
 • Content Count

  620
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About chounapa

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 02/14/1988

Contact Methods

 • Website URL
  http://lifepc.pl

Converted

 • Location
  Białystok

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. chounapa

  Lilo - pies mi przeznaczony

  Nic nie odbiło ;) ... Było całkiem spoko... a rąk do wyprowadzania ile miała! :) Na Sylwestra troszkę się ućpała, założę się że nic nie pamięta :P .
 2. chounapa

  spacer z Twoim psem

  To spacer, czy podzielenie się psem ? Bo od spacerów, to mamy osobny zawód wyprawadzaczy psów... i tak, gdybym z jakiegoś powodu nie mogła z psem wyjść, to zatrudniłabym taką osobę i uczciwie jej za pracę zapłaciła.  Jeśli to miałby być "pies na spółę", to nie. Pies to złożone, wysoce rozwinięte zwierze, posiadające świadomość, swój niepowtarzalny charakter, problemy psychiczne .. błędy wychowawcze zostają z psem na długo i ciągną się jak smród. Szkoda mieć później pretensje do siebie nawzajem za to, że pies ma jakiś problem, albo co gorsza, w różny sposób jednocześnie, próbować ten problem zlikwidować. No i jest jedna ważna kwestia. Pies nie jest dla dzieci, może się jedynie razem z nimi wychowywać. Jednak kiedy dorosły nie ma czasu, to nie ma co sobie zawracać głowy. 
 3. chounapa

  Pies boi się swojego domu.

  bou po takich schodach to ja mu się nie dziwię :P. Ryss, jako dzieciak miałam owczarka niemieckiego. Chłop jak dąb 47kg ... u weta siedział na kolanach albo chował się pod krzesłami obcych ludzi ;) . Ale poza tym, nie miewał żadnych lęków.
 4. chounapa

  Pies boi się swojego domu.

  Ryss, ja jednak jestem bardziej przyziemna. Nie wierzę w złe moce czyhające za ścianą na mojego, niewinnego psa ;).  Lilo nie ma klaustrofobii. Ma fobie dźwiękowe nastawione na konkretny rodzaj dźwięku ( szum ). Szum samochodów za oknem ( samochodów których nie widać ), czajnika elektrycznego, zmywarki, pralki etc. Zachowania te, zaczęły się nasilać zaraz po pierwszej cieczce a przeprowadzka ( ogromna zmiana w życiu ), spowodowała nagłe pogorszenie jej stanu. Pierwszej cieczki już nie cofnę, ale na szczęście mozolnie, ale jednak, Lilokowi się poprawia. Dopowiem tu jeszcze, żeby mnie nie posądzono o nakłanianie do kastracji przed cieczką. Nigdzie nie znalazłam informacji o tak negatywnym wpływie cieczki na suczkę. Zakładam więc, że mało której suczce tak odbija w okresie dojrzewania :P ... no i nie można być pewnym, że gdybym ją wykastrowała wcześniej, byłoby inaczej. Ponieważ nie planuję więcej suczek, nie będę nawet rozmyślać, co bym zrobiła w następnym wypadku. Drugim psem, będzie na 100% samiec. O "przywództwo" w naszej rodzinie, wolę jednak walczyć z dominującym testosteronem, niż z niestabilnym estrogenem ;) .
 5. Mój mąż dobrze wie, że mam go za gbura i nie zamierzam ukrywać tego faktu przed światem ;) . 
 6. chounapa

  Lilo - pies mi przeznaczony

  Śnieg jest do bani :P .. Nie chciej!     Dużo czytałam, długo szukałam ... w końcu znalazłam. Po nauczeniu się, jak czytać składy karm, co kryje się w danym nazewnictwie, ile i czego w karmie powinnam oczekiwać... Postawiłam sobie postawić za cel znalezienie karmy z jasno i konkretnie opisanym składem, bez kurczaka, bez kukurydzy i z większą niż "znikoma" zawartością mięsa. Jednocześnie, mój budżet pozwolił mi na wydanie max 11zł za kilogram karmy... więc sprawa nie taka prosta. Ale znalazłam, karmę idealną dla mnie ( mam nadzieję również dla Lilo ). Lukullus jako jedyna z karm na moją kieszeń miała zarówno podaną zawartość mięsa PO WYSUSZENIU jak i nie zawierała kurczaka. No więc zamawiam... wchodzę na zooplusa, a tam promocja "smaczki gratis" .. Super! Biorę! Zamówienie przyszło szybciutko, jak na zooplusa przystało. Przyszło do dziadków, bo tam bywam w godzinach przyjazdu kuriera ... U dziadków jest drugi pies, starowinka Karolinka.... Więc rozpakowałam smaczki i daję po jednym Lilo i Karolince ... Okazało się, że jak coś składa się w 100% z wołowiny (głównie skóry, ale co tam ) to nawet tak zgodne laski, co z jednej miski jedzą, żebrzą przy jednym talerzu i na jednym śpią fotelu, mogą się pogryźć o żarcie ... Buu Szczęście, że moje EEEEEEE, które pół wsi musiało słyszeć, wystarczyło by babsztyle rozdzielić -.- .
 7. chounapa

  Lilo - pies mi przeznaczony

  Oczywiście .... ciepła woda na prąd, kuchenka na prąd, wszystko na prąd ...... pierwszy śnieg i 30 godzin bez prądu. Bajka! https://youtu.be/ntmlUf_75SYszczęścia nie ma końca.
 8. Moje koty bez problemu zjadają skrzydło z kurczaka w całości :P... więc nie sądzę by było trzeba blendować... ale również nie podejmę się barfa z kotami ... z resztą i z psim zrezygnowałam ;(
 9. chounapa

  Lilo - pies mi przeznaczony

  Siedzą moje dzieci z kamieniem na podłodze ... ...  i się orzechami obżerają.   [URL=http://s1058.photobucket.com/user/Sylwia_Ptak/media/IMG_2916_zpssrlrlnkz.jpg.html][/URL]
 10. chounapa

  Pies boi się swojego domu.

  Dwie najbardziej schrzanione rzeczy przeze mnie: - Nie pozwalać psu się chować -  Brałam psa do pokoju i wściekałam się na nią, jak próbowała zwiać... wciskała się w meble, przytulała do nich .. i mimo że spędzała czas przy mnie, nic się nie zmieniało godzinami trzymania... Behawiorysta wytłumaczył mi jak ją SPOKOJNIE wprowadzić w miejsce gdzie ma leżeć ... wytłumaczył, że jak się przytula do szafki, to częściowo również się ukrywa. Pokazał jak nie wściekać się na nią i delikatnie prowadzić ją na środek pokoju, jeśli spróbuje mi nawiać. Wcześniej, próbowałam ją położyć i kazałam zostać, po wizycie pilnowałam by się nigdzie nie wciskała i zostawiałam ją sobie samej ... aż sama z siebie się położyła.  - Nagrody za dobre zachowanie - Nagradzałam lub próbowałam nagradzać to że weszła zawołana do pokoju. Nagradzałam wszelkie komendy, którymi wydawało mi się że próbuję odwrócić jej uwagę. Prawda była taka, że jej stan psychiczny się nie zmieniał ... fakt, usiadła ale wciąż była sztywna ze strachu i cała się trzęsła ... Nagradzając, pochwalałam ten stan. Po wizycie, okazało się że właściwie ze 2-2,5 miesiąca nie głaskałam i nie nagradzałam psa w żaden sposób w domu. Nie miałam okazji, bo widziałam, że Lilo wciąż się trzęsie, więc i nie mam co nagrodzić. Czułości jako takie, okazywałam poza domem ;) ... Nagrody w domu weszły z czasem, jak zaczęła się w domu luzować i zapominać o lękach.
 11. chounapa

  Lilo - pies mi przeznaczony

  [URL=http://s1058.photobucket.com/user/Sylwia_Ptak/media/IMG_2832_zpsfczbqo2k.jpg.html][/URL] Tak poluje drapieżnik! 
 12. Ciesz się że śpi! Im dłużej śpi, tym dłużej nie będzie się przejmował swoją męskością ( właściwie to jej brakiem ) :P .   
 13. chounapa

  psi behawior- akieta do badań

  Lilo zaczepia podając łapę lub kładąc głowę na kolanach .. nic nie jest częste, nie często zaczepia. Karolinka ( suczka dziadków, nigdy niczego nie uczona ) wciska się w człowieka bokiem, żeby wymusić głaskanie lub gapi się wymownie podczas jedzenia. Nie używa łap w ogóle.
 14. chounapa

  POMOCY!

  Weterynarz nic nie zgłosi. Możesz iść i zaszczepić. 
×