Jump to content
Dogomania

Madie

Members
  • Posts

    2372
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    5

Everything posted by Madie

  1. Ja wczoraj byłam z Pandą, pannica była w dość zabawowym nastroju i co chwila próbowała mnie zachęcić do zabawy. Dwóch mężczyzn w średnim wieku szło za nami jakieś 20 minut, jak my w lewo - oni w lewo, jak my w prawo- oni w prawo. Dość ciemnawo było i się zastanawiałam tylko, czy jak coś się będzie działo, to czy puszczać Pandę żeby się na nich nie rzucała, czy nie puszczać, żeby nie daj Boże przestraszona ich nie pogryzła. Paranoja, ale taka lokalizacja... W końcu jeden z nich zawołał, i stwierdził że przeprasza, bo z kolegą od dłuższego czasu się zastanawiają jaka to rasa. :oops: Ponoć kłócili się namiętnie po drodze. Odpowiadam, więc zgodnie z prawdą, że to mieszaniec, i że może mieć coś z bernardyna. Ale ogóle to po prostu kundel. I jeden z nich taki zachwycony - "Tak wyglądającego kundla to ja bym chciał mieć". A drugi oburzony -" No przecież tak wyglądają młode azjaty! Może im się bernardyn puścił z jakimś!" Potem po chwili śmiechu sobie poszli.
  2. Zosiu, Zosiu - odpoczywaj i nabieraj sił. Wszyscy tutaj bardzo na Ciebie liczą. Hope...Kiedy Tulcia nie chciała jeść chodziło o żołądek i jelita. Choroba rozwaliła jej przewód pokarmowy...Do badań jak się da, dołóż prosze USG brzucha. Mogę zapłacić (przelełabym kase we wrześniu)
  3. Warzywny wieczór [IMG]http://i59.tinypic.com/14smm2w.jpg[/IMG] [IMG]http://i59.tinypic.com/wco0vp.jpg[/IMG] Trochę niewyraźne, ale ciężko się robi zdjęcia gdy dwie krowy przeciągają się jedna marchewka:) [IMG]http://i62.tinypic.com/2rrugdk.jpg[/IMG]
  4. Cudownie, cudowne wieści!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam nadzieję, że Igunia będzie szczęśliwa! A ta wizyta przedadopcyjna gdzie?:)
  5. To prawda, pogoda jest teraz dla nas łaskawsza. We wtorek za to echo więc wszystko się wyjaśni.
  6. A mnie przyszedł jeszcze do głowy sposób karmienia... Czy młoda zawsze je z miski? Próbowaliście jej dawać karmę z ręki? Moja Sadza miała tak, że od szczeniaka wolała dostawać żarcie z ręki ( miska całymi dniami mogła stać nie ruszona), a z rączki szybciutko wszystko znikało. Teraz jesteśmy na barfie, i nadal od czasu do czasu, jak młoda nie chce jeść, to wystarczy podnieść coś z ziemi/miski potrzymać chwilę żeby sobie pomemłała i już spokojnie dojada.
  7. Panda od niedzieli dostaje leki. Od dwóch dni jest dużo lepiej, dyszenie się zmniejszyło, jest bardziej energiczna i przesypia w spokoju całe noce.
  8. Ok, prześlę te ogłoszenia do Ziutki i wystawie jej pakiety: na lubelskie i może mazowieckie? Potrzebuję też kontaktu do osoby, do której mogą dzwonić, jak możesz to daj zna PW.
  9. Zapytam tak trochę z innej strony, sunia w ciąży będzie sterylizowana?
  10. Ok, Kochana Doro, tutaj trzeba działać. Ja w tym miesiącu jestem totalnie, masakrycznie wyżyłowana z pieniędzy, ale we wrześniu mam dostać premię całkiem sporą. Pokryję w całości jak trzeba, albo dorzucę się do skarbonki sterylkowej jeśli chodzi o wysterylizowanie suni. Ale to trzeba zrobić JUŻ. Jak mi coś zostanie, to jeszcze do weta dołożę bo pies musi być przejrzany i przynajmniej na wściekliznę zaszczepiony, bo będzie następna kara. Co do suni, to dawajcie zdjęcia, zrobię ogłoszenia - mam jeszcze kilka pakietów u ziutki. Btw, wiecie może co z braciszkiem Animy z Krakowa? Jak sobie radzi?
  11. No tak, Zofia:) Pierwsza 3 zdania i już szukałam autora. A test skąd inąd nie stracił na czasie, a wręcz przeciwnie. Jest naprawdę dobry i powinni go czytać wszyscy właściciele szczeniąt
  12. Ramik ma teraz cudownie, dobrze, że jest szczęśliwy i zaopiekowany.
  13. Madie

    .,,

    Rozumiem. 3 lata to trochę sporo czasu na męczenie się z takim kłopotem. Beagle jasne, musi biegać. Ale co z wymęczeniem psychicznym? Jak pracujecie z psem? Jakie komendy zna? Mysleliście nad wizytą tresera/behawiorysty?
  14. Może to komuś pomoże, kto będzie miał podobne obserwacje: dwa dni od zaczęcia się na dobre cieczki, kłopot z niszczeniem przestał istnieć. Może była to kwestia napięcia "przed"
  15. Miała robione badania miesiąc temu. Równo. I podstawowa morfologia w normie. edit: wetka powiedziała, że może to być związane z takim nagłym skokiem wzrostowo-masowym. Rzeczywiście Panda nam ostatnio wystrzeliła trochę w górę i zaczęła mięśnia nabierać. właśnie dostałam na maila wynik badania: [IMG]http://i59.tinypic.com/umr8x.png[/IMG]
  16. Madie

    .,,

    Na początku zacznij wyprowadzać psa w kagańcu i spuszczać go w nim i na długiej, lekkiej lince. Zawsze będziesz mogła kontrolować sytuację. On tak miał zawsze, czy teraz się zaczęło? Wykastrowany?
  17. Elisabeta, on wie na razie tylko o tych od Krysi. Ale wiesz, 4 w tą, 4 w tamtą:roll: Poza tym trzeba będzie im wszystkim, mogą być już u mnie, oprócz podstawowych zabiegów koniecznie wykonać testy na fiv i felv. Wszystkim.
  18. Byłam dziś odebrać receptę i dalsze zalecenia. Panda dostała furosemid i lotensin. Ma je przyjmować do momentu badania na Echo, a potem już dr Garncarz ma ustalić co dalej. Pani wet powiedziała, że poprawa powinna być już po 2, 3 dniach jeśli to to, co podejrzewają. Poza tym dziś z badaniem trochę lepiej - szmery wyraźnie słyszalne, wet jeszcze do pyska zajrzała - Panda ma bardzo blade dziąsła i śluzówki. Chyba badanie krwi by sie przydało. Ostrożnie zostałam poinformowana, że podejrzewają po tym ekg - Przetrwały przewód Botalla, i jeśli echo potwierdzi to radzą szybko zdecydować się na operację. Nie u nich oczywiście, ale w jakimś renomowanym ośrodku. Same polecają Wrocław. Nic, pozostaje nam na badanie czekać.
  19. Dora, ja zabieram pod koniec sierpnia koty od p.Krysytyny. Jak złapiesz w tym czasie też swoje (tylko niech młode będą) to też mogą do nas jechać. W oswajaniu dzikusów mamy dużo doświadczenie!
  20. Lili8522, a możesz coś więcej powiedzieć?
×
×
  • Create New...