Jump to content
Dogomania

Madie

Members
  • Posts

    2372
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    5

Everything posted by Madie

  1. Dziękuję za superszybką odpowiedź. Składam wniosek na dofinansowanie albo: -szczepienia dla 3 młodych kociąt (koszt 150zł) i jednego badania kału w kierunku lamblie/kokcydia - 50zł, Razem 200. albo: -3 badania kału w kierunku lamblie/kokcydia dla małych tymczasów (150zł) i jednego szczepienia kotki bezdomnej. Także 200zł. Podaję dwie opcje, niech Skarpeta, jeśli zdecydujecie się mi pomóc, stwierdzi, która z nich będzie lepiej pasowała do profilu pomocy oferowanej przez Was. I tak za drugą "opcję" zapłacę sama, więc było by to wielkie odciążenie :)
  2. Ellig i przepraszam, jeszcze ja w sprawie deklaracji. Pisałam 20zł miesięcznie. Zapłaciłąm 2x 2 miesiące. I chciałabym stale wpłacać.
  3. Sleepingbyday - mówiłaś, ale to była wyjątkowa sytuacja...No i miała obiecaną pomoc. Część osób się wywiązało z nawiązką, część nie dała rady... Generalnie tutaj właśnie zebrałam porozrzucane wszędzie rozliczenia, nie są kompletne, ale na życzenie znajdę brakujące ( nie licząc jedzenia i żwirku) http://www.dogomania.com/forum/topic/139511-wyniucham-ci-szcz%C4%99scie-czyli-bdt-u-madie-zapraszamy-od-12-postu/#entry15688408 Jak pisałam wcześniej, teraz oprócz potrzeb podstawowych ( jedzenie, żwirek ) z którymi chcąc nie chcą radzimy sobie sami. Do pilnego opłacenia jest szczepienie 4 kotów (3 młode i kotka) oraz badania kału 3 kotów (same tymczasy). Szacunkowy koszt 350zł (200 szczepienia, około 150 badania). edit: nie wiem czemu link nie chce przekierować bezpośrednio do posta z rozliczeniem...Tak czy inaczej to 1 strona wątku - 14 post.
  4. Ja nie mogę edytować postów, chyba, że to 1 w wątku. W 50% nie mogę w ogóle się dobić do lubianej zawartości, z pw wysyłaniem to koszmar, poznikały mi wiadomości cholera wie gdzie i najgorsze jest to, że ja jestem techniczna. A czuje się czasami jak tester pracujący nad wyjątkowo beznadziejną poprawką... Poza tym nowe dogo zawiesza mi firefoxa w pracy i chwilę póxniej kompa.
  5. Tylko informacyjnie: Synergal nie działa.Ale ja tego nie widzę. Panda co prawda przesypia noce spokojnie, ale nadal chrząka, kaszle i odkrztusza flegmę.
  6. Witajcie. Chciałabym poprosić o pomoc dla swojego domu tymczasowego z tego wątku: http://www.dogomania.com/forum/topic/139511-wyniucham-ci-szczęscie-czyli-bdt-u-madie-zapraszamy-od-12-postu/page-17 Co prawda sytuacja dotyczy kotów, ale też trzeba o nie zadbać na co nie mam teraz pełnych możliwości. 3 maluchy i jedną kotkę po sterylce aborcyjnej trzeba pilnie zaszczepić (w ciągu ostatnich 2 dni masa przypadków panleukopenii w lecznicy koszt = 200zł) oraz ponownie wziąc kał na badania w kierunku kokcydiów ( dla smaych tymczasów to 60zł). Ponieważ nie spodziewałam, się że zostanę z kosztami większości utrzymania i weterynaryjnymi sama, proszę o pomoc. W ciągu ostatnie miesiąca zjadłam wszystkie oszczędności na badania i sterylizacje i jestem w kropce.
  7. Słodziak:)
  8. Hej, zrobilśmy dwutygodniową zbiórkę karmy i pieniędzy. Ludzie przynosili karmę, zabawki i żwirek a także wkładali kasę do puszki. Całość gotówki została przeznaczona na wybraną przez Jolę karmę:)
  9. A ja mam pytanko, jak można wystąpić o dofinansowanie? Po prostu zgłosić tutaj, czy jakoś inaczej?
  10. Hmm Zoja, ale ja wysłałam wczoraj wcześnie :lookarou: czemu nie dotarło?:(
  11. Doszli kurierzy z karmą. Wysyłamy Wam transportem w tym tygodniu rzeczy:) A ja wysyłam na Znajdkowego maila logo firmy i adres mailowy do puszczenia jakiś podziękowań:) pozdrawiam
  12. Ja go znalazłam jako zapisany w Profil-> moja zawartość
  13. Moja firma skończyła zbierać na Znajdki. Oprócz karm, żwirku i zabawek ( nie wiem ile tego jest, bo ostatnio pracuję z domu) udało nam się zebrać 400zł. Ponieważ od początku było mówione, że dajemy tylko karmę, to po konsultacji z p.Jolą zakupiłam 2x6kg Royal Canin Urinary dla kotów i 30 kartoników bozity z łosiem ( renifera nie było). Wszystko przyjdzie na firmę w tygodniu i zaraz potem wyślemy do Was samochód z tymi rzeczami. Oprócz tego p.Jola wyraziła zgodę na postawienie kartonu (jakoś obkleję znajdkowymi psiakami) w sklepie zoologicznym obok. Ludzie robiący zakupy będą mieli możliwość wkładania darów dla Znajdek i raz na miesiąc będziemy kuriera puszczać. Właściciele byli tak mili, że się zgodzili na postawienie w tym malutkim miejscu jeszcze jednego "mebla". Od razu zaznaczam, że to skrajnie uczciwi ludzie, więc na pewno wszystko pójdzie dla Znajdek
  14. Mu z doskoku, postaram się jutro fotencje pokazać, bo do tej pory mamy w domu szpital:( Panda, kłopoty z oddychaniem, Sadza - ciąża urojona, tymczasiki - kokcydia, nasze koty - kokcydia a dziś doszedł Radek z wszytym cewnikiem, bo sie strasznie zatkał. Czasami łapki opadają. Podliczyliśmy też nasze wydatki za ostatni miesiąc (równo 30 dni) i na zwierzaki wszystkie wyszło nam w zaokragleniu 2200zł...Nie jest to bynajmniej chwalenie się tylko szok T_T. Większość z tego na wetów poszła...
  15. Testy także negatywne. Na testy alergiczne wziewne, mamy się zgłosić koniec listopada/początek grudnia. Szacunkowy koszt ok 350zł. A od dziś przez następne 10 dni Panda dostaje synergal 2x500 i oczywiście osłonówki. Po tym czasie zobaczymy, czy się "na oko" jej stan poprawi i oczywiście rtg.
  16. :(((((((((((((((((((
  17. Kał jest w idealnym porzadku.Wczoraj oddalismy krew wieczorna do badan,Jak to wyjdzie negatywnie to mamy jeszcze albo badania alergiczne (weterynarz odmowil zrobienia ich teraz, najwczesnie wczesna zima) albo przewlekle zapalenie oskrzeli - w tym przypadku chca nas faszerowac 2 tygodnie antybiotykami. Rece juz powoli opadaja bo jednak pies sie meczy
  18. Bazarek dla Szczebrzeszyniaków i moich tymczasów:) Liczę na Was w podrzucaniu:) [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/257259-Ma%C5%82y-bazareczek-pe%C5%82en-nowo%C5%9Bci-dla-Szczebrzeszyniak%C3%B3w-i-kocich-pi%C4%99kno%C5%9Bci-ll-do-16-09[/url]
  19. Ufff, dzięki. Czuję się uspokojona. Będziemy obserwować to miejsce, co się powiększyło, a przy okazji umawiania się do weta na sterylizację pokażemy mu sucz, jak tylko wróci z urlopu.
  20. Temat stary, ale nie będę zakładała nowego. Sadza od około 2 tygodni powinna zakończyć cieczkę, ale zamiast tego mamy powiększone sutki, zachowania przylepne nie do zniesienie i wylizywanie sromu i okolic. Byliśmy u weta- diagnoza to ciąża urojona-, mleka jeszcze nie ma, wet kazał sukę stresować ( zabierać miski, posłania, nie głaskać, zmniejszyć ilość żarcia, dużo z nią biegać i jak będzie trzeba to krzyczeć...:roll:) Wszystko super, ale wczoraj wyczuliśmy u młodej guzek obok sutka, taki twardy po lewej stronie. TŻ był u weta, ten stwierdził, że to może przez ciążę...Nie przekonuje mnie to i zastanawiam się czy można u niej zrobić wcześniejszą sterylizację? Chcieliśmy poczekać na obkurczenie się wszystkiego po cieczce ze dwa miesiące (rada dr. weterynarii specjalizującego się w rozrodzie), ale się zaczynam bać, że będzie się to przeciągać. Do ww. specjalisty iść nie możemy, bo ma teraz urlop jeszcze...Więc pytanie: można ją wysterylizować w tym stanie? W sensie już teraz? Ma 11 miesięcy i podstawowe parametry krwi ma OK. Edit: Nie ma możliwości żeby Sadza była szczenna - całą cieczkę przechodziła z nami przy nodze, a spuszczona pozostawała na podwórku w zasięgu wzroku.
  21. Panda była odrobaczana miesiąc temu, 3 kolejne dni aniprazolem, tak jak wszystkie moje zwierzaki. Weterynarz zasugerował zostawić sobie testy alergiczne na sam koniec, jak wyjdzie, że nie ma właśnie żadnych ukrytych pasażerów. Myślałam o dirofilarii od komara ale biorąc pod uwagę zainteresowania żywieniowe Pandy to równie dobrze mogą to być nicienie od ślimaków... USG nerek to osobna sprawa - wynika z badań krwi. Poniżej mail od dr Garncarz: Dzień dobry, [COLOR=#000000][FONT=HelveticaNeue]dziękuję za maila z wynikami. Oddechy faktycznie bardzo szybkie. Wygląda na to, że furosemid nie przyniósł pozytywnego skutku. Badanie RTG również nie potwierdza serca jako przyczyny tego przyspieszonego oddechu, co z resztą idzie w parze z stękaniem suczki. Zatem proszę odstawić furosemid (zostawiamy na ten moment Lotensin). [/FONT][/COLOR] [COLOR=#000000][FONT=HelveticaNeue]Badania krwi z kolei pokazują ew. problem z zarobaczeniem. Czyli z jednej strony trzeba suczkę solidnie odrobaczyć takimi standardowymi lekami, ale i też brać pod uwagę pasożyty płucne. Test w kierunku pasożytów płucnych wykonuje się prostym testem Snap 4Dx z kilku kropelek krwi. Można go wykonać w wielu dużych dobrze zaopatrzonych lecznicach (ew. u mnie). [/FONT][/COLOR] Zaburzony stosunek białka do kreatyniny może sugerować problem z nerkami, także tu będzie ew. potrzebna pomoc lekarza prowadzącego. Pozdrawiam serdecznie, Magda Garncarz
  22. Dzięki za odwiedziny. Generalnie testy Snap 4Dx na obecności nicieni wyszły negatywnie. Dziś oddajemy kał do padania pod kątem wszystkiego co się da + w tygodniu krew wieczorną. Zostaje nam jeszcze usg nerek i te nieszczęsne testy alergiczne, ale wszystko po kolei, bo już nie nadążamy z badaniami i kasą... Pandusia codziennie kaszle i wypluwa mnóstwo białej flegmy.
  23. wpłaciłam dziś swoją deklarację za 2 miesiące
  24. Wysłałam dziś swoją deklarację:)
×
×
  • Create New...