Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Życia swojego nikomu nie oddam bo jest nie warte darowania,nie warte złamanego grosza.Chodziło mi o formalne załatwianie sprawy tj.opiekun i hotel.
  2. Sowa sądzę,że nikt Ciebie za Twój wpis nie będzie linczował.Przynajmniej ja,nie.Każdy tu z nas ma jakieś swoje zdanie wyrobione na temat Abi i to zdanie wypowiada publicznie.Jesteś bardzo ceniona na dogo za swoją wiedzę i to jest cenne,wartościowe i się liczy w trudnych przypadkach.Niestety jest ogromny brak hotelików z prawdziwym behawiorystą z praktyką i tu tkwi problem.Gdyby Abi mogła pozostać dłużej u p.Joli być może by było zachowanie już inne.Zwykli,przeciętni ludzie nie poradzą sobie z Abi.
  3. Jeżeli Mika do Ciebie przyjechała goła to tylko trzeba winić tego kto był odpowiedzialny za Mikunię. Podejrzewam,że nie było uzgadniane telefonicznie jak powinna być Mika wyprawiona.To czy Mika miała obrożę,szelki,smycz w hoteliku to też zależało od osoby odpowiedzialnej za psa.Trudno aby hotel wyposażał psy w akcesoria.
  4. No to Mika/Sara jak wolny ptak ani adresówki ani czipa zarejestrowanego.W takim przypadku trzeba zamówić adresówkę,wysłać i wprowadzić samemu dane do bazy.Koszt 39,00zł.Warto to zrobić aby mieć czyste sumienie i spokój. Hania wydaje psy z adresówką taką od kluczy ale nie widać jej to oznacza,że została zdjęta tylko w jakim celu skoro nie ma nowej.
  5. Może mój post zabrzmi w stylu "napisała co wiedziała" ale nie mogę się powstrzymać. Abi kopie doły,niszczy bo nie ma co zrobić ze sobą,nudzi się.Wyładowuje swoje emocje właśnie w taki sposób jak jest tu napisane.Praktycznie jest wyłączona z kontaktu z człowiekiem,pozostawiona sama sobie bo podanie miski raz,czy dwa razy dziennie to żaden kontakt.Jej niby kumpel to nie jest psiak,który by dał jej rozrywkę,zabawę.Zapewne ta jeszcze pogoda to nie sprzyja aby Abi była zabierana do domu(dosłownie do domu) bo kto brudnego,śmierdzącego psa z budy weźmie na pokoje.Pamiętajmy o tym,że Abi ma dłuższą sierść o którą trzeba dbać,czesać,kąpać. Abi jest w takich warunkach jakich jest nie będzie normalnym psem nawet po lekach i behawioryście.Jedynie człowiek,który by był z Abi cały czas by mógł naprawić Abi. WiosnaA napisała,że jest przychylna tej adopcji.Mam pytanie,dlaczego nie umieściła dzikiego Morisa w budzie w kojcu tylko dała mu normalne warunki w domu,przy człowieku.Zapewne wiedziała doskonale,że Moris jedynie otworzy się w domu przy odpowiednim szkoleniu go.Moris stał się normalnym psem a przecież był zupełnie dziki.Otrzymał to co najpiękniejsze przyjaźń psa z człowiekiem a Wiosna A satysfakcję.
  6. Tak to była niesamowita walka o Morisa zakończona sukcesem.Teraz Moris jest innym psiakiem,ma wspaniały dom i opiekę.
  7. Cisną mi się na usta słowa,gdyby psiaki były na wolności to by żyły.To schron zgotował im taki los.
  8. Havanka bardzo dziękuję za pomoc w ogłoszeniach.Jesteś Kochana.Dwa teksty są już wklejone w post informacyjny.Bogusik rozmawiała z Hanią o zdjęciach.Brakuje nam zdjęć dwóch suczek razem.W tekście są ujęte dwie suczki ale nie mamy zdjęć dwupaku.Jak tylko pogoda się poprawi i będzie widniej Hania zrobi zdjęcia im.Musimy poczekać na jaśniejsze dni.
  9. Ale cudne zdjęcia Majki.Majka ma boskie życie.Nawet na podwyższeniu miseczki.Nie mogę odejść od oczów Majki,przepiękne są.
  10. O rany ale ten czas leci.A ja nawet dzisiaj mam przed oczami smutną,brudną,zrezygnowaną sunię za kratami.Tak bardzo chciałam wtedy,marzyłam aby się udało jej pomóc.No i marzenie się spełniło.Teraz co jakiś czas oglądam sobie cudną Dianę w cudownym domku.To mi przynosi niesamowitą radość i sprawia uśmiech na mojej twarzy.
  11. A szkoda bo to by drania nauczyło,że skopanie zwierzęcia jest karalne.Nie zgłoszenie to jest równoznaczne z przyzwoleniem na takie zachowanie.Facet dostał pozwolenie i jego zachowanie może trwać nadal.Tyle pokazuje się apeli aby zgłaszać takie przypadki.
  12. No a co wet zalecił,co powiedział?Może Lapiś ma stan zapalny zębów,dziąseł pomimo złego stanu trzustki i stąd nie może jeść.Czy miał robione USG,RTG? To też by wiele wyjaśniło co się dzieje w środku.
  13. Cudne zdjęcia Diany.A Diana taka czyściutka,wyczesana,widać,że jest zadbana i szczęśliwa.Ogromnie się cieszę,że Diana znalazła taki cudowny dom.
  14. Zgłosić na Policję zaraz aby było zapisane zgłoszenie zaistniałego zdarzenia.Następnie koniecznie wziąć od weta obdukcję i zapis leczenia i donieść na Policję.Na tej podstawie będzie wszczęte postępowanie wobec kierowcy.
  15. Nio,mój cudny Aleks już w swoim domku.Za kilka dni mam nadzieję,ze zobaczymy Aleksa radosnego,uśmiechniętego. Uff! Aleks ulokowany w DS,teraz przed nami następne wyzwanie, musimy skupić się na pomocy Mai i Sarze,znaleźć suniom taki wspaniały, podobny domek z ogromną ilością miłości do zwierząt jaki otrzymał Aleks. Sara i Maja-dwa pudliszony:http://www.dogomania.com/forum/topic/348843-sara-i-maja-dwie-pudlowate-sunie-w-schronisku/
  16. Ten biedny amstaff teraz w zimę wywalony do budy na łańcuch to jakaś masakra,przy tej budzie zdziczeje.Co z tymi ludźmi się dzieje nie mają serca ani wyobraźni.Brak kompletnie odpowiedzialności.Nie powinni nigdy zdecydować się na psa skoro tak traktują zwierzę.
  17. Coraz to lepsze wiadomości o naszej Duni czytam.Tak sobie myślę,że Dunia pod wpływem zimy, zimna może się zmieni i bardziej przekona się do p.Basi bo przecież Dunia uwielbia ciepełko.
  18. Nadeszła stala deklaracja za I.2019r. od tomcug.Ślicznie dziękuję.
  19. Już przelane pieniążki.
  20. Ten dom też budzi we mnie sporo wątpliwości.Zapewne wizytatorka zna więcej ich dlatego jest na nie. A stworzenie przez tą rodzinę psiarni to chyba nie o to chodzi.
  21. Dunia już zaczyna wierzyć człowiekowi,że już nigdy nie skrzywdzi jej.Malutkie kroczki robi i to jest najwspanialsze. Teraz dla Duni będzie bardzo ciężki okres do przetrwania zbliża się Sylwester i te nieszczęsne fajerwerki.Podejrzewam,że Dunia przejdzie koszmarnie te dni bo ma w sobie 11szt.śrutu i pamięta,że ktoś do niej strzelał.
  22. Sali wygrała los na loterii,śpi w piernatach i nawet ubranko jest zaopatrzona.Cudna nasza malizna.
×
×
  • Create New...