Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Post informacyjny. Maja i Sara dotarły do hoteliku 08.12.18.Z książeczek wynika,że mają jak jedna tak druga 7 lat.Rok 2011. 08.12.18 - Hania: Dziewczyny już po spacerku, obwąchaniu i pierwszych pieszczotach ode mnie. Pierwszą z transportera wzięłam Sarę, co Majce bardzo się nie podobało - bardzo drapała w drzwiczki i szczekała. Sara spokojna, grzecznie szła na smyczy, obwąchała teren, zrobiła siku i kupę, napiła się wody, nie zainteresowała się jedzeniem, położyła się na kocu. Maja szalona, po wyjściu z transportera skakała na mnie bez przerwy, walczyła ze smyczą, robiła piruety, biegała od lewa do prawa, nie załatwiła swoich potrzeb z przejęcia pewnie. W domu rzuciła się na miskę z jedzeniem i schrupała wszystko. Obydwie chudziutkie. Maja wydaje mi się trochę większa od Sary, tzn ma dłuższe łapy, ale jutro poobserwuję je na spokojnie. Od Fundacji ZEA otrzymały szelki i smycze, oraz krople Advocate i karma sucha. Wymiary: Sara - długość 46, pachy 44 Maja - długość 48, pachy 40 10.12.18 - Hania U weta zostały zaszczepione na choroby zakaźne, oraz dostały lek wspomagający gojenie się ran, ponieważ szew po sterylizacji zaczyna się babrać u jednej i u drugiej :( Nie liżą tego, więc powinno szybko się zagoić. Będziemy dodatkowo pryskać sprayem na rany. Jakiś czas temu kupiliśmy dla naszego psa, więc poczęstujemy sunie, by nie kupować, zawsze to kilkadziesiąt złotych mniej wydatków. Wzięłam też dodatkowe odrobaczenie, ponieważ advocate nie działa na tasiemce. Uszy zdrowe. Skóra w fatalnym stanie, wet powiedział, że po fryzjerze powinna odżyć, ale jeśliby się nie poprawiła, to mamy się skonsultować. Sary wiek określony jest na 7 lat, waży 7,8 kg;w kębie - 38cm. Maja ma około 2 lata i waży 8,1 kg;w kłębie - 40cm. U fryzjera Sara trochę kłapała zębami. U Majki na głowie było skupisko 7 wypasionych kleszczy. 21.12.18 - Hania Sara i Majka to pełne energii, radosne, pozytywne suczki. Wszędzie trzymają się razem, ale to Sara dowodzi - pierwsza przechodzi przez drzwi, pierwsza podchodzi do miski, pierwsza kładzie się na legowisku. Maja jest wszędzie za Sarą. Myślę, że warto walczyć o wspólny dom, bo osobno będą długo cierpieć i tęsknić. Rany po sterylce są zagojone, ale profilaktycznie pryskamy jeszcze co kilka dni. Nie są szczekliwe, nie wyją, nie niszczą. Utrzymują czystość w 80 %, zdarza się siku albo kupa w domu. Są bardzo nastawione na człowieka, np.biegają po ogrodzie, ale cały czas kontrolują naszą obecność i jak tylko idziemy, to one od razu biegną za nami. Lubią dzieci. Interesują się kotami, ale nie atakują, bardziej obwąchują, obserwują. Zdjęcia - str.1;2(za kratami);3,4,6,7,8,9 Teksty dla Majki i Sary - dwupak. Kudłate czarnulki w typie pudla - podwójna porcja szczęścia. Zimny schroniskowy boks, stado szczekających psów i długa sfilcowana sierść - tak jeszcze do niedawna wyglądało życie Mai i Sary. Ale .... i ..... miały szczęście. Wolontariuszka wypatrzyła te dwie kupki nieszczęścia i postanowiła im pomóc. Dzięki tej osobie i jeszcze innym, suczki opuściły Schronisko i trafiły do Hoteliku w Nowej Soli(woj.lubuskie). Po wizycie u fryzjera spod sfilcowanego futra wyłoniły się wyjątkowej urody psiaki w typie pudelka. Bardzo dobrze odnalazły się w domowych warunkach i szybko zaprzyjaźniły z tymczasowymi opiekunami. Kiedy minął pierwszy strach spowodowany nową sytuacją okazały się być bardzo łagodnymi, przyjaznymi, miłymi i spragnionymi kontaktu z człowiekiem psiakami.Nie niszczą,nie wyją,zachowują czystość,lubią dzieci,są pozytywnie nastawione do kotków. Maja i Sara są prawdopodobnie spokrewnione i bardzo ze sobą związane. Rozdzielone,czują się zagubione i nie mogą się odnaleźć. Szczególnie młodsza-Maja ..... jest bardzo nieszczęśliwa, kiedy Sary nie ma w pobliżu. One tyle razem przeszyły, że szkoda byłoby je rozdzielać. Dlatego szukamy rodziny, która pokocha obie jednakowo mocno i zdecyduje się na podwójną adopcję. Na dwa merdające ogonki, dwa uśmiechnięte, kosmate pyszczki i dwa kochające psie serduszka. Jednym słowem jedna adopcja a podwójna porcja szczęścia . Do dopełnienia informacji: Pudle stoją na podium na liście Stanleya Corena najinteligentniejszych psów :) Zaraz po border collie ( są na 2. miejscu). To fantastyczne psy. Maja ma około 2 lata,waga-8,1kg,w kłębie 40cm. i Sara ma około 6 - 7 lat, waga-7,8kg,w kłębie 38cm. Są zdrowe, wysterylizowane,posiadają pełny pakiet szczepień i czip. Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przed adopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej. Kontakt: Hania w godz.10-18  Maja i Sara-dwie sunie w typie pudla szukają domu. Człowiek i pies, to zestaw idealny. To obopólna radość i satysfakcja. Wiedzą o tym wszyscy. Jednak mało kto wie, że Człowiek plus dwa psy, to coś znacznie lepszego. To radość zwielokrotniona czyli...jeszcze więcej szczęścia!!! Dlatego mamy nadzieję, że te dwie śliczne sunie Maja i Sara w typie pudelka, znajdą wspólny kochający dom. Mimo młodego wieku, poznały już życie od tej gorszej strony, wiedzą co to porzucenie, głód, poniewierka oraz życie za schroniskowymi kratami.Maja i Sara zniosły to wszystko, bo miały siebie i się wzajemnie wspierały. Dlatego jest to tak bardzo ważne, by nie trzeba było ich rozdzielać, by dalej mogły żyć razem. Człowiek, który je przygarnie, będzie podwójnym szczęściarzem, gdyż będzie podwójnie obdarowany. Dwa łebki do głaskania, dwie pary oczu wpatrzone z miłością i oddaniem, dwa merdające ogonki, a przede wszystkim poczucie, że zrobiło się coś wyjątkowego i pięknego dla Mai i Sary. Dlatego serdecznie zachęcamy do tej podwójnej adopcji. Maja i Sara przebywają w Hoteliku w Nowej Soli(woj.lubuskie) i pokazują, jak bardzo człowiek jest dla nich ważny.Są łagodnymi psiakami,bardzo przyjaznymi.Nie niszczą,nie wyją,zachowują czystość,lubią dzieci,kotków nie gonią. Do dopełnienia informacji: Pudle stoją na podium na liście Stanleya Corena najinteligentniejszych psów :) Zaraz po border collie ( są na 2. miejscu). To fantastyczne psy. Maja ma około 2 lata,w kłębie 40cm,waga-8,1kg, Sara ma około 6-7 lat,w kłębie 38cm,waga-7,8kg.Są wysterylizowane,posiadają pełny pakiet szczepień,czip. Kontakt: Hania w godz.10-18 Dwie suczki w typie pudla czekają na nowy dom Maja i Sara to suczki w typie pudla, dla których szukamy nowego, kochającego domu.Suczki są bardzo ze sobą zżyte; obie mają za sobą ciężkie chwile, w których wspierały się nawzajem, więc i teraz nie chcemy ich rozdzielać. Maja i Sara nie mają właściwie wad – są przyjazne, posłuszne, grzeczne, zachowują w domu czystość, pozostawione same nic nie niszczą. Obie potrafią chodzić na smyczy; lubią spacery przy boku człowieka, wspólne zabawy. Ich relacje z innymi psami są poprawne, tolerują koty. Maja ma około 2 lata; w kłębie 40 cm, waga – 8,1kgSara ma około 6-7 lat; w kłębie 38 cm, waga – 7,8kg.Suczki są gotowe do adopcji, wysterylizowane, posiadają pełny pakiet szczepień,czip. Serdecznie zachęcamy do tej podwójnej adopcji - dwa psiaki do głaskania, dwie pary oczu wpatrzone z miłością i oddaniem, dwa merdające ogonki, a przede wszystkim poczucie, że zrobiło się coś wyjątkowego i pięknego dla Mai i Sary. Jeszcze kawał życia mogą spędzić ze swoją rodziną; odwdzięczą się na pewno miłością i oddaniem. Na swoją nową Rodzinę czekają w hoteliku dla zwierząt w Nowej Soli (obowiązuje procedura adopcyjna). Istnieje możliwość pomocy w transporcie do nowego domu. Szczegółowych informacji o tych przesympatycznych suczkach udziela Hania pod podanym w ogłoszeniu nr telefonu (najlepiej w godz. od 10.00 – 18.00). Ogłoszenie - OLX - Anula-Poznań - 09.01.19 https://www.olx.pl/oferta/maja-i-sara-dwie-sunie-w-typie-pudla-do-adopcji-CID103-IDy2P4a.html Ogłoszenie - OLX - Havanka-Wrocław - 09.01.19 https://www.olx.pl/oferta/dwie-kudlate-slicznotki-w-typie-pudla-szukaja-domu-CID103-IDy2IdC.html Ogłoszenie - OLX - Alaskan malamutte-Katowice - 09.01.19 https://www.olx.pl/oferta/dwie-sunie-w-typie-pudla-do-wspolnej-adopcji-CID103-IDy2YSM.html Ogłoszenie OLX - Tola - Warszawa -20.02.19 https://www.olx.pl/oferta/dwie-suczki-w-typie-pudla-czekaja-na-nowy-dom-CID103-IDyh8ol.html Ogłoszenie OLX - Anula - Szczecin - 05.02.19 https://www.olx.pl/oferta/dwa-pudelki-do-adopcji-CID103-IDyoVWl.html
  2. Zapraszam z Bogusik na wątek Mai i Sary.Sunie dostały imiona w spadku po moich cudownych tymczasowiczkach.Niech im przyniosą szczęście. http://www.dogomania.com/forum/topic/348843-sara-i-maja-dwie-pudlowate-sunie-w-schronisku/
  3. Post rozliczeniowy: Deklaracje stałe: 1.Bogusik - 20,00zł;13.12.18-20,00zł-XII;01.01.18-20,00zł-I;01.02.19-20,00zł-II 2.Anula - 20,00zł;13.12.18-20,00zł-XII;01.01.18-20,00zł-I;01.02.19-20,00zł-II Deklaracje stałe: 40,00zł Wpłacone deklaracje stałe: 120,00zł Deklaracje jednorazowe i inna pomoc: 1.P.Wojtek od Neli i Joy - wpł. 07.12.18 - 50,00zł 2.b-b - wpł.07.12.18 - 16,60zł 3.ewu - wpł.07.12.18 - 15,00zł 4.Przeniesione pieniążki po Monie i Capri - 09.12.18 - 641,09zł http://www.dogomania.com/forum/topic/345038-mona-od-280418-w-ds-w-rybniku-i-capri-od-010518-w-ds-we-wrocławiu-pomóżmy-zmienić-ich-los/ 5.Onaa - wpł.12.12.18 - 30,00zł 6.Przeniesione pieniążki po Lemi i Holi - 14.12.18 - 238,21zł http://www.dogomania.com/forum/topic/347989-lemi-i-holi-udało-sięsunie-już-poza-schronemjadą-do-hotelikuprosimy-o-pomoc-w-utrzymaniu-bidsunie-od-261118-już-we-wspólnym-ds/ 7.P.Jola od Destino/Joszki - wpł.31.12.18 - 30,00zł http://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wróciła-z-adopcji-po-półtora-rokujest-już-w-swoim-nowym-domku-od-070618-destino-w-swoim-cudownym-domku/ 8.P.Agata od Aleksa - wpł.31.12.18 - 100,00zł http://:http://www.dogomania.com/forum/topic/347957-aleksfrędzel-ma-szansę-na-opuszczenie-radys-pomożecie/?tab=comments#comment-17366 9.Fundacja ZEA - worek karmy suchej - rozliczenie między szafirką. 10.Bazarek-Anula - wpł.30.01.19 - 351,40zł http://Bazarek-różności dla dorosłych i dla dzieci:https://www.dogomania.com/forum/topic/349157-proszę-nie-pisaćróżności-dla-dorosłych-i-dzieci/?tab=comments#comment-17409986 11.P.Agata i p.Marek od Aleksa - 11.01.19-30,00zł https://www.dogomania.com/forum/topic/347957-aleksfrędzel-ma-szansę-na-opuszczenie-radys-pomożeciealeks-od-291218-w-ds-w-zabrzu/?page=12&tab=comments#comment-17413740 12.Bazarek-Bogusik - wpł.31.01.19- 619,20zł https://www.dogomania.com/forum/topic/349217-proszę-nie-pisaćtworzy-się/ Wpłacone deklaracje jednorazowe: + 2121,50zł Wydatki: 1.Puszki Animonda - 48x800g - wpł.08.12.18 - 165,60zł;wpł.27.01.19 - 277,60zł 2.Opłata za hotelik - XII (23 dni)- wpł.09.12.18 - 383,18zł 3.SPA - wpł.10.12.18 - 160,00zł 4.Opłata za hotelik - I (31 dni) - wpł.01.01.19 - 600,00zł (po odjęciu 20,00zł pozostających po Aleksie) 5.Opłata za hotelik - II (28dni) wpł.01.02.19 - 560,00zł 5.Ogłoszenie-OLX-promowane - Wrocław-09.01.19-4,49zł;17.01.19-4,49zł;17.02.19-17,81zł;Poznań-09.01.19-4,49zł;17.01.19-4,49zł;17.02.19-17,81zł;Katowice-09.12.18-4,49zł;17.01.18-4,49zł;17.02.19-17,81zł;Warszawa-19.02.19-17,81zł;Szczecin-05.02.18-4,49zł = 102,67zł Ogólnie wydatki: - 2083,45zł Podsumowanie: Deklaracje stałe: + 120,00zł + deklaracje jednorazowe: + 2121,50zł = + 2241,50zł - wydatki: - 2083,45zł = 01.02.19: +158.05zł Po Mai i Sarze pozostała kwota 158,05zł,którą przekazuję na potrzeby Czestera z tego wątku: http://:https://www.dogomania.com/forum/topic/349282-czester-z-radys-kudłatek-wypatrzony-przez-bogusik/?tab=comments#comment-17418466 Stan konta - 06.02.19 = 0,00zł ***************************************************************************************** U szafirki pozostaje kwota po hotelikowaniu za II - 560,00zł - 60,00zł=500,00zł - 06.02.19 09.03.19 - Z kwoty 500,00zł odjęte 240,00zł za pobyt - III w hoteliku Emi. https://www.dogomania.com/forum/topic/349383-parwowiroza-pomocypomóżcie-uratować-malutkie-szczeniaczkijeden-szczeniaczek-melisa-za-tmdrugi-szałwia-za-tmzostała-przy-życiu-mini-i-emi/ Pozostaje kwota u szafirki - 260,00zł = 0,00zł Kwota 260,00zł w dniu 19.03.19 została przekazana dla Kolii na transport do DS. https://www.dogomania.com/forum/topic/349489-kolia-smutna-i-zrezygnowana-sunia-z-radyspomóżmy-jej-uwierzyć/
  4. Ten świat już naprawdę przewrócił się do góry nogami.Co z tymi ludźmi się dzieje? Dwie pudlowate sunie zostały odłowione koło Zamościa i wylądowały w schronie.Dzięki Toli,która jeździ do schronu,zostały zauważone.Są mocno zaniedbane,skołtunione,brudne,a wiadomo takim psom ciężko jest przebywać w schroniskowych warunkach. Maja i Sara bo takie dostały imiona 08.12.18 wyjeżdżają w długą drogę z Zamościa do Nowej Soli do Hoteliku u szafirki. W grudniu jeszcze koszt utrzymania suń będzie wynosił 500zł + karma +wet.Od stycznia 620zł (10zł/doba za jednego psiaka bez karmy,z karmą 12zł/doba) No cóż,przed nami spore wyzwanie,czy podołamy z utrzymaniem Mai i Sary pomimo,że Fundacja ZEA pomoże nam z opłaceniem karmy? Sara: W głębi Maja: Potrzebujemy pomocy w formie: - deklaracji stałych - deklaracji jednorazowych - pomocy w postaci bazarków Maja i Sara 03.02.19 pojechały do swojego domku w Stargardzie Szczecińskim.
  5. I ja też przybywam do Zuzi-kruszynki.Nigdy nie zrozumiem i nie przyjmę tego,jak można takie maleństwo wypuścić z domu,porzucić na pewną śmierć,przecież jest zima.Nawet dorosłym psom ciężko jest przetrwać zimę w budzie a co dopiero takiemu maleństwu na przestrzeni.
  6. No i fajnie.Teo teraz nie będzie marzł w zimę.Niech kochana kruszynka chodzi sobie w ubranku.Nie pamiętam czy tam są z tyłu gumki na łapki,proszę nie zakładać bo przy chodzeniu mogą podrażnić pachwiny.Jeżeli pętelka jest na ogon to także nie bo ogon u zwierzaków jest bardzo czuły.
  7. Ubranka wysłane - 00259007734063348841.Można śledzić przesyłkę na PP.
  8. Bogduniu poczekaj na koszt przesyłki.Bedę wiedziała po wysłaniu.Na razie czekam na adres.
  9. Nadeszła stała deklaracja od jaguska i od uxmal za XII.Bardzo dziękuję.
  10. To poproszę o adres do wysyłki na pw a ja podeślę do b-b i ewu dane do przelewu.
  11. Jeżeli jesteście zainteresowane ubrankami to proponuję za dwa 30,00zł +przesyłka list.Cena jest naprawdę niska.Ubranka są nowe.Zawsze takie kupowałam ze względu na to aby nie męczyć psa tylko szybciutko ubrać.To czarne też opasuje brzuszek a więc pies ma też ciepło,paski na rzep opasują bardzo dobrze psa i są regulowane zależnie od postury. Bazarek jest zakończony,to jest link do bazarku. http://www.dogomania.com/forum/topic/348409-zakończonymalutki-bazarek-z-ciuszkami-dla-dzieci-i-z-markowymi-akcesoriami-dla-psiaków171118-241118/
  12. Iza czy możesz OLX Zielona Góra zmienić na Gorzów Wlkp.? Ja zmieniłam 05.12.18 z Wrocławia na Opole,potrzymam z 2 tygodnie i zmienię na inne miasto. Jest bardzo słaby odzew z ogłoszeń,trzeba coś z tym zrobić.
  13. Ja też miałam na DT bardzo zaniedbaną ,wychudzoną Maję ze schronu wałbrzyskiego i Sarę z poznańskiego schronu.Nawet do głowy mi nie przyszło,że to były pudelki.Były cudowne o wspaniałym charakterze. Sara zamieszkała we Wrocławiu a Majeczka w Kaliszu. Pierwsze godziny Sary w domu po wykąpaniu i moim niezdarnym wycięciu dredów: A tu po profesjonalnym obcięciu.
  14. Martuniu nie dziękuj.Żyjemy pomocą.Szkoda,że ta pomoc taka mikra jest bo jedna psinka jest Bogusik,druga moja.No nieraz wypadnie,że po 1,5 piesia.W tej chwili jeszcze został nam Aleks w hoteliku.
  15. Ta sunia po prawej stronie jest pudlem.Trzeba będzie ją obciąć na pudla a ta druga czarnulka to nie wiem,kiepskie zdjęcia.Zbrązowiała sierść jest od złego żywienia.Dobrze,że sunie zarezerwowane.Szkoda tej czarnulki małej,może ktoś pomoże.Najważniejsze,że jest transport na zachód,po drodze może by zakotwiczyła malusia czarnulka. Wątku chyba nie będę zakładać jeszcze bo nie wiadomo co jeszcze może wyniknąć.
  16. A jak wygląda sytuacja z ubrankiem bo to co ma jest ewidentnie za małe.Elu spytaj się Hani o ubranko polarowe po Rafiku.Nie wiem czy zostało wydane razem z Rafikiem do DS? Czy ze zwrotem Rafika z DS w Luboniu pan oddał ubranko Rafikowe.Ono jest takie i powinno idealnie pasować dla Teosia.
  17. Ta sunia jest śliczna,może pozbierać zdjęcia,trochę informacji i ją ogłaszać? Jest bardzo fotogeniczna.
  18. O rany,ale wiadomość.Biedne maluszki.Jak można w takie zimno wystawić na balkon.To mi się w głowie nie mieści.Oby nie przeziębiły się i nie dostały zapalenia płuc.Masakra.
  19. Asiu nie zmieniaj.Niech tak zostanie jak jest.Wyróżniam regularnie ogłoszenie.
×
×
  • Create New...