Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Jeżeli zabraknie kompana to nie będzie problemu bo są dwie budy i buda będzie uzupełniona,tak jak to się stało w przypadku Abi. Jeżeli chodzi o zdjęcia to nie ma raczej problemu ZPP pojedzie i porobi zdjęcia budy,kojca.
  2. My też na to zwracamy adoptującym szczególną uwage.Adresówka powinna być przymocowana do obroży i obroża tylko zdejmowana do kąpieli.Jeżeli pies nie chodzi w szelkach w domu to bez sensu jest przypinać adresówkę.Najlepiej to by się przydały adresówki dwie tj.do obroży i do szelek ale głupio to proponować bo nie dość,że się mówi,poucza to jeszcze ma się wygórowania większe.
  3. Stamtąd zawsze psy przyjeżdżają zapchlone i przeważnie zarobaczone.Tam raczej budy nie są dezynfekowane.W hangarze jest zmywany beton wodą.Przy przyjęciu w moim odczuciu nikt nie poda nic na odpchlenie czy odrobaczenie bo przecież obowiązuje 2 tyg.kwarantanna i nawet w tym okresie nikt nie pomoże psu nawet gdyby umierał.Niby opieka weterynaryjna zaczyna się po 2 tygodniach jak psy są zawożone na sterylizację.Wątpię czy tam w gabinecie wet odpchla i odrobacza je.Wtedy jest wydawana książeczka z wątpliwym wpisem np.wieku.A więc nowo przybyłe psy uzupełniają zapas pcheł i robali w tym schronie dlatego też nie ma wolontariatu bo by wolontariat nie dopuszczał do takiej sytuacji jaka tam jest.
  4. Raz dziennie kapsułkę(w środku jest konsystencja oleju.Można także wycisnąć kapsułkę do jedzenia ale wtedy potrzeba dwie bo na ściankach pozostaje.W Aptece kosztuje 23zł zależnie od Apteki.W opakowaniu jest 60szt. starcza na 2 miesiące przy jednym psiaku.Witamina E poprawia stan oczów także.
  5. Wyniki z krwi będą robione tylko trochę damy odpocząć Majce i Sarze.Są po szczepieniu na wirusówki bo to było pilne i po SPA.Nikt nie będzie szukał psa jeżeli traktuje go jak rzecz. Dziękuję Haniu za Olekardin i nie tylko. Bardzo,bardzo dziękujemy za pomoc.PW wysłane. No ciężko by im było,tym bardziej,że po sterylizacji się paprze szew jak u jednej tak i u drugiej.Tam by im nikt nie pomógł. Tak,Hania zadba o nie,zresztą już była u weta i w SPA. Może nie wyglądają najlepiej po SPA ale przynajmniej skóra będzie oddychać i rany będą się szybciej goić. Dziękuję Haniu.Fajnie,że Animonda dotarła.Teraz dziewczynki szybko dojdą do siebie.Jaki mają apetyt ?Idę szukać ubranek dla dziewczynek na wymiar.
  6. U mnie takie są notowania OLX na Wrocław: Od: 28 lis Do: 31 gru Toffi - śliczny,mały piesek szuka domu. Za darmo Odśwież za 1zł Wyróżnij Statystyki Wyświetleń: 3765 Tel: 54 Obserwuje: 40
  7. Ten bucik jest bardzo fajny,chyba nie zsuwa się z łapki.Dla mnie bardzo istotnym było aby Czesia mogła chodzić po czymś miękkim a nie po betonie.W DT jest dywan,super.Mam nadzieję,że obtarcia na łapie się szybko zagoją.Myślę,że DT wypracuje jak z Czesią ułatwić sobie życie.No i już chyba chodzi Czesia na rehabilitację to też jest super wiadomość. Jaki dług ma Czesia,czy pieniążki także są zbierane na FB?
  8. Ariuna kiedyś szyła kubraczki różnego kalibru dla psiaczków ze schronisk w bardzo dużych ilościach.u niej się zamawiało.Sama nawet wysyłałam jej materiały do Szczawna-Zdroju.Kurtki ortalionowe,polary,guziki,nici.Wychodziły z jej rąk przepiękne,funkcjonalne kubraczki,były zdjęcia wstawiane.Kilka lat temu zaniechała tej działalności. Może będę mogła wysłać takie rzeczy nadające się na kubraczki jeżeli dojdzie szycie do skutku.Nawet by mogły być bazarki z kubraczków robione dla psiaków.To by był bardzo dobry pomysł.
  9. Dzięki za potwierdzenie.Ja nie pamiętam ale jakiejś suni też przedłużałam pasek bo była grubiutka.Do końcówki paska doszyłam pętelkę z gumki a z boku przyszyłam guzik.
  10. Śliczny nasz cukiereczek jest.A uszyska ma ogromne,stojące,fajne.Najważniejsze,że domek dba o maluszka,leczy,sierść się błyszczy.Aż ciepło robi się na sercu,jak można oglądać zdjęcia z dorastania Majlo. Cudny jest.
  11. Haniu fakturę opłaci Fundacja ZEA a ja zaraz ureguluję dług za SPA.
  12. Moim wszystkim tymczasikom podawałam Olekardin.Od razu nie było widać poprawy ale po miesiącu sierść się zmieniała na lepsze.Polecałam DS podawać dalej Olekardin.Z DS przychodziły przepiękne zdjęcia psiakow z błyszczącą sierścią. Majce i Sarze też trzeba zakupić ten lek.Nie wiem czy to lek może suplement diety.
  13. Olekardin 3+6+9+E kapsułki. A tak wyglądała moja tymczasia Sara już po odkarmieniu i SPA.Zdjęć Majki nie mam,wsiąkły.
  14. Tak sunie bardzo są wychudzone trzeba je karmić kilka razy dziennie.Dostałam na maila powiadomienie,że Animonda już w drodze.Może jutro dotrze? Po odżywieniu powinny dostać przepiękną sierść.Na DT u siebie miałam dwie pudliczki i też jak jedna tak druga przyjechały w opłakanym stanie,po jakimś czasie były piękne.
  15. I ja zaglądam do Moriska.Cudne filmiki i sprawozdania o Morisku.Morisek to domowy piesek się zrobił na bank.Teraz wie,że żyje.
  16. No tak,Nelcia bardziej znosi zabiegi pielęgnacyjne Joy nie koniecznie.Trzeba częściej dopadać je aby się przyzwyczaiły i nie dopuszczać do kołtunów bo wtedy nie będą się chciały czesać.
  17. Przeważnie jest tak,że w rozmowie telefonicznej czy na wizycie ludzie mówią to co nam się podoba i to co chcemy usłyszeć.Przecież nie będą siebie dyskwalifikować.Nie mamy na to wpływu jedynie można mieć tylko szczęście,że rzeczywiście jest to dobry dom. Stwierdzenie,że mieli psy lękowe? A kto to sprawdzi?Psa już nie ma? Ile tych psów mieli przez swoje życie? Psy lękowe wynikły z rozmowy o Mice i dopasowali sobie odpowiedź jak dwa razy dwa.Każdy stara się w rozmowie i na wizycie wypaść pozytywnie.
  18. Czy kubraczki doszły?
  19. Masz rację Bogusik musimy skupić się nad szukaniem domku dla dwójki bo szkoda ich skoro tak Majeczka płacze.Jeszcze coś mi przyszło do głowy czy przypadkiem Sara nie jest mamą Majki.Wystarczy rok różnicy między psami. Niech fryzjer ustawi maszynkę,nasadkę na największą aby nie ogolić suń na zero do samej skóry.
  20. No będzie ciężko ze schodami i z wysokością dla Teo,pies może się wyrywać przy znoszeniu.Pamiętajmy o tym,że jest niewidomy i inne instynkty są wzmożone.Moja tymczasia Sawana w ostatnim etapie życia około 1,5 roku też musiała być znoszona po 18 stopniach,brałam ją pod pachę jedynie bo nie mogłam z przodu na dwie ręce,było ciężko.Ważyła 12kg a więc było co dźwigać.Była średnim pieskiem 43cm w kłębie.Lepiej gdyby Teo zamieszkał w domku z ogrodem i bez schodów to by było idealnie.
  21. Jak skończy się bazarek transportowy Havanki to będzie wiadomo czy trzeba będzie dołożyć do transportu czy nie.Podzielimy wtedy kwotę brakującą na wszystkie psiaki i poproszę o przelew na moje konto.Trzymajmy kciuki za bazarek aby nie trzeba było dopłacać i podnośmy go.
×
×
  • Create New...