dwbem
Members-
Posts
3583 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dwbem
-
Patmol ma rację, husky to w zasadzie nie jest pies do domu jak większość innych. Ludzie biorą te psy bo są śliczne ale to za mało, one nie są dla każdego i są potem takie skutki - męczy się właściciel i meczy się pies. Może wziąłby ją ktoś kto bawi się w sportowe bieganie z zaprzegiem, byłaby napewno szczęśliwsza niż w domu.
-
Obawiam się, ze pies dorasta i próbuje dominować pozostałe, może trzeba go też wykastrować i po pewnym czasie mu przejdzie. Miałam reproduktora w domu i też bałam się, że będzie znaczył mieszkanie zwłaszcza, że w domu były też suki ale tego nie robił. Ale szefową w domu była najstarsza suka i nawet on się jej podporządkował.
-
Jak poradzić sobie z wychowaniem psa gdy oboje pracujemy.
dwbem replied to OgrodnikMike's topic in Gończy polski
Jeżeli pies na podwórko a nie do domu to nie krótkowłosy, bez podszerstka. Osobiscie uważam, ze każdy pies powinien być z ludźmi w domu, do pilnowania podwórka lepszy alarm. Poza tym odradzam gończego, mam koło siebie takiego i jest agresywny do psów, wprawdzie to wina właścicieli niereformowalnych ale skoro nie bedziecie mieli zbyt dużo czasu na wychowywanie szczeniaka to raczej odradzam. Poza tym to psy myśliwskie a nie stróżujące. Wychowanie szczeniaka wymaga sporo czasu, cierpliwości i umiejętności, w waszej sytuacji może lepiej adoptować psa dorosłego i może nie długowlosego ale z podszerstkiem jak owczarek krótkowlosy. Mam psy ponad 50 lat, oboje zmężem pracowaliśmy ale dawaliśmy radę nie tylko wychowywać swoje psy ale rownież szkolić, wystawiać a były to owczarki niemieckie i rottweilery więc można ale trzeba psy naprawdę kochać bardziej niż siebie.- 1 reply
-
- 1
-
-
Barf to idiotyzm, zgadzam się ale ja karmię mięsem sprawdzonym, drób gotuję, nie robię takiej mieszaniny jak to w barfie. Po prostu przygotowuję jedzenie normalnie, jak dla członków rodziny. Mam psy 52 lata i jak dotąd nie narzekają na moją kuchnię i nic nie wskazuje, żeby były jakieś niedobory a przyjemność z urozmaiconego jedzenia mają dużą. A jeżeli już ktoś musi karmić suchą karmą to każdą byle nbei Royalemn, to najdroższe ale i najgorsze badziewie, za to świetnie reklamowane.
-
Mnie została para pinczerów średnich, też już nie młode - sunia 9 a pies 11 lat ale jeszcze zdrowe.
-
Zachowanie Bezy może być związane z hormonami. Ja mam suczkę, która po steryzlizacji ma chyba za dużo testosteronu bo zachowuje się nieraz jak pies - dominuje domowego psa, na spacerach nieznajome psy próbuje ustawiać, na szczęście jest to bardziej straszenie niż agresja, sika kilkakrotnie odpisując na zapachy jak pies. Ale do ludzi jest przyjazna, radosna przylepa.
-
Współczuję, moja 14-letnia sunia odeszła 30 maja, teżmi jej bardzo brakuje.
-
Można też zmrozić kostką lodu, wtedy łatwiej wykruszyć. Mają rację ci na dalekim wschodzie, że zabraniają żucia gumy na ulicy.
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Ja kupuję w zooplusie, też są dobre, takie paski półwilgotne. -
Tylko Zw. Kyn. wydaje ważne rodowody ale zeby je mógł wydać to i suka i pies muszą uzyskać uprawnienia hodowlane a to wymaga trochę wysiłku i pieniedzy. Jeżeli chcesz kryć sukę bo ludzie mówia, że powinna choćraz urodzić to nie wierz i nie kryj bo znaleźć dobre domy dla szczeniąt to też duży problem. Wiem bo wiele lat byłam hodowczynią ale kryłam bardzo rzadko a wiele suk mimo uprawnień hodowlanych nie kryłam bo dla mnie psy były hobby i przyjemnością a nie źródłem zarabiania i hodowałam dopóki miałam siły aby w to się bawić - wystawiać, szkolić i hodować ale to byłoi w czasach gdy hodowla to byla dla ludzi przyjemność a nie biznes.
-
Zawiadom służby i schronisko, potrafią go złapać i odebrać pseudowłaścicielowi a wtedy może jak zechcesz to go adoptujesz.
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Aha, myślałam że jest w niej coś co szkodzi ale jeżeli chodzi o nadmiar białka to rozumiem. Bo moje też dostają smakołyki z kaczki. -
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
A dlaczego kaczka jest niewskazana? -
Ja tylko jak jest zimno i pada bo mam psy bez podszerstka. Ale bez przesady, do minus 5 wytrzymują bez ubranka.
-
Jestem w szoku, ta kobieta była hodowczynią i ma coś wspólnego z weterynarią? Jak można robić coś takiego. Mam psy ponad 50 lat i wszystkie żyły u mnie do samej śmierci i oczywiście jak były chore były leczone dopóki się dało bez względu na koszty. Mam dobrego weta od 1985 roku, zawsze mi leczył i ratował wszystkie psy a usypiał tylko na moją prośbę jak już nie było możliwości pomocy w końcowej fazie raka. I zawsze w domu, przy mnie. Nigdy nie oddałabym starego psa bo jest chory. A ta pani chyba wiedziała co bierze, chyba mózg jej nie stanął w czasie rozmów o adopcji. Na razie nie mogę bo wspomagam już parę psów a jestem emerytką i mam dwa swoje psy ale jak dam radę to postaram się wspomóc biedaka choć jednorazowo.
-
Zgadzam się z Krzys. Mam psy ponad 52 lata, długo pracowałam ja i mój mąż, zawsze mieliśmy po kilka dużych psów i jakoś zawsze znajdowaliśmy czas na przygotowywanie psom jedzenia w domu, na bazie mięsa z dodatkami, jadły wszystko czyli mięso, surowe i gotowane, warzywa, ryż lub makaron, ser, mleko, jajka i nigdy nie chorowały na żołądek, były lśniące do samej śmierci. Jak się psy naprawdę kocha to ma się dla nich czas. A karmy, nawet te drogie i reklamowane nigdy psom nie zastąpią przyjemności z jedzenia naturalnego. To wygoda dla właściciela - sypnie bobków jak kurom ziarna i ma z głowy. A pies cale życie je papkę bo na taką karma się zamienia w żołądku i nie potrafi gryżć nawet nieco twardszego smakołyka nie mówiąc o dobrej cielęcej kości.
-
Głupota ludzka nie ma granic - nie rozumiem czemu czarny kolor jest taki straszny bo przecież ciuchy czarne noszą i dobrze. Nie przejmuj sie, ja przez 37 lat miałam czarne rottweilery i udało mi się przekonać otoczenie, że mimo że czarne i straszne rottweilery moje są łagodne, bezpieczne dla otoczenia. Może miałam szczęście do sąsiadów choć też zdarzało mi się spotykać takich durnych ludzi jakich ty masz koło siebie.
-
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Trzymam kciuki, żeby było jak najlepiej. -
Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)
dwbem replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Jak byłam młodsza i silnioejsza wyprowadzałam psy po dwa ale od dłuższego czasu wyprowadzam pojedyńczo, do niedawna 3 razy 3, teraz 3 razy dwa bo staruszki już nie ma. Może to i lepiej bo mimo wieku jeszcze się jakoś ruszam, bez psów pewnie bym skisła. -
Zgadzam się z przedmówczyniami. Ja zawsze miałam od dwóch do czterech psów w mieszkaniu i to dużych - ONki a potem rottweilery. Zawsze starsze wychowywały młodsze, jadły wszystkie obok siebie, bawiły się razem, zostawały w domu jak wychodziliśmy do pracy razem, często z pełnymi miskami i nigdy nie zdarzyło sie nam, żeby psy walczyły ze sobą. Przeciwnie - kochały się, broniły przed innymi agresorami choc to rzadko się zdarzało. Niech starsza sunia wychowuje małego szczeniaka po psiemu, nauczy go psiego języka a nawet zasad panujących w domu. Bo krzywdy napewno mu nie zrobi.
-
Śliczna, buraski i czarne są najpiękniejsze, szkoda, że nie mogę mieć kotaprzez moje psy. Morderczych chęci nie mają ale jeden jak widzi kota ma ochotę pogonić więc wolę nie ryzykować.
-
Historia starego Miśka, co miał pana pijaka. W BDT
dwbem replied to Moli@'s topic in Już w nowym domu
Rocco jest bardzo dobre, moje wszystkie psy jedzą te puszki z apetytem i nie chorują.