-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
No ślyczna :grins:
-
INA - sznaucerka średnia... zostaje u Kasi w_z na STAŁE :))
evel replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
[quote name='wilczy zew']Ja nie jestem blondi ;) z psami pracuję od 1979roku; wcześniejsze psy wcale się nie bały lub tylko trochę a Kera baaaardzo.[/QUOTE] Fajowsko. Jednak wybacz, ja tak przez pryzmat Waszych fotek "gryzieniowych". Nie mogę się otrząsnąć po prostu. Tym bardziej, że - jak twierdzisz - masz tak duże doświadczenie. Bo staż posiadania psów jeszcze o niczym nie świadczy, można całe życie mieć psy i wiedzieć o nich niewiele. Ja nie chcę Ci dokopać czy co tam sobie myślisz, tak tylko zasugerowałam parę rzeczy. -
Dziwisz się? Też byś uciekła, gdyby na Ciebie popatrzył taki diaboł :evil_lol:
-
INA - sznaucerka średnia... zostaje u Kasi w_z na STAŁE :))
evel replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
Nie niuniać, nie ciumkać, nie użalać się. Nie "pocieszać", nie żałować. Udawać, że nic się nie stało, na pewno nie rozczulać się nad psem, bo się przestraszył, bo to tylko wzmacnia lęki. -
INA - sznaucerka średnia... zostaje u Kasi w_z na STAŁE :))
evel replied to malawaszka's topic in Już w nowym domu
[quote name='wilczy zew']Morda boi się strzałów :-( jeszcze żaden z naszych psiastych tak się nie bał. Muszę popracować nad tym. Może ktoś ma doświadczenie z tym problemem??[/QUOTE] Stopniowe odwrażliwianie z suuuuper żarciem. Ewentualnie jakiś lekki wspomagacz typu Stress Out, Stresnal, Kalm Aid, najlepiej pod kontrolą/po konsultacji jakiegoś sensownego behawiorysty, choćby on line (może PW do furciaczek?). -
Marta, nie wiem, jak mam Cię podnieść na duchu. Trzymaj się, dziewczyno :glaszcze: Ja rozumiem, że pewnie się zamartwiasz, ale Vectra dobrze pisze. Dzisiaj wybieracie się do weta jeszcze?
-
U mnie pies ląduje w klatce/pokoju jak ktoś przychodzi i wypuszczam dopiero, jak ktoś sobie usiądzie, okrzepnie, itd. Inaczej pies uważa, że głupio jest kogoś wpuszczać do domu i drze pałę :evil_lol:
-
To o której zbiórka? :evil_lol:
-
Cinek w DS, ale ZOSTAWIŁ DŁUGI! Ponad 900 zł DO SPŁACENIA! POMOCY!!!
evel replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
[quote name='Topi']Trzeci dzień mija .... No ale jak w rękach faceta .... :razz:[/QUOTE] To wiele tłumaczy, nie? :evil_lol: Zaciskamy :kciuki: -
[quote name='edene'] Mądrzysz się a mało wiesz ;) [/QUOTE] Może trochę pokory? Bo jak na razie to TY nie wiesz, jak zainteresować swojego psa swoją osobą na tyle, żeby Cię nie miał za przeproszeniem w dupie. I każdy kolejny post udowadnia kolejny stopień Twojej niewiedzy - linka tylko do przywołania? Dobre, dobre ;) Pytałam, czy suka uczy się sztuczek, komend, czy męczysz ją psychicznie, czy znasz kształtowanie za pomocą klikera chociażby. Odpowiedzi nie ma ;)
-
[quote name='Vectra']ja mam wrażenie , że raczej ma wyrzut w oczach , jak ma spać na gołym plastiku :diabloti:[/QUOTE] Myślisz? :cool3: Jak robiłam zdjęcia bez kraty to się wtarabaniła do środka i nie chciała wyjść wcale a wcale i nawet jej brak prześcieradełka nie przeszkadzał. Teraz oczywiście waruje tam, nosa nie wyściubiając, na wszelki wypadek :evil_lol: [quote name='a_niusia']pieski sa bardzo wrazliwe na punkcie wlasnych kenneli!!! co prawda sa tu niektorzy na dogomonanii, co sadza, ze kennel to jak w schronisku. jednak przyklady z dnia codziennego pokazuja cos innego[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]))[/QUOTE] No, ja znalazłam nawet wczoraj super ciekawy temat na forum rasowym, a podejrzewam, że to nie jest wyjątek ;) [URL]http://www.bobtaile[/URL]. f o r a. pl / akcesoria,35/kennel-klatka-szczeniak-sam-w-domu,213.html Klatka wyklęta na 100% :evil_lol: Ciekawe, czy gdyby mieli inną rasę niż angielski owczarek, to by zmienili zdanie :evil_lol: [quote name='a_niusia']nikt nie chcialby oddac SWOJEGO DOMU!!![IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG])))[/QUOTE] No ale przyjedzie drugi, tylko jak jej wytłumaczyć? ;)
-
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
evel replied to Vectra's topic in Foto Blogi
[quote name='BBeta'][U]JA[/U] nie dałabym swojemu psu Vitapolowych śmieci nawet jako dodatek do karmy, pozdrawiam - nielogicznie myśląca :diabloti:[/QUOTE] A jest jakaś alternatywa? I konkretnie chodzi mi o lucernę w postaci granulatu. I o podobnej skuteczności, co śmieciowy Vitapol, skoro Rinti jest słabsze. Bo mnie chodzi o konkretny efekt. Vectra i parę innych osób mówi, że efekt jest, więc będę próbować. I tak mój pies znajduje się w patologicznych rękach, to co mi tam :eviltong:, a wolę, żeby jadł śmieci z Vitapolu niż ludzkie gówna cholera wie jakiego pochodzenia. Dziękuję za uwagę :evil_lol: -
Ano właśnie. A czasem trzeba dać psu być psem, czy kotu - kotem, niezależnie od pochodzenia... BTW, mam wrażenie, że Zu [URL="https://lh4.googleusercontent.com/-v6CwU36j_M4/T4_xoZqmFJI/AAAAAAAAAWE/Xou3-h8yWR8/s476/SDC11533.JPG"]nie chce oddać kennela[/URL] :roll:
-
[quote name='gayka']Tak, to cena liczona za duże opakowanie . Możesz podać kilka przykładów takich karm ? Najlepiej produkowanych w europie .[/QUOTE] Wystarczy dobrze poszukać ;) Żeby była jasność - ja nie twierdzę, że RC to jakiś koszmar i w ogóle dno, bo każdy swój rozum ma i karmi tym, czym uważa. Każdy pies zresztą toleruje każdą karmę inaczej. Ale cena jest stanowczo zbyt wysoka moim zdaniem za taką karmę. No ale marketing kosztuje ;)
-
[quote name='gayka'] Moim zdaniem to bardzo przyzwoity skład , cena za kg to ok. 23 zł .Nie wydaje mi się , że to za dużo.[/QUOTE] Karmy o podobnym składzie kosztują od jakichś 8-9 do 15zł za kilogram. Bo jak rozumiem, mówimy o cenie przy zakupie większych worków. Więc tak, uważam, że to dużo.
-
Słyszałam, że fajnie psy chudną na karmie z dość dużą ilością białka. Oczywiście, wtedy trzeba im zapewnić sporo ruchu, żeby miały jak to spalić. Vectra o tym gdzieś pisała, poszukam w wolniejszej chwili jeśli chcesz ;) Dingo to miks jakich ras? Bo trochę tak doziowato "z paszczy" wychodzi na niektórych fotach :lol:
-
Połamane, wycieńczone psie dziecko - ma ADHD i zostaje u mnie, O!
evel replied to Soema's topic in Już w nowym domu
Na modelkę ją, albo na psią aktorkę! Niech pomaga mamie zarabiać na życie i na tymczasy :P -
Sonia, to jest brak prawidłowej socjalizacji (m.in. z ludźmi) we wczesnym szczenięctwie. Do tego pewne zaniedbania "po drodze" i efekt jak widać. U jednych psów da się nadrobić to w sporym stopniu, u innych niestety mimo wielkich wysiłków zostaje "ślad" na całe życie. Gryzienie, agresja w większości przypadków ma podłoże lękowe. Moja suka nigdy nie będzie przytulaśna. Owszem, na moją prośbę da się dotknąć czy pogłaskać obcej osobie, ale nie sprawia jej to radości. Natomiast do "swoich" jest najcudowniejszym przytulakiem na świecie, ale zanim kogoś zaakceptuje jako "swojego" mija nieraz bardzo długi okres czasu. Ja jej nie zmuszam, bo to bez sensu, ale zachęcam do nawiązywania normalnych, zdrowych kontaktów z innymi ludźmi (i psami :lol:) a koryguję, gdy suka naprawdę przegina. Zaraz zresztą poodpisuję na PW jak będę mieć dłuższą chwilkę ;)
-
[quote name='Balbina&F']A jaką chcesz cenę za 15 kg?[/QUOTE] Za 15kg głównie zbóż liczyłabym na mniejszą cenę ;)
-
[quote name='dog193']Ja nie jestem specem, serio, sama dopiero zaczynam :evil_lol: Ale Darek mówił tak - im mniej komend, tym lepiej. Unikać "puść". Suka ci przynosi dysk, a ty jej od razu każesz puścić pod nogami? Bez pochwały za aport, bez przeciągania w formie nagrody? To mi się nie widzi na pewno ;) Ale może wy jesteście już wyżej jeśli chodzi o poziom waszego frisbowania i ogólnej pracy z psem, my byliśmy w pierwszej grupie ;) Paula Wenie też mówiła "puść", więc wiesz - możesz się mierzyć z najlepszymi :lol:[/QUOTE] Nie wiem jak to wytłumaczyć "na sucho" ale w tej chwili dla sucza największą nagrodą jest kolejny rzut. Na początku miałyśmy zalecenie dużo zabawy blisko, w dużym kontakcie, szarpania, króciutkich rzutów itd., bo pies miał tendencję do spieprzania z frisbee w siną dal. Teraz jest tak, że leci sobie dysk, leci sobie pies, łapie, ja wrzeszczę pochwały ku uciesze gawiedzi :grins:, pies przybiega do mnie i albo mi wtyka dysk, żeby się z nią szarpać, albo jej mówię zawczasu "puść go!", ona pluje dyskiem i jest zwarta i gotowa do kolejnego rzutu. Nie demotywuje to jej w żadnym stopniu. Ćwiczyłyśmy zresztą dużo, dużo, duuużo catchów i puściów ;) blisko, a nagrodą było szarpanko. Może dlatego nasz ff wygląda jakby wpadł do akwarium z piraniami :evil_lol:
-
[quote name='Agniesia666']RC też można znaleźć za ok 200zl / 15kg[/QUOTE] I co? To taka niby super cena za taką jakość? ;)
-
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
evel replied to Vectra's topic in Foto Blogi
[quote name='dog193']Zgadza się. Chyba lepiej wziąć lucernę z innego źródła. Pomijając skład ich karm (nie wiem, czy granulat z lucerny to jest lucerna 100%?), nie zdziwcie się, jak z opakowania wyleci wam mol spożywczy, a w karmie będą larwy tegoż stworzonka.[/QUOTE] Zatem, jak nie Vitapol, to co polecacie? :cool3: -
Kurde, to nasze Xtra chyba się lepiej trzymają, Etna predator :diabloti: [quote name='dog193']Jeśli chcesz, żeby pies puścił, to łapiesz dysk ciasno po obu stronach pyska psa i przyciągasz do nóg tak, żeby był nieruchomo - musisz się stać bardzo nudna. Kiedy pies puści,[...][/QUOTE] Próbowałam tak, próby zakończono zaraz po tym, jak krokodylcze szczęki zaciśnięto na moim kciuku tak, że mi pociemniało w oczach, cud to prawdziwy, że paznokieć nie zlazł :evil_lol: Czy to błąd, że każę suce pluć dyskami pod moje nogi na przykład? :hmmmm: Plucie dyskami na dzień dzisiejszy nie zmniejsza korby (bo ta nadal na poziomie 250% normy :lol:).
-
Jakaś taka coś a'la ruski niebieski, nie? :cool3:
-
[url]http://i302.photobucket.com/albums/nn104/Blackpoint/IMG_0985.jpg[/url] Ależ Bucuś ma śmieszną głowę, znaczy kształt, zwłaszcza z góry :evil_lol: [url]http://i302.photobucket.com/albums/nn104/Blackpoint/IMG_0991.jpg[/url] w życiu bym nie powiedziała, że Barył to już nastolatka ;)