-
Posts
1480 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by seramarias
-
~ JUŻ psiaki w swoich domkach :) maleńka mamusia i dzieci
seramarias replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Przykro, że tak się ułożyło, na co chorują maluszki? Mam nadzieję, że to nic poważnego. -
W tej krainie znajdziesz psa i kota....BDT u Kwiaciarenki
seramarias replied to Kejciu's topic in Psy do adopcji
Bez urazy, ale czasem zastanawiam się gdzie kończy się pomóc, a zaczyna zbieractwo, gdzie jest ta cienka granica.... Moim zdaniem najlepszą pomocą będzie, ogłaszanie i szukanie domów dla tych zwierzaków. Możecie mnie nie lubić za to co powiem, ale moje zdanie jest takie, że w tak dużych zbiorowiskach, kiedy środków brakuje na wszystko zwierzęta się męczą. Ja wiem, że zaraz się ktoś obruszy, że co zrobić jak bid przybywa, a serce miękkie, ale ile z Was ma pod swoją opieką taką ilość zwierząt? Ja sobie nie wyobrażam, nie wspominając już o kosztach, to zwyczajnie czasu brak na sprzątanie, zabawy, socjalizację, bieganie po wetach. Ten dom na zdjęciu wygląda na mocno zniszczony, czasem koszty doprowadzenia do użytku starego domu są tak ogromne, że taniej wyburzyć i postawić nowy... -
Parwowiroza-Pomocy!!!Pomóżcie uratować malutkie szczeniaczki.Jeden szczeniaczek-Melisa za [TM*];drugi-Szałwia za [TM*];Została przy życiu Mini,Kenya,Kama i Emi.W DS-Mia w Krakowie;Kenya została na stałe w DT; Kama we Wrocławiu;Emi w Zagórów k/Słupcy.
seramarias replied to Anula's topic in Już w nowym domu
Śliczna sunia z Kami , taka bardzo delikatna. -
21 maja 2024 r. Fadulek pobiegł za TM. Biegaj kochany psiaku bez lęku po tęczowych łąkach Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.
seramarias replied to elik's topic in Już w nowym domu
Do tego dodałbym opiekunów, którzy nie mają pojęcia o wychowaniu psów i zbyt mało wyobraźni, żeby przewidzieć skutki działania i mamy co mamy. U mnie w bloku jest koszmarny sznaucerek, który atakuje chyba wszystko co się rusza, dwa razy prawie dziabnął mojego tż, gdy ten wychodził z klatki, gryzoń był przywiązany akurat do poręczy pod sklepem. -
~ JUŻ psiaki w swoich domkach :) maleńka mamusia i dzieci
seramarias replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Źle zrozumiałaś, Tofiś miał jechać w kwietniu do hoteliku, zaproponowałem, że wezmę go do siebie do czasu znalezienia domku, ale w razie gdyby było bardzo źle w maju mój tż osobiście odwiezie go do hoteliku, do którego miał jechać w kwietniu. Ja nie mam pretensji do nikogo, tak tylko podzieliłam się swoimi refleksjami, bo te sytuacje uświadomiły mi, że kiepski byłby że mnie tymczas i raczej nie będę już proponować więcej tego rodzaju pomocy. -
~ JUŻ psiaki w swoich domkach :) maleńka mamusia i dzieci
seramarias replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Nigdy nie oferowałam terminowego domu... -
~ JUŻ psiaki w swoich domkach :) maleńka mamusia i dzieci
seramarias replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Cieszę się, że udało się znaleźć DT dla maluchów i mamuśki. Niech się zdrowo chowają:) Ja za to coś felerna jestem, co oferuję bezpłatny DT z utrzymaniem to nikt nie chce. -
Mogłabym porozmawiać z mężem, ale nie wiem, czy one mogłyby zostać na czas mojej pracy same . Przede mną wraca córka ale ona się nimi nie zajmie. No i musiałyby być ten czas w kenelu (którego nie posiadam). Miałam już szczeniaki, ale one nigdy nie zostawały na tak długo bez opieki. Gdybyś brała DT u mnie pod uwagę daj znać, zacznę pracować nad mężem, ale w głębi serca życzę im, żeby znalazły szybko dom i żaden DT nie był potrzebny, albo chociaż bardziej odpowiedni DT się zgłosił.
-
Misiu za TM [*]- stareński, bardzo chory psiaczek !
seramarias replied to sunia2000's topic in Już w nowym domu
Bardzo przykro [*] -
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Szukasz domu tymczasowego dla szczeniąt w Warszawie? Pomogłabym, ale pracuję w pełnym wymiarze godzin, a to są maleństwa, wymagające sporo uwagi. Czy one były szczepione na wirusówki? W ostatecznej, ostateczności gdyby sytuacja była podbramkowa no i mój mąż się zgodził na szczeniaki, to mogłabym wziąć na tymczas, ale moim zdaniem lepiej dla maluszków, żeby dał im domek ktoś kto będzie w stanie im poświęcić więcej czasu.
-
Tofik doświadczył agresji ze strony człowieka, był bity, pewnie nie raz psiak atakował w swojej obronie kiedy pierwszy "opiekun" bił go. Osobiście przy Tofiku nie zaryzykowałabym chwytu za karczycho, myślę, że mógłby wtedy poczuć się zagrożony i w swojej obronie użyć zębów, a chyba nie łatwo utrzymać psa który broni się atakując zaciekle i dotkliwie przy tym gryzie. Ja szukałabym pomocy osoby doświadczonej w pracy z agresywnym psami, niestety Tofik wymaga specjalnego traktowania i to co sprawdza się w wychowani innych psiaków nie koniecznie sprawdzi się u Tofika.
-
Malutki Koko ma dom!! Zamieszkał w Warszawie.
seramarias replied to Alaskan malamutte's topic in Już w nowym domu
Jakoś z dziewczynką skojarzyło mi się imię "Koko" nie doczytałam, że "malutki" No ale wdzięku mu odmówić nie można, cudny jest i faktycznie bardzo w typie sky teriera. -
Malutki Koko ma dom!! Zamieszkał w Warszawie.
seramarias replied to Alaskan malamutte's topic in Już w nowym domu
Rany jaka ona cudna z tymi ucholami :)