-
Posts
44560 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
27
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by malagos
-
Bezdomny i bezimienny, kulejący, poraniony kaukaz
malagos replied to konfirm31's topic in Już w nowym domu
Irenko, trochę więcej, bo pies jest w Przasnyszu, to 100 km od Warszawy, a zawieść trzeba do lecznicy z rtg... -
~ Psiaki z naszej wsi ~ szczesciarz Sonek na swój domek :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Dzięki Marysi O. watek odnalazłam i chyba wznowię. W kojcu jest Pikuś, mały ratlerkowaty piesek. Chowa się w budzie, boi się ludzi, ale ogonkiem pomachał, jak nas zobaczył. Ponoć od jakiegoś czasu się błąkał po wsi i został złapany w klatkę łapkę w piątek, 10 kwietnia. Dostał chrupki i wodę, jest bezpieczny, ale nadal bojący się. Przyjeżdżam do niego, zawożę jedzenie gotowane, gadam. We wtorek nie miałam czasu zajrzeć do kojca, ale pojechaliśmy z Tomkiem wczoraj, z miską pachnącego jedzenia i pasztecikiem - wg pomysłu konfirm :) I cud, psiątek jak nas usłyszał, wybiegł z budki i "rozmerdał" się cały. On był po prostu głodny, chrupki duze "lidlowskie" nieruszone... Wziął łapczywie z ręki mięsko, mało palców nie straciłam, a tak się bał, ze siusiał pod siebie! Tomek przy nim kucnął, a tu psiaczek ząbki w całej okazałości pokazał: od miski wara! I jak pstryknęłam zdjęcie, dał nogę do budy. Wycofaliśmy sie więc z kojca, z dala stanęliśmy, by Pikuś w spokoju dokończył obiadek. Zdjęcia, takie sobie, wstawię wieczorem. -
Jamniki i jamnikowate w potrzebie z całej Polski !!!!!!
malagos replied to danka1234's topic in Już w nowym domu
Ale śliczny kolor, i ten pysio smutny... -
Zatem: samych dobrych dni, bez kłopotów i zmartwień, radości i cudnych chwil z Czworonożnym Przyjacielem :)
-
A może cuś bezogonkowe się trafi?...
-
Bezdomny i bezimienny, kulejący, poraniony kaukaz
malagos replied to konfirm31's topic in Już w nowym domu
I Ciechanów najbliżej Przasnysza, 35 km. Do Ostrołęki ponad 50 km w jedną stronę, a też co najmniej dwie lecznice z rtg i usg, ale nie są lekarze z Warszawy, jak ten przyjeżdżający w środy do Ciechanowa :) Eh, szkoda psa i bądź tu mądry człowieku, jak mu pomóc. -
Mój mąż Tomasz twierdzi, ze widział kilka dni temu na naszej działce kraskę. O tyle to by była ciekawostka, że to ptaki z Czerwonej Księgi, i że oprócz Lubelskiego (kilka par lęgowych) jeszcze przetrwały na Kurpiach. Ale to też szacuje się obecnie na kilkadziesiąt ptaków. W rozmowie z moim kolegą z pracy, rodowitym Kurpiem, okazało się, ze za jego dzieciństwa krasek było dużo, zakładały gniazda w opuszczonych dziuplach i ponoć przy tych drzewach strasznie śmierdziało ptasimi odchodami. Więc ludzie po prostu niszczyli gniazda, a chłopaki wykazywali swe zdolności i zręczność wspinając się na drzewa i wyciągając jajka lub pisklęta. :( :(
-
Bajka - bezdomna biała suczka w gminnym kojcu.......
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Gdzieś mi się zapodział watek psów kojcowych, gapka ze mnie, nie umiem odnaleźć?. -
Bajka - bezdomna biała suczka w gminnym kojcu.......
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Nie udało mi sie dziś - z czasem krucho - podjechać do kojca. Wczoraj tylko czy=ubek noska zobaczyłam... Szkoda chłopaka, że taki straszek, ale jak go choć na chwilę wyciągnąć z budki? -
Pojarmarkowa Lerka zamieszkała razem z Bliss i z nami.
malagos replied to konfirm31's topic in Już w nowym domu
Tu większość postów jest "nie na temat Lerki", takie babskie pogaduszki :) Fajnie, ze dołączyłaś, wieso :) -
Pojarmarkowa Lerka zamieszkała razem z Bliss i z nami.
malagos replied to konfirm31's topic in Już w nowym domu
W tym roku mam zukupioną sporą skrzynię, napełniam ją ziemią (aż niewiarygodne, ile jej tam się mieści!!)i jak już napełnię, tam wysadzę ziółka. -
Bezdomny i bezimienny, kulejący, poraniony kaukaz
malagos replied to konfirm31's topic in Już w nowym domu
Tak, pani Asia to bardzo dzielna i dobra osoba. Przy akcji "kaukaz" Panie były dwie, druga to Krysia "makowska", jak ją nazywamy :) Ale zawsze to niepewność przy podchodzeniu do duzego nieznajomego psa, a panowie, którzy dokarmiali psa ostatnio, nie za bardzo garnęli się do pomocy, chociażby przy wsadzaniu psa do auta. -
Bajka - bezdomna biała suczka w gminnym kojcu.......
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
W kojcu od soboty jest piesek - złapany na wsi do klatki łapki. Poszłam zobaczyć - mały, młodziutki, ratlerkowaty, czarny podpalany, uszka klapnięte. Leżał przed budką, ale jak podeszłam do kojca, podniósł się, pomachał ogonkiem między nóżkami i czmychnął do budki i się już nie pokazał. Kojec został wzmocniony siatką, by przez szczebelki nie uciekały psy (jak Bajka czy mały pekińczykowaty, co to odławiany wracał dwa razy do rynku) Ma miskę z wodą i michę chrupek. I jest bezpieczny. Ale dzikus, rzeczywiście. Nie ma co go ogłaszać, bo go nie znam, ale jak oswajać na tym odludziu... Zanoszę mu jedzonko w misce takie gotowane, wystawia nosek z budy, ale boi się podejść. Aha, nazwałam go sobie roboczo Pikuś. -
AKCJI STERYLIZACJA - razem walczmy z bezdomnością ! - dołącz do akcji!
malagos replied to 3 x's topic in Sterylizacje
Kudłataja, podaj linka do wątku sunieczki -
.... i nawet sławetne 99 km :) Czekamy na inne zgłoszenia
-
Pojarmarkowa Lerka zamieszkała razem z Bliss i z nami.
malagos replied to konfirm31's topic in Już w nowym domu
A ja myślicie, czy takie zioła w doniczkach z Lidla czy innej biedronki, to można posadzić w ogrodzie? -
Sonia - uroda może i przeciętna, ale charakter - ANIELSKI! :)
malagos replied to Nutusia's topic in Już w nowym domu
I ja, i ja!! Bardzo się cieszę, bardzo bardzo! Tyle czasu, taka poniewierka na tej wsi, a tu tak wspaniałe zakończenie! NUTUSIU, Cudna i Kochana Osobo, DZIĘKUJĘ. -
W zeszłym roku tak się te panie bocianowe pobiły, ze jedna przepłaciła to niestety życiem, leżała pod gniazdem na szosie :(, ludzie widzieli, ze się biły. Mam dużo roboty w ogrodzie, a jakoś mało siły, wiec pomalutku coś tam dłubię, grabię, przycinam, dosadzam. Chcę dokupić - ponoć ślicznie kwitnący - żylistek.