-
Posts
44557 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
27
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by malagos
-
Wiolhem już niejednokrotnie pomagała pieskom :) Czekamy na wieści
-
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Majuś jest cudna! wieczorem przytuliła się do mnie, prawie położyła na szyi, polizała po twarzy i tak zasnęłyśmy. W nocy zmieniła opcję i rano zobaczyłam ją wtuloną w Tomka :) Za to do mnie przykleiła się Diana i Nusia. Eh, i dziwić się, ze nie mogę się dobrze wyspać, bo nie mam jak nóg wyprostować czy zmienić boku...Mimo, ze mamy łoże szerokie, ale co to tam dwa metry na tyle ciał ;) -
No dobrze, dobrze, ja się tak nią cieszę i chwalę :) :)
-
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Majeczka najbardziej lubi spać na fotelu lub na krześle. Zwija się w maleńki rogalik i prawie jej nie widać. Dziś były u mnie panie z naszego koła gospodyń wiejskich, bo pisałyśmy projekt, i Majeczka do każdej podchodziła, łasiła się, chciała wskakiwać na kolana. Ale niestety, żadna z pań jej nawet nie pogłaskała... :( -
To proszę dopisać i naszą Diankę Raykę :)
-
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Tomek bardzo zadowolony z zagranicznego wypadu. Był w kilku miastach Wielkiej Brytanii, pozwiedzał zamki i muzea, ale najważniejszy był 3-dniowy konwent stereoskopowy - wiele prezentacji, pokazów zdjęć, możliwość sprzedaży i kupna. Ale najwżniejsze, że wrócił cało i zdrowo. -
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Jestem :) Majusia dziś powitała Tomka jak dobrego znajomego :) I wzajemnie, Tomek wygłaskał nowego psa, ciesząc się, że nie szczeka :) Niunia ślicznie się zachowuje w domu i na dworku, wie, po co wychodzimy. Początkowo dreptała jak starowinka, trochę się tym martwiłam. Ale to pewnie przez świeży szew, bo teraz śmiga jak strzała :) -
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Dziękuję, Krysiu, że wzięłaś na siebie te papiery akcji Sterylizacji, i że w ogóle zgłosiłaś Majusię. Psiąteczko kochane, spokojne. A dziś po raz pierwszy szczeknęła na przejeżdżającą rowerem kobietę :) Czyli nie jest niemową :) Do przychodzących do mnie ludzi (wieczorem czasem ktoś zajrzy z wnioskiem rolniczym) garnie się, absolutnie nie boi ani nie drze japy, jak Nutka. Musze się nią nacieszyć, zanim się rozstaniemy. -
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Na razie ani myślę ogłaszać niunię, bo nadal jest rekonwalescentką :) Ranka prawie niewidoczna, maleńka kreska na brzuszku, pomiędzy cycuszkami - trochę ma takie obwisłe te cycuchy, ale zupełnie suche. Jeszcze 3 kleszcze dziś wyciągnęłam z niej, w tym dwa żywe. Maleńka jest cichutenka, prawie jej nie ma, jak duszek przychodzi na kolana, jak tylko usiądę. W nocy spała ze mną, tyle że w nogach. Czyli pełne łoże zwierza wszelakiego, bo zanim się położę, wszystkie istoty zajmują pospiesznie co lepsze miejsca, i jak wchodzę do sypialni, towarzystwo udaje że mocno śpi, albo niedbale kończy toaletę, jak Borys. Odpukać, Majusia zostaje bez gadania na te 8 godzin. Z kupką też już nie ma kłopotu (a wstrzymała dobre 72 godziny). Wenflon wyjęty wczoraj. -
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
No właśnie....trzeba jej szukać domu, buuuuuuu.... -
Ten owczarek z łańcuchem co wrósł, to jak nasza Dianka :(
-
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Teraz też, między deszczami, poszłyśmy na mały spacerek po ogrodzie. Zrobiła siusiu, skubnęła trawki. Aha, i obiad - na razie mała miseczka, zjedzony ze smakiem i popity wodą :) No, i teraz aż mnie ściska, że ktoś przyjdzie i powie: to mój pies. O rety........ -
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Tyś(ka), a Ty to co?? .... :) Widać , po coś jesteśmy my wszystkie na tych wsiach i w miastach, by te psie bidaki nie były całkiem skazane na cierpienia. Majusia pije wodę, na razie kroplówki odwołane :) -
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Serdecznie dziękuję Pokerku, jesteś niesamowita :) Poczekajmy, czy koszty sterylizacji zwróci Akcja Sterylizacja, i czy da się rozpisać tę resztę (70 zł z wczoraj i 20 zł z piątku) na nasz urząd gminy. Ale to już Tomek musi pomyśleć, jak wróci w czwartek. Martwiłam się, ze nie było siusianka od wczoraj... W nocy spała spokojnie w kuchni, na materacyku i na podkładzie. Przed południem wychodziłyśmy 3 razy, aż wreszcie w południe - jest! Teraz dostała zastrzyk, jutro ma dostać dwa. Nie chce na razie jeść, ale niedługo znów jej podsunę wołowinkę. -
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Dzięki szybkiej akcji - pomoc IRENASA!! - dziękuję! dotarłyśmy szybko do gabinetu dr Magdy. Usg potwierdziło, ze to ropomacicze, i spora ilość ropy. Badanie krwi wykazało tez prawdopodobnie początki babeszjozy. Małą zostawiłyśmy w gabinecie, same wróciłyśmy do domu. Sunię po operacji odebrała KONFIRM, przetrzymała u siebie kilka godzin, bo ja miałam warsztaty i szkolenie z kobietami na wsi. Jak wróciłam do domu o 18.00, Krysia i Jej nieoceniony Tomasz przewieźli Majeczkę. Mała biedunia śpi na podkładzie, bo nadal ta ropa wypływa, oczyszcza się to wszystko, jutro powinno być lepiej. Ma wenflon w razie czego, jakby jednak babeszjoza się rozwinęła :(. Ma zastrzyki na 3 pierwsze dni, potem ew.kontynuacja leczenia. Już oczywiscie zadzwoniłam do dr Pawła i poprosiłam, żeby jutro do nas zajrzał. IRENKO, KRYSIU - DZIĘKUJĘ SERDECZNIE! Jak dobrze, że mogę na Was liczyć! -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
malagos replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Maryniu, co się dzieje?....... -
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Ogłoszenia wiszą od wczoraj ze zdjęciem, czekamy oczywiscie na właściciela. Niestety, zaraaz jedziemy "na sygnale" do Makowa do lecznicy. Sunia bardzo liże się pod ogonkiem i jak ją przewróciłam na plecki i głaskałam po brzuszku, wypłynęła z pochwy biała ropa. Wygląda to na ropomacicze, chyba jałowe. Zadzwoniłam do dr Magdy, dziś przyjmuje. Zrobimy usg i ogólne dokładne badania. Na wszelki wypadek nie dałam Majusi śniadania. A mała chodzi za mna krok w krok, chce na kolana. Ładnie zachowuje czystość, ale kupki nie było. -
~ ALMA szara, młodziutka i ufna zamieszkała na TARGÓWKU
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu