-
Posts
44557 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
27
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by malagos
-
~ ALMA szara, młodziutka i ufna zamieszkała na TARGÓWKU
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Eh, postaram się ją trochę wyczesać, bo sierść zimowa, taki puch, wyłazi płatami. Ale co do znalezienia domu, to jestem pesymistką, odkąd mam Pyzę i zero zainteresowania, choć suczka rewelacyjna :( Zrobiłaby miejsce na kolejnego tymczasa :( -
~ ALMA szara, młodziutka i ufna zamieszkała na TARGÓWKU
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
To niech tak będzie, Alma :) Zaraz po obiedzie pojedziemy po wcześniej umówioną Perełkę ze wsi, którą jutro Konfirm z mężem zawiozą na sterylizację i która zakotwiczy u nas na czas wydobrzenia po operacji. Bo w przeciwnym razie byśmy Almę zabrali. Ale trudno, i w kojcu gminnym nie będzie jej źle, tyle że to my z Tomkiem mamy więcej roboty, bo trzeba tam kawał podejść albo podjechać, by wyprowadzić, dać smaczek itp. Mam gotowane jedzonko dla niej na dzisiejszy obiad, zawieziemy, wyprowadzimy sunię na spacerek, wygłaszczemy, może da się trochę wyczesać. -
Z dawnej Czechosłowacji mój teść przywoził kakao rozpuszczalne, u nas absolutna nowość, i nazywało się to "rychle rozpustne kakao"
-
Oj tam, to przyjedź i zobacz na własne śliczne oczy :) Dianka ma się doskonale. Posłuszne, grzeczne psiątko. Po porannym spacerze, jak jest rosa i trawa mokra plus bieganie po "skopanej" ziemi przy płocie, ślady psich łap na podłodze są wieeeeelkie .... ;), a poprawione przez 3 mniejsze psiątka razy 4 łapeczki = błoto w chałupie. Z jasnego posłania ze zdjęcia powyżej zrobiło się jednolicie szare. Ale na razie nie prałam tego "prześcieradełka", tylko trzepię co jakiś czas. Dianka ma apetyt, jest w dobrej kondycji, choć wiek widać po większej ilości snu - tak samo jak u Zulki i Nusi. Tylko młoda Pyza nie ma czasu na spanie, ciągle w ruchu i gotowości do wyjścia, biegania, czujna i zwarta. A starszyznę trzeba budzić na spacery czy na obiad.
-
~ ALMA szara, młodziutka i ufna zamieszkała na TARGÓWKU
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
-
~ ALMA szara, młodziutka i ufna zamieszkała na TARGÓWKU
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
-
Jechałyśmy w środę 5 kwietnia, we trzy, Irenas, konfirm i ja, ratować 4 szczeniaki i ich mamusię ze wsi. Miedzy miejscowościami, w lesie na poboczu minęłyśmy psa, skołtunionego, owczarkowatego, który wchodził na jezdnię i się cofał, wyraźnie zagubiony. Pół godziny później wracałyśmy, psa nie było. W piątek zgłoszono mi, a ja do gminy, psa przywiązanego do przystanku PKS w tej właśnie wsi, z której zabierałyśmy szczeniaki. I co? To właśnie TEN piesek! Jest w kojcu gminnym, bezpieczny i nie zazna już głodu. Obejrzeliśmy psiaka z Tomkiem: to suczka, młodziutka, nie dam głowy, czy nie szczenna, albo tak najedzona (pracownik nasypał wczoraj pełną michę chrupek, bo w weekend tam na placu nie ma pracownika). Bardzo spokojna, potulna, podaje łapkę, tuli się, ale nie nachalnie. Sierść bardzo skołtuniona, brudna, na szyi bardzo wytarta od łańcucha. Wyciągnęliśmy kilka małych kleszczy. Niunia dostała tabletki od robali i krople od pcheł. Załozyłam jej nowa obróżkę i wyprowadziłam z kojca. Bardzo posłuszna, ładnie chodzi na smyczy. Jutro kolejne oględziny, czy aby się nic nie rozwija :( Nie mam pomysłu na imię... Wiecie, kogo ona przypomina? Kaukaza miniaturę :)
-
Uwielbiam takie smaczki :) Szkoda, ze nie zostawiłam sobie instrukcji obsługi, na całą stronę drobnym maczkiem, płaszcza przeciwdeszczowego jednorazowego...
-
:) Może namówię choć, by przywieźli sunią z tych Bud do kojca gminnego, zawsze to bliżej nas i Ostrołęki. Pytałam wczoraj panią Kasi, czy jak będzie jechała do Ostrołęki ze swoją sunia, czy nie zabrałaby i tej, a my odbierzemy od niej po operacji. Ma się zastanowić, czy podoła wieźć dwie na raz. Jesli nie, to jutro zadzwonię do Leszka i umówię termin
-
Jeszcze raz - dziękuję, jesteście wspaniałe obie BABY!! :) Mamusia ruda rzeczywiscie przemiła. I młoda, i ładna, oby znalazła dobry dom. Wg pani Kasi, to trochę rozrabiara, stąd imię Psotka. Ciekawe, jaka jest ta druga mamusia, nazwana przez panią Perełką. Raczej nikt z urzędu gminy nie ma czasu zawieźć jej na sterylizację do Ostrołęki, bo przedświąteczne porządki i sprzątanie. A ja bym wolała już przed świętami ja mieć "ciachniętą" i pod opieką...
-
Irena z Krysia w drodze - wiozą 4 szczeniaczki i małą sunię mamusię do Warszawy do fundacji na dt.
-
Taki sąsiad to rzeczywiscie koszmar! Kiedyś na cmentarzu na Bródnie widziałam, jak kotka targała upolowana wiewiórkę :( pewnie swoim dzieciom ją niosła.
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
malagos replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Zaglądam z pozdrowieniami wiosennymi :) Pogoda śliczna, a ja ze strachem patrzę na brudne okna, zniszczony trawnik, czy zdążę ogarnąć to przed świętami. Przyjadą dzieci, chciałabym, żeby domek był posprzątany i śliczny :). A tu wczoraj miałam kulinarne zajęcia z kobietami, dziś robimy degustację potraw świątecznych w małej miejscowości, przy kościele. Jest co robić.