-
Posts
44557 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
27
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by malagos
-
Moja wczorajsza wizyta rekontrolna (zbierałam siły dwa dni....) wypadła pomyslnie. Buda stoi, i to na palecie, nie na ziemi. A o to chodziło najbardziej. Pies ma dwie michy, w tym jedna z wodą. To mój pierwszy maleńki sukces. Ale szykuje się gorsza sprawa - dom socjalny, kilka rodzin w nim mieszka, w tym dwie patologie. Mają na podwórku psy, w tym dwie suki. Kobiety, które mi o tym mówiły, dokarmiają te psiaki, ale oficjalnego zgłoszenia boją się zrobić. A tym bardziej iść na policję... Gmina zna problem, bo tam piją, wrzeszczą, ale ciężko coś poradzić. Jak te pani zdecydują się zareagować, to pójdę na posterunek i poproszę o asystę
-
Szronik "postoję..poczekam.. a teraz .mam dom :).
malagos replied to Onaa's topic in Już w nowym domu
Aż nie do wiary! Taki wieści, ze za serce ściskają.... Rewelacja! -
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Masz rację :) Nabiorą wartosci :) -
A co on ma na głowinie? Takie wyłysienie, czy rankę?
-
Owczarek niemiecki? Wcześniej nigdy nie miałam do czynienia z owczarkami, przez wiele lat trafiały pod nasza opiekę kundelki, psy mniej lub bardziej w typie rasy. Aż w tym roku - i owczarka ze schroniska, której mieliśmy szukać domu stałego, i suczka ONka z lasu. Obie bardzo w typie rasy, obie z bardzo podobnym charakterem. I są to cudne, pogodne, posłuszne psy! Nie dziwie się owczarkowym maniakom, ze tak kochają tę rasę :)
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Kochane jesteście wszystkie (i Wasi TŻci), bo to dzięki Wam tak było sympatycznie :) Miałam tyle do opowiedzenia, zabrakło mi jakoś czasu. miałam Wam do dania słoiczki z ogórkami i dżemem - zapominałam....... -
Na razie zrobiłam mały plakat z suczynka szczeniorką i podałam swój i Tomka nr tel, panie z gminy wydrukowały go i porowieszały w sklepach i na gminnej tablicy ogłoszeń. Kupiłam wczoraj dla niej obróżkę, małą, ale i tak się okazała za duża. To dziś kupiłam (właściwie moja Ania sponsoruje...) mniejszą. Dziś przymierzymy :)
-
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Zgłosiłam :) -
a ja Was podziwiam i wspieram :) mnie w środę czeka kolejna rozmowa z "panem Zbyszkiem" i rekontrola, czy zrobił psu budę i czy pies ma miskę z wodą.
-
He, he :) Nie wiem nic o tej pani, ponoć wyjechała na wakacje, nie mam kogo zapytać :( Ta mała czarna dała mi się wczoraj obejrzeć, ale dotknąć już nie. Jest śliczna, czarna jak aksamitka i szczuplutka. To jeszcze dzieciak! Jedynym ratunkiem jest dom tymczasowy!....... A mała gówniarka nie jest taka duza, jak na tych zdjęciach. Ona będzie pod kolano, i z ONkiem nie ma właściwie nic wspólnego, niestety.....
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
malagos replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Poszłam sama do tego gospodarstwa, porozmawiałam z młodym człowiekiem - na razie nie wypełniłam protokołu ("wie pan, panie Zbyszku, chcę panu pomóc, bo było zgłoszenie do TOZu, a ja jestem inspektorem najbliżej pana, przyszłam zobaczyć i pouczyć")... Pies wilkowaty rzeczywiście na łańcuchu przy słupie, blacha oparta na skos o ten słup, michy żadnej (Dopiero co mamusia dawała mu wodę, ale on zaraz wywala garnek). Czas na poprawę warunków - tydzień. Rekontrola w środę. Na podwórku bajzel, resztki spalonej stodoły straszą od roku, nawet to nadpalone i zgniłe siano leży nadal, młoda żona w tak brudnej bluzce, że wstyd mówić, dzieciaki zasmarkane... to gdzie tu miejsce na czas i serce dla psa... -
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Poczekam na rozwój wydarzeń :) Na razie mam kłopot a dwiema suczkami w gminnym kojcu. Niby mają dach nad głową, dwie budki, suchą karmę z Lidla, ale... Jedna już dawno powinna być w domu, jest po sterylizacji - śliczna, szczuplutka czarnulka na długich łapakach, młodziutka. Ale dzikus... A druga, to szczeniak, z którego wyrośnie zwykły szaro-bury pies średniej wielkości... -
No pewnie, ze chodzą, dom i ludzie sprawdzeni. A teraz nowy kłopot - szczeniorka, ok. 3,5 mies. w kojcu gminnym. Taka w typie owczarkowym, czyli najpopularniejszy typ kundelka mazowieckiego. I oczywiscie suczka. Bardzo przyjemna panienka, pogodna, rozmachany ogonek, ale zaniedbana bardzo. Dziś odbędzie się odpchlenie i odrobaczenie, ugotowałam też garnek mięsa z makaronem, bo niunia ma w kojcu karmę z Lidla suchą i wczorajszą wodę...Moz e dam jej na imię Abi :) Na domiar złego, sunia czarna, o której pisałam, co to na sterylkę tyle czekała, nadal tkwi w tym samym kojcu! Miała trafić do "jednej pani", ona ją dokarmiała, jej się sunia nie bała.. Jest coraz bardziej wycofana, i gdyby się nie poruszyła na dnie dużej budy, to bym jej nie zauważyła. Tylko oczka błyszczały. Nie ma bata, ona do ludzi nie wyjdzie, tak się boi. Nie wiem, czy ona ma jakieś imię?... Pomysły?
-
Moje dzielne kochane dziewczyny! Sama wiem, ile to nerwów i stresu kosztuje taka interwencja, nie mówiąc o czasie, paliwie, innych kosztach......
-
~Śliczna Majeczka, ZOSTAJE W NASZEJ RODZINIE :)
malagos replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Dobrze, Irenasku :) Przez OLX kontaktowała się pani, ma zadzwonic po 16.00. Tyle, ze to Krakowskie......... -
TEO za TM:( Owczarek BOS znalazł wreszcie swój dom i swoich ludzi:)
malagos replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Kawał psa z niego! Ale uszy ma zarąbiste :) -
Tyskie staruszki czekają na cud... Czy doczekają?
malagos replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Kocurek śliczny :) Dobrze, ze już poza schroniskiem! -
Masz rację :) Wczoraj i dziś taki chłodny jesienny poranek, 11 stopni o 7 rano...ale rosa wielka, będzie słonecznie i ciepło :) Jakoś się nie zdążyłam nacieszyć tym latem. Choć z drugiej strony, byłam tydzień w Wildze, tydzień na Roztoczu, a nie zawsze udaje mi się wyrwać dwa razy w lecie na wakacje :)