Jump to content
Dogomania

nieaktualny wątek. pozostała impreza dla internetówych hejterów


sylwija

Recommended Posts

13 minut temu, Aska7 napisał:

Tak mi jeszcze przyszło do głowy, bo sama mam hipotekę na domu. W mojej umowie jest ubezpieczenie na życie, utratę pracy i chorobę. Sprawdź swoją umowę. Może tam coś na ten temat jest. Teraz banki nie dają dużych kredytów bez takich klauzul.

nie ma, sprawdzalam, 120% wartodsci

brak zdolnosci w pln

wkrecali w CHF jako jedyne sluszne i pewne i bezpieczne..

jescze chyba o japonskich mowieli, ale tez nie mialam zdolnosci

Link to comment
Share on other sites

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców 

"Wsparcie wypłacane będzie przez okres nie dłuższy niż 18 miesięcy w wysokości równowartości rat kapitałowych i odsetkowych kredytu hipotecznego, ale nie więcej niż 1 500 zł miesięcznie.

Zwrot wsparcia przez kredytobiorcę następuje po upływie dwóch lat karencji, przez 8 kolejnych lat w równych, nieoprocentowanych miesięcznych ratach."

Szału nie ma : (

Link to comment
Share on other sites

Sylwia,

nie pisałaś dokładnie jaki masz rodzaj niepełnosprawności w rękach ale...

Może jakaś klawiatura by Ci pomogła?

http://sklep.altix.pl/pl/specjalistyczne-myszy-i-klawiatury-komputerowe

Mogłabyś dzięki niej być może usamodzielnić się czyli np jakieś zlecenia wykonywać na kompie. Znasz się na bazach danych ?

Cały czas przecież nie możesz liczyć na pomagam.pl czy coś podobnego.Zwierzaki też z jakiś czas odejdą za TM nowych chyba nie przyjmujesz - nie będziesz mieć argumentu na zbiórkę kasy.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, sylwija napisał:

nie ma, sprawdzalam, 120% wartodsci

brak zdolnosci w pln

wkrecali w CHF jako jedyne sluszne i pewne i bezpieczne..

jescze chyba o japonskich mowieli, ale tez nie mialam zdolnosci

To wszystko było w Dojczku? Masz pisemne odmowy udzielenia w PLN i JPY? Byłyby pomocne w ewentualnej rozprawie o udzielenie w złej woli.

Link to comment
Share on other sites

Ja brałam w 2006 i już wtedy były klauzule i ubezpieczenia. Mnie przetrzepali na wszystkie strony włącznie z odrzuceniem wyceny mojego biegłego, a miałam duży wkład własny. W sumie to miałam kłopot z uzyskaniem kredytu. Tylko mój kredyt w PLN, więc naprawdę coś musiało być na rzeczy z frankiem, że dawali na prawo i lewo.

Link to comment
Share on other sites

Niezależnie od wszystkiego jeśli ktoś dostaje informację, że - potrzebując ileś PLN - nie ma zdolności kredytowej w złotówkach, a ma w innej walucie, to przecież to śmierdzi na kilometr.

120% to i tak daje około 500tys wartość działki z 75m2 domkiem rekreacyjnym. Na zadupiu, nie wyczes w Mrągowie. Dziesięć lat temu.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, rozi napisał:

Niezależnie od wszystkiego jeśli ktoś dostaje informację, że - potrzebując ileś PLN - nie ma zdolności kredytowej w złotówkach, a ma w innej walucie, to przecież to śmierdzi na kilometr.

120% to i tak daje około 500tys wartość działki z 75m2 domkiem rekreacyjnym. Na zadupiu, nie wyczes w Mrągowie. Dziesięć lat temu.

moim zdaniem to jeszcze by trzeba podzielić przez 4, bo frank zdrożał przynajmniej dwukrotnie

no i jak się brało kredyt, tez się przymierzałam w 2008 do kredytu, to bank brał drugie tyle w odsetkach i prowizji co wartość potrzebna na zakup nieruchomości

nie wiem ile kosztowały domki rekreacyjne, tam gdzie Syliwa mieszka,

ale w Warszawie w Ursusie , tam gdzie ja się przymierzałam do zakupu. metr kwadratowy w 2008 r. był ponad 8 tys za metr,  czyli np 50 metrowe mieszkanie kosztowałaby  ponad 400 tys zł, można było wziąć 120 procent - wiec teoretycznie można było pożyczyć ok 500 tys.

jak sie przeliczyło ile sie zapłaci przez te lata kredytu, czyli przemnożyło wszystkie raty, odsetki, i prowizje banku to wychodziło, że trzeba bankowi byłoby zapłacić dwa razy tyle co sie pożyczyło ; czyli pożyczało się 500 tys, a spłacało przynajmniej  dwa razy po 500 tys/ zależy w którym banku; w niektórych było nawet więcej niz dwa razy po 500 tys do spłaty

a jakby sie go miało we frankach, a mnie tez proponowali we frankach, to kwota skakała przy każdej podwyżce franka, czyli jesli frank zdrożał dwukrotnie - to do spłaty robiło się 4 razy 500 tys, czyli 4 razy tyle ile sie pozyczyło

czyli jest teraz do spłaty jest ok 600 tys,  a kredyt był we frankach, to wartość działki i domku mogła być ok 100-120 tys zł. W 2006 -2008 bardzo ceny nieruchomości poszły do góry. Trudno dzisiaj oceniać czy Sylwia przepłaciła czy nie.  Pamietam ze wtedy wszyscy kupowali, bo cały czas drożało, i mnóstwo osób kupowało za kredyt we frankach. Mieszkałam wtedy i pracowałam w Warszawie , i pamietam, że wielu ludzi wierzyło, ze ceny nieruchomości jeszcze dużo pójdą do góry i trzeba szybko kupić, bo będzie jeszcze drożej. Wiele osób mi wtedy mówiło, że gupia jestem, ze wynajmuję, zamiast szybko brać kredyt we frankach.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Patmol napisał:

moim zdaniem to jeszcze by trzeba podzielić przez 4, bo frank zdrożał przynajmniej dwukrotnie

no i jak się brało kredyt, tez się przymierzałam w 2008 do kredytu, to bank brał drugie tyle w odsetkach i prowizji co wartość potrzebna na zakup nieruchomości

nie wiem ile kosztowały domki rekreacyjne, tam gdzie Syliwa mieszka,

ale w Warszawie w Ursusie , tam gdzie ja się przymierzałam do zakupu. metr kwadratowy w 2008 r. był ponad 8 tys za metr,  czyli np 50 metrowe mieszkanie kosztowałaby  ponad 400 tys zł, można było wziąć 120 procent - wiec teoretycznie można było pożyczyć ok 500 tys.

jak sie przeliczyło ile sie zapłaci przez te lata kredytu, czyli przemnożyło wszystkie raty, odsetki, i prowizje banku to wychodziło, że trzeba bankowi byłoby zapłacić dwa razy tyle ; a jakby sie go miało we frankach, a mnie tez proponowali we frankach, to kwota skakała przy każdej podwyżce franka

czyli jest teraz do spłaty jest ok 600 tys,  a kredyt był we frankach, to wartość działki i domku mogła być ok 100-120 tys zł. W 2006 -2008 bardzo ceny nieruchomości poszły do góry. Trudno dzisiaj oceniać czy Sylwia przepłaciła czy nie.  Pamietam ze wtedy wszyscy kupowali, bo cały czas drożało, i mnóstwo osób kupowało za kredyt we frankach. Mieszkałam wtedy i pracowałam w Warszawie , i pamietam, że wielu ludzi wierzyło, ze ceny nieruchomości jeszcze dużo pójdą do góry i trzeba szybko kupić, bo będzie jeszcze drożej. Wiele osób mi wtedy mówiło, że gupia jestem, ze wynajmuję, zamiast szybko brać kredyt we frankach.

 

 

Nieistotne ile się zapłaci z odsetkami i prowizją. Brany był kredyt hipoteczny w wysokości ponad 300000 Franków po kursie około 2zł. Bank nie daje tych pieniędzy do ręki, tylko przelewa sprzedającemu zgodnie z kwotą wpisaną w Akcie Notarialnym, obciążając równocześnie hipotekę nieruchomości.

Link to comment
Share on other sites

dla tego co płaci to bardzo istotne,  bo w przypadku jakichkolwiek problemów ze spłatą  jest się uziemionym, bo wartość nieruchomości  jest dużo mniejsza niż zobowiązanie wobec Banku - dlatego teraz wielu frankowiczów jest w bardzo trudnej sytuacji

Syliwa zapłaciła 300 tys franków za domek? czy ma tyle do spłaty?

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Patmol napisał:

dla tego co płaci to bardzo istotne,  bo w przypadku jakichkolwiek problemów ze spłatą  jest się uziemionym, bo wartość nieruchomości  jest dużo mniejsza niż zobowiązanie wobec Banku - dlatego teraz wielu frankowiczów jest w bardzo trudnej sytuacji

Syliwa zapłaciła 300 tys franków za domek? czy ma tyle do spłaty?

 

Powtarzam: brany był kredyt ponad 300tys Franków.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego ja podeszłam do kredytu od tyłu. Stwierdziłam, że mogę płacić ok. 1200 zł. raty przez 15 lat. I bank wyliczył, że mogę dostać tylko 150 tys. PLN. I trudno, przez jakiś czas mieszkałam na betonie i w jednym pokoju. Resztę kończylismy przez kilka lat, ale dom 300m2 na hektarowej działce. Swoją drogą o jakieś 150m za duży :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...