Jump to content
Dogomania

IKA odeszła za Tęczowy Most pokonana przez raka


Recommended Posts

Maleńką wypatrzyła malagos na wątku zamojskich bezdomniaków.

W książeczce znalazłam imię Ida, ale zmieniłam je na IKA.

Suczka jest zaczipowana, wysterylizowana i zaszczepiona przeciw wściekliźnie.

Zadredzona i strasznie chuda. O zapachu nie wspomnę.

Odbyła podróż pociągiem ( z Marysią O.) oraz metrem (ze mną). Zachowywała się tak, jakby całe życie podróżowała.

Dzięki sprawnej akcji Toli, jej TŻ-a, Marysi O. oraz Agnieszki (córki malagos), która ją przenocowała, Ika wylądowała u mnie w Warszawie.

Jeżeli kogoś pominęłam w tym łańcuszku pomocowym to bardzo przepraszam :)

Dzisiaj idziemy do fryzjera, a jutro jedziemy na wieś brudzić się od nowa.

 

Nr czipa: 616004900215277 (zaczipowana na mnie 5 sierpnia)

 

Zdjęcia robione w schronie.

c47b0604437e6e7emed.jpg

 

sunia.jpg

Sterylizacja w schronie: 29 maja

Szczepienie na wściekliznę i czipowanie (bez wprowadzenia do systemu): 5 czerwca

Pobrany mocz do analizy: 3 lipca

Krople Sabunol + obróżka na pchły i kleszcze: 5 lipca

Aniprazol na robale (x 3) 6,7,8 lipca

Badanie ogólne krwi 18 lipca

Wirusówki Nobivac DHPPi 18 lipca

Wprowadziłam do systemu swoje dane (czipowanie) 5 sierpnia

Ikunia odeszła 15 sierpnia 2016 roku :(

 

Trzeba jeszcze:  zrobić ECHO serca, ewentualnie usunąć kamień z zębów. Zrobi to już DS.

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenia

 

Wydatki

 

-70 zł strzyżenie, kąpiel i wycięcie pazurków

- 24,80 zł czerwone szelki

-22,50 zł krople przeciwkleszczowe Sabunol 2 ml (będzie na dwa razy)

-36 zł wizyta u weta (aniprazol x 3, tabletki na rozwolnienie, 1 puszka Intestinal)

-34 zł wet (druga puszka Intestinal + badanie moczu)

-9,20 zł dwie puszeczki pasztetu z królika ze sklepu zoologicznego

-65 zł karma Urinal zamówiona przez Marysia O. (zasponsorowana przez Mattilu :)

-105 zł 18 lipca wizyta u weta w Przasnyszu (pobrana krew, szczepienie na wirusówki)

(ze swoich zapłaciłam 35 zł, 70 zł zwróci bezpośrednio wetowi fundacja Toli)

219,20 zł bilety kolejowe na trasie Katowice-Warszawa-Katowice (wyłożyła ewu).

Rozpiska:

13 zł do Katowic( musiałam jechać droższym pociągiem ze względu na ryzyko spóźnienia )

49 zł Pendolino do Warszawy ( promocyjny bilet:))

15,20 zł bilet Iki z Warszawy

129 zł bilet z Warszawy

8 zł autobus w Katowicach

5 zł bilet z Katowic

 

W sumie -585,20 zł

 

Wpłaty:

+65 zł od Mattilu na karmę :)

+70 zł zwróciła fundacja Toli bezpośrednio wetowi po otrzymaniu faktury

+20 ze sprzedaży pozabazarkowej bransoletki

+ 430,20 zł z bazarku Mazowszanka13 http://www.dogomania.com/forum/topic/147906-zako%C5%84czony-rozliczam-bazarek-zio%C5%82owy-na-sp%C5%82at%C4%99-d%C5%82ugu-iki/

W sumie +585,20 zł

 

Dary:

-bilet kolejowy Warszawa-Lublin-Warszawa zasponsorowany przez Tolę :)

-sucha karma z jagnięciną po mojej poprzedniej tymczasowiczce Kulce, która poszła do DS-u.

Karmę kupiła inka33 z jej pieniedzy bazarkowych .

Daję naprzemiennie suchą i puszkową, bo wcześniej suchej nie chciała jeść.

Patrz: post 723 moje rozliczenia

http://www.dogomania.com/forum/topic/143212-mała-6kgsunia-po-dwóch-operacjach-koszt-leczenia-1750-zł-pomocy/page-37

-adresatka, prezent od Panów z punktu Scholla :)

-benzyna do Warszawy, zasponsorowała irenas :)

-smycz, obroża, kaganiec ode mnie dla DS-u

 

Dług wyzerowany !!!

Link to comment
Share on other sites

Tekst do ogłoszeń napisany przez Nutusię :)

Ika – nawet uroda nie chroni przed bezdomnością

W naszym bezosobowym świecie dar, jakim są bezwarunkowa psia miłość i przywiązanie, powinniśmy traktować jak prawdziwy skarb, a jednak tak wielu z nas traktuje go jako coś oczywistego. Co gorsza, wykorzystujemy go przeciwko naszym psom, za lojalność odpłacając im maltretowaniem lub zaniedbaniem.

Ofiarą takiego zaniedbania padła Ika – śliczna, malutka sunia, którą nawet jej uroda i dobry charakter nie uchroniły przed bezdomnością i koszmarem pobytu w schronisku.


Ika z postury przypomina nieco jamnika – też jest długa. Waży ok. 6 kg, sięga do połowy łydki). Została oceniona na ok. 4 lata. Z powodu pogryzienia i pobytu w schronisku, jej długa i jedwabista sierść tak się skołtuniła, że trzeba ją było ściąć przy samej skórze.



Ikusia została zabrana do domu tymczasowego, gdzie bezpieczna i zaopiekowana będzie czekała na dom docelowy, na ludzi, którzy nigdy więcej nie zawiodą jej zaufania.


Ika jest zdrowa, zaszczepiona i wysterylizowana. Umie chodzić na smyczy, lubi biegać i dokazywać jak szczeniaczek. Jest miła dla innych psów, zaczepia je do zabawy. Umie dbać o swoje interesy, wymuszając to, czego chce piszczeniem lub szczekaniem. Bardzo pilnuje, by znów nie zostać porzucona – za tymczasową opiekunką chodzi jak cień.


Psia miłość wyraża się poprzez lojalność. A prawdziwa lojalność to zaufanie i przywiązanie zrodzone z przyjaźni i szacunku. Tyle tylko, że zarówno przyjaźń, jak i szacunek muszą być okazywane przez obie strony – przez psa i przez człowieka.


Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę wolontariusza oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt:

Link to comment
Share on other sites

Jestem!!

Cudko z niej prawdziwe!

Umie chodzić na smyczy, zachowuje się jak dama biorąc chrupki z ręki delikatnie i z godnością, mimo wychudzenia.

Największe podziękowania należą się Mazowszance i Toli, która nie odpuściła, nie zostawiła bieduni w schronisku i szukała dla niej pomocy... I TŻ Toli, który dowiózł sunię do Lublina.

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia wstawię, ale najpierw sprawozdanie słowne.

 

Cała wizyta trwała prawie dwie godziny.

Było golenie, wycinanie dredów i kołtunów. Najtrudniej było usunąć te między palcami. Opuszki łapek odparzone, chyba od tych kołtunów.

Były płacze, jęki, przy kąpieli błagalne szczekanie: zabierz mnie. Założyłyśmy w końcu kaganiec, bo chciała ugryźć, albo tylko nastraszyć.

Strzygła Pani weterynarz, więc przy okazji obcięłą pazurki i usunęła ogromny strup.

Mała ma w jednym uchu dziurę na wylot. A u nasady drugiego ucha był wielki czarny strup po sporej ranie. Został usunięty.

Chyba współtowarzysze niedoli odganiali ją od miski.

Znalazłyśmy ususzonego kleszcza i suchą pchłę wbitą w skórę.

Ja robiłam za trzymacza i pocieszycielkę.

 

No i chuda masakrycznie :(

Kręgosłupem można się skaleczyć :)

No nic, odkarmimy :) Suchego nie lubi, tylko mokre. Będę gotowała w większym garze, bo moje też jedzą gotowane.

 

5fd89cd91243c156gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie widać pysio w całej okazałości,  sunia czyściutka, zadbana - cudna dziewczynka:)

 

Jeszcze odnośnie nr czipa - nie będzie go prawdopodobnie w żadnej bazie, bo w zamojskim schronie czipują tylko na użytek własny - nr czipa ułatwia ewidencję.

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie widać pysio w całej okazałości,  sunia czyściutka, zadbana - cudna dziewczynka:)

 

Jeszcze odnośnie nr czipa - nie będzie go prawdopodobnie w żadnej bazie, bo w zamojskim schronie czipują tylko na użytek własny - nr czipa ułatwia ewidencję.

Czyli samemu wpisać ją do bazy czy zaczipować powtórnie ?

Link to comment
Share on other sites

Jestem u malutkiej.Jak się trochę odkarmi Ikę i urośnie sierść będzie śliczna,jej długość zniknie.W tej chwili jest golaskiem ale to dobrze,przynajmniej nie będzie jej gorąco.

Do Iki miałam kiedyś podobną sunię Atenę ze Szczytna.Wyglądała tak:

 

DSC03426.JPG

 

A już w swoim domku tak:

 

2127db1297e96d20med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Raczej samemu wpisać do bazy

Wpiszę do bazy dane nowego właściciela jak się znajdzie :)

 

Anula, ten piesek na zdjęciu to trochę Shih Tzu. Mnie też ktoś powiedział na spacerze, że ma sierść Shih Tzu.

 

A my mamy problemy zdrowotne i rano była wizyta u weta.

Mała dużo sika, głównie na panelach w salonie.

Ale trzeba przyznać, że stale w tym samym miejscu. To znaczy miejsce myję octem, więc każdy następny sik jest troszkę dalej od poprzedniego.

Wstałam specjalnie wcześniej, o 6.30 , ale nie zdążyłam, bo zrobiła na podłodze.

Wczoraj były trzy duże siki w niewielkim odstępie czasowym mimo wcześniejszego spaceru.

 

A kupę zrobiła już na klatce schodowej, tak jakby nie mogła wytrzymać. Następne kupy na spacerze były coraz rzadsze. A dwie ostatnie z krwią.

Kupiłam jedną puszkę karmy Intestinal i dostałam lek na rozwolnienie. Zapomniałam nazwy, mam dawać przez dwa dni po pół tabletki.

Zaopatrzyłam się też w Aniprazol (3 tabletki).

I mam pobrać mocz do zbadania w związku z sikaniem. Tym razem wskazane jest sikanie na panelach. Pobiorę strzykawką, to łatwiejsze niż na spacerach.

Link to comment
Share on other sites

O mamo, skąd ta biegunka?...  U Agi zjadła trochę karmy z puszki, takiej z marketu, bo nic innego nie miała dla psa pod ręką, czy to mogło zaszkodzić? :(

Nie siusiała też w domu, tylko na spacerze.Fakt, ze to było zaledwie kilka godzin...

Link to comment
Share on other sites

Zapisuję chudzinkę!!! Prześliczna jest!!!

 

 

Jesteście dziewczyny super, widziałam psinkę już wcześniej, chyba na "maleństwach..." , śliczna jest, raz dwa domek znajdzie :smile:

Witajcie Dziewczyny na wątku :)

 

Na razie koniec z problemami żołądkowymi czyli nie ma więcej rozwolnienia. Odpukać ! Ale dokupiłam jeszcze jeden Intestinal na wszelki wypadek.

I udało mi się na spacerze pobrać strzykawką mocz do analizy. Jak na złość w domu nie zrobiła.

Jeszcze wet powiedział, że słyszy szumy pod sercem ? (tak zrozumiałam). Przy okazji trzeba będzie zrobić echo serca.

 

I jeszcze powiem, że ludzie na ulicy zachwycają się nią.

A Panowie z serwisu Scholla (klucze, szewc itp.) postanowili zrobić jej w przezencie wygrawerowaną adresatkę !

Gdy zostawała pod sklepem z moją Mamą, płakała za mną. Czarno widzę zostawanie w domu :(

W ogóle wydaje dużo dzwięków tak jak moja Luka. Płacze, szczeka, piszczy, śpiewa itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...