Jump to content
Dogomania

Świetna reklama


Matisse

Recommended Posts

Zacznijmy od tego, że każda reklama jest głupia. A my i tak tego nie zmienimy. Nagłaśniając sprawe, robi się darmową reklame, a takie maile wątpie, żeby coś dały. A reklama i tak przestanie być pokazywana w niedługim czasie.

A co powiecie na reklamy proszków do prania, płynów do mycia naczyć? Przecież takie stereotyp, że to baba siedzi i sprząta. To jest to samo, do każdej reklamy się można przyczepic.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A widzieliście te billboardy z reklamą whiskasowych saszetek?Uświnione kocie pyszczki sosami i tą śmietaną jakąś,co za debilizm,raz że to nieestetycznie wygląda,drugi raz koty przy jedzeniu się tak nie paskudzą,ci co wymyślili te bilboardy chba w życiu nie widzieli jedzącego kota:shake: :mad: .A tej reklamy z dogiem nie miałam jakoś tej (nie)przyjemności jeszcze zobaczyć,ale po waszych opisach już widzę jej totalny absurd....:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

a mnie sie podobały reklamy z brudnymi pyszczkami kotów. Uważam, że były słodkie i śmieszne ;) lepsze to niż jakieś kozaki z Geanta ;)

kieeeedyś była taka reklama Maxwell House (nie wiem jak sie pisze nazwe tej kawy) gdzie występowała pantera jak się tak czaiła w dżungli, strasznie lubiłam tę reklamę :loveu:

psie reklamy raczej biorę na śmiech. wokół mnie wszyscy odbierają to jako zwykłą reklamę, w której występuje fajny pies. Nikt nie pomyślał o jakimś przedmiotowym traktowaniu zwierząt. TO TYLKO REKLAMA.

słodki był jeszcze shar pei w reklamie kremu na zmarszczki :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ASICA']co do reklamy z dogiem to o ile mi wiadomo dogaże juz się tym zajeli:diabloti:
a reklama whiskasa jest niesmaczna:razz:
[/quote]
[B][I]tylko zeby szybko doszlo to do skutku, bo jeszcze wczoraj 4 razy widzialam ta reklame:cool3:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANKA_89']a co myślicie o tym:
w tle śliniąca sie, obłożnie chora babuleńka
-miała sie zajmowac dziećmi , a tylko leży i się ślini
-oddajmy ją do domu starców, albo opieki społecznej , taniej wyjdzie
-świetny pomysł! a jakby sprzedać narządy na czarnym rynku? po co jej dwie nerki?[/QUOTE]

Nie uważacie że troche przesadzacie????
Nie uważam, że ta reklama z Dogiem jest superr ale oni tam nie mówią o schronisku ani o tym żeby go sprzedać na smalec. A wy tu takie rzeczy a dziecku upośledzonym czy tam o starej babulince przesadzacie :shake: co ma wspólnego babulinka??? a upośledzone dziecko??? Boże brak mi słów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kitka20']Nie uważacie że troche przesadzacie????
Nie uważam, że ta reklama z Dogiem jest superr ale oni tam nie mówią o schronisku ani o tym żeby go sprzedać na smalec. A wy tu takie rzeczy a dziecku upośledzonym czy tam o starej babulince przesadzacie :shake: co ma wspólnego babulinka??? a upośledzone dziecko??? Boże brak mi słów[/quote]

Ta para mówi: "Musimy się go pozbyć!". Skojarzenie nasuwa się samo: oddać do schroniska albo wyrzucić.
OK, to tylko reklama i przyznaję, że trochę za mocno pojechałam ze swoją wersją o upośledzonym dziecku, ale niestety reklamy mają ogromną moc oddziaływania, docierają do wielkiej masy osób i mogą utrwalać złe steoretypy czy postawy. Pamiętacie, co było z akcją "Stop wariatom drogowym"? Wtedy też były protesty przeciwko użyciu słowa "wariat" w połączeniu z wizerunkiem ludzi w kaftanach bezpieczeństwa. (Chociaż IMHO tu poprawność polityczna była nieco za daleko posunięta ;)).

Link to comment
Share on other sites

Behemot zgodzę się z Tobą, ja też jak zobaczyłam tą reklame to aż krew mi zaskwierczała, mojemu facetowi też min. że to jego ulubiona rasa. Ale tej reklamy nie robiło ani upośledzone dziecko , ani stara babulinka, tylko jakaś durna firma reklamowa i może by tak o nich teksty układać a upośledzone dzieci i babulinki zostawić w spokoju?? One tu nie zawiniły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kitka20']Behemot zgodzę się z Tobą, ja też jak zobaczyłam tą reklame to aż krew mi zaskwierczała, mojemu facetowi też min. że to jego ulubiona rasa. Ale tej reklamy nie robiło ani upośledzone dziecko , ani stara babulinka, tylko jakaś durna firma reklamowa i może by tak o nich teksty układać a upośledzone dzieci i babulinki zostawić w spokoju?? One tu nie zawiniły.[/quote]

Ależ ja nie miałam zamiaru wyśmiewać się z upośledzonych dzieci,.... :shake:
Moje intencje były dokładnie odwrotne....

Link to comment
Share on other sites

Ale zauwazcie, ze teraz czesto psy w reklamie przedstawiane sa bardzo pozytywnie. Ta reklama z dogiem moze jest kiepska ale jest wiele innych gdzie pies jest czlonkiem rodziny, jej waznym elementem. Np ta reklama gdzie "reks uciekl" facet idzie psa od razu szukac mimo ulewy. Jest jakas reklama jak facet bawi sie z dzieckiem i psem w parku. Sa te reklamy z parsonami. Ogolny rozrachunek jest raczej na plus.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kitka20']Nie uważacie że troche przesadzacie????
Nie uważam, że ta reklama z Dogiem jest superr ale oni tam nie mówią o schronisku ani o tym żeby go sprzedać na smalec. A wy tu takie rzeczy a dziecku upośledzonym czy tam o starej babulince przesadzacie :shake: co ma wspólnego babulinka??? a upośledzone dziecko??? Boże brak mi słów[/quote]


to jest przesada, ale to "pozbycie" się psa,też jest przesadą, bo taki przeciętny ludzik zasiądzie przed tv zobaczy jak bezkarnie reklamują zwierze jako przedmiot, którego można się ot tak po prostu pozbyć i zrobi to samo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kitka20']owszem można z tego tak wywnioskować jeśli się całej reklamy nie oglądnie i powtarzam mnie też denerwuje ta reklama ale wyżywajcie się na producentach reklamy a nie na babulinkach i chorych[/quote]

Kitko, my się chyba cały czas nie rozumiemy... Jestem jak najdalsza od wyżywania się na chorych... chodziło mnie o to, że w tej reklamie pies jest traktowany jak przedmiot, którego można się pozbyć, gdy nie spełni naszych oczekiwań. I właśnie to podejście do słabszych - zwierząt, dzieci, chorych - chciałam napiętnować.
Ale zostawmy już to. Widocznie źle coś ujęłam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...