Jump to content
Dogomania

Świetna reklama


Matisse

Recommended Posts

Kochani, mam mały apel.
Nie wiem jak często oglądacie tv, ale jak Wam się zdarzy, zwróćcie uwagę na reklamę pewnego banku. Wsytępuje w niej dog niemiecki. Młode małżeństwo rozmawia o psie. "Przejada nasze oszczędności, bla, bla, bla, trzeba się go jak najszybciej pozbyć, bla bla bla." I natychmiast zapinają psa na smycz i idą do banku po nową kartę kredytową. Przed chwilą wysmarowałam im meila, że mnie wkurzają, i że promowanie takich wartości w społeczeństwie, które przed każdymi wakacjami przywiązuje swoich przyjaciół do drzew w lasach, nie jest najmądrzejszym pomysłem. Poprosiłam też o wycofanie reklany.
Tu zaczyna się apel właściwy.
Jak ktoś z Was ma chwilkę, to może też coś do nich skrobnie, bo jak wiadomo w ilości siła. A reklama jest na prawdę denna.

[URL]http://www.raiffeisen.pl/cd2a128b18bc6b8f1a0e096e47a236b8[/URL]#

Chyba najbardziej odpowiedni wydaje się rzecznik prasowy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tam chodzi o kartę kredytową: mają jakąś taką nieopłacalną, idą po lepszą. A pies myślał, że chcą oddać jego. Ale - zgadzam się reklama głupia, bo ludzie moga ją źle zrozumieć.:angryy:
Jest jeszcze jedna głupia reklama, też z dogiem, nawet chciałam o tym napisać, to teraz się podepnę:
Reklama jakichś płatków Nestle (chyba): dzieci chcą je zdobyć, ale pilnuje ich śliczny arlekin, więc boją się wejść. Wpadają na inteligentny pomysł: trzeba wpuścić kota. Ale nie mają kota. I wtedy wpadają na jeszcze lepszy pomysł: robią marionetkę kota i pokazują psu na płocie. Głupie, groźne bydlę oczywiście biegnie za sztucznym kotem, a wygłodzone dzieci rzucają się na płatki. Rozpacz. Pokazuje psa, jako jakiegoś Cerbera, a w dodatku idiotę.:angryy: I do tego te piękne łagodne dogi....
Myślisz, że ktoś te maile przeczyta?Może rzeczywiście warto...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy czytają ale wolę pisać, nic mnie to nie kosztuje. Poza tym liczę na to, że zwrot o tym, że wymyśliła to osoba o wrażliwości ciężarówki wypełnionej gruzem przyciągnie ich uwagę. Albo po prostu gawiedź za jakiś czas będzie ten list posyłać w mailach jako żart :cool1:

Link to comment
Share on other sites

To bardzo fajnie, że się komuś chciało napisać maila, ale jak patrzę na niektóre reklamy - obraźliwe, głupie, infantylne, szowinistyczne - to zastanawiam się, czy w tych działach reklamy siedzą ludzie, którzy w ogóle są w stanie pojąć takie prenetsje. Nieraz już się zastanawiałam, kto wymysla tak denne reklamy. Mnie one na pewno nie zachęcają. Wbrew przeciwnie. Że też ktoś wyrzuca pieniądze na taki g....niany marketnig :shake:

Link to comment
Share on other sites

Mnie osobiście szlag trafił jak zobaczyłam tę reklamę. Moim zdaniem powinni tę sprawą zająć się obrońcy praw zwierząt, bo treści propagowane w tej reklamie naprawdę budzą zgrozę. "Musimy sie go pozbyć" i wesolutka muzyczka w tle... A na koniec "zawsze marzyłam o kotku" - no tak, typowe myślenie ludzi, psa przywiązać do drzewa, a na jego miejsce kotek lub jeszcze coś innego... Zgroza...

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy tekst o "pozbyciu sie przejadacza oszczedności" mozna przezyć bo na koniec okazuje sie że chodzi o kartę..no i to poklepanie pieska, ale tekst o kocie to juz mnie rozwalił "zawsze marzyłam o kotku" - sprowadzenie zwierzecia do kupnego towaru. Manie bardziej wkurza reklama, również banku ,z psem robotem. Uczepili się psa jako "przyjaciela człowieka", który zawsze jest pomocny.Potem dzieci wolą elektroniczne "jojo" czy jak to się tam ono zwało, a ich pojęcie odpowiedzialności i opieki sprowadza się do naciśnięcia guziczka o odpowiedniej godzinie. Lubię poważne reklamy ze zwierzetami, gdzie pokazywane sa jako np. towarzysze rodzine, już choćby nawet w reklamie pewnych słodyczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Dałoby efekt, gdyby wysłała jakaś organizacja i nagłośniła jeszcze sprawę "nieodpowiedniej" reklamy... Pamietacie kampanię "stop wariatom drogowym"? - tam zaprotestowało jakoweś towarzystwo lekarzy psychiatrów... taki masowy protest jest niezłym punktem wyjścia do dyskusji...[/quote]

Nie wiem jak dalece jesteś na bieżąco w sprawach polityki, ale reklamę z wariatami wycofali tuż przed wyborami, by na billboardach ustąpić miejsca Donaldowi. Jakiś czas po wyborach reklamy powróciły. A protest stowarzyszenia to raczej pic na wodę był.

A do reszty: Ja wolę jednak napisać, nawet jeżeli miałoby to nic nie zmienić niż tak siedzieć i wyzywać autorów od idiotów, nie robiąc nic by to zmienić. Nie znoszę bezproduktywności. A napisanie maila, oprócz paru minut nic nie kosztuje.

Link to comment
Share on other sites

Reklamy banku nie widziałam... na jakim kanale to nadają?
Ale widziałam ten spot z dogiem i płatkami :shake: Rzeczywiście denne. Interesujący byłby dalszy ciąg tej reklamówki: pies wykurzony z własnego ogródka szuka domu, trafia do schroniska - i już mamy wzruszającą historyjkę na temat odpowiedzialnej opieki :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matisse']Nie wiem jak dalece jesteś na bieżąco w sprawach polityki, ale reklamę z wariatami wycofali tuż przed wyborami, by na billboardach ustąpić miejsca Donaldowi. Jakiś czas po wyborach reklamy powróciły. A protest stowarzyszenia to raczej pic na wodę był.

A do reszty: Ja wolę jednak napisać, nawet jeżeli miałoby to nic nie zmienić niż tak siedzieć i wyzywać autorów od idiotów, nie robiąc nic by to zmienić. Nie znoszę bezproduktywności. A napisanie maila, oprócz paru minut nic nie kosztuje.[/quote]
Wiem:diabloti:
Ale szum wokół był? Był. I w zasadzie o to bardziej chodzi, niż o wycofanie reklam po cichu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kofee']Tam chodzi o kartę kredytową: mają jakąś taką nieopłacalną, idą po lepszą. A pies myślał, że chcą oddać jego. Ale - zgadzam się reklama głupia, bo ludzie moga ją źle zrozumieć.:angryy:
Jest jeszcze jedna głupia reklama, też z dogiem, nawet chciałam o tym napisać, to teraz się podepnę:
Reklama jakichś płatków Nestle (chyba): dzieci chcą je zdobyć, ale pilnuje ich śliczny arlekin, więc boją się wejść. Wpadają na inteligentny pomysł: trzeba wpuścić kota. Ale nie mają kota. I wtedy wpadają na jeszcze lepszy pomysł: robią marionetkę kota i pokazują psu na płocie. Głupie, groźne bydlę oczywiście biegnie za sztucznym kotem, a wygłodzone dzieci rzucają się na płatki. Rozpacz. Pokazuje psa, jako jakiegoś Cerbera, a w dodatku idiotę.:angryy: I do tego te piękne łagodne dogi....
Myślisz, że ktoś te maile przeczyta?Może rzeczywiście warto...[/quote]

Tutaj we Wloszech tez jest ta OKROPNA reklama Nestle'.......chcialam wlasnie wyslac maila!!!! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matisse']Kochani, mam mały apel.
Nie wiem jak często oglądacie tv, ale jak Wam się zdarzy, zwróćcie uwagę na reklamę pewnego banku. Wsytępuje w niej dog niemiecki. Młode małżeństwo rozmawia o psie. "Przejada nasze oszczędności, bla, bla, bla, trzeba się go jak najszybciej pozbyć, bla bla bla." I natychmiast zapinają psa na smycz i idą do banku po nową kartę kredytową. Przed chwilą wysmarowałam im meila, że mnie wkurzają, i że promowanie takich wartości w społeczeństwie, które przed każdymi wakacjami przywiązuje swoich przyjaciół do drzew w lasach, nie jest najmądrzejszym pomysłem. Poprosiłam też o wycofanie reklany.
Tu zaczyna się apel właściwy.
Jak ktoś z Was ma chwilkę, to może też coś do nich skrobnie, bo jak wiadomo w ilości siła. A reklama jest na prawdę denna.

[URL]http://www.raiffeisen.pl/cd2a128b18bc6b8f1a0e096e47a236b8[/URL]#

Chyba najbardziej odpowiedni wydaje się rzecznik prasowy.

Pozdrawiam[/QUOTE]

Nie wiem czy da coś pisanie meili do banku bo nie oni wymyślają reklamy trzeba by było dowiedzieć się jaka firma reklamowa czy jak to tam się zwie to robi i do nich udeżyć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kitka20']Nie wiem czy da coś pisanie meili do banku bo nie oni wymyślają reklamy trzeba by było dowiedzieć się jaka firma reklamowa czy jak to tam się zwie to robi i do nich udeżyć[/quote]


Oni nie wymyślają, ale zlecają jej wykonanie, akceptują ją i za nią płacą.
Widziałam wczoraj tę reklamę. Debilna makabrycznie.

Link to comment
Share on other sites

Głupia reklama może spowodować spadek zainteresowania produktem, przyprawić "gębę" firmie, która się tak reklamuje. Trzeba chyba uderzyć do rzecznika prasowego banku i zwrócić uwagę, że wobec problemu bezdomności zwierząt, tego typu reklama, która nie obejrzana do końca sugeruje, że można się "pozbyć" zwierzęcia, poza tym ta dwuznaczność i przeciwstawienie dużego psa (jako tej drogiej karty) "kotkowi" (po wymianie karty) wywołuje bardzo negatywne uczucia.
To samo z płatkami. Ale oni często mają głupie reklamy (np. ta z piłkarzem Alfonsinio, którego traktuje się jako niemyślącego głupka "Ty się lepiej zajmij piłką...."). Chyba się zdobędę i napiszę... Tylko muszę coś mądrego wymyślić i niezbyt długiego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...