Jump to content
Dogomania

hodowle shih tzu


mortiza

Recommended Posts

wychamuj bo żyłka pęknie a rady dawaj komuś kto cię słucha. masz problem-napisz do przyjaciółki. balbo odwiedź psychologa. czy jestem on/ona domyśl się podobno jesteś inteligentna, od niby mojego rozmnarzania to wara - nie umiesz czytać to po prostu nie zabieraj głosu i nie marnuj zbędnych słów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']wychamuj bo żyłka pęknie a rady dawaj komuś kto cię słucha. masz problem-napisz do przyjaciółki. balbo odwiedź psychologa. czy jestem on/ona domyśl się podobno jesteś inteligentna, od niby mojego rozmnarzania to wara - nie umiesz czytać to po prostu nie zabieraj głosu i nie marnuj zbędnych słów.[/quote]Psychologa nie musze odwiedzac:roll:bo widze go wprawie codziennie:evil_lol:Balbo czy babo to mozesz sie zwracac tak do kobiet w swoim towarzystwie a nie na forum.Zadnych rad tobie nie dawałam:crazyeye:Czytajac ciebie radze zwrócic się do psychiatry a nie do psychologa.

Link to comment
Share on other sites

nie żucaj się tak bo się spocisz - albo- miało być ja to nie ty wiem jak należy się zwracać - poza tym zaproponowałem psychologa dlatego że psychiatra może być bezradny-taka jest kolejność dla twojej wiadomości.na koniec nie prosiłem o tego typu porady - jeżeli nie masz odp. wiedzy to po prostu przemilcz. Pozdrawiam i żegnam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']nie żucaj się tak bo się spocisz - albo- miało być ja to nie ty wiem jak należy się zwracać - poza tym zaproponowałem psychologa dlatego że psychiatra może być bezradny-taka jest kolejność dla twojej wiadomości.na koniec nie prosiłem o tego typu porady - jeżeli nie masz odp. wiedzy to po prostu przemilcz. Pozdrawiam i żegnam[/quote]Tu sie usmialam:evil_lol:Ty nie tylko nie masz pojecia na temat shih-tzu ale i psychologii i psychiatrii też:roll: Twoje opinija na temat mojej znajomości rasy nie bardzo mnie interesuje bo zadnej wiedzy na ten temat nie masz.Więc jakim prawem o mnie cokolwiek piszesz.

Link to comment
Share on other sites

Nie chce sie wtracac,ale... Myslalam,ze forum jest od pomagania sobie,poznawania sie,milego spedzania czasu,a nie klotni... :|
Ludzie,zlitujcie sie... Dajcie na looz... Kazdy ma prawo do innego-calkiem odmiennego zdania,ale bez przesady.. Nie kloccie sie.. Bo az sie odechciewa czytac Dogo... :/

Link to comment
Share on other sites

"nikt a na pewno nie ja was tu nie zapraszał do zabrania głosu"
Przykro mi, ale nikt nikogo zapraszać nie musiał...
"nie ma co wypowiedzi wasze są naprawdę nie na temat wątku więc proszę opuście go z waszymi dennymi pomysłami"
Nie wiem jak to jest, ale gdzie się nie pojawisz- tam burza :lol:- chyba nie zaprzeczysz?

A wszystko to dlatego, że w jednej hodowli ktoś podał Ci wysoką cenę za szczeniaka? (bo na to wychodzi!) Nikt nie każe Ci przecież go kupować. Do 1500 zł na pewno (prędzej czy później) znajdziesz szczeniaka, który ci będzie odpowiadał. No chyba że chcesz kupić super wystawową suczkę po importowanych rodzicach Int.Ch... wtedy MOŻE masz problem.

I jeszcze jedno, nikomu nie robisz łaski, że chcesz od niego kupić szczeniaka! Pewnie powiesz, że nikomu łaski nie robisz, ale naprawdę czytając Twoje posty można nabrać takiego przekonania.

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wyboru zarówno Tobie, jak i hodowcy, który sprzeda Ci szczenię.

Link to comment
Share on other sites

shih-tzu na dobra sprawe zgodnie z regulaminem dogo powinieneś sie ujawnic z imienia i naswiska skoro oskarzasz hodowce.To jest w regulaminie.A do tego anonimowo to mozna rózne rzeczy pisać.
Pumilka 2 masz racje we wszystkim.Ale wiesz wcale się nie dziwie że tak wogóle mysla o cenie szczeniaka skoro hodowcy twoerdza że to takie tanie.Zrobic intera to takie tanie i proste.Wszyscy zagranica czekaja aby dac CACIB i w Polsce też.Importowani rodzicy to chyba widzimi się hodowcy bo widocznie tyle poprzednio zarobil na szczeniakach to sobie kupił psa zagranica.to tak wyglada.A jak hodowca jedzie kryc zagranice to płacze się zagranicznemu hodowcy na nasze realija i chyba hodowcy zadarmo kryja.więc wyglada na to że wogole szczeniak ma być zadarmo dany.Czytajac ten watek do takiego wniosku mozna przyjść.
Czasami mozna pomyslec ze się rozmawia z dziecmi.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ceny naprawdę moga być bardzo różne a rozpiętośc między nimi tez dosyć spora. Wiem to też ze swojego doświadczenia. Jeśli pies ma "potencjał wystawowy" i był na wielu wystawach w tym zagranicznych, to z pewnością był to spory wydatek - to tak na dobry początek. O pielęgnacji było już pisane. Za krycie psem z wieloma tytułami tez płaci się z reguły więcej. Czasem hodowca kryje własnym reproduktorem, ale to nie znaczy że cena za szczeniaka ma być niższa, bo za krycie nie płacił (wcześniej musiał sporo najeźdzć żeby zdobyć uprawnienia hodowlane i trochę tytułów). Ja nie uważam, żeby ten kto się starał, aby jego pies/suka były utytułowane i "ładował" w to niezłą sumkę często przez 2/3 sezony wystawowe, miał teraz sprzedawać szczeniaki za 1500zł. No chyba, że mamy na myśli takiego kogoś kto się niezbyt wysilił i suce zrobił jedynie hodowlankę zaliczając te 3xbdb. Pewnie są też tacy hodowcy co nieco naciągają ceny. Jednak mnie rozbieżność cenowa wcale nie dziwi i to, że jeden chce 1500zł a inny 4000zł to nie znaczy że ten drugi przesadza z ceną itp. Wiem natomiast jedno na pewno: nie sprzedałabym nigdy szczeniaka ludziom, którzy przy wyborze kierują się jedynie ceną i szukają w Polsce jak najtańszego. Nawet takie argumenty jak "że tylko na kolana" "że nie wystawowy" mnie nie przekonują.

A tak na marginesie jeśli o utrzymaniu psa i wystawach mowa - mam psa rok, od tego czasu wydałam jakieś 6-7tys i na tym nie koniec. To po pierwsze. A po drugie - sa rasy gdzie za szczeniaka płaci się nawet 6tys. a ludzie i tak ustawiają się w kolejce. Najwyraźniej punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

czesc wszystkim;)jestem nowa na forum i mam nadzieje,ze pomoze mi w decyzji.od kilku dni-dopiero chpruje na shih tzu.mam juz wstepnie odlozonego psiaka ale wolalabym sunie.czarno-biala.nie bede raczej bawila sie w wystawy ale chce pieska naprawde ladnego,z dobrej hodowli.najlepiej w poblizu Wawy.jesli wiecie cos na temat suczki ,ewentualnie pieska bialo czarnego prosze napiszcie na gg 1455186

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

jestem tzw. domem tymczasowym dla psów ze schronisk, wielu znalazłam domy. Od poniedziałku mam w domu staruszeczkę shithę znalezioną w Warszawie. Tatuaż mało czytelny. I mam pytanie: czy to mogą być 4 cyfry, bez liter? Jakby poczatek "7"...Jakie sa ogólnie tatuaże, z ilu znaków się składaja?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']jestem tzw. domem tymczasowym dla psów ze schronisk, wielu znalazłam domy. Od poniedziałku mam w domu staruszeczkę shithę znalezioną w Warszawie. Tatuaż mało czytelny. I mam pytanie: czy to mogą być 4 cyfry, bez liter? Jakby poczatek "7"...Jakie sa ogólnie tatuaże, z ilu znaków się składaja?[/quote]

Poczytaj sobie [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=76174"]to [/URL];););)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='pumilo']W hodowli Dotyk Anioła są śliczne maluchy. Są też u pani, która wystawiała w tym sezonie sunię I WANT YOU Bohemia Acro, ale nie mam namiarów, może ktoś podpowie? Są albo za chwilę będą szczeniaczki w Łodzi. Jakieś mioty są też we Wrocławiu.[/quote]


Pani która wystawiała sunie I WANT YOU Bochemia Acro, ma hodowle która działa pod przydomkiem senida : [URL]http://senida.fm.interia.pl/[/URL] Ale wszystkie szczenięta mają domy i następny miot będzie wiosną 2008 roku:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

To i ja coś napiszę o takich pseudohodowcach

Kupiłam sunię pod koniec zeszłego roku jako niewystawową (więc trochę taniej).

Sunia jednak jest zarejestrowana w ZK i posiada tatuaż w uchu.

Ponieważ hodowca nie chce wydać mi metryki która mi się należy (nawet jak piesiek jest niewystawowy) dlatego zgłosiłam sprawę do ZK i czekam na wyjaśnienie. Zmusiła mnie do tego postawa hodowcy który na moją prośbę o wydanie metryki zaczął kręcić, że nie sprzedali mi psa, a tatuaż w uchu sama gdzieś pewnie dałam zrobić! To było już przegięcie i dlatego sprawa znalazła się w ZK

Powiem tylko, ze chodzi o hodowcę z Pszczyny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shih tzu']Poświęcony czas na pielęgnację i wychowanie tosama przyjemność dla miłośnika psów a nie duży koszt - tu chyba troszkę przesadziłaś?? Wydajemi się że roczny koszt kosmetyków weta szczepień i doobrej karmy zamknie się spokojnie w cenie jednego może dwóch szczeniaków. Wystaw jest do koloru do wyboru w pobliżu miejsca zamieszkania - więc koszt także nie przekroczy dwóch szczeniaków w roku. Mioty bywają różne - przy dużym to chyba już tylko zarobek-nieprawdaż???? A koszt szczeniaka w w przedziale 3-4 PLN to już przesada, na szczęście nie mieszkam za granicą i oczekiwałbym cen przystępnych na nasze warunki. Jak znacie jeszcze jakieś mioty to proszę na priva - dzięki i pozdrawiam[/quote]

Dopiero teraz dotarłem do tego wątku;) Ja nie mam Shih Tzu, ale mam Lhasa Apso - kuzyni... Zgadzam się z [B]lonka[/B]... Chyba nie wiesz ile kosztuje pielęgnacja długiego włosa, wystawy, dojazd, hotel, lekarz, dobra karma dla psa (nie żadne pedigree), szczotki, grzebienie, itp. itd. Jeżeli myślisz, że miesięcznie to jest koszt jednego szczeniaka to SIĘ GRUBO MYLISZ !!! Policz sobie sama wystawę np. w Niemczech za 2 dniową wystawę... 100 euro, droga 250 euro, hotel 250 euro = [B]600 euro !!![/B] A na takich wystaw w miesiącu jeździ się np.[B] 2-3 razy !!![/B] I ja tutaj napisałem koszt jednej wystawy bez karmy, kosmetyków, lekarza !!!

Link to comment
Share on other sites

Ja nie rozumie po co dyskusja o kosztach wystaw itd .. odnosnie ceny szczeniakow . Tyle kosztuja i juz !! i bardzo dobrze , bo kazdy pies nie tylko shih tzu tyle powinien kosztowac , moze mniej bylo by porzuconych , nie chcianych w schroniskach czy na ulicy . Kupno psa to nie widzimisie jak nie konieczne jest jego posiadanie , szczegolnie takich psow ras ozdobnych , ktore nawet nie wystawiane wymagaja ogromnego nakladu srodkow na ich pielegnacje i potrzeby . Takie psy to dla miłosnikow i pasjonatow wiec cena za szczenie , powinna i musi byc wysoka , oczywiscie mowie o dobych hodowlach po doskonalych , utytułowanych rodzicach . A sa tansze , te ktore nie rokuja ze osiagna wielkie tytuły , lub z hodowli ktora sie nie wysiliła by uzyskac te najwyzsze laury albo z drobnymi wadami dyskwalifikujacymi z hodowli - takimi tylkoi wylacznie do kochania i za nie cena jest wiele nizsza . I dla mnie to logiczne ! a cena za szczenie nie ma nic wspolnego z naszymi zarobkami , bo chciec nie znaczy miec!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest ferbi

Przepraszam, że się wtrące do rozmowy, ale nie rozumiem cię Shih TZu.
Musisz wiedzieć, że nawet jak kupisz pieska z hodowli, to nie masz pewności, że będzie zdrowy itd. Np moja sunia ma silne uczulenia i wiecznie otwarte ropiejące rany. To jest bardzo delikatna rasa( moim zdaniem). Utrzymanie nawet w pełni zdrowego pieska nie jest tanie- dochodzi nawet do 1000 zł na miesiąc. Możesz sie bardzo zdziwić jeżeli uważasz, że możesz pooszczędzać na takim piesku. Ps. prawdziwy hodowca nie traktuje swoich psów jak maszynek do robienia szczeniaków i pieniędzy- to jest miłość i naprawde nie zarabia się na szczeniakach kroci- tym bardziej, że suka nie ma szczeniąt co tydzień czy miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

Szitzaki nie są wcale delikatnymi psami, ale to też oczywiście tylko moje zdanie. Szitzu poprawnie zbudowany to całkiem mocny, krzepki pies i daleko mu raczej do mimozy.

[IMG]http://img257.imageshack.us/img257/4325/sg1s7839zfy1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Maleńka']To i ja coś napiszę o takich pseudohodowcach

Kupiłam sunię pod koniec zeszłego roku jako niewystawową (więc trochę taniej).

Sunia jednak jest zarejestrowana w ZK i posiada tatuaż w uchu.

Ponieważ hodowca nie chce wydać mi metryki która mi się należy (nawet jak piesiek jest niewystawowy) dlatego zgłosiłam sprawę do ZK i czekam na wyjaśnienie. Zmusiła mnie do tego postawa hodowcy który na moją prośbę o wydanie metryki zaczął kręcić, że nie sprzedali mi psa, a tatuaż w uchu sama gdzieś pewnie dałam zrobić! To było już przegięcie i dlatego sprawa znalazła się w ZK

Powiem tylko, ze chodzi o hodowcę z Pszczyny.[/quote]

Ta pseudohodowla slynie rowniez z przekretow w hodowli owczarkow francuskich briardów :mad::mad::mad: .....rozplenili sie jak robale i aby unknac odpowiedzialnosci figuruja pod roznymi nazwiskami czy tez przydomkami hodowlanymi niemniej to wSzytko kreci sie pod patronatem niejakiej hodowli PP :mad::mad: ZENUJACEEEE :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...